Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 20:09:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 141911 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #150 -: февруари 03, 2009, 08:43:11 »

Мисля, че по - важно е роклята да е "моята рокля", отколкото дали е купена готова, шита или взета под наем.

Аз например, ще шия моята, само защото не съм видяла никъде точно това, което ми е в главата. Но, ако на някоя витрина видя това, което искам, ще ми е все тая дали е ново или под наем.

Може би предимството на това да наемеш рокля е, че после не трябва да се чудиш къде и как да я съхраняваш. Само се чудя малко, ако купува човек от друга булка не е ли малко трудно с размерите? В смисъл, че при еднаква височина и килограми може да има много различно телосложение и някак си, ако се купува така, може би има риск да не е точно по мярка.
« Последна редакция: февруари 03, 2009, 10:18:23 от Su_to » Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 10, 2009, 15:00:11 »

Всичко е въпрос на усещане и финанси разбира се... Аз лично роклята за сватбата си я ших. По принцип не съм привърженичка на дрехи които ги е носил друг, още повече в такъв тържествен ден, но благодаря на Бог че имах възможност да си взема това което исках , ако нямах достатъчно финанси сигурно нещата щяха да стоят съвсем различно.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 10, 2009, 20:05:43 »

Според мен, това е повече въпрос на усещане, а не толкова на финанси, защото има и рокли, който въобще не са скъпи и всеки може да си ги позволи. Аз нямах ограничения относно цената на роклята (освен тези, които сама не си наложих, поради факта, че ми се струва неразумно да се дадат 2000 лв. за рокля, която ще облека само веднъж), но бих предпочела по-ефтина и обикновена рокля, която да си е само моя, отколкото да взема под наем невероятна рокля, която и друг е носил и която после трябва да върна. Когато след сватбата прибрах роклята си в една ракла ми беше много тъжно, че няма да облека повече тази прелест. Като се сетя сега за този момент си мисля, че е ужасно трудно след сватбата да върнеш роклята си в магазина и да знаеш, че повече няма да я видиш. Така че е хубаво момичетата на които сега им предстой да направят избор между това да си купят или да наемат рокля, да знаят, че сватбената рокля е много повече от красива дреха с която да се покажеш на сватбата. Тези на които сватбата им предстой, може би не си дават сметка все още, че върху роклята някак си се запечатват емоциите от този ден и тя се превръща в истинско съкровище, без значение от цената й. Пък и е хубаво да можем да покажем сватбената си рокля на дъщерите си  smile.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #153 -: февруари 11, 2009, 16:32:38 »

Не съм съвсем съгласна. Според мен това, което е важно на сватбата ти, е да я запомниш с любов и да се чувстваш прекрасна и единствена.  И ако в твоите представи се виждаш в рокля на принцеса, с дълъг шлейф и дантели, а не можеш да си позволиш такава (да си купиш) - защо да си купуваш някоя евтина, с която да се примириш, а не да наемеш някоя вълшебна? И после на снимките да виждаш това, което си искала да бъде, както си си го представяла...

Мисълта ми е, че това, което остава във времето, е моментът, изживяването, а не роклята като вещ  Wink... Ако някоя рокля прави сватбата ти незабравима, и ти се чувстваш красива и уверена в нея, какво значение има дали е купена или под наем...

Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: февруари 11, 2009, 16:50:32 »

Преди сватбата нямах нищо на против да съм с рокля под наем. Това да се видя с булчинска рокля не ми е било никога мечта и някак си не отдавам специално отношение.
Но след като видях на какво чудо направих моята - радвам се, че си беше моя, че сигурно щеше да се наложи цялата да я плащам. Отдолу цялата беше черна - от кал, от дъжд, от настъпване. По едно време се закачи на някакъв шкаф и се поразши, абе луда работа. И това при положение, че не съм се мятала като луда и съм се старала да остана чиста smile.
Затова съм на мнение, че е по-добре да се избере нова рокля. Не мога да си представя цяла вечер да мисля как ще я опазя и върна след това взетата под наем.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #155 -: февруари 11, 2009, 18:19:45 »

Е, да, така е, за това си права. Аз говорех по-скоро от по-обща гледна точка, по принцип дали да се навиеш на такова решение. Иначе си има и много други "за" и "против", които се отнасят до детайлите и непременно трябва да се имат предвид.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: февруари 18, 2009, 14:31:56 »

ами на сватбата няма да пише - рокля втора употреба или от сорта- безбожно скъпа рокля
важното е да се чустваш добре в нея, да е твоята рокля и да ти харесва.
Аз лично си я купих но ако нямах тази възможност щях да прибегна до др решение, така че...
който както си реши. Ако искаш да си я запазиш можеш да си я купиш.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 15, 2009, 17:40:47 »

Извинете, че се намесвам, но що за коментар е " нали ги плащат свекървите, нека се възползваме" ??? Че като е свекърва и като плаща роклята тя, да не би да не е човек и да ги произвежда тези пари?
Не знам, може би е въпрос на възпитание и разбиране, но аз просто не мога да си представя да и поискам повече пари от това, което сама бих дала за каквото и да било. Независимо дали ще плаща тя - от което на мен лично ми е неудобно и без това, но за нея този ритуал е важен и аз ще уважа желанието й, или ще плащам аз - не виждам разумна причина да правя разлика.
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 26, 2009, 15:38:25 »

Привет, мили дами! Това е първият ми пост в този форум, въпреки че изчетох почти всички теми от първия до последния коментар. Моето мнение е следното: роклята е отражението на мечтата на всяко момиче да бъде булка, тя е неповторима и уникална като всяка жена и трябва да си е само и единствено нейна. ТВЪРДО ПРОТИВ РОКЛИТЕ ПОД НАЕМ!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 26, 2009, 16:10:43 »

Аз щях да взимам рокля под наем по 2 причини. Първо, че не ми се даваха пари, второ, че не знаех къде ще я държа после. Но като разбрах какви са безобразни цените за наемите, като видях какви старомодни грозотии се дават под наем, като сметнах колко ще ми струва и химическото чистене.. отидох и си уших ефирна рокля за никакви пари, която ще нося и на сватбеното пътешествие като елегантен вечерен тоалет!!

Наема не си струва - онези най-разкошните рокли не ги дават под наем, така или иначе. Ще имате нещо средна работа, пак ще се вкарате в приказка с разходите, а и ще си мислите за всичките негативи, за които са писали момичетата по-напред. Половин година съм мислила за рокля под наем и това измислих.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 30, 2009, 10:00:37 »

Ох, не е нахално, шефа ми ме снима с телефон, но не мога и не мога вече цяла седмица да намеря време да си претегля снимките. Затова качих в галерията ми поне сканирано моделчето, по което шихме. Моята рокля е същата, но цвят шампанско и ми седи по-нежно  Wink ('щото аз съм по-хубава, хаха!)
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #161 -: март 30, 2009, 11:05:42 »

BASTET, роклята е прекрасна!!! Ужасно ми харесва!!! Обожавам подобни моделчета!!! Браво на теб!!!  Bravo  Bravo  Bravo Много е ефирна и женствена!!!
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #162 -: април 11, 2009, 14:13:44 »

PROTIV!!!  smile
Активен
fifi```
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 11, 2009, 14:19:24 »

Твърдо против lac
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 16, 2009, 10:10:34 »

 А пък аз си мисля, че човек може да е твърдо против на собствената си сватба да е с рокля под наем или да даде пари колкото годишната издръжка на средно голяма детска градина само за една рокля, ама няма право да е против по принцип. Всеки има своите си проблеми, разбирания и приоритети. Да, много е полезно да се чуе, че обикновено след сватбата роклята е в странно състояние, или изборът при наемане много ти се ограничава, просто да заклеймим някак не ми се струва подходящо. Извинявам се, че чета морал, ама все си мисля за хората, които нямат моя късмет( ПУ, ПУ) и им се налагат по-тежки решения.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines