Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:01:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 14 15 [16]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 127725 пъти)
 
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #225 -: март 16, 2014, 17:21:02 »

Аз лично май не бих си купила втора употреба. Ако нямах възможност да си купя роклята, която вече избрах, най-вероятно щях да свия още бюджета или да потърся позната шивачка, която да ми ушие рокля за по-скромен бюджет. Друг вариант би бил да си купя елегантна бяла рокля за ежедневието - от рода на тези, които продават в H&M, Reserved и т.н. за около 80-100 лв., не би ме притеснил и такъв вариант. Всеки сам си преценява.

Не бих ползвала рокля на сестра, приятелка, братовчедка не защото е носена от тях, а защото няма да искам да сме в един и същ модел рокля или пък някой да ни сравнява, предполагам и за тях няма да е ок такъв вариант smile
 
А дали бих продала моята - не знам, в момента твърдо бих казала "не" и със сигурност ще има един период, в който ще си я пазя, но след време знам ли...може би ще зарадвам някое момиче smile
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 19, 2014, 10:10:27 »

Аз съм "За" втората употреба.
При мен това беше май единствения вариант. ОБиколих къде ли не, не можах да си намеря моята рокля и това е. За шиене излизаше умопомрачително скъпо, по-скоро близо до парите, които смятам че са излишни за подобно нещо. Като краен вариант реших да видя кой какво предлага и просто попаднах в "МОЯТА" рокля... Просто мацката я беше открила преди мен. И сега съм адски доволна.
Активен
Divinitas
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #227 -: май 20, 2014, 15:38:53 »

Най-добре е роклята да е нова smile
Както се казва, човек веднъж прави сватба  good

Или поне такива са плановете в началото  Bravo danceg Bravo danceg
Активен
krisi_smile
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #228 -: януари 30, 2015, 23:25:34 »

Аз лично бих си взела сватбена рокля втора употреба ако нямах пари за нова рокля. Все пак идеята на брака е свързването на две души в едно и всички други неща са дреболии. За съжаление имам много приятелки, които не се женят, защото нямат достатъчно пари въпреки че много обичат годеника си...
Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #229 -: април 15, 2015, 12:07:13 »

Определено съм против. Ако не стигат парите, ще свия бюджета, но все пак този ден е веднъж.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #230 -: април 24, 2015, 10:55:29 »

Против съм.Това си е моят ден и роклята ще си бъде само моя.Някак смятам,че ще взема енергията от друг човек,ако облека неговата рокля...Не знам,не мога да го обясня...Но определено идеята не ми харесва лично за мен.Иначе за булки с ограничени финанси защо не?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #231 -: април 26, 2015, 01:00:04 »

Аз също съм против... Смятам, че сватбата е денят, в който всяка жена има правото да се почувства уникална и неповторима smile Не съм много суеверна, но все пак вярвам в кармата и на сватбата си не бих искала да нося късмета на друга булка.. Като затърсих рокля първоначално мислех да преправям роклята на майка ми, но прецених че не искам да нося нейния късмет.... Денят си е мой и както всичко друго искам да запазя усещането за уникалност smile Не бих и продала моята си рокля - знам че ще виси в гардероба от тук до живот, но не желая някой друг да облича моята рокля - тя е олицетворение на толкова емоции и има неизмерима сантиментална стойност...
Така че съм против както носенето на втора ръка рокля за сватбата, така и превръщането  на моята собствена в такава blum
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines