Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:34:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВРАЦА  (Прочетена 144567 пъти)
 
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 19, 2008, 16:29:42 »

Можете да си вземете оператор който ако е с хубава камера можеш после да дадеш да ти изкарат снимки от диска.И е верно,че разходите са големи, но ние сме решили, че ще я правим по реда си с всички подробности.Пък и един път се жени така човек надяваме се и последен  tease
А в главата ти ще се появят още хиляди нещица за които ще се сетиш.
Един от нашите проблеми е къде ще настаним гостите от моят град, а имаме и много от Варна.Направо се хващам за главата.И дали трябва да им поемем нощувката там?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 19, 2008, 23:16:20 »

И аз съм булка от Враца  yahoo Само че съм си родом от тук, сватбата ми е на 19-ти юли в Хемус  danceg Много се радвам че засякох вас двечките lol) Най после да си побъбря с някой   Bravo
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 20, 2008, 09:41:10 »

Здравей добре дошла  Welcome
Я разкажи какво условия дават в " Хемус" , че ние искаме нашата да е там и сега като се приберем ще ходим да питаме? Но много ще се радвам ако и трите обмяняма опит тук  yahoo yahoo yahoo
Ти докъде стигна с подготовката?
Активен
Pupsi
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


« Отговор #18 -: март 20, 2008, 09:54:22 »

Здравейте и от мен момичета!
Много, ама наистина много се радвам, че пишете, защото като пуснах тази темичка и никой не пишеше направо :'(както са казали хората споделената радост е двойна радост, blushе или нещо от сорта blush Снощи ходих до два булченски магазина и за мое голямо щастие и успокоение pardon видях, че има тиари и диадемки и то на прилична цена, защото това ми беше едно от притесненията за моята прическата.
За мое съжаление аз се притеснявам за малките и дребнички детайли, което направо ме съсипва, защото те може би ще останат незабелязани в голямата еуфория по време на сватбата.  blum
diavalo откъде са ви кумовете и ще спазите ли традицията те да се вземат преди булката? При мен ще бъде малко трудничко, защото те са от София angry(въпреки, че още не сме ги питали blush
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 20, 2008, 10:02:25 »

Добро утро! Ами с тези традиции направо незнам как ще го направим  crazy
Значи ще се опитам да ти обясня- аз съм от Хасково и няма как да ме вземат от толкова от далече и остава варианта да ме вземат от някои познати на милото във Враца.Кумовете официално ще ги каним април месец като ни дойдат на гости във Враца ( макар че не официално те се съгласиха).Те са от Стара Загора,но с кумата сме живели 3 год.във Варна заедно и ми е много добра приятелка на която мога да разчитам за абсолютно всичко.Та тях сигурно ще ги вземем от хотела, в който ще ги настаним.Но като цяло много искаме да спазим всички традиции с вземането на булката и музиката и така.Вие как мислите да правите?
Активен
Pupsi
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


« Отговор #20 -: март 20, 2008, 10:27:14 »

То при нас е малко сложничко, защото кумувете, които искаме да поканим са кръстници на милото, но кумът не обича такива мероприятия-само ще тикажа нещо и веднага ще ме разбереш - той казва за своята сватба, че е бил най-ужасният ден в живота му :angry:И започват притесненията ми, защото 1) незнам дали ще се съгласят shok (ние нямаме друга подходяща алтернатива), 2) ние също държим на традиициите и смятаме повечето от тях да ги спазим, а в по-голямата част от нещата в ресторанта (не само, разбира се, но все пак..) кумувете трябва да са водещи (напр. тост на кумът, първото хоро също той трябва да го поведе, надиграването с питата и петела, танци-манци  :danceg:и т.н.) Надявам се, че ме разбра. Мислим също когато идват да ме вземат от вкъщи да има духова музика, защото тя много повдига настороението yahoo. А в ресторанта може бе ще бъде само оркестър, без DJ. На сватбата на сестра ми те свиреха и настоението и танците бяха наистина на ниво good danceg, ще запиша някои песни на диск, за да има разнообразие (ще осигурим добро озвучаване за него, разбира се good). Има някои песни (балади), които без тях не може според мен, но аз не им знам заглавията blush
Май се отплеснах повечко  blushohmy8P
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 20, 2008, 10:42:39 »

Ами да разбрахте  smile
Но май наистина ще ви е трудно с такъв кум.Но все пак това е ВАШАТА  сватба и трябва да я направите така както вие искате.Все пак поговорене с него.Неможе да не иска да изпълни някой от задълженията си като кум.
А нали сестра ти каза, че се е омъжила защо не помолите тях? Това все пак е алтернатива някаква.
Активен
Pupsi
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


« Отговор #22 -: март 20, 2008, 11:26:55 »

Защото не било хубаво да се канят братя и сестри за кумуве. nea Незнам защо pardon
Но все пак предстоят "великите" преговори с тях и ще видим какво ще стане, все пак надеждата умира последна, нали blum tease
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 20, 2008, 18:34:00 »

Хей значи аз до къде съм ... запазихме църквата на руски, капарирахме хемус, не сме питали до колко часа тъй като един от гостите ни е в много близки отношения с Турчето (шефа на Хемус) и се надявам да нямаме проблеми  smile Иначе казаха че може да си внасяме разни неща, куверта е малко скъпичък или поне в сравнение с другите .... 30 лева е куверта, ама съм сигурна че храната ще я бива, все пак не е малковажна (за мен -е, но много от гостите ще дойдат прегладнели и определено за тях ще има значение консумацията). Друго...друго.... еййй дайте предложения за оркестър  sad Направо се сбъркахме sad Неможем да си изберем, утре ще слушаме някакви в Мездра, дано да ми харесат. И след като прегледахме всички цени на сватбаени агенции се спряхме на "Миг" най добро съотношение качество-цена   smile Дано съм била полезна. А относно агенциийте... тези на който ние се спряхме искат 2лева за обличане на стол +панделка (без нея лев и половина  smile ) , а една друга агенция , ако искате ще ви кажа коя...иска...5 лева за стол shok А пък аз много държа на грамотната украса на ресторанта . А и подадохме молба в общината и си запазихме час в гражданското  Bravo

А вие на меден месец ще ходите ли след  това?!  crazy
Активен
Pupsi
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


« Отговор #24 -: март 21, 2008, 09:38:01 »

Gergancheto а може ли да споделиш какво включва куверта? Аз много искам десерта да е мелба, но за 190 човека май няма никъде да ме огрее. Вашата сватба с колко гости ще бъде?
Момичета помогнете какво и къде да намеря нещо с което да закрепя балоните с хелий в средата на всяка маса, незнам и колко тежат тези балони. Моля ви помогнете!!! shok  give_rose
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 21, 2008, 10:20:00 »

Здравейте! Гери да ти кажа и на мен ми се стори много голям куверта,но от друга сватба знам че е толкова и понеже ресторанта няма много голям конкуренция в град е нармално да държи такава цена.Но много се надявах да ни позволят да внесем алкохола и някои други неща.
А за агенцията мисля и аз да я посетя,защото ако за калъф и панделка искат наистина 2лв е добре.Каква украса си избрала за ресторанта.
Били споделика каква точно е процедурата като тръгнем да запазваме дата?Първо къде се ходи?А тази молба в общината малко не ми я ясна  sad И какви такси платихте или те се плащат по късно?
А за оркестър аз още нищо незнам.Искаме да има и такъв и DJ.Но за оркестър аискам да я народен, а не някои цигани ( извинявам се за думата ),защото съм гледала там и такива сватби.Как се казва този ресторант в Мездра? Аз знам,че в някаква кръчма в Монтана пее този певец Хари.Ама аз изобщо не го харесвам  bad незнам защо милото иска да бъде той.Ако искаш като науча нещо повече за него ще ви пусна информация.
А за меденият месец просто е задължително.Ние след летния сезон тук ще сме много изморени, после малко нерви покрай сватбата и мисля че ще си заслужим един много сладък меден месец.Мислим да е някъде в чужбина задължително, че тук вече курортите нещо немогат да ни впечатлят pleasantry
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 21, 2008, 10:24:51 »

Pupsi аз мисля,че има начин да се закрепят защото съм виждала такива балони и по земята сложени.Така,че като отидеш  в агенцията, която ще ти прави украсата им обясняваш какво искаш те ще ти кажат как ще го направят.Успех  good
А за мелбата се чудя дали е необходима да има десерт при положение, че ще имате торта, от която всеки от гостите ще получи.Аз съм на мнение,че неискам десерт защото има торта.Може само ако позволят да вкараме плодове и на всяка маса да има фруктиери с различни плодове.Мисля че няма да е лошо.
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 21, 2008, 10:27:27 »

Гери само неразбрах тази агенция " МИГ " ли ви предложи цената за калъфите и панделките или друга? give_rose 
Активен
Pupsi
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


« Отговор #28 -: март 21, 2008, 10:54:49 »

diavalo май си права за мелбите, но в кувертите не си включва някаква паста? Аз затова реших вместо нея мелба, но пък идеята с плодовете ми хареса определено, благодаря за което give_rose @}->--А що се отнася до балоните слънцето има приятел, който има бутилки с хелий (продават се разбира се) така, че ще се възползвам от него, за да мога повече и по-свободно да се разпростирам с украсата, защото знам, че едно пълнене на балон е ~ 1лв. crazy, а пък аз искам да има на всяка маса, както и по тавана и за нашата маса, абе множко ще са angry
Ако наистина така изглежда ресторанта в Хемус сега според мен не са необходими калъфи за столовете (малко спестени парички)  tease
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 21, 2008, 11:30:35 »

Да така е.Столовете в ресторанта са хубави така че моцеш да го спестиш това.А за балоните идея си нямам с какво могат да се закрепят.А за куверта като отида намясто другата седмица и като разбера какво влиза ще ти пиша, но се надявам Гери да ми даде предварителна информация  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines