Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 13:10:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Стара Загора !!!!! част 7  (Прочетена 154401 пъти)
 
tania_vass
Любопитен
*
Публикации: 28


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 19, 2009, 16:02:40 »

не е задължително вие изобщо да присъствате. Ние също живеехме извън Стара Загора и час за ритуалната зала ни запази Виолета от "Ами сега" само с копие на двете лични карти. Една седмица преди датата на подписването трябва да занесете изследванията и да платите таксата. Отново не е необходимо да ходите двамата. При запазването на часа ще получите една бележка, в която е описано кога трябва да представите горните документи. Успех!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #31 -: ноември 19, 2009, 19:52:56 »

Velvet, благодаря за мнението за Мания. И аз харесах менюто там. В Инфинити също е много нестандартно и имат добър готвач, в Орфей също. Аз обаче искам да те питам какъв е смисъла на коктейл преди влизането в ресторанта, щом няма да има разписване там? Замисляла ли си се, че коктейла също ще трябва да бъде озвучен с лека музика.Т.е. или ДЖ-я, който наемете трябва да е с 2 апаратури или да наемате двама ДЖ-и. Единствения ДЖ, който може да озвучи едновременно на 2 и повече места е Чернев.
Не е задължително на "Уелкъм дринк" коктейла да има музика, даже е излишно. Плюс това няма всичките хора да се съберат на коктейла едновременно. Тези които ще идват ще си правят наздравицата с младоженците и ще влизат в рестората. Така че не се налага озвучаване.
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 19, 2009, 21:27:41 »

manthebest , с две ръце съм за хотел Орфей  Bravo Готвача им е невероятен.Всичките ни гости както и ние самите бяхме много приятно изненадани от изключително вкусното меню.Големи порции, много вкусно,сервитьорите летяха , въобще прекраснобеше  Bravo
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 19, 2009, 21:32:19 »

melusina , на лични ще ти пратя координати на моята гримьорка а относно театъра там от доста време нямат професионален гримьор.Артистите се оправят сами а когато се налага майка ми помага при по-тежките гримове  smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #34 -: ноември 19, 2009, 22:03:30 »

 Аз обаче съм на друго мнение с музиката по време на "Уелкъм дринк" -а - трябва да я има задължително. Този тип посрещане на гостите се осъществява на различни места - открити и закрити. Винаги, когато е нямало музикален фон, винаги моите филми са връщани от клиентите за поставяне на такъв - вършене работата на ДЖ, поради техния мързел. В крайна сметка не е важна музиката във филма, а на самото събитие. Музиката създава атмосфера и настроение.
 И в крайна сметка нещата опират до два кабела, две тонколони и две стойки - да кажем 50 лева наем в повече и 20 минути повече работа. Ама пусти мързел ... Е, трябва си и нормален лекотоварен автомобил, а не личен. А и в крайна сметка има чести случаи, когато околния шум на пътно платно, шадравани, резачка за дърва и мн.други е неприятен и неестествен за случая. Все пак всеки си знае и и ма определени разбирания. Само искам да кажа, че при липса на всякакъв шум и музика аз на 1.5-2 метра нищо не чувам от диалога, защото хората подсъзнателно започват да шептят пожеланията си. Основен пример за неестествена среда и притеснение от тяхна страна.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 19, 2009, 23:33:29 »

manthebest а какво ще кажеш за ресторант  Кастела? Според мен също е подходящ за малка сватба, а и менюто е доста интересно и мисля, че ще ви хареса... На мен лично този ресторант много ми харесва и смятах там да ни е сватбата, но до колкото си спомням беше доста малък за около 60-80 човека а ние бяхме повече...
Pachoran не съм съгласна, че това се отнася до мързела на ДЖ - по скоро се отнася до това какво искат младоженците... На последната сватба която бях в Сити имаше изнесен ритуал във фоаето и беше узвочено... Наистина е по- добре така, но си зависи изцяло от младоженците....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 20, 2009, 10:26:35 »

Този път съм склонна да се съглася с Пачоран blum Зависи и от DJ, и от организация...
Ели, аз във фоайето не се съмнявам, че ще има озвучаване. Става дума, ако времето е хубаво и коктейлът е на открито. Наистина за Сити ще играе роля фактора "преминаващи автомобили" предполагам, защото 9-ти септември е на една крачка едва ли не...

Ще говорим с DJ-те и ще видим Wink
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #37 -: ноември 20, 2009, 10:37:32 »

Ако предварително събирате гостите в отделно място за коктеил и те ще бъдат там, докато се съберат всички, тогава определено ще ви трябва някаква музика като фон. Но ако всеки един от гостите, който пристигне ви поднесе поздравления и подъръците си и веднага се насочи към ресторанта, тогава този момент с озвучаването не е необходим. Това беше идеята ми в предишния пост
Elitooo е права, всичко зависи от желанието, виждането и бюджета на младоженците. Това в никакъв случай не зависи от Dj защото никой Dj няма да откаже второ озвучаване, тъй като естествено това ще му донесе допълнително заплащане. Но дали това се налага и дали да го има като опция решават младоженците.
 За какъв мързел става въпрос щом услугата се заплаща.  По какъв начин това зависи от Dj - дали той ще ви задължи да озвучите коктейла или вие ще решите това? Или другия вариант - да ви откаже озвучаване ако вие желаете и съответно да го смените с друг, който ще направи всичко така както искате ?! Dj може да ви даде съвет от професионална гледна точка как би станало по-добре, но вие сте тези, които решавате в крайна сметка и така трябва да бъде.
« Последна редакция: ноември 20, 2009, 11:44:03 от DjNick Mc » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 20, 2009, 11:15:12 »

Предвуксвам поредния гнусен скандал в тази тема, дано не се окажа права, разбира се...

Вижте, чета на всеки от вас мнението, помня кой какво ме е посъветвал и ако съм в чуденка все още, пак пиша, за да си доизясня нещата. Принципно. Аз писах, че като се срещна с DJ ще стане ясно. ЕСтествено, че ще му кажа за коктейла, за ресторанта, за шума от преминаващи автомобили, ще обсъдим и ще му кажа, че бих искала някаква лека музичка за фон. Пък тогава ще видим съответния DJ как ще реагира и какво ще каже. Все пак преди да си изберем дисководещ, ще се срещнем с всички, за които има отзиви, ще натрупаме впечатления и чак тогава ще решим. Няма да решавам на минутата.

Благодаря на всички за мненията, наистина, но нека не превръщаме тази тема в ябълка на раздора! good

Редактирам си поста, за да кажа, че си запазихме вече датите и часовете.
В църква Св. Димитър, Стара Загора - 29.05.2010 от 17.00ч. Свещеникът каза, че продължителността на ритуала е около половин час, което е идеално. Таксата е 150 лева, но пък тази е най-красивата според нас в града, има си градина с пейки, доста дървета наоколо, голяма е и има достатъчно място за паркиране на колите.
За гражданския брак - 03.05.2010 в 17.45ч.За там ни казаха такса от 80 лева, засега.

И това отпада като ангажимент Yes
« Последна редакция: ноември 20, 2009, 15:14:28 от velvet » Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #39 -: ноември 20, 2009, 19:43:49 »

Elitooo, този ресторант Кастела даже не съм го и чул. Къде се намира това нещо?
По назад някой беше препоръчал Арт-а. Ходил съм там - приятно е, чисто ама какво да направя като не ми харесва това място. Даже и приятелите като искат да се черпим там аз отказвам. Нещо ми е грозен целия комплекс. nea
Активен
mistral
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #40 -: ноември 20, 2009, 20:38:39 »

manthebest, намира се на Боруйград пресечката с Руски. По-точно една къща по на изток от северната страна на Боруйград. На Форума не знам как е след ремонта. Те имаха конферентна зала с не много места.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 21, 2009, 00:59:59 »

manthebest  ето това е Кастела http://informator.bg/cgi-bin/index.pl?_state=Info&ID=2597
намира се на пресечката на Руски и Боруйград... smile

velvet Браво за датата smile Bravo give_rose
« Последна редакция: ноември 21, 2009, 01:06:59 от Elitooo » Активен
dan71
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #42 -: ноември 22, 2009, 15:57:26 »

Предвуксвам поредния гнусен скандал в тази тема, дано не се окажа права, разбира се...

Не виждам никакви предпоставки за спор този път - напротив - мнението е едно, всеки уважаващ себе си ОзвУчител (или DJ както ги наричате) би изпълнил желанието на младоженците, пък дори да става въпрос и за открито пространство като градинката пред езерото, например. Както е казал народа - който плаща, той поръчва музиката smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 22, 2009, 19:04:50 »

Ами явно вече съм предубедена, защото доста разправии имаше в темата...Радвам се, че този път не стана така.
Активен
grazia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 120



« Отговор #44 -: ноември 22, 2009, 21:49:59 »

Здравейте булки от Стара загора!  smile
Много е разгорещена темата относно озвучаването на коктейлчето  в началото. Абслолютно съм съгласна че това е задължение на DJ-я, а ако и водещата се включи още по добре, аз лично точно това съм планувала. DJ-я и водещата които ще се грижат за моята сватба ми обясниха че няма проблем, дори водещата ми разказа как на някаква сватба в Армира - Старозагорски бани, оставили 2 тонколони отвън, по-късно DJ-я се проявил като хамалин и си ги внесъл, но това си е тяхна работа...В крайна сметка за това се обръщаме към тях....Ако ми е кеф фонова музика дори при посрещане на гостите...DJ- да се оправя...така де Girl_hide girl_wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines