Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:29:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 159738 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 11, 2007, 21:17:58 »

Момичета имам голям проблем.Чудя се много какво жилище да си купим.Къща в близко до Велико Търново село или апартамент в самият град.Работата ми е извън града,но разстоянията не са много големи и не ме притесняват!Давайте съвети! yahoo
« Последна редакция: февруари 11, 2007, 21:21:29 от fiibi_bg » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 11, 2007, 21:20:20 »

Аз живея в апартамент сега смилото, но при възможност ще се изнесем в някоя къща в околностите на София, хем ще е по-широко, хем с дворче и градинка децата puppets ще има къде да си играят!!! girl_wink
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 11, 2007, 21:25:15 »

Аз определено съм за къщата girl_in_love,с малко дворче с много цветенца.Охх толкова искам къща,а не някакви си големи копторници,в които живеят 100 човека.Макар,че нашият блок е ново строителство и е на 5 етажа,пак не мога да го сравня с къщата
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 11, 2007, 21:29:21 »

Само че във Велико Търново къща е абсурд да се купи тя е в порядъка на 60000 евро.Поне на тоя етап -не.Всичките ми приятели се чудят как е възможно да направя такава огромна крачка от квартира в лудата София до китна къщичка на село.Ние с милото също сме за къща.А и покрай нас най-близкият град е на 10-15 мин отстояние.Не мисля че е проблем.Нали?
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 11, 2007, 21:32:02 »

Ако и двамата сте шофьори проблема е нула.Но имай предвид и зимните месеци,т.е. да не би да има прекалено натрупване на сняг и пътя да стане непроходим,защото тогава става сложно.А сглобяемите къщички как им вървят цените,не са ли по-евтини???Много ми харесват като визия-кипрички едни,сладурски smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 11, 2007, 21:36:33 »

Ако и двамата сте шофьори проблема е нула.Но имай предвид и зимните месеци,т.е. да не би да има прекалено натрупване на сняг и пътя да стане непроходим,защото тогава става сложно.А сглобяемите къщички как им вървят цените,не са ли по-евтини???Много ми харесват като визия-кипрички едни,сладурски smile
И двамата сме шофьори коли има също.Града и селото се свързват с главният път Русе-Стара Загора,никакви черни пътища никакви калотии.А за сглобяемите къщички незная.Даже още не сме решили дали да не си купим място и да строим или да купим стара къща и да я оставим само на стени и покрив и да правим всичко останало ново!Определено искам здраво строителство!
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 11, 2007, 21:42:58 »

Ами според мен,направо си вземете място и започнете всичко отначало,няма смисъл от стари къщи,които да се чудите как да оправяте.Кое как го построили,а пък така ще знаете,че всичко ще е изпипано.Нашият апартамент,ново строителство(споменах някъде)ама едно строителство ужас.Стените криви,сложили ни ел.таблото и то криво,абе лудница :boxing:И сега се справяме и с тези неща+обзавеждането.Така,че най-добре отначало да си знаеш какво правиш.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 11, 2007, 22:18:54 »

Ilusion много си права!Но това със строенето на къща става малко бавничко.Ще трябва да поживеем малко на квартира към годинка-две.А ние вече губим търпение.Но ще помислим добре и ще решим.Дотогава чакам мнения  още!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #8 -: февруари 12, 2007, 01:50:06 »

Аз съм "ЗА" къща. Особено когато дойдат децата, непременно ще ни е нужно да сме в самостоятелна къща, а дотогава или в модерен апартамент, или в дуплекс, тъй като са по евтини.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 12, 2007, 09:02:04 »

Всички казват обаче,че подръжката на къщата е по-скъпа.Например отопление,водата,подръжка на градината и други такива.Просто нямам представа колко по-скъпо е?Много или малко?Двойно ли е?
Иначе все си представям идиличната картина като елхичка на двора,украсена на Коляда.Цялата къща и разни такива нещица направо ме размазват! Girl_sing cray
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 12, 2007, 09:38:05 »

В къщата отоплението е по-скъпо заради по-голямата площ на живеене. Но пък за сметка на това може да се отоплява на дърва съвсем спокойно, а за момента това е най-евтиното решение.
Къщата си е къща. Самостоятелна. Няма съседката от горе да чупи орехи в коридора. Силна чалга от ляво и скандал от дясно.  ROFL

Да не говорим за пенсионерите в блока, дето все "...вашите деца го направиха"  bad
« Последна редакция: февруари 12, 2007, 09:41:29 от Teo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 12, 2007, 12:36:49 »

Тео, абсолютно съм съгласна с теб!!!! good
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #12 -: февруари 12, 2007, 13:35:41 »

Аз съм за къща с двете ръце!!! Даже с милото често си мечтаем как като двойка пенсионери се пренасяме в китно селце и заживяваме в тишина и спокойствие  любов заедно. А относно разходите-наистина за къща са по-големи, но ако е стара-имам предвид-я покрива да се постегне, я стената се пооронила, тръбите нещо не са в ред и т.н., ако си е новичка не би трябвало да е така.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 12, 2007, 13:37:52 »

Аз съм за къща с двете ръце!!! Даже с милото често си мечтаем как като двойка пенсионери се пренасяме в китно селце и заживяваме в тишина и спокойствие  любов заедно. А относно разходите-наистина за къща са по-големи, но ако е стара-имам предвид-я покрива да се постегне, я стената се пооронила, тръбите нещо не са в ред и т.н., ако си е новичка не би трябвало да е така.
То и ние така си представяме с милото старините.Баба и дядо седнали на една пейчица на припек.Ех,романтика! :girl_in_love:И внуците тичат напред назад около нас.По принцип дори и да вземем стара къща ще използваме само основите и стените иначе всичко друго ще бъде ново.Просто мисля че така ще стане по-бързо!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 12, 2007, 13:56:53 »

Аз съм за къща с двете ръце!!! Даже с милото често си мечтаем как като двойка пенсионери се пренасяме в китно селце и заживяваме в тишина и спокойствие  любов заедно. А относно разходите-наистина за къща са по-големи, но ако е стара-имам предвид-я покрива да се постегне, я стената се пооронила, тръбите нещо не са в ред и т.н., ако си е новичка не би трябвало да е така.
То и ние така си представяме с милото старините.Баба и дядо седнали на една пейчица на припек.Ех,романтика! :girl_in_love:И внуците тичат напред назад около нас.По принцип дори и да вземем стара къща ще използваме само основите и стените иначе всичко друго ще бъде ново.Просто мисля че така ще стане по-бързо!

Лелеее, вс еедно слушам мама и татко, те все това си приказват!!! любов заедно girl_in_love

А вие тук още не сте станали мама и тати и вече за внуци мислите!!! Dance girl_wink Но е много хубаво!!! good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines