Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:01:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 133100 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юни 22, 2010, 12:58:27 »

Все някога в живота всеки от нас е ползвал нещо, дадено му от друг и се чувствал добре с това. Не разбирам каква е разликата и с роклята. Важното е да я почувстш. А защо да не е нещото назаем в самия ден pardon
На запад, където са много по-напред от нас с материала, много момичета носят роклята на майка им, или на свекървата, на братовчедката, но преправена по техен вкус и визия и това е един много красив жест.
Виждам, че много момичета продават роклята си - защо не?!Да им заема място в гардероба? Не роклята е мил спомен, а изживяването и спомена го носим в сърцето си. Според мен много булки излишно отдават енергия, време и нерви за какви ли не глупости в самия ден и забравят, че всички ще забелязват само блясъка в очите им и моментите на веселба. Никой след година няма да ви помни роклята. Все пак всички булки са еднакви(без да се сърдите).

Няма нищо лошо в това да си купиш роклята не от магазин, а от друга булка. А това каква енергия носи....по-вероятно е да прихванете негативната енергия на последната мерила тази рокля жена в магазина, отколкото на забравена в някой скрин рокля.
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: юни 23, 2010, 07:24:24 »

 lionelsa  goodpost goodpost goodpost
Негативната енергия и суеверията са само нашите глави и никъде другаде. Няма как една рокля да носи каквато и да била енергия освен, ако вие не си го втълпите  smile.
Определено съм ЗА роклите втора употреба, макар и моята да беше нова.
Активен
iana_apostolova
Ентусиаст
**
Публикации: 81


Обичам те ...


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 23, 2010, 21:56:43 »

и аз съм за, ако ти харесва, почустваш я и знаеш, че това е твоята рокля, пък и на по-ниска цена, което е предимство, ако бюджета е ограничен... освен това, моделите по магазините които се предлагат, ако не са шити за теб, а само преправени... колко хора са ги мерили и сещо са се потили вътре... пред тази гледка предпочитам, добреналасена булка с рокля правена за нея, тя си я е пазила дала на химическо и готово... имаш си и ти рокля... smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: септември 07, 2010, 17:26:32 »

Аз съм "ЗА".
Има 1 момиче тук с прекрасна рокля, което си я продава. Ако беше от Пловдив, щях вече да съм я мерила, но уви е много далече cray.
Активен
CATRIN
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13


откачалка


« Отговор #199 -: септември 10, 2010, 09:28:03 »

Аз също съм ЗА ,негативната енергия не може да се прихване тъй лесно,още повече ,всички са си избирали с радост и щастие роклята и са я носили на сватбата си -според мен даже е заредена със щастие!
 give_rose
Активен
djidja83
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #200 -: май 18, 2011, 20:28:57 »

Аз също съм "за" роклите втора употреба, дори аз самата търсех за моята сватба рокля втора употреба, но след като нищо не можах да си харесам такава, си поръчах нова - просто нямах друг избор.  pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: май 18, 2011, 22:09:44 »

Аз също смятам, че суеверията са си в нашите глави. Ако някое суеверие не ми изнася, просто го изтривам от главата си и това е. Но иначе предпочитам роклята ми да си е била само моя. Чисто и просто от егоизъм!  pardon Иначе не виждам нищо нередно в роклите втора употреба.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #202 -: май 19, 2011, 11:01:04 »

Нямам нищо против рокля, която е носена. Но просто не виждам как бих се разделила с моята рокля след сватбата си. Ако ще да заема половината гардероб! МОЯ СИ Е  diablo
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: юли 02, 2011, 13:37:03 »

Аз също нямам нищо против роклите втора употреба ,даже на бала си бях с такава рокля ,която беше на моя братовчедка и роклята беше прекрасна  blush
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: септември 29, 2011, 10:48:14 »

Защо пък не роклята да е втора употреба.  crazy Виждала съм невероятна рокля,която реално струва няколко хиляди лева,но се даваше под наем за 700лв. и беше в перфектно състояние. Малко хора биха дали 15 000лв за рокля,но когато могат да си я позволят за 700лв. защо не.  yahoo
Активен
novao
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #205 -: октомври 11, 2011, 16:35:16 »

Аз не съм протви 2-ра употреба. Примерно да ти е от близък човек. НО съм против продажбата на рокля с оправдание "един път съм я облякла" Да си продадеш най- символичното нещо от този ритуал - това говори за ценностите на човек. В началото,когато видях да се продават булчински рокли в един голям сайт, си помислих,че жената се е развела или е много ядосана,че се е омъжила.
С една дума- бих взела носена рокля,но не бих продала за пари!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 17, 2011, 10:29:48 »

За мен независимо дали си харесал модел, който са мерили 100 човека, трябва дори едно към едно да го ушият специално за теб. Това е твоят ден - бъди неповторима!
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 17, 2011, 20:50:06 »

Не съм против роклите "втора употреба" нито имам против рокля под наем. Бих ползвала тази услуга, стига само да намеря роклята, която да ми стои добре и да се чувствам удобно с нея. Мисля, че е добро решение, когато средствата са ограничени. И какво като е обличана от друга булка преди това, така или иначе и нова да е, по магазините моделите все са еднотипни.
Но тъй като вече един път бях булка с рокля, сега по-скоро бих заложила на стилен костюм.  smile
Активен
abi83
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #208 -: декември 01, 2011, 21:24:44 »

Аз съм  "за" роклите втора употреба!Даже мога да се похваля,че си намерих точно моята рокля,каквато си исках(вталена по тялото,с дълъг шлейф и дантела задължително)на много изгодна цена и в перфектен вид.А в магазините,които пробвах подобен род рокли бяха много по зле на външен вид.А и никога не си си сигурен в Бг дали е чисто ново,това което ти предлагат.Така че който има излишни пари да пръска по рокли да го прави. blum.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 07, 2011, 14:20:08 »

Да си продадеш най- символичното нещо от този ритуал - това говори за ценностите на човек.
Защо роклята да е най-символичното нещо от ритуала? Защо да не са свещите или панделката на чашите или  халките?
И какво лошо има в ценностите ти вещите да са вещи и да продадеш роклята за да купите креватче, примерно?
« Последна редакция: декември 07, 2011, 14:22:30 от pebbles » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines