Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 09:24:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 101202 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 01, 2010, 11:19:25 »

аз съм чувала за такава традиция, познавам няколко семейства, в които родителите на младоженеца купуват халките, ние не сме се  придържали към нея smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 01, 2010, 12:59:40 »

и аз съм чувала подобно нещо, както че роклята се купува от свекъра и свекървата а костюма на младоженеца от тъщата и тъста. може и да е имало някога някаква символика в това, но в днешно време всеки си прави както му е удобно.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 01, 2010, 16:34:29 »

При нас мойта свекърва изяви желания да ми купи роклята, а моята майка купи костюма на мойта половинка.Не се бяхме разбирали въобще за такива неща, но те сами си изявиха желание.За халките също мойта свекърва ги плати, тя там вече настояваше да са от нея, защото така било поверието, майката на младоженеца купува брачните халки.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: февруари 02, 2010, 10:19:36 »

Аз си мислех,че ние ще си платим халките,но свекървата категорично заяви,че трябва да са от нея.
Както Ванчето е казала,който има желание да плаща!
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 02, 2010, 10:32:15 »

Щом като иска да ги плати, само да не натяква после до края на живота си, щото аз съм си патила и не мерси, но ако жената не е такава и е от добри чувства, няма нищо лошо! smile
Пък сега се сещам, че моята свекърва се чудеше какво да НЕ плати. disappear
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #380 -: февруари 02, 2010, 11:42:14 »

Пък сега се сещам, че моята свекърва се чудеше какво да НЕ плати. disappear
Ами щом ще се натяква по добре нищо да не плащат, това всъщност е и нашата идея- ние си плащаме за всичко за да не ни определят после кое как да бъде.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #381 -: февруари 02, 2010, 12:35:10 »

А чували ли сте, че булченската рокля не трабва да се пере една година след сватбата  pardon Миналата година  бъдещата ми зълва беше булка и каза нещо такова, но не разбрах защо е това поверие  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: февруари 02, 2010, 12:52:52 »

Да, чувала съм го, но аз това не смятам да го спазвам.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 02, 2010, 13:38:41 »

Да, това го зная. И колкото и да не ми се искаше да я прибера така роклята, я набутах обратно в калъфа и като мине 1 година ще я дам на химическо чистене. А като питах защо - ами не било на хубаво.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #384 -: февруари 03, 2010, 12:02:33 »

Това с прането и аз го знам, но за себе си нямам намерение да го спазя. На милото братчето се бракува миналата година и сега като ходихме за празниците при тях и жена му ми показва роклята. Еми като не е прана, е пожълтяла на места и изобщо не изглежда добре. Май рискът да се съсипе роклята е доста голям. Все пак танци-манци, храна, пиене. Знае ли човек кое кога и къде ще попадне.
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 03, 2010, 13:56:30 »

Аз моята я дадох на химическо два дни след сватбата, защото не искам да ви казвам на какво приличаше отдолу, а и не само това...май и торта имаше laugh и оставаше да я прибера в това състояние.
Като си я взех от химическото все едно никога не беше обличана,така я бяха светнали girl_wink
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 04, 2010, 14:33:22 »

това с прането на роклята беше коментирано и по-назад в темата. не трябва да се пере и да се вижда 1 година...да ама аз си я дадох на химическо 2 дни след сватбата, след това си направих тоалет като включих бустието от роклята и си го нося при по официални поводи. немога да си представя как една годин ще седи мръсна зарди някакво поверие, и след тази година ще трябва да я изхвърля защото изпирането ще е мисия невъзможна.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #387 -: февруари 04, 2010, 14:46:06 »

echy_  Bravo май това е по-добрия вариант  good
А аз се чудя, нали има такава традиця да се крие едната обувка на булката, и когато младоженеца я намери да трябва да я понапълни с парички, чу уж е "голяма", за да уплътни нещата  pleasantry И така ми е хрумнало вместо истинката да изнамеря някаква обувка примерно 45 номер та да има да пъха парички докато ми стане  laugh
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: февруари 04, 2010, 14:51:59 »

ех и аз да се вклуча .Роклята на химическо 1 седмица след сватбата,казват:  1 ново,1 старо ,едно подарено и на заем  неща ,ааа и нещо синьо,ами мога да ви кажа ,че не спазих нито едно .....
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 04, 2010, 14:52:56 »

pepche, ще стане много забавно. Bravo

Внимавайте обаче, защото има случаи кумът да носи резервни обувки за булката, т.е. не е нужно да търсят нейната обувка, за да я изведат  sarcastic

По традиция, не младоженецът, а кумът слага паричка в обувката на момата. И трябва да е метална. Така с паричката в обувката булката излиза от дома си. Ролята на монетата е да я пази от уроки, от една страна, а от друга да влезе в новия си живот заможна и нищо да не й липсва.

Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines