Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 21:27:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333452 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #870 -: януари 11, 2008, 17:32:48 »

Момичета,искам да ви кажа няколко неща-първо вие сте различен човек от вашата свекърва,имате различни идеи,идеали,възпитание,култура,мнение, но това не бива да е пречка да се разбирате.Второ -няма какво да делите със свекървите си.Вашите съпрузи ще останат завинаги техни синове,както и ваши мъже.Няма смисъл от тази конкуренция и доказване кой е по-по-най.Поставяйте се на тяхно място,някой ден и вие ще бъдете тъща или свекърва.Другото,което е най-малко заради мъжа си ( и детето си,ако имате такова) се опитайте да не се дразните,заяждате,обиждате и т.н. Със сигурност мъжа се чувства между чука и наковалнята и му е болно в такава ситуация!!!Просто искам да кажа,че всичко това,само ви причинява вреда,заради вас самите,не се ядосвайте,пестете си нервите,Сигурна съм,че има лоши,завистливи,ревниви,властни и какви ли още не майки.Но няма смисъл да сте "на нож" с тях,опитайте се да ги харесате,да откриете поне няколко неща,заради които си заслужава да ги уважавате.Човек не бива да търси най-лошото в другите.Ако трябва говорете с тях,но няма смисъл да се измъчвате по този начин!!!Направете пъвата крачка,опитайте се да се държите любезно,те няма да го очакват,със сигурност и те ще променят отношението си!
 Има ли смисъл от това battle

Де да беше толкова лесно и просто?!
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #871 -: януари 11, 2008, 17:37:43 »

Момичета,искам да ви кажа няколко неща-първо вие сте различен човек от вашата свекърва,имате различни идеи,идеали,възпитание,култура,мнение, но това не бива да е пречка да се разбирате.Второ -няма какво да делите със свекървите си.Вашите съпрузи ще останат завинаги техни синове,както и ваши мъже.Няма смисъл от тази конкуренция и доказване кой е по-по-най.Поставяйте се на тяхно място,някой ден и вие ще бъдете тъща или свекърва.Другото,което е най-малко заради мъжа си ( и детето си,ако имате такова) се опитайте да не се дразните,заяждате,обиждате и т.н. Със сигурност мъжа се чувства между чука и наковалнята и му е болно в такава ситуация!!!Просто искам да кажа,че всичко това,само ви причинява вреда,заради вас самите,не се ядосвайте,пестете си нервите,Сигурна съм,че има лоши,завистливи,ревниви,властни и какви ли още не майки.Но няма смисъл да сте "на нож" с тях,опитайте се да ги харесате,да откриете поне няколко неща,заради които си заслужава да ги уважавате.Човек не бива да търси най-лошото в другите.Ако трябва говорете с тях,но няма смисъл да се измъчвате по този начин!!!Направете пъвата крачка,опитайте се да се държите любезно,те няма да го очакват,със сигурност и те ще променят отношението си!
 Има ли смисъл от това battle

Звучи много красиво, наистина...и аз в началото бях такъв идеалист. Дори направих глупоста да казвам че се разбирам по-добре с нея от колкото с моята родна майка slap...ДО момента когато не си покава същността..Така привидно бяла и добра, толкова мила и финна за всички които за нямали честа да живеят с нея /и да знаят истинските й помисли за всеки един от тях/....Още по-лошото е когато тези помисли и сметки и се насочиха и към мен....
Радвам се мила за теб, че ти нямаш проблеми с твоята... good good good
Но повярвай ми...и май големия самарянин да си..попаднеш ли на такова зло като "масовата свекърва" ще си промениш и тактика и мислене. Броя месеците, когато ще мога да заключвам вратата след себе си и няма да бъда обезпокоявана от това явление.
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #872 -: януари 11, 2008, 17:49:47 »

Момичета,искам да ви кажа няколко неща-първо вие сте различен човек от вашата свекърва,имате различни идеи,идеали,възпитание,култура,мнение, но това не бива да е пречка да се разбирате.Второ -няма какво да делите със свекървите си.Вашите съпрузи ще останат завинаги техни синове,както и ваши мъже.Няма смисъл от тази конкуренция и доказване кой е по-по-най.Поставяйте се на тяхно място,някой ден и вие ще бъдете тъща или свекърва.Другото,което е най-малко заради мъжа си ( и детето си,ако имате такова) се опитайте да не се дразните,заяждате,обиждате и т.н. Със сигурност мъжа се чувства между чука и наковалнята и му е болно в такава ситуация!!!Просто искам да кажа,че всичко това,само ви причинява вреда,заради вас самите,не се ядосвайте,пестете си нервите,Сигурна съм,че има лоши,завистливи,ревниви,властни и какви ли още не майки.Но няма смисъл да сте "на нож" с тях,опитайте се да ги харесате,да откриете поне няколко неща,заради които си заслужава да ги уважавате.Човек не бива да търси най-лошото в другите.Ако трябва говорете с тях,но няма смисъл да се измъчвате по този начин!!!Направете пъвата крачка,опитайте се да се държите любезно,те няма да го очакват,със сигурност и те ще променят отношението си!
 Има ли смисъл от това battle


Явно и при мен ще стане така, защото както казах в момента нещата са много розови!!!
Останах с извода, че за всички това е един прекрасен сън!!
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #873 -: януари 11, 2008, 19:12:06 »

Такаааааа, аз от доста време не съм се намесвала в тази тема, и то защото както повечето от Вас знаят, аз съм от БЛАГОСЛОВЕНИТЕ така да се каже, с готина и яка и модерна и квото се сетите свекърва  give_rose give_rose give_rose Тони - на Петър майка му - е един прекрасен и безкрайно деликатен човек и не се е променила грам от преди и след сватбата, или от първия ден ,в който ме е видяла ,и когато след това се изнесохме да живеем заедно. Много от момичетата, които пишат в тази тема са ми казвали БЛАЗЕ ТИ и аз също така на много от тях съм казвала, че не вярвам проблема да е само в свекървите.Но някак си с течение на времето се оказа че да, мамка му, проблема на много от младите семейства е именно в свекървите. Дали става въпрос за властни майки, за деспотични жени свикнали да бъдат глава на семейство или просто за страхуващите се да не загубят синовете си жени, всичко това е без значение.Проблема си е проблем и той трови не малко а много новото семейство.  crazy crazy crazy
С всичко това искам да отправя един призив към тези момичета, които сега започват да пишат в тази тема и той е следния: не давайте съвети от рода на ТЪРПЕНИЕ или пък ТОЛЕРАНТНОСТ се иска, защото ние не сме в емоцията на тези момичета , които си имат проблеми.Те си знаят какво им е в къщите, в сърцата и в душата  give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Това е, колкото хора има на света, толкова са и различни те и толкова характери на снахи, зетьове, свекърви и тъщи ще има.Не може да искаме всичко да е перфектно.А когато не е.......... кураж момичета, другото ще си го постигнете и сами така, както прецените че трябва.  give_rose give_rose give_rose
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #874 -: януари 11, 2008, 20:09:00 »

Хайде малко любезност smile към мамчетата....

Ако го изпратиш на 20 човека, ще умре тъщата/свекърва ти. 

Ако не го изпратиш веднага, тъща/свекърва ти ще я оперират и ще живее 100 години.

Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #875 -: януари 12, 2008, 13:30:41 »

Такаааааа, аз от доста време не съм се намесвала в тази тема, и то защото както повечето от Вас знаят, аз съм от БЛАГОСЛОВЕНИТЕ така да се каже, с готина и яка и модерна и квото се сетите свекърва  give_rose give_rose give_rose Тони - на Петър майка му - е един прекрасен и безкрайно деликатен човек и не се е променила грам от преди и след сватбата, или от първия ден ,в който ме е видяла ,и когато след това се изнесохме да живеем заедно. Много от момичетата, които пишат в тази тема са ми казвали БЛАЗЕ ТИ и аз също така на много от тях съм казвала, че не вярвам проблема да е само в свекървите.Но някак си с течение на времето се оказа че да, мамка му, проблема на много от младите семейства е именно в свекървите. Дали става въпрос за властни майки, за деспотични жени свикнали да бъдат глава на семейство или просто за страхуващите се да не загубят синовете си жени, всичко това е без значение.Проблема си е проблем и той трови не малко а много новото семейство.  crazy crazy crazy
С всичко това искам да отправя един призив към тези момичета, които сега започват да пишат в тази тема и той е следния: не давайте съвети от рода на ТЪРПЕНИЕ или пък ТОЛЕРАНТНОСТ се иска, защото ние не сме в емоцията на тези момичета , които си имат проблеми.Те си знаят какво им е в къщите, в сърцата и в душата  give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Това е, колкото хора има на света, толкова са и различни те и толкова характери на снахи, зетьове, свекърви и тъщи ще има.Не може да искаме всичко да е перфектно.А когато не е.......... кураж момичета, другото ще си го постигнете и сами така, както прецените че трябва.  give_rose give_rose give_rose
Здравейте,
със сигурност не съм искала да обиждам,поучавам или упреквам някоя от вас,сигурно си имате своите основания за написаното тук!!!Но все пак исках да ви кажа,че донякъде и от вас зависи (ДОНЯКЪДЕ!!!!ИМА ТЕЖКИ,НЕПОПРАВИМИ СЛУЧАИ pardon) държанието на човека отсреща.Може би аз съм по-отстъпчива и мека и затова се разбирам с бъдещата свекърва,може би се умишлено опитвам да не се впечатлявам от всичко,което казва и прави. Но със сигурност не се самоизмъчвам и ядосвам-това ми е най-голямата полза!!!Просто идеални хора няма,със сигурност и аз я дразня все със нещо,но никога досега не си е позволила да го каже или покажа на мен или друг човек.Наистина всичко е строго индивидуално,зависи от ситуацията и човека!!!
Активен
Asinka_
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #876 -: януари 13, 2008, 16:10:32 »

Ами какво да ви кажа-то и аз първите 3-4 години все мълчах,да не правя лошо впечатление,да съм тактична,да не създавам дразги между тях. :(Ама то идва един момент,в които не се издържа!!! }:->Не може непрекъснато да отстъпваш и да вървиш срещу себе си,ми нали и аз съм човек. =]Имам свои интереси,и начин на живот.Трябва да си кажеш СТИГА-е когато този момент настъпи,представяте си какво се случи.¨Мама¨ angry просто полудя от злоба-всичко беше лошо,не както трябва,и за всичко сещате се бях виновна АЗ crazy.Затова кажете-как да сме лъбезни с такива свекърви????  beating
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #877 -: януари 13, 2008, 16:19:32 »

Подкрепям те, Асинка good Не може една жена да се появи в живота ми и да си налага мирогледа- аз съм на 27, не на 7!
Аз това с лошото впечатление го имах много като желание, но като ме настъпиха 2-3 пъти, кога умишлено,кога добронамерено, не си държах езика зад зъбите.
И 100 пъти да ми повтори, че жената трябва да мълчи в името на общия мир и да не се връзва на всички изказвания на мъжа- не, извинете, но няма да се съглася! Щом тя го прави и за нея е точното решение-ок, да си носи последствията от избора! Кой е казал, че нейното виждане е по-правилното????
И тя като си е научила мъжете в семейството да им принася и изнася, не означава, че аз ще правя същото! Защото НЕ Е ПРАВИЛНО!
Три пъти ми каза, че не е модерно да се пуши/ще спирам ли цигарите, пък гледам, че 4-ти път нямаше.
Три пъти ме пита калъфи само за сватбената маса ли искам, три пъти й обясних, че за всички маси-ей,не спря. Сега пък,като се отказах от калъфи, не спира да повтаря, че ще има калъфи на всички маси! crazy
Два пъти ми предложи да ми помогне с готвенето и раздигането на масата. ОК, това го разбирам- от добри намерения е, ама в моята кухня и къща аз съм жената! Тя е само НА ГОСТИ!
Така че дразнения много- въпросът е да са от по-търпимите, защото и собствената ми майка ме дразни понякога, какво остава за чужда pardon
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #878 -: януари 13, 2008, 16:33:25 »

Знаете ли-и мен ме учиха да сгъвам дрехите,да готвя,да гладя,да нося повече дрехи и какво ли още не.Но не се дразня!Факт е!!!И друг път съм казвала-майка нямам,така че ми е мило някой да се грижи най-после и за мен.В някои моменти наистина ми се е искало да има кой да ми дава съвети,но .. Аз така съм възприела майката на приятеля ми,като собствена.Иначе всеки си има недостатъци,кой е идеален?
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #879 -: януари 13, 2008, 16:38:45 »

Така е, Ава!!! Всеки да си знае гьола! Както ние не се месим в техните къщи, в техните взаимоотношения и порядки, така и те трябва да знаят докъде да се простират. И тия ми ти изрази "Ама ние за добро...", "Ама ние искаме да ви помогнем....", "Ама ние защото сме го минали това..." - моля, без тях.
А, magica1983, завиждам ти, че успяваш да запазиш спокойствие. И аз съм живяла без майка, но това ме е направило май повече от нужното самостоятелна и сега ми е много глупаво някой да ми дава акъли как да пестя и как да живея, като го правя сама повече от 10 години. И мисля си успешно....
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #880 -: януари 13, 2008, 16:43:33 »

Daniela, ама и ти си една бойна,хихихи, само така,момиче! Bravo Разбирам те за самостоятелността, а моята свеки не го проумява това- няколко пъти ми обясни, че трябвало жената да се опира на мъжа. Но май двете придаваме различен смисъл на тази фраза.

Мила Магика, твоят случай е по-различен. И съм сигурна, че ти е приятно да се държи майчински. Само дано не започне да прекалява, защото от една страна ти си самостоятелен човек, а от друга вие с половинката ти сте самостоятелно семейство!И всеки трябва да се съобразява с това!

Лошото е, че мъжете донякъде се държат така, както са свикнали в семейството. А принос за това имат майките. Милото един ден като ме пита нямало ли да гладя чаршафите, преди да ги сложа на леглото, щях да падна. Ама у тях всичко се глади. Пък гледам, че си легна и в негладени чаршафи,тц,тц,тц... beating
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #881 -: януари 13, 2008, 16:51:27 »

Ех, милички...аз от две години също живея без майка ми...а как искам да не е така...цялото ми семейство живее в Испания...а аз за сега съм тук...
Майката на моя приетел....е ужасна.......винаги се държи супер мило, но така клъцка с разни думи, че ми иде... Yes Последното и сърдене беше, защо не съм се обадила да и честитя Нова година.....като имйте предвид, че тя сама се обади да честити......Аз не съм се била сетила първа...беше толкова обидена, че няколко пъти го повори на милото. Бяхме на 6 на рожедения и ден....то не бяха терзания , то не бе чудо. 100 пъти пита милото какво да ми била сготвила, че съм  била мн претенциозна относно храната. Тя веднъж запонила на гергиов ден че не съм яла от агнешкото и край-значи нищо не ям...А аз тогава и казах няколко  пъти , че агнешко не ям....не ми харесва и толкова....Брей злопаметна жена...
Майка ми ще си идва лятото и иска да се запознае с нея....направо не ми се мисли.....Ужас...майка ми е нещо повече от майка орлица.....така го глези, че....нямам думи....но както и да е това не е важно...
Отношението и е просто....нямам думи..както казват все за нещо ще намери да се начумери....
Не я харесвам тази жена....още от началото...../ и причината е в това...,че тя беше официално поканена от майка ми на бала ми.....след хиляди увещения тя отказа да дойде..под предлог че тя била излишна там и какви ли не глупости..../
Момичета, сигурно има и готини  свекита, но моята кандидат свеки не е

от тях....- тя ще ми отрови живота ако живеем заедно....слава богу, че има къде да живеем....


Знаете ли-и мен ме учиха да сгъвам дрехите,да готвя,да гладя,да нося повече дрехи и какво ли още не.Но не се дразня!Факт е!!!И друг път съм казвала-майка нямам,така че ми е мило някой да се грижи най-после и за мен.В някои моменти наистина ми се е искало да има кой да ми дава съвети,но .. Аз така съм възприела майката на приятеля ми,като собствена.Иначе всеки си има недостатъци,кой е идеален?
А на теб мила ти завиждам....и на мен мама мн ми липсва и не бих отказала мило държание ,но уви...
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #882 -: януари 13, 2008, 16:58:30 »

знаете ли как мисля аз-съветите са без пари,изслушвам ги задължително!!!Дали ще ги спазя обаче си е само и единствено мое решение!! girl_wink Понякога и от най-простия,най-омразния,най-не знам какъв да кажа човек,може да научиш нещо ценно!!!А и една подадена за помощ ръка никога не е излишна.Ако искаш винаги може да я откажеш...Така си мисля!!!
Ох,късмет ви желая все пак и да не се ядосвате за глупости!!!Помислете си реално кои са важните неща за вас!!! give_rose give_rose give_rose
Активен
Asinka_
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #883 -: януари 13, 2008, 17:28:26 »

Ооо,тук като че ли съветите са последния проблем,на тях не обръщам внимание.Аз си имам глава на раменете-всяка грешка ще си е за моя сметка!Проблема е че като не става нейното тя веднага се обръща към милото,с едно¨наранено¨ майчино сърце,и милото между чука и наковалнята естествено с мен би се разбрал по-нормално,и тя  yahoo danceg,защотo пак е станало нейното.И трябва аз и той да се скараме,а какво по-лошо от това????? И после гледай синчето какво ангелче е,а кандидат снахата-нема угодия!
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #884 -: януари 13, 2008, 17:43:03 »

Е,точно това е проблема-чия страна ще заеме "милото".Ако е нейната се сърдим ние,ако е нашата се сърди майката!!!Сега си мисля,че на мъжете също не им е много лесно-във всички случаи има някой сърдит!!!  Count
Активен
Страници: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines