Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:06:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 193051 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юли 21, 2009, 04:57:42 »

И аз да се отчета. За съжаление и този месец никва не сме я свършили sad Лелката ме навести и сега чакам да свърши, за да почнем опитите отново. Между другото момичета ще пусна един линк " План за забременяване", който според мои познати е успешен, но трябвало да се спазва напълно според тях.
http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
Ние се опитваме 2 месеца да го спазваме напълно, но не успяваме, защото не е толкова лесно колкото изглежда, в смисъл има дни, в които сме много уморени и не ни е точно до това. Сега обаче съм твърдо решена колкото и да сме уморени да направим всичко възможно, за да го спазим напълно. Надявам се този път да успеем, защото все повече и повече искам бебе. Стискам палци на всички.
« Последна редакция: юли 21, 2009, 05:18:30 от anita81 » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: юли 21, 2009, 19:12:46 »

анита, миличка, недей да следваш планове за забременяване, ако всичко и при двама ви е наред, то бебчето ще стане;

като направите една година опити, направете основните изследвания;

недей тръгва с планове и тестове от самото начало (тук искам да се извиня, но не помня от колко време правите опити....)

желая ти успех и скорошно напускане на клуба, както и на всички момичета...

желая му да остане с 0 членове...

Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: юли 21, 2009, 23:55:18 »

Здравейте момичета,да споделя нещо интереснос вас..
Чета една книга “Съветът на приятелките“или нещо такова беше заглавието,та пише че ако има налична бременност,няколко дни след като яйцеклетката се оплоди, жената получаша слабо кръвотечение или по скоро зацапване,което продалжава ден или два.
Аз попитах моя генеколог и тои каза , че не било вярно.Което ми е малко странно,защото съм чела във форуми,че момичета са споделяли за това.
И искам да попитам всички тези изследвания които чета ,че си правите стандартни ли са ?
Аз понеже живея в Германия и не съм много на ясно с всички тези наименования наизследванията.
Ние като ходихме да ни изследват на мен ми взеха пет спринцовки с кръв, а на моя мъж три спринцовки и съответно семенна течност  smile После ни каза ,че всичко било ОК. И сега малко се чудя трябваше ли да питаме какво са ни изследвали.
И последно blush
Докторът ми  каза също,че тъй като имам много болезнен мензис е възможно по трудно да забременея,а ние пробваме вече поне от 8 месеца. sad Чували ли сте нещо такова
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: юли 22, 2009, 02:26:58 »

анита, миличка, недей да следваш планове за забременяване, ако всичко и при двама ви е наред, то бебчето ще стане;

като направите една година опити, направете основните изследвания;

недей тръгва с планове и тестове от самото начало (тук искам да се извиня, но не помня от колко време правите опити....)

желая ти успех и скорошно напускане на клуба, както и на всички момичета...

желая му да остане с 0 членове...



Ами миличка не се пазим от почти 1 година, другия месец става 1 година, но първите месеци цикъла ми беше доста нередовен и не съм следяла овулация и допускам че може да сме я изпускали. Чак януари тази година цикъла се нормализира и оттогава следя овулацията с тестове.Иначе зимата именно поради нередовния цикъл и опитите за бебе при поредното закъснение си правих хормонални изследвания и доктора каза че са в норма и няма причина бебето да не стане и според него съм си имала овулация и тогава, въпреки нередовния цикъл но явно сме я изпускали. И затова мисля че сериозните опити могат да се приемат от януари тази година, когато започнах и да следя овулацията и имах + тестове.Наитина се надявам скоро да се получи при всички нас.
« Последна редакция: юли 22, 2009, 02:31:19 от anita81 » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: юли 22, 2009, 07:21:32 »

matsinka, чувала съм, че е възможно да се получи зацапване при инплантирането на яйцеклетката, но определено не е задължително и не се случва при всички. Според мен е добре да знаеш какво са ти изследвали и какви точно са резултатите. Все пак може да решиш да потърсиш и второ мнение един ден. Дано скоро напуснеш клуба, а и всички останали момичета също и не ти се налага да мислиш повече за това!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: юли 22, 2009, 07:24:10 »

Съгласна съм със Светли, най-добре изследванията да си стоят в теб.Ако решиш да дойдеш в БГ да се изследваш поне ще можеш да ги покажеш на лекаря.

Пожелавам на всичкиви късмет и по една хубава почивка, че май всички имаме нужда от това.Малко да не мислим за бебета.

Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: юли 22, 2009, 07:50:43 »

matsinka, при всеки е индивидуално, но аз два пъти сам била бременна, нищо че бременностите ми бяха неуспешни, но при нито една от двете не ми е зацапвало при имплантирането. Според мен зависи от самия организъм и лигавицата на матката.

Момичета, аз откакто казах че ще почивам ми се случват само гадости. Дори и в болница бях. Сега 6 месеца ще съм извън клуба, защото след последното посещение в болницата и обстойни прегледи лекарката ми ми каза, че не ми е пропоръчително да забременявам в следващите месеци най-малко до нова година и ми изписа противозачатъчни, защото имам проблем с лигавицата на матката, която след аборта през април не се е възстановила и дори да забременея пак ще загубя бебето. И така сега шест месеца ще се наблюдаваме и ще гледаме да не става бебето.

Пожелавам късмет на всички, чийто опити могат да продължават и до края на годината.  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: юли 22, 2009, 08:34:34 »

така, ще се опитам на всички ви да отговора,

анита, миличка, при теб може всичко да е наред, ама ди с в страхотно репродуктивно здраве, НО, ако при мъжът ти има нарушения, бебето може и никога да не стане; не знам при какъв д-р ходиш, но моят съвет е да направите спермограма с критерии по Крюгер в клиника по стерилитет!!!
може причината да е в нередовния ти цикъл, но само хормоните няма да покажат, ако имаш евентуално други проблеми; не знам какво друго да те посъветвам, освен да се срещнеш с доктор по стерилитет!!!

мастинка, при имплантирането на ембриона е възможно да има зацапване, често се случва, но не е задължително; по принцип, твоят доктор ти е направил досие и държи в него резултатите от изследванията; но е добре да поискаш поне копия, те са твоя собственост, не на клиниката или доктора; дано не ти се налага, но може след време да поискаш мнение и от друг доктор, а с готовите изследвания няма да ти се налага да ги правиш пак (което е доста относително, защото обикновено след около 6 месеца се приемат за стари и докторите пускат нови);

Рени, миличка, извинявай, че ще повдигна темата, но след 2 аборта не те ли посъветваха да си пуснеш генетични за тромбофилия и имунологични??? не си спомням точно, но някъде четох, че едните имунологични изследвания показват проблем точно с лигавицата...сега ще потърся и ще ти пратя линкчето http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7&sub=2 прочети всички страници, ще ти стане ясно

мисля, че не изпуснах никого, успех момичета, дано скоро напуснете клуба!!!
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: юли 22, 2009, 08:46:27 »

Ето ме и мен с поредния отчет  smile вчера бях на хидротубация - всичко е наред, нямам запушени тръби  Yes .... при самата подготовка ме заболя, но след това всичко мина нормално без болежки.....Лошото е че от вчера след манипулацията като се прибрах и почна доста да ме боли, дори не мога да ходя нормално, тъй като при най-малкото движение ме наболява, цяла нощ не съм мигнала  angry. Някои от вас дали е имал същия проблем след хидротубацията, да знам дали да и звъня на лекарката да я питам дали е нормално така да БОЛИ  diablo 
От другие месец почваме със стимулацията, направо нямам търпение вече  yahoo дано да получа хубав подарък за рождения си ден -  biggrin
Сладурки пожелавам бързо напускане на клуба с най-добрите новини - че очаквате своята малка рожба  give_rose
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: юли 22, 2009, 09:08:46 »

Първо и най-искрено искам да ви пожелая добри резултати give_rose
Не съм компетентна по повечето въпроси и мога само да ви чета, но искам да знаете,че се вълнувам,страдам и се радвам заедно с всяка една от вас.
Ние,продължаваме с опитите,макар сега да се замисля,че може би наистина трябваше да поизчакаме малко повече след аборта,въпреки че лекарката не ми го е казала изрично,но аз много й нямам вяра :huh:Желанието е огромно и не ми се иска да чакаме, но като чета за вас и леко почвам да се замислям дали в желанието си не си вредя.Не ме разбирайте погрешно, имам в предвид,че на вас вярвам повече от колкото на прословутите доктори и незнам...
Имам и едно въпросче,малко е тъпичко, но все пак ще питам-от седмица и отгоре страдам от нечовешко главоболие,по принцип съм с ниско кръвно, но сега имам чувството,че го качвам-какво мога да пия,че не смея поради надеждите ми този месец да се е получило, и просто търпя болката cray
Успех момичета!!!
И благодаря!!!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: юли 22, 2009, 09:16:16 »

gostenka_82, през тези шест месеца ще правим точно тези изследвания, при всеки цикъл ще следим промяната на легавицата на матката, ще направим още изследвания за токсоплазмоза, за съвместимост и още едно, което го забравих.

Благодаря за линка, заемам се с четенето. give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юли 22, 2009, 09:21:15 »

Фиама, на мен ми правиха хидротубация миналата седмица. нито при подготовката нито при самото изследване усещах нещо, но като си тръгнахме ме заболя и ме боля целия ден. както казваш едвам ходех, но пък и неможех на едно място да стоя. докторката ми каза че може по късно да ме заболи и да пия но-шпа. аз изпих 2 и на другия ден почти бях забравила за процедурата. така че мисля че е нормално да имаш болка, но ако не ти минава с дни по добре се обади на лекаря си.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: юли 22, 2009, 09:43:32 »

ооооо Echy_, мила благодаря ти за бързия отговор...много ме успокои. Аз така се бях шашнала, защото мен не ме предупредиха, че ще е толкова неприятно след това и че ще ме боли така. То може би болката ще е докато не се абсорбира течността от тръбите, аз така си я обяснявам... значи ще мине  good Благодаря още венъж  give_rose
« Последна редакция: юли 22, 2009, 09:49:30 от fiamaa » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: юли 22, 2009, 11:02:48 »

fiamaa , и мен ме понаболваше 2 дни, първия ден си имах и леко кръвотечение, но на третия ден си бях кукуряк.Мен лекарката ме предупреди, че ще имам болки ( то при мен самата процедура си беше болезнена).
Рени, ти си знаеш, ама аз пак да си кажа, стискам палци да оправиш по-скоро тази лигавица и да напускаш вече клуба(ти напуснеш ли аз оставам с най-дълъг стаж тук pardon или май се лъжа crazy)
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: юли 22, 2009, 12:35:26 »

Сигурно сте писали в другите теми, ама не ми е съвсем ясно, затова да питам.. Това болезнено нещо - изследването на проходимостта - кога точно се прави? Т.е. при какви случаи? Трябва да имаш регистриран проблем или може винаги? И за какво точно служи?
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines