Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:54:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 159729 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 12, 2007, 14:00:34 »

Да ами тревичката и шезлонга!И кафенцето сутин на припек.а зимата-сняг на парцали,шаро на двора,децата с шейничката.Ей за тов аискам къща
А и

Къщата си е къща. Самостоятелна. Няма съседката от горе да чупи орехи в коридора. Силна чалга от ляво и скандал от дясно.  ROFL

Да не говорим за пенсионерите в блока, дето все "...вашите деца го направиха"  bad
Да не ви казвам ние какъв съсед имахме.Когато котката ни е разхожда по перваза на терасата,той я полива с вода от горния етаж Oh my ...
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 12, 2007, 16:20:00 »

Определено КЪЩА с тези комшии които имаме  hysteric направо полудявам  hysteric
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 14, 2007, 03:05:01 »

По принцип дори и да вземем стара къща ще използваме само основите и стените иначе всичко друго ще бъде ново.Просто мисля че така ще стане по-бързо!
fiibi_bg , определено в този случай не те съветвам, да правиш реконструкция. Новото строителство винаги излиза по-евтино, а и по-бързо от реконструкциите. При реконструкция почти винаги изникват неочаквани проблеми, а и решенията в повечето случаи са компромисни /мнение на човек, който все пак работи в тази сфера  Curtsey /. Много вероятно е и този, който ти прави проекта да те посъветва да бутнеш всичко  moil и да започнеш на чисто ...
Иначе и аз съм с две ръце за къща. Ние с милото също се чудим как да избягаме от тази пуста София. Ника не става за гледане на деца...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 14, 2007, 08:15:43 »

А сглобяемите къщички как им вървят цените,не са ли по-евтини???Много ми харесват като визия-кипрички едни,сладурски smile
Запалих се по тия къщички и вчера започнах да проверявам за цените.Попаднах на някакви по-приемливи от 300 евро на квадрат,което включва и проекта.
Ако seny като специалист има някаква представа за ценичките моля да сподели! girl_in_love
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #19 -: февруари 14, 2007, 13:16:15 »

Хей, фийби  pleasantry
ИЗкараха ни двете със сестра ми  crazyнашите от апартамент, в който бяхме живели 12 години и беше почти в центъра на Варна. Купиха една вила в околностите на Варна - вилна зона. Има си всичко - от безпроблемен превоз до хипермаркет. РОДИХМЕ СЕ ВИ КАЗВАМ  girl_in_love Имаме огромна поляна с райграс, градинки, пространство, гледаме 4 големи песа  pardon .... а и не е в центъра на града и се усеща леко по-чистият и не толкова тежък въздух. Сега със съпруга ми живеем в една престройка на нашата вила, но сме убедени, че това е най-правилния вариант, въпреки, че той има апартамент на пъпа на Варна. Спокойствие, чист въздух, пространство, независимост..... ПРИРОДА  Curtsey което е най-важното. Зеленина навсякъде. Сутрин се будиш от песента на птичките - всякакви. Имаме си дори и кълвач  Bravo
Просто КЪЩАТА Е най-добрия избор.
Ако е необходимо и кредит да се тегли, но в никакъв случай не се заробвайте в апартамент give_rose
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 14, 2007, 13:50:53 »

И АЗ ПО ПРИНЦИП СЪМ ЗА КЪЩА !! НО СИ КУПИХМЕ АПАРТАМЕНТ И ПОЧВАМЕ РЕМОНТ , ТЪЙ КАТО ЗА КЪЩА СЕ ИСКА МНОГО СРЕДСТВА !!

НО ФИЙБИ ТРЯБВА ДОБРЕ ДА ПРЕСМЕТНЕШ НЕЩАТА - ГОВОРЯ СПЕЦИАЛНО ЗА НОВО СТРОИТЕЛСТВО - ТЪЙ КАТО РАЗРЕШИТЕЛНИТЕ СА СКЪПИ, ПРОЕКТИ, АКТОВЕ, ТОК И ВОДА И Т.Н. / ОТДЕЛНО ЕДНО СТРОИТЕЛСТВО - ПОВЕЧЕТО ФИРМИ ГЛЕДАТ ДА ПРЕЦАПАТ НЕЩАТА И НЕ ПОЛЗВАТ КАЧЕСТВЕНИ МАТЕРИАЛИ / !!!!!! СПОРЕД МЕН Е ДОБРЕ ДА НАМЕРИШ НЯКОЯ КЪЩА, КОЯТО ОТГОВАРЯ НА ИЗИСКВАНИЯТА ТИ ПО СТАИ И ЕТАЖИ И РАЗПОЛОЖЕНИЕ И ДА СИ Я ДООПРАВИШ НАПР. ИЗОЛАЦИЯ И Т.Н. !!!!

МИСЛИ, МИСЛИ, МИСЛИ !!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 14, 2007, 15:06:14 »

ПОВЕЧЕТО ФИРМИ ГЛЕДАТ ДА ПРЕЦАПАТ НЕЩАТА И НЕ ПОЛЗВАТ КАЧЕСТВЕНИ МАТЕРИАЛИ / !!!!!! СПОРЕД МЕН Е ДОБРЕ ДА НАМЕРИШ НЯКОЯ КЪЩА, КОЯТО ОТГОВАРЯ НА ИЗИСКВАНИЯТА ТИ ПО СТАИ И ЕТАЖИ И РАЗПОЛОЖЕНИЕ И ДА СИ Я ДООПРАВИШ НАПР. ИЗОЛАЦИЯ И Т.Н. !!!!

МИСЛИ, МИСЛИ, МИСЛИ !!!!
И аз затова се притеснявам от новото строителство.Много лошо се строи напоследък.А има къщи от преди 20-30 год които са в отлично състояние.А кредит със сигурност ще вземем.Това въобще не ме притеснява!
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #22 -: февруари 14, 2007, 16:56:13 »

Фиби,преди няколко месеца и аз стоях пред тази дилема,къща на село или малък апартамент в града.Познайте какво избрах аз-апартамент в града.Защо ли beating
Замислих се над много неща.Придвижване до града,2-3км са близките села,не е далече наистина но не е и удобно.Представете си всеки ден да чакаш автобуси или да ти се налага да вземаш такси ...с ограничен бюджет.За кола почти не съм мислила защото покрай строежа на къщата и заемите надали щеше да ми се усмихне щастието.Имаме сега 1 кола но мъжа ми пътува по командировки.Представих си се сама в къщата след работа,прибера ли се няма да мога да излезна на кафенце или да поканя приятелка.Замислих се за деца,за това къде ще ходят на училище и кой ще ги прибира по средата на деня от града до селото...Според мене това е е идеалното решение за семейство с пораснали деца и възможности.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #23 -: февруари 14, 2007, 18:02:38 »

Фиби,преди няколко месеца и аз стоях пред тази дилема,къща на село или малък апартамент в града.Познайте какво избрах аз-апартамент в града.Защо ли beating
Замислих се над много неща.Придвижване до града,2-3км са близките села,не е далече наистина но не е и удобно.Представете си всеки ден да чакаш автобуси или да ти се налага да вземаш такси ...с ограничен бюджет.За кола почти не съм мислила защото покрай строежа на къщата и заемите надали щеше да ми се усмихне щастието.Имаме сега 1 кола но мъжа ми пътува по командировки.Представих си се сама в къщата след работа,прибера ли се няма да мога да излезна на кафенце или да поканя приятелка.Замислих се за деца,за това къде ще ходят на училище и кой ще ги прибира по средата на деня от града до селото...Според мене това е е идеалното решение за семейство с пораснали деца и възможности.

Много съм съгласна, vanis, и напълно подкрепям гледната ти точка за БГ! Това са неща, за които човек наистина трябва добре да си помисли. Получаваме едно в размяна на нещо друго, но май целият живот е така!
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #24 -: февруари 14, 2007, 18:19:47 »

Аз съм с две ръце за къща!

Диди, не знам ти как си, но аз къща в моя район на Америка, ще видя през крив макарон. И най голямата съборетина струва над половин милион, да не говорим че годишните данъци са от 6 до 12 хиляди!!!

ето тука да "оплакнете очи" - http://www.homes.com/Content/ListingDetail.cfm?ZipCode=07002&FirstRec=115&OrderBy=price%3AD&RelatingTo=properties&Bedrooms=0&FullBaths=0&MinPrice=&MaxPrice=&PriceRange=&AmenitiesList=&PropType=%20&RecsPerPage=6&TotalRecs=279&PropIdList=3_48001339,3_40162571,3_46282293,3_43974872,3_45626509,3_48099660&PropId=45626509&NHC=1&searchorig=main

Момичета, моя съвет е: КУПУВАЙТЕ къщи в България, докато може, защото и селските няма да са дълго време в "позволимия" диапазон.  good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #25 -: февруари 14, 2007, 18:31:59 »

Аз съм с две ръце за къща!

Диди, не знам ти как си, но аз къща в моя район на Америка, ще видя през крив макарон. И най голямата съборетина струва над половин милион, да не говорим че годишните данъци са от 6 до 12 хиляди!!!

И тук е така- в добрите предградия, къщите са страшно скъпи. Ние затова започнахме с апартамент, след това ще upgrade-нем на townhouse след 1-2 годинки, а за къща ще трябва да почакаме известно време... Дори скоро си говорихме с приятели, че в по-малките градове можеш да си позволиш да си купиш по-хубава къща, а в Чикаго за същата цена получаваш "bad townhouse in a bad neighborhood". Но няма как, ще трябва засега да се задоволим с толкова, с колкото можем, и да се надяваме на по-добри времена. girl_wink Най-много ме е страх, че един ден, когато имам деца, ще трябва непременно да се живее в добър квартал, за да могат да ходят и в добро училище.
« Последна редакция: февруари 14, 2007, 19:01:16 от Teo » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #26 -: февруари 15, 2007, 11:40:09 »

Лошото е че има прекалено много неща с които човек трябва да се съобразява и да мисли,защото не всеки ден можеш да си купиш къща,тя се купува в дългосрочен план.Като цяло харесвам къща с дворче,това е най-хубавото ако може да си го позволи човек....но винаги има много но...за съжаление
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 15, 2007, 11:43:29 »

Лошото е че има прекалено много неща с които човек трябва да се съобразява и да мисли,защото не всеки ден можеш да си купиш къща,тя се купува в дългосрочен план.Като цяло харесвам къща с дворче,това е най-хубавото ако може да си го позволи човек....но винаги има много но...за съжаление

аз именно заради това избрах апартамент, е зависи и от парите, но те са горе-долу същите ! апартамент в центъра на града или къща в малко село !
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 15, 2007, 12:24:57 »

Вероятно го знаете,но повярвайте ми няма по-хубаво нещо от къщата!!!Аз едва сега го разбрах,защото от известно време живея при приятеля ми,а те са в къща!Да вярно е,че е малко по-скъпа поддръжката,но си струва! *THUMBS*Да, вярно е и че когато си по-далеч е малко по-различно с придвижването,но се свиква не е чак толково страшно!Аз също малко се стреснах в началото как ще пътувам,ваобще всичко ми се струваше толкова трудно!Но сега свикнах и се чувствам перфектно!Няма по-хубаво нещо от това сутрин да станеш и да чуваш как пеят птички, да имаш градина с цветя,за която да се грижиш и да имаш двор,където да си седнеш и дори и без нищо да правиш просто да си починеш!Това нещо няма сравнение!А за децата......това е най-голямото богатство сигурно!Ами това е просто исках да го споделя bye
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 15, 2007, 15:01:28 »

Няма по-хубаво нещо от това сутрин да станеш и да чуваш как пеят птички, да имаш градина с цветя,за която да се грижиш и да имаш двор,където да си седнеш и дори и без нищо да правиш просто да си починеш!Това нещо няма сравнение!А за децата......това е най-голямото богатство сигурно!
Искам и аз такааааааа!Писна ми от тази панелка! sad
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines