Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:20:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100233 пъти)
 
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: октомври 22, 2008, 12:52:52 »

Напълно съм съгласна с теб expert. Аз както и другите момичета вече минали по този път, можем да споделим впечатленията от нашите сватби.
За моята сватба като уговарях с DJ какъв стил музика да има, му казах че искам да има и чалга, въобще моята идея беше да минем през всички жанрове. Да обаче не се получи точна така, а стана както DJ каза, т.е той пусна една две песни чалга, но никой не стана на тях да играе, по скоро имаше двама трима. Естествено усети, че тази музика няма да върви и просто спря да пуска чалга. Всички обаче танцуваха на хора, стара дискотечна музика, БГ музика.
Интересното беше, че хората на сватбата бяха 80% млади хора и въпреки това, чалгата просто не вървеше. Исках да кажа, че това каква музика ще има, много зависи от присъстващите на сватбата и разбира се от DJ, той трябва да усети така да кажа "духа на самата сватба" и да се опита да настрои музиката според желанията на хората.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #196 -: октомври 22, 2008, 14:46:15 »

Аз също съм съгласна, че такива "заричания" преди самата сватба нямат смисъл, много по-добре е опитният диджей да усети хората и да пуска музика според настроението. Аз направих уговорката, че не искам никакви кючеци, маанета и подобни, което беше спазено.

Била съм на една-две сватби, където младоженците не само държаха да няма чалги, но и много държаха да се пуска само музика, която на тях им харесва. Ами то хубаво, ама на едната младоженецът харесваше разни минималистични музики, техно и подобни, даже не съм компетентна да определя точно как се казват, стилове. Е как да стане купон.
Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #197 -: октомври 22, 2008, 15:27:07 »

Ами то хубаво, ама на едната младоженецът харесваше разни минималистични музики, техно и подобни, даже не съм компетентна да определя точно как се казват, стилове. Е как да стане купон.

Хаха, представям си какъв купон.. такова налагане на личния вкус "защото сватбата си е наша" наистина не е добър избор. И не че ако ме поканят на такава сватба няма да ставам да танцувам поне от уважение към младоженците, ноооо... купона според мен също значи за всеки по нещо- и най-много от това което се харесва на най-много хора. Справедливо, нали?
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: октомври 22, 2008, 15:37:04 »

Според мен трябва да има всякаква музика като за сватба..преди време бях на сватба където пускаха само металлллллллл, еми кво да ви кажа беще адддд под небето!! първи танц-металика-ее аиде разбираемо..ама послееее имаще само едно хоро..останалото беше аирън меидън,металика и незнам ти там какви си..през цялото време гледах как се мятат едни дългиииииииииии косища и се блъскаха хората.. diablo
Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #199 -: октомври 22, 2008, 19:44:48 »

 Bravo Bravo Bravo Поздравления за последните няколко поста. good good good
 А тези който не са минали още по този път да слушат за да няма после недоволни.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: октомври 22, 2008, 21:07:00 »

Реално погледнато на 80 % от сватбите се пускат стари диско хитове, които всъщност са от времето на родителите ни и са задължителни за репертоара на всеки диджей, но на тях става най- големия купон, защото стават и стари и млади, а поне половината от гостите са на средна и над средна възраст.  Едва ли ние слушаме в ежедневието си "Бургаски вечери", "Ах морето", АББА и т.н. , но на сватба дансинга се пълни и с млади. Затова е най-добре да не се залита в крайности с хеви метал или турбо фолк. И едното и другото за мен са неприемливи. Златната среда както винаги smile
Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #201 -: януари 06, 2011, 12:38:10 »

Истината е , че всеки си определя сам музиката за сватбата според средата , в коятоп "вирее". DJ-ят  едва ли познава приятелите ти по-добре от теб, той ще налучка в един момент "слабото" място на хората и ще стане купон, но ако младоженците си направят труда да помислят за музиката и дадат насоки на DJ-я - и неговата задача ще е по-лесна и купона по-голям.

Аз съм била на две сватби с много рок, без чалга и "ах морето" - не беше ад под небето. Всички гости харесваха тази музика и танцуваха много. Това дали ще се блъскат на нещо не зависи от музиката , а от хората - да правим разлика. smile Най-харесваните балади винаги са били и остават на рок групите...
И т.н. да не става off topic - важното е да направиш така, че и на теб да ти е гот, но и гостите да се забавляват. Обикновено е лесно постижимо, щом са ви приятели логично е да имате общи интереси Wink
Задължително говорете с DJ - колкото и да е добър, повечето не са екстрасенси Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 07, 2011, 03:32:02 »

Аз също много уважавам сватби без маанета и бурни кючеци, дори според мен е грозна картинка, когато на сватба някой си викне кючекини и тем подобни танцьорки или пък някой чалга изпълнител/ка. Това е лично мнение и не искам никой да обидя с мнението си. Просто си представям сватбата като изискано и стилно събитие. За нашата сватба още от самото начало бяхме предупредили дж ни, че не сме много по чалгата, но му оставихме пълна свобода на действие, понеже гостите ни слушаха всякаква музика, включително някой от тях и чалга. Сватбата започна с първия танц на Металика- Nothing else matters по наше желание, след което продължи с по-остарели, но вечни бг и чужди рок, поп, диско хитове, включително и 1-2 поп фолк песни, но лека чалга, в кръга на нормалното-от типа на Ивана. Имаше и няколко хора и кумска ръченица. Едва след като всички приключиха с обяда и  всички, както и ние се бяхме отпуснали и бяхме в приповдигнато настроение, ние дадохме знак на дж, че може да пусне и чалга, но той знаеше, че това не означава само чалга и че чалга, само ако е в кръга на нормалното, т.е. без маанета и тем подобни кючеци. Мога с чиста съвест да кажа, че човекът по никакъв начин не си е позволил да пуска песни, които може да не ни харесат. Напротив даже, чух на 90% от любимите си песни, без дори да подозира. Та мисълта ми е, че съм против сватба с чалга, особено маанета и кючеци, в допълнение с фолк певица или кючекиня. Лично за мен това си е чисто и просто изтъкване за пред гостите.
« Последна редакция: януари 07, 2011, 03:46:59 от dear » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 07, 2011, 09:28:38 »

Малко включване и от мен - двамата сме ''против'' чалгата и не желая да чуя дори и тон. От моята компания никой не величае това ''постижение'' на българската музика. Ако трябва да съм честна - падаме си по тежка музика. Но в никакъв случай не смятам да подложа гостите си на кошмара, описан по-горе - само метъл и куфеене с коси drum

Замислено е да се поразпитат поканените за стил който би им допаднал. За повечето ни гости (особено най-близкте) знаем каква музика, дори и конктрени песни, които ще ги изкефят и смятаме да ги съберем и да обсъдим с DJ възможностите. Разбира се, не бих се бъркала за ред на песни, точни плейлисти итн - те са професионалисти и си разбират от работата. Просто бих дала насоки какво се харесва на моите гости и на какво ще върви купона. А пък ако не се получава - да импровизират  dance
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 07, 2011, 11:20:55 »

Ние с моя съпруг също не сме фенове на чалгата и намираме за грозна картинка изцепките с кючеци и хора по масите. Поради това направихме за DJ два диска - единият с музика от всякакви жанрове, който да послужи като ориентир за него относно музикалните ни предпочитания, а другият диск беше с чалга. За първия диск му обяснихме, че това са просто насоки, които по никакъв начин не го ограничават, а за втория диск многократно му казахме, за да не стават недоразумения, че това е изчерпателен списък с чалга песните, които евентуално може да пусне, като му обяснихме, че изобщо не е задължително да пуска чалга, а да прецени според ситуацията дали да пусне, но ако пуска, да е в по-късните часове и нищо извън списъка. Тъй като на сватбата имаше една компания приятели на мъжа ми, които като се съберат слушат само чалга и то от най-мазната, предупредихме DJ да не приема музикални поздрави с чалга песни извън списъка. В крайна сметка мисля, че купонът се получи отлично - имаше разнообразна музика, включително и мъничко чалга от списъка, голямата част от хората танцуваха и се забавляваха. Естествено имаше и недоволни от недостатъчното чалга, но в крайна сметка това е празникът на младоженците и те определят правилата  blum Според мен сватбата наистина трябва да е едно весело, но също така стилно, красиво и културно събитие, поради което намирам, че голяма част от чалга хитовете просто нямат място на една сватба  smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 12, 2011, 18:07:26 »

Много съм съгласна с теб, divanetata. На нашето празненство нямахме никаква чалга и всичко се получи перфектно. Много танци бяха. Ние не познаваме хора, които да слушат изключително само такава музика и за това нямаше недоволни. В началото някои мои приятелки реагираха учудено- Ами то едва ли ще стане весело без да има чалга! - ми казваха. Трябва да отбележа, в България сватбата се приема само и единствено със всичките й клишета- чалга, много ядене и пиене; булката трябва да изглежда като торта, със прасковен грим и бял маникюр, седнала с разперена пола сред градина с цветя  sarcastic; за гостите да се мисли повече, отколкото за тези, които наистина празнуват... Не намирам тези неща за лоши, всеки с вкуса си, просто ние не си представяхме нещата по този начин. Искахме стегнат, изискан празник , без пиянски изпълнения. Това е нашият ден и ние предимно трябва да се чувстваме удобно, а който е дошъл заради нас, ще празнува, пък дори и нестандартно! Така че, момичета, не се страхувайте да разбивате клишетата, все пак това е вашият празник- само веднъж в живота- направете го перфекно за вас самите!
« Последна редакция: януари 12, 2011, 19:06:41 от anelcka80 » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 12, 2011, 18:43:49 »

Anelcka80, напълно съм съгласна с теб и се възхищавам ,че ще успели да организирате нещата както вие ги желаете, а не да се подчините на клишето: ''ядене, пиене, чалга, булката с тортена рокля, да се влачи по пода..итн''.  good  Bravo

Искрено си пожелавам и аз да мога да се похваля с това след време!
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 12, 2011, 19:00:26 »

Щом си държите целта пред очите, ще стане. То от вас си зависи, и знам, че ще се както си го представяте! Успех и чакаме снимки!!!  butterfly
Ekaterina много си права. Но,от личен опит ще кажа, професионалиста си е професионалист! На нашият DJ му бяхме дали Playlist със насоките, които не бяха задължение. Човека си каза, оставете на мен да преценя кога какво да пускам, според хората и обстановката... Не се страхувайте да се доверявате на хората, все пак за това им се плаща.  good
« Последна редакция: януари 12, 2011, 19:14:32 от anelcka80 » Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 13, 2011, 00:24:12 »

Момичета  Yes
Моето мнение е, че на една сватба няма ли всякаква музика, значи нещо не е наред. Ние харесваме всякаква музика смисъл всякаква която е хубава известна и се танцува в това число и поп фолка. Без народна музика и чалга на сватба е доста постничко, но всякакви хора всякакви желания явно. На нашата сватба имаше разнообразна музика и чалга също но подчертавам ХУБАВА чалга а не мазни маанета и простащини. Казахме на ди джея какво харесваме най-много и сватбата стана супер. Тръгнахме да правим и списък с песните ама после се отказахме и каквото се сещахме си го искахме на момента. Сватбата е един път и е правилно според мене да има музика за всички и да им е весело на хората. Аз примерно не понасям рок, но имаше и няколко такива песни които си ги поискаха гостите и няма как и на тях танцувах с другите. Най-важното е да бъде весело пък дали ще е на чалга в крайна сметка или на рок си зависи от настроението. Това си е работа и на ди джея който сте си харесали да ви води сватбата и той най-добре може да прецени какво и кога да пусне (естествено ако е добър и си разбира от работата) Аз и мъжа ми слушаме и харесваме всякаква музика (вкл. и поп фолк) и в много от случаите нищо не може да ни накара да танцуваме така както примерно този чалга хит smile
http://www.youtube.com/watch?v=9M0Ds8jVeik

или това http://www.youtube.com/watch?v=9fdY0AEI6xo
 danceg
Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #209 -: януари 13, 2011, 11:06:26 »

anelcka80 ,   good
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines