Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:13:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 159718 пъти)
 
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 31, 2010, 23:42:57 »

Липсата на хубава тераса си е проблем, особено новото строителство повечето е с едни тераски няма и един квадрат  nea
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 01, 2010, 04:46:24 »

Нина, искрено ти пожелавам да постигнеш тази мечта smile
Относно поддръжката не е болка за умиране, както Велвет е писала, има райграс smile
За градината съм съгласна, че е трудна за поддръжка.
А за съдедите специално при нас със сигурност не пречим на никой, защото къщата е много добре изолирана, пуснахме музиката на максимум, а наистина е доста висока, излезнахме вън да видим дали се чува и дали пречим на някой и вън се чуваше едва едва приглушено.
И все пак зависи от апартамента и от къщата, всяко си има + и -.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 01, 2010, 14:31:19 »

Липсата на хубава тераса си е проблем, особено новото строителство повечето е с едни тераски няма и един квадрат  nea


Desi_Deskata   тук не съм съгласна с тебе  nea
В кооперация, където е нашия апартамент има една обща тераса на двете спални която е огрооооооомна, дълга е и широка, а на хола терасата там спокойно мога да си изкарам люлката и масата с 4-те и стола.Само да добавя, че сме на последния етаж
« Последна редакция: февруари 01, 2010, 14:33:11 от Дидка » Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 01, 2010, 17:34:12 »

Дидка, за кое не си съгласна, ако става въпрос за "новото строителство повечето е с едни тераски няма и един квадрат" не съм казала, че всички са така, а голям процент. Старите блокове са с еднотипни като разположение апартаменти и са с една или две правоъгълни тераси, а при новото строителство има голямо разнообразие от архитектурна гледна точка. Най-често се правят проекти с повече апартаменти около 50кв.м. с наистина малки тераси, няколко 100-120кв.м. и на последния етаж един или два мезонета/големи апартаменти с тераси 10кв.м. Ако блока е 50 апартамента 2 големи тераси са си изключително малък процент. Към статистиката може да добавим и строителство от по висок клас, където всичко е в "нужните пропорции"
Това си е мое мнение разбира се и се основава основно върху наблюдения над пазара на имоти в моя град
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: февруари 01, 2010, 20:54:16 »

anita81 Благодаря мила !  Flower Колкото до новото стройтелство нещата са още по плачевни и от старото . Естествено има и уникални нови къщи ,кооперации ,стига да има парички ! И аз пак си знам моето си -къщата си е къща и дворчето си е дворче ..... good banana cap
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: февруари 02, 2010, 11:29:39 »

Деси, не съм искала никой да обидя, това също си е мое мнение, защото тука в Сливен повечето нови кооперации са така.Нашия апартамент е голям, над 100кв. затова ти казах че терасите ни са огромни, а за старото строителство - да спор няма там всичко е еднотипно.Встария ни апартамент панелка имахме само една тераса и тя беше .... толкова малка че 3-ма човека няма как да се обърнат.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: февруари 02, 2010, 11:33:47 »

За терасите - ние си ги вкарахме в помещението и двете и така много се разшири. Проблемът с простирането го решихме със сушилня, тъй като наоколо години наред бяха само строежи и си прибирахме дрехите по-скоро мръсни и прашни. Иначе и двамата с мъжа ми си мечтаем за къща, но в София животът в къща не е толкова розов. Трябва или да е някъде хем в града и близко до комуникации, хем да е по-закътано и обезопасено от крадци и т.н.

Иначе със съвременните изолации далеч не е проблем отоплението на къща.
.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 26, 2010, 11:56:34 »

И ние умираме от студ в къщата,но при нас и камината не е много професионално направена и го отдавам на това.Сега ни работят само радиаторите на ток слабо слабо и си е жегичка.27 години в блок и сега в къща -стане ли топличко-навън - се храним,пием кафе,правим барбекю с приятели(и можем да поканим колкото си искаме защото място има,не  е като да се съобразяваш с размера на трапезарията),правя слънчеви бани,сея цветя,краставици,домати...,не ми се опушва апртамента от съседската печка,не чувам как съседите се карат.С всички ръце-'за' къща!
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 26, 2010, 12:54:43 »

...ами аз съм на мнение че къщата наистина е по удобно...всъщност незнам доколко съм обективна, тъй като аз цял живот само  в къща съм живяла..но ми е трудно да си представя живота в апартамент...макар че човек с всичко свиква...

това което мога да кажа е, че за съжаление къщите наиситна изискват много работа..едно оправяш друго се разваля..отоплението е трудничко, но както беше писала LoveandLove с едно добро строителство и добра изолация и това в днешно време не е проблем.
но преимуществото да си имаш дворче...овощни дръвчета ...не може да се сравни с апартамента..макар, че тук някой може да каже...че е много работа..и в крайна сметка може да си купим 1 кило ябълки и готово...но чувството да е от собствената градина е уникално...та така де...има си преимущества и недостатъци..като всичко в живота...
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 26, 2010, 13:15:22 »

За апартамент съм
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 04, 2011, 11:09:13 »

офффф, момичета, това е вечния въпрос в главата ми, и си мисля че нещо не ми е в ред. Аз цял живот съм живяла в апартамент и си ми харесва. Сега живеем в къща и аз нон стоп търся кусури, всичките ми приятели пък и мъжа ми, ми казват че съм луда, как можело да не ми харесва живота в къща. Колко било хубаво да си имаш градинка... Мислете ме за луда, но на мен ровенето в пръстта по цял ден, хич не ми присърце. Вярно е по-спокойно, ама на моменти ми идва прекалено спокойно. Лятото хубаво си правим барбекю и събирания навън, но пък е фул с комари и разни буболечи. Тя и самата къща не е завършена напълно, което сигурно също оказва своето влияние, надявам се след време да започна да оценявам плюсвете на това да живееш в къща. Още повече като дойдат дечковците може би ще оценя предимствата напълно.  Wink
« Последна редакция: март 04, 2011, 11:12:15 от vilenceto » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 04, 2011, 11:32:02 »

офффф, момичета, това е вечния въпрос в главата ми, и си мисля че нещо не ми е в ред. Аз цял живот съм живяла в апартамент и си ми харесва. Сега живеем в къща и аз нон стоп търся кусури, всичките ми приятели пък и мъжа ми, ми казват че съм луда, как можело да не ми харесва живота в къща. Колко било хубаво да си имаш градинка... Мислете ме за луда, но на мен ровенето в пръстта по цял ден, хич не ми присърце. Вярно е по-спокойно, ама на моменти ми идва прекалено спокойно. Лятото хубаво си правим барбекю и събирания навън, но пък е фул с комари и разни буболечи. Тя и самата къща не е завършена напълно, което сигурно също оказва своето влияние, надявам се след време да започна да оценявам плюсвете на това да живееш в къща. Още повече като дойдат дечковците може би ще оценя предимствата напълно.  Wink
Да гледаш деца в къща с двор е направо рай. Няма да мъкнеш количка по стълби и асансьори. Детето е много по свободно,когато е навън. Аз гледах моето до три годишно в къща с двор и това бяха най хубавите ни години. Колкото до ровичкането в пръста аз лично точно затова си мечтая за двор,но моите приятели ме взимат за луда.
Активен
kulinarni2recepti
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #192 -: април 17, 2011, 18:30:32 »

Определено къщата е решението, няма нахални съседи, хубаво дворче, скаричка през уикенда, пускаш си музика колкото искаш.. идилия danceg
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: април 17, 2011, 21:39:45 »

Ооооох, как си мечтая за къща с двооор!!!!! Не можете да си представите!!! Love girl Girl_sing butterfly Но си трябва време и средства за поддръжката! Иначе годеникът ми има една къща с двор в Надежда, дадена под наем, и по-натам във времето се надяваме да я сменим за друг парцел в покрайнините на София.  SERENADE god Дано, дано, дано!
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: април 17, 2011, 21:43:02 »

Ох не си само ти с тия мечти  Girl_hide Girl_hide И моята мечта е къща с дворче дори и в Монтана, ама засега се задоволяваме с апартаментче  tease
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines