Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:44:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192762 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: август 10, 2009, 13:07:28 »

И само през тези 12 часа може да се забременее???


и стискам палци, скоро да няма никой в тази тема!!! good

А за забременяването... аз никога не съм си правила тестове за ову и т.н. и чудото стана за 4-5 месеца!!! Wink Слава Богу не съм имала проблеми! smile
Пожелавам на всички бързо и безпроблемно забременяване!!!

П.П. Дано няма засегнати от написаното от мен по-горе!
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #391 -: август 10, 2009, 13:38:15 »

Клео, аз пия дуфастон вече седми месец, като през този период не ми се е увеличил апетита, но качих досега общо 4 кг. Иначе според лекарят ми, след спирането на дуфастона, трябва да дойде цикъла от три до седем дена. Като страничен ефект при мен има подуване на стомаха, което  аз отдавамна дуфастона, незнам дали съм права. Дано и при теб и при Фиама, бързо да изчезнат кистите и да не се налага продълителен прием на лекарства.Аз през юни също имах киста 2,5 см и понеже не съм ходила оттогава на лекар, не съм сигурна дали е изчезнала. Не смея и да спирам дуфастона. На мен ми е предписан да го пия до януари месец 2010. Вече втори месец пия и естрофем и сигурно съвсем ще се освиня. smile
Кrisssy, добре дошла в клуба и дано за кратко да сме тук всички.
« Последна редакция: август 10, 2009, 16:35:39 от eliss » Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: август 10, 2009, 15:22:48 »

Здравейте!
 И аз се присъединявам към вашият клуб! Желая на всички ни скорошно зачеване.....
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: август 11, 2009, 21:10:02 »

Момичета.... извинявам се за  Offtopic , но исках да ви питам кога най- рано мога да си направя тест за бременност..... Днес  е 9 ден от овулацията ми (23 от цикъла) и си направих един тест(шуарчек), но е отрицателен, а много ме болят гърдите и е рано да ми идва(по принцип ми идва на 31 ден)......
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: август 11, 2009, 21:13:16 »

14-ти ден от овулацията.Би могло и на 12-ти,13-ти да отчете,но най-сигурно 14-ти.Успех good
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: август 11, 2009, 22:11:12 »

Хей, момичета...
Аз се позигубих малко в тази темичка..
 Welcome на новодошлите и скорошно "излитане" от тази темичка blum
Аз да ви кажа, че лелката дойде при мене този месец. Ама от една страна се радвам, защото аз я очаквах за сватбата и така се бях притеснила, че чак ми се плачеше. Направо изпадах в шок като си помислех само бялата рокля и от долу под нея - познай! Ужас направо.
Е, слава Богу, минах blum Иначе ние ще си продължим с БебеПравенето, но мисля ако и този път не стане нищо вече да се ориентираме към лекар. Поне профилактично.
За сега успех на всички и до скоро Wink
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: август 12, 2009, 09:11:12 »

Аз пък да се оплача.. Тия тестове за овулация са явно цяла наука. Нищо не им вдявам и как аджеба да разбера кога двете чертички са еднакво оцветени...
Тия дето правя аз са някакви - 5 теста за овулация + един тест за бременност.
Вчера вечерта си направих един тест за овулация ей тъй да видя. И си бяха две сравнително еднакви чертички. Да не говорим, че като цяло контролната черта не ми се стори така наситена, както например са тези на Шуърчека за бременност. Ама да кажем, че това е в резултат на качеството на материала, на марката и прочие.
И сега въпроса - понеделник бях при лекаря, и си извоювах снимка за проходимост. На нея ще ходя след като ми дойде на края на месеца. Та тогава той ме гледа на ултразвук(ако не бъркам) и видя 1 фоликул - 12 мм. Това ми се падаше около 17 ден от цикъла. Въпреки стимулацията - нещо не дало много резултат. Както и да е де.. Каза, че този ще съзрее след около 4-5 дена, когато най-вероятно ще настъпи и овулацията.
Вчера ми е бил 2-рия ден след прегледа и теста за овулация показа 2 ясни чертички, но не мога да преценя овулационната чертичка дали е точно толкова наситена като контролната. Разликата беше едва видима. Възможно ли е тоя ми ти фоликул да е съзрял до 18-20мм за 2 дена, ммм?
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: август 12, 2009, 09:18:38 »

Ble6tu4ka лекаря не ти ли каза кога доло горе ще ти е овулацията.... аз така предния път като ходих и като ме гледа бях 11 ден след цикъла и ми каза ще овулацията ми е на 1-2.08 (така и беше).....
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: август 12, 2009, 09:21:48 »

Ble6tu4ka лекаря не ти ли каза кога доло горе ще ти е овулацията.... аз така предния път като ходих и като ме гледа бях 11 ден след цикъла и ми каза ще овулацията ми е на 1-2.08 (така и беше).....

Каза ми. Аз даже съм го написала - Каза след 4-5 дена. Бях на преглед в понеделник. Значи утре/вдругиден трябва да съм в овулация. Обаче се чудех, защо виждам 2 почти неразличаващи се чертички на теста за овулация още вчера(вторник)?
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: август 12, 2009, 09:24:55 »

оо да извинявам се..... каъде съм гледала.... angry
ами да ти кажа чесно незнам може да пробваш с друг тест....., а може и да ти е днес овулацията ....
за по сигурно бебеправете pleasantry а пък то ще се чуе  Wink
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: август 12, 2009, 09:28:09 »

Хич не съм и мислила, че ще е такава философия с тия тестове.
Я да питам - вие какви сте ползвали? Аз съм виждала само едни - в оранжева опаковка -  5 теста за овулация и 1 за бременност.
Има ли някакви други, че да опитам и тях?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: август 12, 2009, 11:47:21 »

Момичета,много не им вярвайте на тези тестове.Аз правих такива една година и всеки месец ми показваха овулация,а се оказа,че не е имало поне в половината от тези месеци никаква овулация.Те отчитат повишението на даден хормон,което обаче не значи,че ще настъпи овулация.Освен това тя настъпрва до 48 часа от пика на ормона т.е. от положителния тест.Най-сигурно е фуликометрия или  редовен секс.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: август 12, 2009, 11:59:26 »

А мен ако питате,макар и преди да съм го казвала-най-сигурен си остава старият метод на измерване на БТ *THUMBS*няма да спра да го повтарям,но съм правила и тестове и съм мерила БТ и знам ефекта и от двете.А БТ започнах да я меря даже по друга причина първо и графиките дадоха много отговори :girl_wink:Така след 2-3м. вече си знаех със сигурност кога ми е ову-то...
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: август 12, 2009, 12:03:58 »

Момичета много ви благодаря за отделеното време и отговорите give_rose
Още веднъж желая късмет на всички.
Аз лично не съм много ЗА тези мереници и тестове,но всеки си зне най-добре за себе си.Дано скоро н никоя не се налага да следи температура и да прави тестове heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: август 12, 2009, 12:17:38 »

Аз се завърнах от почивка и гледам да ви мина да видя как я карате.

Първо да Овулацията на всяка една жена е в точно определен ден всеки месец.За определянето на овулация има тестове, но не всяко момиче го хващат.Най-добрия начин е меренето на БТ, както е казала Тонита.Колкото и да е досадно то може да даде доста отговори.Овулацията е няколко часа при всяка жена е различна продължителността.Научно доказано е милички.Не можеш да забременееш извън периода на овулация няма начин, защото тогава няма готови за оплождане яйцеклетки.

На всички има казвам да не се шашкат и да четат предните постове в темата.Ако имаше по-малко чати, а по-вече точни отговори нещата щаха да с апо-лесни.

Пожелавам ви късмет и дано не се задържате много.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines