Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:22:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За сватбените погачи  (Прочетена 83160 пъти)
 
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 03, 2009, 12:36:57 »

Oh my ... ЛЕЛЕ, а знаеш ли всъщност за кой ритуал са я ползвали? Защото ако е за кума, да е жив и здрав танцьора дето я е носил... Bravo
Ами тя май е от един концерт,поне така виждам по снимката.Може би някой фестивал на житото или нещо подобно,заради многото житни класове  Wink
Активен
miamao
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #61 -: юни 22, 2009, 16:06:01 »

Нашия опит с погачите за сватба в град Русе се сведе до Хлебопекарна Филаделфия. Една приятелка ми изпрати уеб сайта им - www.filadelfia-bg.com от който си избрахме погача. Оказа се, че погачите ги доставят до адрес, което беше супер предвид цялото напрежение. Поръчахме си 3 различни, като едната беше на топчета. Цените им са малко по високи, но в крайна сметка, не се женим всеки ден. До колкото знам, могат да се поръчват и през сайта на amam.bg
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #62 -: юни 22, 2009, 16:16:17 »

Момичета,моята баба прояви желание тя да ни направи 2-те пити!А тъй като тя е царица на баниците,питките  въобще всички тестени изделия,аз много се радвам!Въпроса ми е каква трябва да е формата им?Търся снимки,за да мога да и ги пожажа!Благодаря ви предварително! give_rose
Активен
lizi_beti
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #63 -: юни 22, 2009, 20:12:09 »

Момичета,моята баба прояви желание тя да ни направи 2-те пити!А тъй като тя е царица на баниците,питките  въобще всички тестени изделия,аз много се радвам!Въпроса ми е каква трябва да е формата им?Търся снимки,за да мога да и ги пожажа!Благодаря ви предварително! give_rose

Ето тук има няколко идеи   http://www.unipek.com/pogachi.html
Активен
miamao
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #64 -: юни 23, 2009, 12:01:26 »

До колкото знам, погачите трябва да са кръгли, защото това е символ на съвършенство и благоденствие.
Ето още идеи за направа на погачи - www.filadelfia-bg.com/pogachi.html

Успех!
Активен
BUBETO_82
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #65 -: юни 26, 2009, 12:20:46 »

Много моля за кординати на майсторката на погачи от Костинброд. Ако може и на дъщеря и в София. Погачите са супер. Благодаря.
Активен
eeewww
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #66 -: септември 14, 2009, 19:21:13 »

Моля за кординатите на маисторката от костинброд или на тази от София.Благодаря ви предварително
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 22, 2013, 21:48:27 »

Здравейте. Търся си хлебопекарна от която да си поръчам погачите в София. Ще съм благодарна на мнения и препоръки. Бях се сетила за Нилана, но те пък взели че фалирали. Търсих цени на УниПек, но не намирам
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 22, 2013, 21:55:35 »

Здравейте. Търся си хлебопекарна от която да си поръчам погачите в София. Ще съм благодарна на мнения и препоръки. Бях се сетила за Нилана, но те пък взели че фалирали. Търсих цени на УниПек, но не намирам

Аз поръчах от Ни-кай, може и онлайн smilesmilesmile
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #69 -: януари 23, 2013, 10:59:35 »

Ние като ходихме да каним официално кумувете взехме погача от Ни-кай. Беше страхотна!
Интересно е обаче, че има много голяма разлика в цената ако отидеш на място и от онлайн магазина. На място е доста по-евтино.
Ей тая тортичка я купихме от магазина им в Гео Милев и струваше 12.30, а в онлайн магазина е 33.29
http://www.ni-kai.com/products/view/63/3/page:3
Голяма разлика в цената!
Активен
dideto5
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #70 -: май 25, 2013, 14:26:57 »

Здравейте-и аз се опитвам да разбера колко погачи всъщност ще ни трябват! Едната е за църквата,която попа каза ,че после си я взимаме,защото аз мислех,че се оставя в църквата...Другата е за разчупване-трябва да е цяла,а не на парчета.Според вас може ли свекървата да ни захрани с погачата от църквата или трябва да правим трета питка специално за това?  girl_impossible Понеже свекърва ми ще ги прави-нали такава е традицията, ми е неудобно да я карам да прави 3 питки... Вие как процедирате?  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #71 -: май 25, 2013, 16:21:30 »

Ние имахме четири пити - една за църквата - оставихме я там, защото така разбрахме;
втора за разчупване при изнесения ритуал;
трета за захранване от свекървата при посрещането в ресторанта.
Четвъртата си беше решение на майка ми - когато дойдоха да ме взимат, майка посрещна сватбарите с пита, а татко с бъклица с червено вино. Двете пити ги прави баба ми - тази, за посрещане на сватбарите и другата, която беше за църквата. Баба държеше нейна пита да бъде за църквата (все пак си е набожна жената). А другите две ги купи свекърва ми. Питките в крайна сметка ги раздадохме по масите в ресторанта и се изядоха.
Направете го, както ви харесва на вас!  good Може да направи една, а другите да ги купи. Едва ли жената ще се занимава с три пити в деня преди сватбата, когато данданията е голяма!
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 19, 2014, 19:48:37 »

И аз се чудя колко да купя? Скъпи ли са много? Чудя се в Ни-кай дали да ги поръчам..
За София става въпрос,ако имате предложения -приемам!  smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 19, 2014, 20:39:23 »

Ние май ще имаме само 1, за захранване и после и ще я разчупим  pardon

Аз четох, че е добре да ти я омеси някои с живи родители и поверих тази отговорна задача на една от шаферките, която ми е братовчедка  Wink И двете с баба много се вълнуват. Иначе не са никак скъпи най-много да са 20тина лева готовите..
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 19, 2014, 22:06:35 »

В тази мистерия за броя на питите са включвам и аз. Спрели сме се на варианта да ги поръчваме, тъй като в цялата олелия не мисля, че ще и е до месене на свекърва ми. Та остава си проблема броя погачи. Сякаш на първо четене ги гласим 3-4... и аз не знам. Една за църквата, която ни искат от там и с нея да почерпим и гостите. Една в ресторанта. И тук идва питането  blush Питата за захранването и разчупването една и съща ли е или трябва да са отделни? А третата сигурна ще е за играта на кума. А има ли нещо традиционно, което трябва да се апликира в/у погачата или всичко е въпрос на стил и вкус?
Нищо и никакви пити, а колко въпроси пораждат  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines