Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:25:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде да започнем подготовката?  (Прочетена 30189 пъти)
 
angel2dany
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« -: август 31, 2008, 19:38:51 »

Привет на всички!Преди около месец заедно с моята половинка решихме да предприемем тази важна крачка.Насрочили сме дата за 05.09г. и сякаш ми се струва, че има достатъчно време но ровейки се в нета започвам да осъзнавам, че нещата около организацията са доста.Смятам, че темата ще бъде полезна за всички, на които им предстои това събитие.Моля да бъда извинена предварително, ако има вече пусната подобна тема!Надявам се, че вече миналите по този път ще споделят своя опит!!!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1 -: август 31, 2008, 21:55:06 »

Здравей.

Подготовката според мен зависи от това колко точно детайли желаеш да има на сватбата ти. Моя приятелка се омъжи (в София) три седмици след предложението  pardon

Ние имахме около 6 месеца до фиксираната дата. В момента, в който имаш запазени главните неща - кметство, църква (ако има такава), ресторант, фото/видео и музика, останалото са подробности, които могат да бъдат направени повече или по-малко бързо, според темпа желан от теб и времето, с което разполагаш.

Успех  Wink
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 31, 2008, 22:00:10 »

мисля че времето ти е пре-достатъчно:)
споделям мнението на inaxastra че голямото тичане е в началото докато съчетаеш гражданско, църква и ресторант. и след това имаш време на спокоиствие да доизкусуряваш всички подробности   good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #3 -: септември 01, 2008, 01:42:04 »

Подходящ месец от 2008 г. за подготовка на сватбено тържество през месец май 2009 г. е малко трудно да се подбере. От друга страна не си струва, а ще срещнете и трудности по организирането във всяко едно отношение - съвет, църква, ресторант, фотограф, оператор и диджей.
Ритуалните зали са "нищо" в периода ноември, декември и началото на месец януари. Просто в тях не се случва нищо. Изключение са бракосъчетанията на смесени бракове с чужденци и то с друго вероизповедание на една от страните. Януари и февруари са сватбите на "лятната любов" - много хубави и красиви младоженци. Краят на декември и началото на януари са дните на опиянение - нямате шанс дори за записване. Според мен първата дата на известен шанс е 12 януари 2009 г. Ще ударите почти шестица от тотото.
Църквата е заета с много важни дела в края на годината - пости се, а следват след това църковни, но и държавни празници. Свещенниците са също хора като нас. Но от 12 януари всички са в час, за разлика от частния сектор на икономиката.
Ресторантите са нещо сложно. 90 % са със "сив оттенък". Не забравяйте, че имаме Димитров ден, Никулден, 8-декември, коледни тържества- фирмени и частни, Коледа, Нова година, Иванов ден, Йорданов ден. Абе изобщо са силната страна на нещата - обороти и никой не мисли за сватба. Но идва новата данъчна година и изгладняваме. Добрите и сериозни ресторанти трябва да ангажираме до края на януари - в добрите може да намерите освен пазача и клиенти на момента, и управител.
Сватбеният фотограф и сватбеният оператор може да ангажирате във всеки един момент. Те са "гладни за сватби" в този период, но се чувстват добре и без такива, защото си имат и други мероприятия. Потърсете ги по-всяко време -  ноември, декември 2008 - януари 2009 г. Ще получите добра цена за услугата.
Диджеите са просто за завиждане - забравете, че съществуват - работят.Добре е да ги потърсите на 12 януари, ако обаче са се събудили - най-безотговорни са те.
 И накрая - "Нова година-нов късмет". Търсете обаче най-отговорните и най-добрите. По-принцип са скъпички, но спестяват лоши продукти, услуги и емоции.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 01, 2008, 09:54:15 »

Моята сватба я организирах малко повече от 7 месеца, като не съм си давала много зор... Всичко ставаше много бавно, всеки детайл се обмисляше. Срещахме се с много фотографи и оператори. Но като се замисля май всичката тази работа може да стане и за 2-3 месеца, колкото всъщност траеше и същинската ми подготовка. Другото беше предимно четене на сватбени сайтове и форуми, за да придобия идея точно какво искам и да си изградя ясна концепция.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 01, 2008, 10:47:31 »

 Единственото сложно при подготовката е да намерите дата, в която са свободни и църквата, която сте си избрали, и гражданското, и ресторанта. Оттам насетне всичко друго става като на шега. Аз около 2 седмици четох по форумите и разглеждах сайтове с булчински рокли и после всичко ставаше помежду другото. След работа мина през някой магазин и пробвам рокля, поръчам поканите, после случайно някъде си намеря обувки, жартиер... из форумите се ориентирах за фирмите за украса и за форограф и DJ.  В общи линии цялата организация става за максимум месец - 2 седмици висене във форумите и Гугъл, около час общо разговори по телефона с разни агенции и фотографи, около седмица за срещи с тях, избор и уточняване на детайлите и 3-4 дни обикаляне по магазините за рокля, воал, обувки, бельо, халки, късметчета, чаши и т.н. и това е...
 Аз приключих с организирането на моята сватба точно така и то без да си взема нито един ден отпуска. Всичко се случваше в събота или след работа и дори не съм усетила как свърших всичко. Буквално като на шега - бързо, спокойно, без нерви и припряност. А до сватбата ми остават 2 месеца и нещо, а аз нямам какво повече да организирам и купувам. Просто си почивам и се настройвам докато дойде Денят   yahoo
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 01, 2008, 15:57:27 »

Ние имаме запазен ресторант от 6 месеца предварително!
Същинската организация съм я почнала от 4 месеца преди сватбата! Сега сме готови с голямите неща /с ресторант, ритуална, рокля, халки, покани, кумове, диджей, фото, видео и фирма за украсата на ресторанта/! Всеки момент чакаме и костюма и потвърждение за медената седмичка! Остават дреболийките! Но по добре по от рано да се започне подготовката, за да няма напрежение и за да се изпипат детайлите! girl_wink
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 01, 2008, 16:09:24 »

Аз ще съм кратка в отговорът си: ако желаеш да стане всичко по твой вкус и да оставиш почерк в/у всичко което ще имате- покани украси и много други приятни неща за сватбения ден,е по добре да започнеш дори и от сега,събирай идеи за ДЖ,оператор,фотограф,а ако искаш може да си я спретнете за две седмици-има и такива хора,много много не му мислят важното е сватба да има  girl_wink
Активен
angel2dany
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 01, 2008, 18:46:09 »

Момичета благодаря за съветите, особено на теб pachoran-написаното е доста полезно!!!Kikolina май с теб гледаме по един и същ начин-определено държа всичко да мине през ръцете ми(е, образно казано де)!!!
« Последна редакция: септември 01, 2008, 18:48:44 от angel2dany » Активен
milata84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 02, 2008, 13:30:54 »

Благодаря Ви и аз момичета за инфото. Мен,дай Боже, също ме чака тази радост през май 2009 и събирам идеи и съвети
Активен
presllava
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #10 -: септември 20, 2008, 12:30:49 »

Здравейте момичета!Извинявам се ако има такава публикувана тема,ама понеже аз никъде не открих реших да се пробвам.Тук можем да споделим с бъдещите булки колко месеца остават до сватбата и как тече подготовката през всеки от тях.Ние с моя приятел решихме да се оженим през юни,дотогава обаче има доста време и се чудя дали още сега да се захвана с нещо по приготовленията.Иска ми се всичко да е изпипано и да баде идеално.Знам че хубавите неща стават бавно.Споделете за вашите емоции.Ще ми е приятно да чуя и съвети от ваша страна,както и аз да посъветвам някой.
Активен
krem4o
Любопитен
*
Публикации: 45



« Отговор #11 -: септември 20, 2008, 12:57:43 »

Здр.,ако ще се жените през юни запазате си дати  за църковния и гражданския ритуал  по рано и за ресторанта,но все пак зависи в кой град ще е.Ние сме от Варна и за нас в началото на февруари,когато отидохме да си запазим час, имаше само един свободен час следобчд и 2 3 преди обяд,предполагам същото важи и за другите големи градове.Аз за другите неща почнах от март да разглеждам и избирам и за 21 юни бях готова.В Космополитан сватба има един много готин план по месеци и дни за организация на сватба,можете и него да ползвате,на мен ми помогна доста.Успех ти желая и приятни приготовления  good Wink  smile
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 09, 2008, 13:52:12 »

Здравейте съфорумки!
 Относно времето за подготовка-за всеки е различно.Зависи дали ще наемете сватбена агенция или сами ще се правяте с организацията. Ние всичко сами си подготвихме.Започнахме около 3 месеца преди сватбата, с резервацията на датата в дома на младоженците, църквата резервацията на ресторанта и т.н. Признавам си че много теми изчетах във форума и разглеждах много списания. Важен е крайния резултат-всички сте съгласни с това.В деня на сватбата всички нерви и негативни емоции изчезват и е важно да се веселите до безкрай да се отдадете на чувствата и емоциите-да бъдете щастливи в този незабравим ден. danceg heart yahoo
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 09, 2008, 14:00:15 »

И аз да се изкажа по темата smile
Ние започнахме 6 месеца по рано всичко си организирахме сами,но катя е права ако сте решили да наемете агенция може и за една седмица всичко да свършат те нали за това взимат пари
така че ако сте решили да се оправяте сами 5 6 месеца по рано е добре
Пък и да ви кажа нещо също важно е че зависи момента които сте избрали защото знаете че на пролет и есен е бум на сватбите
Така че млади мъдещи булки успех и весели приготовления yahoo
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 09, 2008, 23:33:46 »

сватбата ми ще бъде на 06.06.09..и вече съм почти готова с всичко..останаха поканите които ще поръчам тая седмица, облеклото на младоженеца..и да изберем торта..но мисля че за нея има време достатъчно..подготовката я започнах още април месец..и се радвам защото не искам в последния момент да ми пуши главата..аз също правя повечето неща сама, но си имам и агенция която ще ми направи украсата от мечтите ми:) така че момичета моят съвет е да започнете по-раничко за да не пропуснете нещо, а и да имате време да си мените мнението колкото си пъти искате.
успех на всички в подготовката и весели сватби:)
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines