Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:27:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192564 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #360 -: август 08, 2009, 14:55:15 »

Момичета от месец почнахме да каним бебчо и от скоро аз имам някакви усещания!Може да си внушавам,защото много го искаме,ама нормално ли е след като обядвам(само при това хранене)да ми се гади?Усещам свиване долу от стомаха,а да не говорим че ми се пишка на 30 мин!Аз все си мисля че всичко това е от внушение,даже съм сигурна на 99%!Ама тайничко се надявам да имаме късмет!
Ще изчакам до датата на цикъла ми и ще направя тест!Макар че ме е страх,защото при последния ми цикъл като видях че ми доиде и се натъжих!
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #361 -: август 08, 2009, 15:18:49 »

Рубин,  welcome-2  дано да е това, което искаш. А иначе колко време до датата ти /стига върпоса ми да не ти се струва нахален/.И при мен имаше предния месец подобни признаци, а и закъснение, но се оказаха лъжливи
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: август 08, 2009, 15:27:35 »

Рубин, стискам палци good
Мен и този месец лелката не ме забрави, оставам с вас, момичета.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: август 08, 2009, 17:57:26 »

 welcome-2 Рубин и дано наистина не се задържаш много тук. Ако ти е писано още този месец да "избягаш" при бебечакащите smile
Въпреки симптомите, които си описала аз бих ти казала едно - знам, че сигурно ще ти е трудно, но гледай да не го мислиш толкова много. Много рядко момичетата разбират преди датата (не казвам, че няма и такива случай, но все пак...). Пък и си мисля, че тези симптоми, които си описала се появяват чак след имплантирането на яйцеклетката, което значи не по-рано от 4-5 г.с. Което практически значи, че са симптоми след закъснението. Може и да греша и да има изключения. Ако е така - искрено се надявам ти да си такова и да ни зарадваш с новината... good Ето виж тук какво пише по въпроса. Пак повтарям - искрено се надявам тези твои симптоми да не са само мисловни, а признак за зараждащ се живот. Все пак както пише и в статията всяка бременност е различна и не може да се каже със 100% - край ти си бременна или не, ти не си. Просто моят съвет е да се наслаждаваш на лятото, на човека до теб, повече разходки, приемане на разнообразна храна, намаляване на цигари и алкохол, пиене на фолиева киселина и така - когато трябва да си направиш тест и ако наистина бебчо е на път да си спокойна, че докато "не си знаела" си дала всичко от себе си за малкото човече... blum
Надявам се, да съм успяла да ти обясня това, което исках, защото пиша бързо и малко хаотично. Wink

А иначе при нас този месец нещата си остават същите - бебеправене и пак бебеправене  tease . Началото на седмицата си направих 3 поредни дни тест за бременност и бяха отрицателни sad , с което се сложи край на моите мъки. Явно проблема е на стресова основа (неуспешно търсене на работа цели месеци) и също така от жегата sad . Аз обаче се замислих върху нещо. Досега все съм си била "сигурна", че овулацията ми е на 14 ден, тъй като цикълът ми стана вече 3-4 години (да чукна на дърво) е на 28 дни, пък и точно на 14 ден ми се появяват малки ситни пъпчици по лицето, които аз отдавам точно на това blush . Сега обаче (в процеса на бебеправене) се замислих дали не е по-добра идея другия месец да си направя тестове за овулация, за да потвърдя теорията ми. Или да си меря температурата ohah . Хммм. Защото (мисля си аз) ако не е на 14 дни колкото и години да пробваме нищо няма да стане  sad . Вие какво мислите?
« Последна редакция: август 08, 2009, 18:02:49 от StAsSi » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: август 08, 2009, 18:10:22 »


Рубин, не се самонавивай, за д ане се разочароваш много, ако теста е "-" или пък ти дойде!!! Спокойно, всичко ще стане, когато най-малко го очакваш и много ще се зарадваш!!
Стаси, мила, аз те съветвам да не си мериш нито Т, нито да с правиш тестове за ову, защото ще го превърнеш във фикс идея и секс по график, което убива удоволствието!!!
Не го мисли, както си казала сега трябва да:


Цитат
....се наслаждаваш на лятото, на човека до теб, повече разходки, приемане на разнообразна храна, намаляване на цигари и алкохол, пиене на фолиева киселина и така - когато трябва да си направиш тест и ако наистина бебчо е на път да си спокойна, че докато "не си знаела" си дала всичко от себе си за малкото човече...

Стискам палци на теб и ввсички момичета тук, скоро да напуснете тази тема!!!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: август 08, 2009, 22:01:23 »

Момичета, и аз си оставам с вас. След като не ми дойде през юли и вече бях сигурна че е станало ми дойде през август, точно на датата. Направо като по часовник, само дето часовника се беше развалил през юли и ми вдъхна напразни надежди. Карай, здраве да е, както казват хората. Ще се пробваме този месец по-сериозно, пък дано да стане. Целувки на всички! smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #366 -: август 09, 2009, 10:17:46 »

Благдаря ня всички!Много сте полезни и милички!
А за моето самонавиване искам да ви кажа,че аз си знам че си внушавам!Исках да споделя как ми влияе това внушение и желание!
От моя приятелка разбрах че когато човек мисли негативно,то той по този начин си вреди!Те искаха мног да си имат дете и се опитваха 4 години!Тя още в началото ми казваше,че искат бебче,но все си мислила че тя няма да можела да забременнее!Вярвайте,тази жена през всичките им опити мислеше негативно и по този начин е попречила на чудото!И след като не става толкова време те решават да осиновят детенце!От както осиновиха сина си,тези хора грейнаха от щастие,тя не мислеше по въпроса със забременняването,беше се успокоила.И няма половин година и тази моя инатка ми съобщи,че била бременна!Е какво да говорим!
Аз за това се старая да мисля позитивно!Защото и аз като всяка жена имам страха,че може и аз да съм отредена с проблем!Мисля да отида на преглед за консултация!
Но продължавам да мисля,че ако човек иска нещо силно и вярва в него то ще стане!

Stasi,аз също мисля да си взема тест за овулация!Може да споделиш какъв ще си вземеш!
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: август 09, 2009, 10:24:03 »

Елиии, мило, отдавна не съм гледала тази тема! Радвам се, че си се включила отново. Пожелавам на теб и всички в клуба двете чертички  give_rose целувкиии
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: август 10, 2009, 08:18:29 »

Добре дошли на новите бъдещи мамита give_rose
Аз от дъжд на вятър пиша ,но редовно ви чета и най - вероятно е писано някъде относно въпросчето ми , но нещо пропускам-не можах да се ориентирам относно продължителността на една г.с.blush Мале, аз май и въпроса не знам как да си задам :huh:Мисълта ми е колко време продължава една гестационна седмица-зная ,че са 40 - три триместъра, но самата г. с. седмица с каква продължителност е ?
Успех на всички момичета good
Относно самонавиването -аз съм цар на това и после е много кофти, така че , въпреки че знам колко е трудно, наистина опитай се да не си мислиш толкова много, рубинка , и смело напред Wink
Хайде този месец щъркелчето най-после да посети темичката ни !!!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: август 10, 2009, 08:30:37 »

Ani , гестационната седмица си е с продължителност колкото обикновена седмица - седем дни. Просто се нарича така, защото е отрязък от време в периода на бременността или по-точно не реалния период, а периода от отсъствие на менструация. Ама и аз как го обясних, дано си ме разбрала.  blush

То дори не и точно отсъствие на менструация, а се брои от датата на последната такава.
Примерно да кажем последно ти е дошло на 10-ти юли. И се оказва (дай, Боже!), че си бременна. За първа гестационна седмица се броят седемте дни от 10-ти юли нататък /10-ти-17-ти/, за втора - следващите седем дни /18-ти-25-ти/ и така.
Т.е. реално в този период на бременността, проследяван като гестационни седмици, се включват две, а може и повече седмици, в които реално жената не е била бременна, но те се броят.

Това е цялата сложнотия и аз в началото, докато го схвана. Ако има нещо - питай.

И аз да кажа, че внушаването не е хич хубаво нещо, че аз се бях побъркала няколко месеца, постоянно признаци на бременност ми се привиждаха. И както казва Рубин живееш в страх, има ли ти нещо, ще можеш ли да се радваш някой ден на това прекрасно нещо. И като спрях да го мисля, то дори не съм си го й налагала, просто други неща ми бяха отвлекли вниманието, а и ми беше писнало всеки месец да се разочаровам заради "привиденията-признаци на бременност", а и цикълът ми взе да е в час и тотално изключих по темата. И то взело, че тогава станало бебето.
Пожелавам ви най-искрено и при вас скоро да стане така!  heart
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: август 10, 2009, 08:45:07 »

Kiksi,благодаря ти за отговора give_rose
То не си е лесно, чета хиляди статии ,мнения , оттук-оттам, всичко ново което излезе и вече почнах да се побърквам *crazy*и обърквам съвсем nea
Ох, като ви попитам вас и ми олеква  blush Поднасяте информацията толкова разбираемо още веднъж благодаря и успех!!!
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: август 10, 2009, 08:51:12 »

Всъщност за следенето на бременността се използват лунарни месеци и оттам идва разликата между тях и календарните. Защото лунарният месец продължава точно колкото един пълен кръг на Луната около Земята, т.е. 28 дни. Докато календарният е 30 или 32дни.  Следователно бременността продължава 10 лунарни месеца, считано от първия ден на последната менструация.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: август 10, 2009, 09:01:12 »

Всъщност за следенето на бременността се използват лунарни месеци и оттам идва разликата между тях и календарните. Защото лунарният месец продължава точно колкото един пълен кръг на Луната около Земята, т.е. 28 дни. Докато календарният е 30 или 32дни.  Следователно бременността продължава 10 лунарни месеца, считано от първия ден на последната менструация.

Да, това е другото, в което се измерва срокът на бременността и което беше объркващо и за мен в началото. В г.с. е най-лесно според мен да броиш.
Но ние нали сме свикнали да си знаем "9 месеца"  smile и аз лично влизането в следващ месец го броя от датата на термина - примерно 14-ти, на всяко 14-то число влизам в следващ месец /не лунарен, а календарен/. Не знам колко е правилно, ама някой като ме пита в кой месец съм и аз казвам - на 14-ти влизам в еди-кой си месец.
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: август 10, 2009, 09:12:44 »

На мен лично много интересно ми беше като четох статията, която Стаси е посочила.Та аз оттам започнах да се питам как точно се брои и кое се счита за седмица, колко г. с. има в един триместър и така нататък blushА че е адски объркващо няма спор crazy
Ето виж тук какво пише по въпроса.
« Последна редакция: август 10, 2009, 09:15:22 от Ani » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: август 10, 2009, 09:14:59 »

Ani , дано малко яснота сме внесли smile , а като дойде моментът пак ще обясняваме, само по-скоро да идва за всички ви в тази темичка.  give_rose  Good luck Good luck Good luck Good luck
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines