Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:03:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 193031 пъти)
 
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 07, 2009, 11:59:31 »

Направих тест -  отрицателен  Girl_sing
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 07, 2009, 12:23:40 »

ехх, миличка, жалко!!!!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 07, 2009, 12:43:00 »

Все пак поне имаш яснота по въпроса, но е много гадно,че цикъла ти е така непостоянен и ти дава напразни надежди.Поговори с лекар да види на какво се дължи.Все пак дано скоро видиш двете чертички,вярвам,че ще те изненадат когато най-малко очакваш! give_rose
Активен
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 07, 2009, 13:40:20 »

Момичета здравейте нека и аз да се запиша в новата темичка(дано да ми е последна както на мен така и на всички вас). give_rose
Милички много съм объркана дано да ми дадете поне малко някаква насока какво да правя. crazy
Аз имах проблем с прогестерона(много нисък) и моя лекар ми изписа дуфастон от 16-25 ден...пия аз месец,два цикъла ми уж се нормализира и той..преди около половин месец реших да си правя тестове за овулация(лекаря се съмняваше че няма такава).всичко беше наред с нея...каза ми да си продължавам хапчетата,но този път да пия дуфастона от 16 ден докато не ми дойде,ако ми закъснее да отида при него,но не по рано от 7 дена закъснение...та да си дойда на думата...ЗАКЪСНЕНИЕ има,днес е 4 ден,тестове за бременност все отрицателни..исках да си направя кръвен тест но тук в местната лаборатория не правели такъв, а нямам време да ходя до Пловдив за такъв..
Исках да ви попитам дали ако не съм бременна дуфастона по някакъв начин не позволява да ми дойде...и ако съм бременна дали пак той повлиява по някакъв начин на тестовете да са все отрицателни...много съм объркана и незнам какво вече да правя и мисля..
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 07, 2009, 13:43:42 »

До колкото разбрах си правила два теста и са отрицателни, но все пак ти закъснява.
Според мен е още рано да те поздравявам или пък да ти казвам че съжалявам.Изчакай си все пак няколко дни още. На мен първия тест след четиридневно закъснение също ми беше отрицателен и след 3 дни положителен.
Не искам да ти давам празна надежда но чакането му е майката.
Активен
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 07, 2009, 13:50:05 »

Gery79    аз си чакам бе мила просто съм много объркана заради този дуфастон който продължавам да си пия,знам че при някои момичета не се показват бързо двете чертички а трябва да се мине време..ах този дуфастон..пък тъй или иначе ако съм бременна ще чакам 9 месеца докато се появи съкровището ни...нали знаеш чакането е голяма работа...стискам зъби и си чакам
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 07, 2009, 13:55:13 »

Оф мила , моя пост е за Агент Т. Аз и идея си нямам от тоя дуфастон ама всяка тема е пълна с него явно е хипер популярно лекарство.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 07, 2009, 14:06:57 »

Агент Т, ако имаш възможност, пусни си един кръвен тест и да се спре тази чуденка. Знам, че е много гадно така да си в зоната на здрача, един ден се надяваш, на другия си казваш да не се самонавиваш и цялата работа не може да ти излезе от главата. Пожелавам ти резултата да е положителен.  good
А по въпроса ти до разликата между ПМС болки и ранни признаци на бременност, от скромния ми опит мога да кажа, че са доста идентични. Аз за себе си обаче леекооо ги разграничавам по това, че преди М. болката е тъпа някак, чувстваш тежест, а при бремеността ми някак я чувствах по-остро, тежест придружена с боцкане. Обаче тъй като бременност и бременност не си приличат, дори и на една и съща жена две бременности могат да са различни, не се взирай толкова в тялото си. Търпение и спокойствие си му е майката, колкото и да е трудно приложимо.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 07, 2009, 14:34:58 »

Момичета, няма такъв смях  funnytooth
аз вече не знам да плача ли, да се смея ли..
След като потърсих мнението ви днес, реших, че все пак при 10 дни закъснение може да си направя тест за бременност и той да се окаже положителен.
Направих теста и ви писах - отрицателен.  pardon
Сега няма и 2 часа от както направих теста и "цъфнах"  sarcastic
е не е ли смешно, кажете ми ...
ееех.....след 10 дни отиваме на море....може пък там да си направим едно морско бебе smile
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 07, 2009, 14:46:28 »

Искам да кажа нещо за Дуфастон, Оргаметрил и всички подобни. Ilkata, мила на това дередже съм с  цикъла именно, заради приема на горепосочените. От малка съм си с нередовен цикъл и все пак фрапиращи отклонения съм имала в ученическите години, последните 1-2 години - не. Някои гинеколози обаче решиха, че след като имам известни проблеми с цикъла, забременяването при мен ще стане по-трудно. Пих ги тия ми ти хапченца аз и какво мислиш - цикълът ми съвсем се ошашави, качих значително тегло др.странични действия. Та даже ми казаха, че спомагали и забременяването - ами познай - аз още не съм бременна. .Казах аз, че не се чувствам добре оттях, ама кой ли ме чува.Спряла съм ги вече 2 месеца и още не може да ми влезе организма в ритъм.
Всеки организъм обаче работи и реагира различно.
Това е моят опит с приема на прогестерон..
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 07, 2009, 14:48:23 »

Агент Т, напълно те разбирам. При мен пък беше, че и след 3 седмици закъснение и 5-6 теста не идваше и в момента, в който излизах от кабинета на лекаря (който категорично ме е уверил, че не съм бременна) усещах как ме облива неприятна топлина стичаща се по краката ми... shok Три такива случая имам. Два от тях буквално на вратата на лекарския кабинет и един по пътя от поликлиниката към къщи. Просто започвам да си мисля, че е до голяма степен и на психологическа основа... знам ли. Не си го слагай на сърце и ти пожелавам едно прекрасно морско бебенце направено с много любов под повея на морски бриз.


А колкото до всички тия лекарства... не се тъпчете с тях ако не е наложително. Аз имам цикъл, който продължава колкото си иска - през 28, 32, 46, 58 дни  crazy Отделно ми казаха, че имам поликистоза, после се опитаха да ми обяснят, че матката ми е по-малка отколкото било нормално, пък и обърната била... никакви химии не съм взимала. Оставих нещата да се случат сами и на 5-тия месец (да се разбира - на края на третия ми цикъл) без да се пазим бебето стана. И то в момент когато най-малко го очаквахме - местене, ремонти, майстори, постоянни обиколки из практикер и бриколаж... Просто един ден направих тест и той беше положителен  Yes
« Последна редакция: юли 07, 2009, 14:56:45 от Addri » Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 07, 2009, 15:47:57 »

Пак съм аз  blush
Цял ден ви занимавам само със себе си, обаче сега се чудя нещо...и няма как да не се консултирам с вас.
Въпросът ми може да ви се стори глупав...ама не знам как да постъпя..
След като днес ми дойде цикълът се пада да съм в овулация точно когато тръгваме за морето...обаче този път смятам да си взема тестове за овулация, за да видя точно кога ще е..но въпросът ми е друг.

Ние ще ходим на море с още едно семейство, там сещате се пиене, ядене, купони т.н. Аз алкохол не употрбявам, но мъжете ще си дивеят. Та мисълта ми е - как да бебеправим така?Вашите мъже позволяват ли си алкохол, докато бебеправите? Другото семейство имат момченце на 2г.и постоянно ни питат защо още нямаме дете и въпроси от сорта,  които не са ми приятни и ако мъжа ми изобщо не пие, ще започнат още по-досадни въпроси.
Ох, просто искам да знам как и доколко може да се употребява алкохол, имам предвид от мъжката страна, аз както казах не пия.
Извинявайте пак , че задавам такъв въпрос... blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 07, 2009, 16:11:48 »


Исках да ви попитам дали ако не съм бременна дуфастона по някакъв начин не позволява да ми дойде...и ако съм бременна дали пак той повлиява по някакъв начин на тестовете да са все отрицателни...много съм объркана и незнам какво вече да правя и мисля..

Дуфастона го дават за задържане тоест не е опасен за бебето.Но той не е причина да не ти дойде ако  не си бременна както и не прави тестовете отрицателни.
Успех на всички
Само да ви се похваля че от 5 месеца няма по редовен цикъл от моя-на 30 ден си идва като по часовник.А не пия никакви хапчета вече доста време.
Активен
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 07, 2009, 16:19:05 »


още повече взех да се обърквам...значи по думите които си казала единсвеното нещо което ми хрумна  че имам някакъв друг проблем който пак трябва да оправяме...но разбира се в петък като ида при доктора то ще си покаже crazy
« Последна редакция: юли 07, 2009, 16:21:12 от ilkata » Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 07, 2009, 16:23:43 »

Хм, добър въпрос, Агент Т.
Ние откакто бебеправим, не употребяваме изобщо алкохол (разбирай бира и вино, на твърдите питиета не сме любители). Обаче си мисля, че чаша бира от време на време от мъжкото тяло не би могла да навреди чак толкова, де да знам. Ако толкова много се притесняваш от излишни въпроси и нямаш желание да ги въвличаш в личните ви тревоги, реплика от сорта на "пия антибиотик, няма начин" мисля, че би могла да свърши работа.
Много хубава тема подхвана. На мен отдавна ми се щеше да пренасочим разговорите от разните медикаменти и схеми на прием, към нещо от сорта на какво добро правим за бъдещото ни бебе - как се храним, какво избягваме, спортуваме ли и такива ми ти неща...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines