Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 09:52:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333876 пъти)
 
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #750 -: ноември 06, 2007, 19:48:41 »

Абе да бе, глупости. Аз тъкмо си викам а сега, набарах една клиентка да те терапевтирам и ти възна. Я се връщай тука и почвай да споделяш, че аз трябва часове на терапия да трупам че да защитя един сертификат.
Причипескееееееееееее, споделяй ти казвам , маце  beating beating beating
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #751 -: ноември 06, 2007, 19:59:53 »

А бе аз като те видя с тази бухалка, не само ще споделям ами даже и хоро ще играя. Каквото кажеш, само да не ям пердах, че лошо ми се пише!  blum
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #752 -: ноември 06, 2007, 20:02:10 »

Ами Ина аз мога да ти пратя моята кума че отсега да я почваш- че определено има отклонения  crazy laugh
А принцеската сладката да има повече сила да преодолява отношението на свеки- в крайна сметка най- важното е да се разбирате с мъжа ти  good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #753 -: ноември 06, 2007, 23:29:37 »

nea nea nea Аз имам въпрос към всички мацки тук с "проблемни" свекърви: с чиста съвест и ръка на сърцето можете ли да кажете че никога ама никога не сте търсили под вола теле и не сте разчитали нещата извадени от контекста на ситуацията?????  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif

Какво да кажа тука, освен че свекито ми винаги, винаги е "добре" предразположена към мен, много ме обича - така изглежда heart pardon, но има неща в поведението й, които няма начин да не ми говорят друго. За нея аз съм чужд човек. Вече сме 7 години и половина с мъжа ми, и тя не престана да го привиква "насаме" все за нещо, за да му говори разни нейни щуротии beating beating beating. Знаете ли колко е грозно отстрани? Т.е. тя да говори, и просто й трябва слушател beating beating beating В началото се ядосвах, но вече свикнах crazy Той милия не обича скандали и сме се разбрали да не го повдигаме на въпрос това. НО, когато се налага си ме защитава и то добре Bravo
И после да кажа, че такъв човек ме уважава ли?!?!?!? crazy
« Последна редакция: ноември 06, 2007, 23:31:27 от isabel » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #754 -: ноември 07, 2007, 09:11:16 »

Ина,
аз също не съм търсила никога под вола теле, нито зорлем съм се карала с тях. Дори смея да твърдя, че съм се опитвала да правя доста компромиси, но за съжаление не се овенчаха с успех.
по-напред в темата съм разказвала "болката си" така, че няма да се повтарям, за да не ви отегчавам. Истината е, че бих направила всичко, за да се разбираме с тях, но не мога да допусна да обиждат открито родителите ми и да ме унижават - просто не зная как да постъпя. Не контактуваме изобщо вече 2 месеца, но милото е нещастен така пък и те не спират да ни плюят пред брат му - нищо, че е чак във Франция. Cray Cray Cray Cray
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #755 -: ноември 07, 2007, 09:41:32 »

Не знам кое е по-неприятно- открита конфронтация или леки, уж доброжелателни pleasantry подмятания. От сорта "Аз не си налагам мнението на никого,НО смятам..." или "Аз само казвам,а който иска да се съобразява" или "Аз не искам никого да обидя,НО..." И лекички такива жегвания от време на време. Е как после да отчиташ иначе добрите постъпки,когато се появяват и подобни. Знам, че малко общо звучи,ама ако тръгна да давам примери,ще стане много дълго.
И после слушам упреци от милото,как майка му се разстроила заради еди-коя си моя постъпка /думи/мнение и т.н. И тя е адддскии добрия човек, пък аз съм леле, каква лоша!
Само един пример- преди изобщо да стане дума за сватба, майка му се била разстроила при техен разговор насаме, защото според нея аз никога нямало да й кажа "майко"!!! Е така ли трябва да настройва милото преди изобщо да има за какво!И като се почне с тия разстройваници... hysteric
И обяснявала на майка ми, как милото откакто е с мен, се бил отдалечил от семейството си!!!!Това на годежа ни!Да не кажа колко пъти слушах, че откакто е с мен, станал по-изнервен Oh my ...
А знаете ли какви бяха първите й думи, когато отидох у тях, след като предната вечер им бяхме съобщили по телефона, че сме се сгодили? "Искам когато има обида между нас да си казваме!". А нещо за бъдещия ни съвместен живот да има да се казва в такъв случай,а?  crazy Друга реплика, придружена от разстройване: "Ох, като казахте,че чак март сте насрочили датата, ме жегна лошо предчувствие!Не знам защо!" Да не говорим колко време чакаха, за да почерпят колегите си! И няколко пъти каза "Ние още не сме ги черпили." И някакви такива опасения ми се навираха в лицето по лекичък начин.
Абе изобщооо...не ми се говори направо. Щото отстрани сигурно звучи дребнаво,но просто това са неща,които се натрупват и се редуват с по-неприятни реплики даже./като "Ти, госпожице, мълчи!" beating/
И въпреки всичко ще повторя, че на моменти наистина е много добра към мен, но понякога се опитва да ми наложи възгледите си за жената и семейството, и като вижда,че не става, ме критикува пред милото. beating

Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #756 -: ноември 07, 2007, 12:01:07 »

Тези тънките подмятания и аз много ги мразя.Като цяло мога да кажа, че свекърва ми се държи добре към мен, но за 8год и доста сме се карали.Усещам я,че не й е приятно, че не я наричам майко.И в мое присъствие винаге се обръща към етърва ми с "мамо", и най редовно бърка името ми с това на етърва ми, въпреки че мен ме познава от 8г, а нея от 1г!Нещо сега съм набрала енерция по тоя въпрос,че и го сънувах на всичкото отгоре! Решила съм че следващия път когато ми обърка името ще се разправяме.Като цяло мога да кажа за нея че си пада малко лицемерка.Като пример говори пред мен за етърва ми/сигурно и за мен говори пред нея/, а после я мамосва и се мазни.Доволна съм че съм  показала що за човек съм и че съм открита и трябва да ме уважава, за да я уважам и аз.Общо взето не ми се меси и се държи добре, но това че ми навира етървата в очете с това "мамче" ме побърква.Абе сложни отношения.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #757 -: ноември 07, 2007, 13:50:35 »

ей принцеске, разбирам те и ти влизам в положението. Но както казва Ина това няма да ти е от помощ, а и съм съгласна с теб, че НИКОЙ НЕ ПРЕДИЗВИКВА по-никъв начин отсрещната страна, а напротив колкото си по-любезна и се държиш добре с тях, толкова повече ти се качват на главата. По принцип за всяка ситуация е така. Така, че ти си прави каквото знаеш, а да става каквото ще!!!
Важното е мъжа ти да е до теб и да се подкрепяте и това е!!!
И недей се измъчва за това, а гледай само напред!
veselyshko направо ме разби  laugh laugh laugh
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #758 -: ноември 07, 2007, 15:11:15 »

 Ще изтрия поста след няколко дни, защото не искам да става достояние на много хора.

Модератор: Изтрито поради желание на Goldi!
« Последна редакция: декември 04, 2007, 21:40:37 от maria_lakova » Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #759 -: ноември 07, 2007, 15:29:01 »

Мила goldi ,прочетох поста ти на един дъх и няма да си позволя да го коментирам по никакъв начин!!!Искам само да ти кажа,че е прекрасно,че това не рефлектира на отношенията ти с твоят мъж и продължавай да го подкрепяш и да се държиш за него,защото вероятно на него не му е никак лесно!!!
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #760 -: ноември 07, 2007, 16:49:03 »

Голди,какво да кажа мила,нямам думи.Но и аз ще напиша просължавай да подкрепяш мъжа си ,както досега. twohearts
По-нагоре прочетох за объркване на имената,ми и аз какво да кажа,че свекито и майка й(демек бабата на моя),на няколко пъти ме наричаха с името на бившата съпруга на моя,а са разведени от 5г.Ей издивявах ви казвам,и на няколко пъти казвам на моя,а той си защитава бабата,че била стара и не се осъзнавала какво говори,ма мен таз работа не ме интересува,ама вече не се е случвало това,но пък сега объркват имената на вну4ките,нашето дете го наричат понякога с името на детето на моя и на бившата,а бе шашава работа.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #761 -: ноември 07, 2007, 16:58:24 »

оо божеее това верно е шашава работа!Голди мила гледай си семейството и ич се не занимавай!!!свалям ти шапка че толкова си им помагала на тея хора!не е от хубав живот тяхното донякъде ги оправдавам бивота може да унищожи и капичацата добрина у човека!!
Мишленце и аз на твое място бих подивяла и да наричат детето ми с името на детето от първия брак е безумие!!моя въпрос е така ли се получава и в обратния вариант нея наричат ли с твоето име и детето също???не зная какво да говоря просто и аз от баба му на милото не очаквах така да говори за мен ама явно съм се лъгала нещо и той"ама баба ми моята баба коя ми баба дето не е добре с паметта ли(тя не знаеше какво става и сигурно ако идем на гости ще пита кога ще се женим)"и аз му казах "не другата тая дето си е съвсем наред"и той "тии интригантка ауууу"еми какво да се правя имам си няколко врага и той и той с тях!!!
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #762 -: ноември 07, 2007, 17:02:05 »

Ми клео,мила,бившата няма как да я наричат с мойто име,щото не се виждат,а и те не я понасят нея,мине не мине и все я плюят(ама и с параво де),ама ме вбесява това объркване на имената,който го е преживял знае,не ме бърка да ми кажат примерно с името на детето ми,ама да ме бъркат с бившата не го понасям това. Oh my ... beating
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #763 -: ноември 07, 2007, 17:18:41 »

милички, като чета се радвам, че не контактувам с моите свекър и свекърва
май така е по-добре Girl_sing Girl_sing Girl_sing
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #764 -: ноември 08, 2007, 10:36:22 »

ivaiva, мила и аз мисля че това е идеалния вариант. Много се радвам за всички вас, които живеете далеч от свекървите си. За съжаление аз нямам тази възможност. Сигурно щях много да я обичам, ако беше на стотина километра от нас.
А за бабите момичета, тя моята свеки си е баба, та е комбинация 2в1.
Активен
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines