Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 18:57:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 135833 пъти)
 
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: септември 15, 2009, 11:24:06 »

и аз съм на мнение, че трябва да си вземеш нова рокля. може да си ушиеш, като исползваш мотиви от тази в гардероба ти и от тази в главата ти. но ми се струва, че щом имаш колебания дали "роклята е виновна за провала на 2 сватби" може би е по-добре да не си с нея.

но това е само моето мнение, както решиш.

желая ти успех  give_rose
Активен
elizabeta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: ноември 16, 2009, 15:17:46 »

И аз мислих,като вас,но сега няма къде да си държа роклята и ще се побъркам,нямам търпение да я продам,че да ми се освободи место в гардероба,така ,че смело девойки ,като мине химическо чистене,няма проблем,ами то в магазина са по зле от втора употреба,от къде знаеш кой и колко е пробвана раклята!!!!!! girl_impossible
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: ноември 16, 2009, 15:43:40 »

И аз се замислих вчера, като мине една година да я занеса на химическо чистене и да я дам на някоя булка, да и я подаря, или нещо такова...Аз съм малко суеверна, моята братовчедка беше с рокля на заем и .... sad разведоха се....а бяха в същият ресторант, в който ние с мъжът ми и със същите водещи...по някакво стечение на обстоятелствата, при положение, че от двете сваби се бяха минали 6 г.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 19, 2009, 18:02:20 »

И аз се замислих вчера, като мине една година да я занеса на химическо чистене и да я дам на някоя булка, да и я подаря, или нещо такова...Аз съм малко суеверна, моята братовчедка беше с рокля на заем и .... sad разведоха се....а бяха в същият ресторант, в който ние с мъжът ми и със същите водещи...по някакво стечение на обстоятелствата, при положение, че от двете сваби се бяха минали 6 г.
вие не се ли женихте лятото?как така 6 години?
аз мисля, че суеверията важат само ако вярваш в тях и ако им отдаваш смисъл.
аз познавам едно бедно момиче, което си купи рокля втора употреба от магазин втора употреба за 6 лева.
също така след като беше вече минала сватбата ми видях рокля в магазин втора употреба с калъф и всичко , голям номер, който щеше да  стане на Маги Сотеро за 100 лева, уникална беше, даже поисках да си я купя, ама за какво
Активен
simoneta
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #184 -: декември 02, 2009, 17:31:51 »

Аз не съм суеверна, но не бих облякла рокля, носена от друга булка. Нали сватбата е един път в живота. Ние и родителите ни я чакаме с нетърпение и трябва да бъдем с нова, красива и дай Боже по- скъпа рокля, нищо, че е за един ден. Поне максимално 2500 лева бих отделила. Като ги разпределим тези пари за цял живот, ще видите, че си е заслужавало. Жената е майка, съпруга, домакиня, работи също и заслужава да се похарчат пари за рокля, имайки предвид многото функции, кито изпълнява в живота. Но това си е мое мнение.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 02, 2009, 18:41:26 »

Не мисля,че цената прави роклята повече или по-малко кръсива.Важното е на булката да и харесва роклята и,а не етикета.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #186 -: декември 03, 2009, 19:14:04 »

вие не се ли женихте лятото?как така 6 години?
аз мисля, че суеверията важат само ако вярваш в тях и ако им отдаваш смисъл.
аз познавам едно бедно момиче, което си купи рокля втора употреба от магазин втора употреба за 6 лева.
също така след като беше вече минала сватбата ми видях рокля в магазин втора употреба с калъф и всичко , голям номер, който щеше да  стане на Маги Сотеро за 100 лева, уникална беше, даже поисках да си я купя, ама за какво

 Много  е тъжно това за бедното момиче, за което разказваш  cray Та нали всяка жена иска да е невероятна поне веднъж в живота си. Но сякаш наистина е по-важно да бъдеш с човека, който обичаш. А роклята... за колкото ( в рамките на разумното) има парички. Щастливата, влюбена жена в дреха, която и стои добре, винаги е прекрасна  LOVING
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 06, 2009, 19:19:17 »

аз определено съм против роклите втора употреба...може би говоря така защото не съм на мястото на момичето за което пишете по горе...
идеята не ми допада от хигиенична гледна точка...иначе  евсе тая дали ще си с някоя рокля за 6 лв или за 600...роклята не ти прави емоциите и изживяването в този ден...а това че си с любимия човек и сте заобградени от хората които ви обичат и които обичате...и няма по важно от това... smile smile
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 06, 2009, 23:04:51 »

BeRa, за хигиеничната гледна точка - не си съвсем права. В повечето бутици роклите са по една бройка. И като знам аз колко рокли съм премерила преди да открия своята, мога да си представя колко десетки момичета са ги обличали освен мен. Ако не се беше наложило да шият роклята, която исках, а я бях взела готова - ми то все едно съм я взела втора употреба.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: декември 06, 2009, 23:19:01 »

Напълно подкрепям мнението на Alucinado.По магазините Бог знае колко и какви хора ги пипат и пробват тези рокли.Дали под наем или нова от магазина,все тая.То пак ще трябва химическо дори и да я купиш така.
Аз пък не виждам нищо лошо в това да се вземе рокля под наем-не знам кой въведе термина втора употреба,някак не ми върви.Това е рокля,която се облича веднъж и няма нищо лошо да се вземе под наем.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 07, 2009, 01:24:56 »

прави сте за меренето по магазините и че кой знае колко е била мерена дадена рокля преди това...то реално погледнато с всяка една дреха е така...
но спрямо булчинската рокля...знам ли...въпрос на гледна точка е...
 give_rose give_rose give_rose
Активен
muleshkova
Новак
*
Публикации: 7


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 11, 2010, 21:01:22 »

Продавам/давам под наем булчинска рокля, болеро и обувки. Цена 100 за наема.


* _MG_7554.JPG (50.04 KB, 210x315 - видяно 3477 пъти.)
Активен
natalia_nat
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #192 -: януари 11, 2010, 21:59:29 »

оххх да ви призная преди бях за сега майс ъм твърдо не...  nea
преди си казвах една рокля за един ден и после какво...но сега май не мисля така....искам да си е само моя...и да съм само аз в нея  girl_wink
Активен
muleshkova
Новак
*
Публикации: 7


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 11, 2010, 22:02:41 »

Продавам рокля - размер 42. Бяла с орнаменти в бордо. e-mail: [email protected]


* _MG_7972.JPG (73.26 KB, 239x358 - видяно 3446 пъти.)
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юни 22, 2010, 01:50:18 »

Здравейте!
Аз също като всяка жена си мечтая за приказния ден, Girl_hide приказната рокля, която ще е само моя и на никой друг. yahoo.Но да си кажа моето мнение се промени и аз подкрепям идеята за рокля под наем. good Например, ако младоженците са като нас, които не живеят в БГ, ще си дойдат само за сватбата и със сигурност няма да си помъкнат роклята обратно..ще седи в гардероб да събира прах..това е от практични гледна точка. Втората причина е да не бъдем така сурови към хора, които примерно нямат финансови възможности и мечтаят също за приказния ден и биха дали еди каква си сума само за сватбата..и вариант рокля под наем е постижим за тях! Yes
Мисля, че хората като чуят рокля под наем си предтставят ужасните магазини за втора упротреба дрехи с ужасно качество, стил от панти век и нетърпима миризма. bad..магазините за рокли под наем в Европа с нищо не се различават от един хубав булченски магазин..и е много широко разпространена практика..Ние имаме граждански брак само и самата сватба предстой. Аз минах през вариантите, да си купя от магазин,  *crazy*да си купя от интернет  *crazy*и накрая нещата вървят към под наем, crazy и дано за малкото време, което ще имам да си харесам..Както една дама по-нагоре пише..не е важно цената, и от къде..важното е да е вашата рокля,  :girl_wink:и да сте принцеса в нея. А затова как един брак ще се развие не мисля, че роклята решава..каквото човек си сготви..това ще яде  Wink
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines