Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:28:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100326 пъти)
 
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: април 17, 2011, 21:16:49 »

Аз лично се съобразявах и с вкусовете на родителите и гостите ни. Дори изрично бях предупредила DJ-ия, че майка ми харесва гръцка музика.
Била съм на сватба, на която музиката, избрана от младоженците определено не допада на гостите и в резултат булката беше сама на дансинга...Държах това да не се случва на нашата сватба и съответно на DJ-ия беше дадена пълна свобода да пуска музиката, която вижда, че се харесва на присъстващите.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 18, 2011, 08:46:50 »

А майка ви заслужава ли подобно неуважително отношение?!

Ми честно казано ДА ,заслужава го ,поради ред причини ,които няма да обяснявам....
Да не говорим ,че дори и да не заслужаваше ако има чака рака ,ще изгоня гостите си ,заради 1 човек  shok
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 18, 2011, 09:18:08 »

Абе хора, защо в България се смята за неуважително, ако не се пусне определена музика. Интересно ми е дали някой ще се обиди лично ако не му пуснат Сепултура примерно... И дали всичко ще го сметнат за неуважително?! Тази дилема я има само и единствено, странно защо, с поп-фолка   pardon smile
« Последна редакция: април 18, 2011, 09:19:49 от anelcka80 » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 18, 2011, 09:34:25 »

Това е защото някой си е решил ,че има нещо традиционно в поп-фолка ,че трябва да се чувстваме истински българи и дрън- дрън та пляс,това са пълни глупости!Поп-фолка дойде преди години ,когато нашите ,,силиконови,, ,,красавици,, бяха абсолютни дебелани и пееха стариградски песни копия на сръбските стариградски песни  sarcastic
И от тогава не знам по-каква причина някой си реши ,че по-сватбите трябва да има джугара джагара  =]и било неуважително спрямо някой си ,да не пуснеш примерно Преслава или тем подобни на сватбата си.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 18, 2011, 09:51:18 »

Искам да кажа обаче, че DjNick Mc е прав - не можем да превъзпитаме всички хора, според това на нас какво ни харесва. Така че има 2 варианта- пускате каквото ви харесва на вас и смятате трвърдо с убидени или мрънкащи (ние го очаквахме за един-двама човека- за наша изненада нямаше нямаше такива). Другият вариант е да се съобразите с абсолютно всички и да направите компромис със собствените си желания... Но има и нещо друго- мрънкане може да има за абсолютно всичко- и за храна, и за ресторант, и за обслужване, и за място на седене... За съжаление това си е черта на голяма част от българите  - да си мисли, че с снещо си му длъжен. И това често различава тези, които са дошли зареди вас от тези, които са дошли да се наядат, напият и натанцуват безплатно...
Аз обаче си задавам съпроси и си отговарям сама  sarcastic
« Последна редакция: април 18, 2011, 10:03:41 от anelcka80 » Активен
SamVimes
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12



« Отговор #245 -: април 18, 2011, 11:32:34 »

...
Била съм на сватба, на която музиката, избрана от младоженците определено не допада на гостите и в резултат булката беше сама на дансинга...

Разбирам. Неприятна картинка. На нашата сватба с Деничка това със самотно танцуващата булка няма как да стане, понеже тя си има танцуващ жених. Мен. Гостите ни са малко, основно приятели, основно рокаджии по душа, няма да имаме проблем с тях. Родителите... Едва ли ще им е до музиката, ама и те не са чалгаджии. Други роднини доста малко ще се поканят, с тях съобразяване не трябва.

Така че притеснения нямаме.

По принципната тема, DJ Nick MC, мисля, че все пак двойката, сключваща брак, следва да има последната дума за своя празник, особено ако се самофинансира за същия, а не лежи на чужди ръчички/парички.

Тук е мястото да благодаря на Бог и на себе си, че нямаме приятели, които обичат да хвърлят гюбеци.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 18, 2011, 11:48:05 »

Тук е мястото да благодаря на Бог и на себе си, че нямаме приятели, които обичат да хвърлят гюбеци.
Това обикновено лежи на вас  blum ,SamVimes , в крайна сметка приятели се печелят по общи интереси и нагласи... Поради тази причина нямахме и ние проблеми с избора на музиката  good
« Последна редакция: април 18, 2011, 11:49:44 от anelcka80 » Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #247 -: април 18, 2011, 11:48:22 »

SamVimes  goodpost
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #248 -: април 18, 2011, 11:51:23 »


Била съм на сватба, на която музиката, избрана от младоженците определено не допада на гостите и в резултат булката беше сама на дансинга...Държах това да не се случва на нашата сватба и съответно на DJ-ия беше дадена пълна свобода да пуска музиката, която вижда, че се харесва на присъстващите.

Тази булка е умряла кеф, щом и е било хубаво да танцува и сама  smile, но трябва да си преразгледа списъка с приятели.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #249 -: април 18, 2011, 12:03:29 »

 От няколко дни ви чета и следя заформилата се дискусия.
 Бих искала да изразя своето мнение, което се припокрива в голяма степен с това на Bianka. От началото на подготовката за нашата сватба до малко след средата бях с твърдата и непоколебима позиция, че това е нашата сватба и ще се слуша "нашата" музика. Даже съм "тропвала с краче" и тук във форума, участвала съм в подобни спорове. В моя случай надделя чувството за гостоприемство. Със съпруга ми имаме доста специфичен музикален вкус, въпреки моите чести "забежки" от него  Wink Сред гостите ни почти нямаше такива, които да харесат същото. Преценихме, че винаги можем да си доставим удоволствието да слушаме и да танцуваме на предпочитана от нас музика. За нас по-приятно бе да видим близките ни хора да се забавляват.
 С ръка на сърцето мога да кажа, че мечтаната ми сватба си остана неосъществена и на моменти се чувствах твърде некомфортно от избраната от гостите ни музика. Но на хората поне не им беше скучно  pardon Самата аз не мога да спра музикалните си предпочитания до един музикален стил, както и да оформям приятелския си кръг в зависимост от него. Така се е случило, затова и на сватбата ни не налагах моя вкус за музика.
 Подкрепям Деничка за отношението към чалгата като начин на мислене и поведение. Въпреки това ми се струва неудачно да не се кани някой човек на сватба, защото харесва чалга като музика. Не поставяйте етикетчета на хората. Аз например слушам Рамщайн и обожавам U2, ала също така с удоволствие и някои песни на Глория, намирам гласа на Преслава за чудесен. Значи по тези критерии човек като мен не трябва да се покани от рокаджии на сватбата им?  Wink
Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
 Много се бавя... Затова ще допълня  blum За такива "чалгаджии" спокойно можете да им пуснете Горан Брегович и Ищар например. Гарантирам, че ще им хареса  smile Не правя сравнение, само ви предлагам да се опитате да разберете и тези хора и да видите, че не всички са простовати и недостойни за общуване  Wink
« Последна редакция: април 18, 2011, 12:08:08 от michelle » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 18, 2011, 12:34:45 »

michelle Никой не е казал ,че хората които слушат такава музика са простовати или нещо подобно ,но просто ние нямаме такива приятели ,които да слушат такава музика pardon И никой няма да се чувства комфортно на такава музика ,камо ли пък ние ,които сами си финансираме цялата сватба ,както каза  SamVimes  goodpost

Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #251 -: април 19, 2011, 19:05:06 »

Аз лично се съобразявах и с вкусовете на родителите и гостите ни. Дори изрично бях предупредила DJ-ия, че майка ми харесва гръцка музика.
Била съм на сватба, на която музиката, избрана от младоженците определено не допада на гостите и в резултат булката беше сама на дансинга...Държах това да не се случва на нашата сватба и съответно на DJ-ия беше дадена пълна свобода да пуска музиката, която вижда, че се харесва на присъстващите.

Bianka  good  good  good

SamVimes, Подобен израз като - сами си финансираме сватбата звучи адски грубо и самолюбиво.
 - "Ние плащаме вие си трайте"
 Наистина това е нещо с което не могат да се похвалят една част от младоженците, но в никакъв случай не означава че гостите трябва да си ядат яденето и да си пият пиенето и да си траят като на театър. Важно е да осъзнаете че и гостите ви са част от този празник и по-голямата част от тях не са дошли за да се "Наплюскат и напият на аванта" както някои споменават. Тези гости са там защото сте ги поканили а това от своя страна означава че искате заедно да осъществите този празник а не да ги гледате от високо поради факта че вие плащате и те да ви се кланят заради този факт. Това определено е начин да си погъделичкате егото !!!
Тук става въпрос за всеки стил който не ви е по сърце, но пък се харесва на някои от гостите ви.
Уважете своите предпочитания, но уважете и гостите подобаващо и когато видите че всички станат едно цяло в настроение, предразположение и ангажираност към всичко което се случва, когато видите че всички се веселят от сърце, тогава можете да сте сигурни, че парите които ЛИЧНО сте похарчили са били похарчени точно за целта!!!
Разбира се че дж ще се съобрази с вас , с това което вие сте изискали от него като музика и поведение, но вие сте тези, които трябва да задатете такива параметри които ще са подобаващи
за уважите и от страна на гостите.
« Последна редакция: април 19, 2011, 19:35:37 от DjNick Mc » Активен
SamVimes
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12



« Отговор #252 -: април 20, 2011, 15:09:29 »

Пич, не си ме разбрал или не си ме прочел, все едно. Явно трябва да се обясня надълго и нашироко, ето, правя го:

1. Планираме малка сватба - не повече от 30-40 човека, със все нас двамата в това число.
2. От споменатите гости минимална част са роднини.
3. Тези роднини, които ще присъстват, не са любители на гюбеците.
4. Останалите гости, които ще присъстват, не са любители на гюбеците.
5. Сватбата ни е самофинансирана, съответно, ние поръчваме музиката, спрямо нашите си вкусове и тези на болшинството от гостите си. Но това е последният по тежест аргумент.

Нито за миг ли не можем да допуснем, че в нашата малка България има една компания хора, които няма да умрат без гюбеци за една сватба време? Помислете малко out of the box, за миг поне. После, помислете и друго - чий празник се празнува на една сватба? На майката, на таткото, на баткото, на бившите, на леля Пена и стрина Гена по бащина линия, или, основно, на венчаващата се двойка? Човече, България е ужасно патриархална страна все още, вярно е, но се мъчи да счупи калъпа, в смисъл майката и таткото вече не са всесилни, това не се ли е проявило още по сватбите?

Ето, така поднесено, дали е ясна моята позиция и дали бихме приели, че не е срамно, ужасно и нечувано да има българска сватба без чучеци и джубеци? Мерси. Знам, че един DJ има практика, ама пък аз си познавам приятелите и роднините, а най-вече и себе си. Данък обществено мнение плащам само на шефа си и само през работно време. На сватбата си - абсурд!

Хора, събудете се, този празник е ВАШ и който е дошъл, е дошъл, за да уважи ВАС. Да се съобразиш и с околните е едно, да се съобразиш основно с тях, вече не е редно според мен. Останалото са патриархални наслоения, гердани с пари, пиростии, паламарки и счупени стобори със закачен цървул на тях. Изборът е ваш. smile
« Последна редакция: април 20, 2011, 15:34:22 от SamVimes » Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #253 -: април 20, 2011, 19:48:43 »

SamVimes   good и аз съм в същата ситуация като теб. По-добре не бих могла да го напиша! Bravo
Активен
ivelunca
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #254 -: април 20, 2011, 22:09:19 »

sad
Аз примерно и моя приятел изобщо НЕ слушаме и НЕ понасяме Рок blush!!!, камо ли пък на сватбата ни да има такава музика простоооо УЖАС!!! Но сме дали пълна свобода на диджея и ако има от гостите почитатели на този стил музика нека им пусне 1 2 песнички да се радват и те все пак сватба е. А това на сватба само с рок за мен е просто абсурдноооо....  bad (не искам никого да обидя от вас но извинете ме това рока или метала не е изобщо подходяща музика за сватбата хората не са отишли на концерт да се побъркват) crazy
Иначе от поп фолка се сещам за толкова много песни които се харесват мноооого повече и се танцува на тях от колкото на някой примерно супер рок хит или подобна лудост. Били сме на много сватби и винаги е било весело имало е и чалга и хора и всичко всичко вкл. и рок и метал но без да се прекалява с едно и също. Ние искаме разнообразна музика на нашата сватба и нека ДЖ да прецени най-добре гостите това му е работата все пак и му се гласува доверие good
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines