Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 09:26:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - част 3  (Прочетена 232886 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: май 09, 2008, 11:15:27 »

tiholina  би ли казала какви са цените?
Активен
tiholina
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #301 -: май 09, 2008, 12:03:53 »

tiholina  би ли казала какви са цените?
Цените са около 550лв. не мога да цитирам точно но нещо такова.
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #302 -: май 09, 2008, 15:36:46 »

Момичета, прави сте, че е рисковано, обаче... работата е там, че в момента живея в Австралия, а тук разстоянията, работното ми време и това на магазините са такива, че ако трябва да си търся роклята от магазини (а това се отнася не само за роклята, а за всичко, което се сетите), трябва само с това да се занимавам поне месец. Днес примерно ходих до един магазин уж по-близо до нас, дето е за булчински рокли да пробвам няколко неща да видя как ще се чувствам, и ... какво мислите... Магазинът си има работно време, обаче - моля обадете се предварително  shok Oh my ... А друг не съм виждала... ама сигурно има, на не повече от 100 км  pardon


Пазарувала съм доста дрехи от ebay и поне досега имам голям късмет - попадам на евтини и качествени неща, а размерите ми лепнат smile Не очаквай от китаец да ти се обяснява, те ги шият на килограм нещата и много много не се замислят... не са като нас.

 Малко офтопик, но скоро ходих в една оптика тука да се интересувам за очила. Жената в оптиката беше много учудена, когато я попитах какви са стъклата, къде се произвеждат, на коя фирма са... и имаха само един вид стъкла! В България като влезеш оптика ще ти предложат поне десет вида различни стъкла от различен клас, с различно качество и предназначение. В Asia-Pacific региона няма такова нещо. Манталитетът е съвсем друг...

Така че аз няма да се разправям с китаеца, ще прежаля двеста кинта, ако не е хубава - здраве да е, ще намеря друга smile След двадесетина дена ще я получа. Днес си харесах и обувки и като дойде роклята ще се снимам в пълна униформа (без прическа само) и ще кача снимката smile Сега остана да мисля за прическа и как ще си организирам венчавката в България дистанционно smile Благодаря ви за коментарите  give_rose
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: май 09, 2008, 16:20:10 »

Много ми харесва. Изобщо много обичам червено, а всички бели рокли са ми еднакви. Приятелят ми (така де, бъдещият ми съпруг Wink) пък хареса тази



Тя и на мен ми харесва, ама другата ми харесва повече и се чудя сега какво да правя....

и на мен тази ми харесва повече, може би с булото на първата smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: май 09, 2008, 16:24:16 »

cremcaramel  аз мисля че си права, дори и да не ти хареса, цената  ениска , така че ням да е проблем, а ако е хубава, ще си поръчам и аз smile
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #305 -: май 09, 2008, 18:03:35 »

Кремкарамел, щом така стоят нещата, май наистина нямаш голям избор. Дано роклята е това, което очакваш и ти става! Ще чакаме снимката smile
Активен
doriani
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #306 -: май 09, 2008, 19:03:18 »

здравейте токущо видях темата и на мен ми стана интересно. crazy имало е случаи когато и аз съм искала да поръчам някой неща от евау но не съм се престрашавала по същата причина че очакваш нещо от  снимка а като го видиш и пипнеш може да се разочароваш а и процедурите с тези проверки на репутацията митническите истории и начина на доставка са ми пълна мъгла
но съм чувала, че повечето извесни фирми си шият в китай защото могат да им изпълнят големи поръчки -дори на проновияс роклите се шият в китай(знам го от позната която работи в холидей сона и като са получавали роклите са били с китайски етикети-но това е световна практика но доколкото чух по телевизията стандарта доста им е скочил и някой провинции в китай средната месечна заплата е 800долара доста над нашия стандарт и качествените стоки не са толкова евтини  crazy
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: май 09, 2008, 19:23:33 »

Аз ще си позволя да се намеся в темата, защото имам малко по-друг поглед върху китайското производство. Ще се съглася с doriani, че повечето фирми имат производство в Китай. Аз много отдавна съм спряла да гледам етикета на продукта, който купувам по простата причина, че 90% от това, което се предлага на пазара, е направено именно в Китай.  Лично мен не ме интересува къде е направено. Има един много важен момент и ще ви дам пример с продуктите на Nike или  Apple - те се правят в Китай, във фабрики, които са лицензирани, оторизирани и инспектирани според стандартите на фирмата, за която произвеждат и тези стандарти се поддържат строго и се изпълняват. Качеството е гарантирано от фирмата, която ги продава и съответно фирмата проверява качеството и ти дава сертификат и гаранция за това.
Отделно си има всякакви затънтени фабрики и цехове в Китай, в които се произвежда какво ли не и никой не знае какъв е произхода му. Много от тези стоки се продават на ebay и точно затова цените им са ниски, за да бъдат стоките продавани.
Има страшно голяма разлика от първата до втората категория. И разликата не идва от това къде е произведено, а под какъв котрол и гаранция за качество.
Незнам как стоят нещата в Европа, но в САЩ просто е невъзможно да отидеш в магазин на Apple или Nike и да си купиш продукт, които не е произведен в Китай. Качеството обаче е гарантирано и се спазва. Иначе тези компании биха спряли да съществуват.
Специално за роклите от ebay, които са "като" дизайнерските, съм чела много оплаквания от хора и не бих поръчала за себе си. Риск и е да попаднеш в ситуацията, че евтиното излиза скъпо.
cremcaramel, ако наистина решиш да поръчаш роклята от там, стискам ти палци и дано да се окаже, че не съм права.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #308 -: май 09, 2008, 19:25:01 »

Роклите с марката Maggie Sottero също се шият в Китай.

Момичета, имате пълно основание да се съмнявате в качеството на роки, от нейзвестен производител, които не могат да се видят на живо. Виждала съм рокли, без "марка", шити в Китай, но продаващи се в магазин. Не бяха тооолкова зле, но бяха само с около 25% процента по-евтини от роклите на Pronovias и се чакаше също толкова дълго за доставка. Мисля, че българските фирми не им отстъпват по нищо. Аз не бих рискувала с такава покупка.
 
Активен
doriani
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #309 -: май 09, 2008, 19:25:15 »

относно разлики между двете снимки-едната е професионална мината на фотошоп и изглежда перфектно а другата не .но обемът наистина е по малък  и каточели  са я наместили да изглежда същата а и е понамачкана
но наистина цената е наистина ниска crazy и ако е същата-си случила good
« Последна редакция: май 09, 2008, 19:29:26 от doriani » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: май 09, 2008, 20:20:01 »

Може би и аз съм от по-капризните и взискателни потребители, но определено виждам разлика между двете снимки, които Гери пусна. Втората ми изглежда от много по-евтини материи.

По въпроса с китай - моите сватбени обувки са китайско произвоство. Чудех се дали са отишли от Китай до САЩ и после аз като съм ги поръчала да са дошли до тук... цяло пътешествие си е това smile Не знам как ще са на сватбата, но изглеждат много удобни.
Активен
Anika85
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #311 -: май 09, 2008, 20:34:44 »

Здравейте момичета , чисто нова съм тук. Предстои ми сватба на 27 юли. Обаче има няколко проблема. Първо , че  трябва да си шия роклята тъй като съм бременна, а незнам къде. По принцип съм от Бургас, но уча в София. До началото на юли ще се наложи да съм в София. И само 20 дена преди сватбата ще се прибера.Ще бъде ли достатъчно това време за да се ушие роклята. Ако я шия в Бургас мисля да е или при Мирена или при Минон, имате ли някакви отзиви за тях? Другото което си мисля е да  я шият в София докато съм тука, обаче пък после ще трябва да се разширява евентуално в Бургас. Направо незнам, шашнала съм се вече. Искам роклята обезателно да е с много изрязан гол гръб, обаче никъде немога да си намеря нещо подобно, така че моля ви ако сте срещали някъде да ми покажете. Благодаря Ви предварително! smile
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #312 -: май 09, 2008, 21:28:55 »

Аника, здравей. Моят съвет е да изчакаш максимално с роклята. 20 дни е достатъчно време според мен, особено когато няма абитуриенти smile И другото, което си мисля е, че роклите, подходящи за бременни които съм виждала, са с висока талия и свободно падащи надолу. В темата тук има няколко снимки на подобни модели. И някак не ми се връзва изрязан гол гръб и бременна  huhhuh.gif Не искам да те засягам, просто не мога да си представя такъв модел ...  pardon Друг проблем е, че готовите рокли са предимно тесни в кръста и надолу "торти" с обръчи. Което май няма да ти пасне точно ... Може би е най-добре да си я ушиеш с поръчка точно по твой модел, обясни на шивачката как я искаш, нарисувай, ако искаш или поне скицирай ... И непременно отиди в ателие, което има хубави препоръки. За да намалиш риска от разочарование. Успех! give_rose
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #313 -: май 09, 2008, 23:25:36 »

Здравейте момичета , чисто нова съм тук. Предстои ми сватба на 27 юли. Обаче има няколко проблема. Първо , че  трябва да си шия роклята тъй като съм бременна, а незнам къде. По принцип съм от Бургас, но уча в София. До началото на юли ще се наложи да съм в София. И само 20 дена преди сватбата ще се прибера.Ще бъде ли достатъчно това време за да се ушие роклята. Ако я шия в Бургас мисля да е или при Мирена или при Минон, имате ли някакви отзиви за тях? Другото което си мисля е да  я шият в София докато съм тука, обаче пък после ще трябва да се разширява евентуално в Бургас. Направо незнам, шашнала съм се вече. Искам роклята обезателно да е с много изрязан гол гръб, обаче никъде немога да си намеря нещо подобно, така че моля ви ако сте срещали някъде да ми покажете. Благодаря Ви предварително! smile

Здравей anika,
за Минон  и Мирена има мнения тук и са доста положителни, можеш да разгледаш  и снимките на форумките, които са си поръчали роклите при тях:http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,1838.105.html
Можеби е най-добре да им се обадиш и да им обясниш, че ще можещ да отидеш на място 20 дена преди сватбата, за да те имат предвид, а самото време според мен си е съвсем достатъчно за уточения, изработка на роклята и проби. Така сигурно ще тие по-удобно отколкото да пътуваш в горещините преди сватбата от Бургас до София заради роклята. Те най-добре ще те посъветват за модела, но щом това е което искаш ще трябва да измислят нещо. Аз не съм специалист, но намерих тези модели, дано да ти свършат работа.


* litse1.jpg (23.67 KB, 424x600 - видяно 383 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: май 09, 2008, 23:26:15 »

Anika85 аз не мисля че за 20 дни ще се промениш мног, не знам в кой месец си, но шивачките винаги питат и остават малко по-широка роклята, така че ти спокойно можеш да си гледаш за рокли и ако си харесаш нещо си го вземи, не се притеснявай, особено ако е с висока талия роклята няма д аима проблем, аз имам приятелки ,които бремени си купуваха роклите 2 месеца по рано така че споклойно си гледай в софия за рокли
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines