Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 05:09:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 162054 пъти)
 
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: ноември 14, 2007, 17:06:25 »

десиславка и аз съм като теб
ние с милото като решихме да живеем заедно преди 4 години, първо мислехме да квартира, но после татко предложи да отиден на нашата вила в Симеоново (там моето семейство има етаж от къща 50 кв. и голям двор)
свикнашме адски бързо и аз не пия и нямаме никакъв проблем с излизанията.
сега в двора ни се издига новата къща в  която за нас с милото има 1 етаж от 120 кв., аз съм много щастлива, че ще живеем в къща, само си представям веселите детски купони на двора и супер веселите семейни събирания край камината.
Иначе за ваканционния имот съм на мнението на Ина, нашето семейство все е имало вили и къщи извън града и все като идем половината време чистим и оправяме и все нещо ни липсва. Сега вече и цели къщи се отдават под наем за уикенда или по-дълго.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: ноември 14, 2007, 22:06:50 »

ina, ние сме в къща (верно под наем сме, но все пак...) и сме в центъра на София.
Хем сме в къща с двор, хем уличките около нас са много тихи и спокойни, хем сме в центъра на града. Не е задължително като си в къща да си на майната си Wink

А иначе, ако трябва да избирам за собствено жилище - къща!!! но не ми се иска да е в покрайнините на града...

Брат ми си купи къща в центъра на града.Вярно че е малък град,ама е в центъра..........
Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #92 -: ноември 15, 2007, 03:47:13 »

аз съм живяла 6 години в къща,после незнам колко точно години в апартамент и сетне пак в къща.В момента живея в апартамент пак  /за съжаление/, но смятам вече да се установим с милото в къща и то за постоянно.Просто няма съпоставка между двете неща, поне за мен. Английската фраза: "Домът е моята крепост", говори красноречиво. А дом за мен означава, наистина дом /къща/, т.е. твоя фамилна къща или твоята истинска фамилна крепост.И не само това са предимствата на къщата. Тук ти създаваш, градиш по един твой стериотип.Без да има вмешателства от външни фактори - каквито са любезните или нелюбезните съседи.Не ти се налага да се съобразяваш с техните норми и поведение, а сама си определяш,налагаш порядките, чувстваш се свободна и независима.Така че къщата е за предпочитане според мен ! Независимо дали е в малък или голям град.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: ноември 25, 2007, 10:53:52 »

в къща,никога не съм живяла в апартамент и направо ви се чудя как издържате :'(аз лятото ако не си изпия кафето на двора все едно не съм го пила sad  :offtopic:другото предимство,че никога не съм се съобразявала със съседи и т.н
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: ноември 25, 2007, 11:02:39 »

в къща,никога не съм живяла в апартамент и направо ви се чудя как издържате :'(аз лятото ако не си изпия кафето на двора все едно не съм го пила sad  :offtopic:другото предимство,че никога не съм се съобразявала със съседи и т.н

Да, мила така е, и аз харесвам повече къщите ама малко хора могат да си позволят да си купят къща  sad И аз искам да си имам къщичка. Много харесвам американския стил къщи с веранда...и дворче с дървета и много цветя...направо идилия, но искам да има и някой, който да се грижи за поддръжката и чистотата...щото аз нямам много време  blush
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: декември 02, 2007, 17:44:04 »


Еее, честито, мила и чакаме снимкииииии!!! good

качих най-накрая малко снимки в галерията си,ето и няколко:








« Последна редакция: декември 03, 2007, 02:33:48 от picolina » Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: декември 02, 2007, 17:50:28 »

Picolina , моите поздравление за чудесния дом , много е
уютно good
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: декември 02, 2007, 23:46:18 »

picolina благородно ти завиждам за хубавата къща! Честито!  Bravo Bravo
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 03, 2007, 02:26:56 »

Наталия,Астика благодаря ви много,наистина доста се потрудихме за нея и доста "пот" хвърлихме докато я завършим,макар че има още какво да се желае girl_wink
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 04, 2008, 10:37:23 »

И къщата и апартаментът си имат предимства и недостатъци. Ние с милото живеем в апартамент. Аз бях забравила какво е да имаш съседи, защото от 17 години живея в къща, но преди да се построи живеех в блок. На къщата й е хубавото това, че нямаш съседи и съответно не се съобразяваш с никой. Всичко  си е твое и можеш да правиш когато и каквото си поискаш с него. Но поддръжката не една къща не може  да се сравнява с тази на апартамента. Разбира се зависи колко е голяма. Къщата на родителите ми е 800кв. на 2 етажа, а апартамента 100кв. Повярвайте ми когато заживях с милото в този апартамент, се почувствах като в рая.(няма сменяне на улуци, керемиди, поддръжка на фасада и ограда и какво ли още не). Е, не че аз съм ги правила тези неща blum. Да не говорим как се чисти и добре че има хигиенистка, че по едно време нямахме и беше жив ад. Е, за някой вероятно 2x800кв са малка площ, но за мен определено, не :)В блока пък е друго, там нямаш такива ангажименти, но трябва да се съобразяваш с кого ли не, нямаш двор да излезеш да се поразходиш и при всички положения нямаш тази свобода. Така че всичко си има предимства и недостатъци. Зависи кой какво предпочита. Аз харесвам и двата варианта.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 04, 2008, 13:43:30 »

picolina завиждам ти благородно  give_rose страхотна е  Girl_hide


ние живеем в голям апартамент, но плануваме да строим къщурка и на двамата ни е мечта да отгледаме детето ни в къща girl_in_love twohearts
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: март 04, 2008, 13:58:04 »

Invisible,недей да ми завиждаш и ще ти кажа защо. Наистина къщата е много хубава и аз я харесвам много,но за в момента живеем с родителите на милото angry,така че това почти ми помръчава пълното щастие,докато не останем сами girl_wink
Може да ме помислите за луда,но честно казано аз пък завиждам на двойките ,които живеят сами било то и само в една стая или под наем pardon
« Последна редакция: март 04, 2008, 13:59:59 от picolina » Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 04, 2008, 14:51:34 »

Все някога и вие ще се отделите, така да се каже. А и ти сама казваш, че "в момента" живеете с родителите на мъжа ти, така че спокойно сигурно няма да е за дълго! Пожелавам ви да е по скоро!
Ние също живеем с моите родители за сега и уж се бях заела да търся нещо под наем само за нас двамата, но от както разбрахме че ще си имаме бебче и това остана на заден план и все още нищо не съм свършила.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 04, 2008, 18:12:22 »

Точно там стана проблема и при нас Наталия,и ние щяхме да се отделяме до края на тази година,но сега с бебчо е изключено просто nea и това ме вбесява най-много ,че няма да стане сега а може би ще чакаме чак до другата година  angry
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 07, 2008, 17:35:26 »

Всяко едно от двете си има своите преимужества ш недостатъци:

Къща:

+ можеш да си се шириш на воля, да си вдигаш шум без да се притесняваш, че някой разбеснял се съсед ще дойде да ти тропа на вратата.
+ имаш повече пространство и при добри обстоятелства ще си имаш и градинка, което е невъзможно в апартамент
+ къщата е чудесно място за отглеждане на деца
+ чист въздух, красива природа

- в повечето случаи къщите са отдалечени от урбанизираните градски части
- трябва добре да се помисли върху опазването на семейното имущество, защото си представи една нощ си спиш и някой ти изскача на прозореца, най-малкото стресът е ужасен

Апартамент:

+ намират се в повечето случаи на компактно място
+ /това може и да е минус/ винаги има баби, които да дебнат кой влиза и излиза от входя, кой какво казал, кой какво направил

-  винаги трябва да се съобразяваш със съседи
- пространството е ограничено
- не можеш да гледаш домашни любимци

В София транспортът и придвижването е огромен проблем, но щом при теб  не е налице аз на твое място бих избрала къщата.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines