Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 08:59:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За сватбените погачи  (Прочетена 80825 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« -: март 20, 2008, 19:50:38 »

Не видях да има тема за това, а тъкмо се чудя от къде могат да се поръчат (за София става въпрос)? Колко по-рано, предполагам, че седмица е достатъчна, все пак не трябват стойки като за тортите? Колко да бъдат - чувам, че някой имат една и за двата ритуала.

На Little_Sweet_Didka например едната погача е много готина и шарена, направо ми се дояжда като я видя smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 20, 2008, 19:59:30 »

Ние имахме две погачи и то все за ресторанта. С едната /малката/ ни захранваше в началото свекървата, а другата /голямата/ се нарича кумова и тя се чупи от булката и младоженеца. Не знам дали в църквата искат погача, защото ние още нямаме църковна сватба.
Иначе си ги поръчахме два-три дни по-рано. Преди това бях питала дали правят и кога да поръчам. Нашите бяха от една фурна в квартала. Мисля, че във всички такива предлагат.
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 21, 2008, 09:19:29 »

Ние ще имаме една в църквата,а за ресторанта има погача с печено пиле за кума,младоженеца,бащата на булката и свекъра,но такъв е обичаят при нас
Иначе и аз знам една за църквата,една за захранване в ресторанта и една за разчупване
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 21, 2008, 13:46:44 »

ние имахме една за църквата,една за захранването в ресторанта,една която седеше пред нас на масата и от нея хапнахме/не че ядохме де/и една която разчупихме *THUMBS*свеки и баба ми ги поръчваха всяка в нейна си позната фурна..помня че тези от свеки бяха от Овча Купел 2 там имало фурна good
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 21, 2008, 13:49:22 »

А може и само да си ги направим... За моите погачи ще възложа задачата на баба ми.. тя ги прави страхотно  danceg, а пък ще бъде много щастлива, че точно на нея разчитам за това  girl_wink
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 21, 2008, 13:51:26 »

Ако правилно съм разбрала за ресторанта ще ми трябва една за захранването, която ще е от свекървата и една за разчупването, която ще е от кумата! crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 21, 2008, 14:05:03 »

ние не сме карали кумовете да купуват погачите..само свеки и баба ми...понеже така и не можаха да се разберат всяка искаше тя да ги купи и накрая за да са доволни и двете им ги разделихме да не се карат good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 21, 2008, 14:08:59 »

Ако правилно съм разбрала за ресторанта ще ми трябва една за захранването, която ще е от свекървата и една за разчупването, която ще е от кумата! crazy
Точно така е - тази за захранването е от свекървата, а за разучпването е от кумата, но вече всеки си преценява кой и откъде да ги поръчва или да си ги прави сам!  good
Моята свекърва държеше тя да си направи сама питата за захранването, както си е традицията (а тя прави много хубави пити), а за останалите 2 (за църквата и разчупването) кумата каза, че тя ще ги поръча от една фурна до тях.  pardon
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 21, 2008, 14:51:11 »

Точно така е - тази за захранването е от свекървата, а за разучпването е от кумата, но вече всеки си преценява кой и откъде да ги поръчва или да си ги прави сам!  good
Моята свекърва държеше тя да си направи сама питата за захранването, както си е традицията (а тя прави много хубави пити), а за останалите 2 (за църквата и разчупването) кумата каза, че тя ще ги поръча от една фурна до тях.  pardon
А за кумовете има ли? Там тези, за които кумовете танцуват и плащат....Знач че има пиле, ама погача?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 21, 2008, 15:07:35 »

А за кумовете има ли? Там тези, за които кумовете танцуват и плащат....Знач че има пиле, ама погача?
Не, при нас срещу кумовете се играе ръченица с пиле и торта, без погача! Зависи от региона!  good
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 21, 2008, 15:24:25 »

Много благодаря!  give_rose Тъкмо се чудех какво друго беше освен печеното пиле!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 23, 2008, 12:05:48 »

А може и само да си ги направим... За моите погачи ще възложа задачата на баба ми.. тя ги прави страхотно  danceg, а пък ще бъде много щастлива, че точно на нея разчитам за това  girl_wink
Наистина сигурно много ще се зарадва жената! Моята баба също правеше страхотни неща, но като остаря взе да не и се занимава, така че ще трябва да купим от някъде.
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #12 -: март 26, 2008, 11:15:12 »

А може и само да си ги направим... За моите погачи ще възложа задачата на баба ми.. тя ги прави страхотно  danceg, а пък ще бъде много щастлива, че точно на нея разчитам за това  girl_wink
да са ни живи и здрави бабите и при мен те ще ги месят,даже се зарадваха че и те ще се включат в подготовката.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 26, 2008, 15:39:19 »

www.unipek.com/ - на този сайт попаднах. Мисля при тях да си поръчам погачите като дойде време за това smile
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 30, 2008, 08:19:57 »

help момичета, моля за съвет откъде да поръчаме погачите (за софия става въпрос)... много се отплеснах с тези празнични дни, а време не остана! благодаря  give_rose
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines