Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 05:50:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 160240 пъти)
 
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 13, 2009, 16:39:44 »

Аз  25 години живях в апартамент, няма такова топличко! Асега живея в къща, умирам от студ, няма стопляне, с външна изолация и пак, прозорци врати каквото и да смениш пак е студено. А и нямаме двор. Преди исках да живеем в къща, но сега вече съм за едно уютно апартаментче!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: ноември 13, 2009, 16:47:02 »

Аз  25 години живях в апартамент, няма такова топличко! Асега живея в къща, умирам от студ, няма стопляне, с външна изолация и пак, прозорци врати каквото и да смениш пак е студено. А и нямаме двор. Преди исках да живеем в къща, но сега вече съм за едно уютно апартаментче!

Може нещо с отоплението ви да не е наред...Ние сме дори без изолация, само с мазилка и е доста топло зимата. Нямаме проблеми, а и ни излиза доста по- евтино отколкото, ако плащахме на Топлофикация... През лятото пък се радвахме на прохлада и дори съжалихме за климатика, който сложихме, за цяло лято го влкючихме два пъти  angry ...Другото е , че ако сте се нанесли в нова къща неотоплявана досега ще е нужно известно време, за да се затоплят стените...
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: ноември 16, 2009, 10:43:49 »

Не, с отоплението всичко е наред, имаме и климатици и камина и в тази къща се живее от повече от 10 години. Просто самата къща е студена, това е.
А иначе лятото е много хладно, дори без чехли не можеш да стоиш. smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: ноември 16, 2009, 10:47:02 »

Ванчи, и нашата къща е студена. Зимата е ужас ако не пуснем климатика, а лятото е мнооохо хладно, на моменти чак студено...
Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #169 -: януари 28, 2010, 21:52:06 »

Зависи от изложението и прозорците. В къщата ни през слънчевите дни зимата дори не включваме отопление, докато не се скрие слънцето.
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 29, 2010, 00:48:23 »

Явно обичате по-студено. Изобщо не ми се вярва да е топло без отопление, било то апартамент или къща. Аз на под 24 градуса не мога да стоя. А в самостоятелна къща нямат стопляне пода и външните стени  cold
Ако се преместим в къща ще разоря милото от сметки за отопление  Tc
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 29, 2010, 09:15:05 »

Ние сме в мезонет в 8-годишна кооперация. Слава Богу, изложението ни е южно, че каквато съм зиморничава и аз...И пак, въпреки дебелата и качествена (защото фирмата на роднина ни я прави) външна изолация, пак си има нужда от сериозно затопляне. Сега в големите студове не надвиши 20 градуса. Нямаме все още климатици, че ще трябва една доста крупна инвестиция от порядъка на 4-5 хиляди лева. Караме я на ток.
А на долния етаж е по-студено, защото е полуприземен (сложно е за обяснение blush). Но пък там лятото е такъв рахат! Затова зимата изкарваме горе, лятото - долу.
Мезонетът е тухла и си имаме градина, към която имаме вход от терасата на долния етаж. А аз обожавам цветята и винаги съм си мечтала за градина. Тя се води общ вътрешен двор, но де факто освен нас никой друг не се занимава (слава богу, и не цапат и рушат поне). Лятото изкарваме един голям чадър, масата и столовете и привечер отмаряме там. Хубавото е че не "гледа" към улица.

Иначе, 20 години съм живяла в панелка.
« Последна редакция: януари 29, 2010, 09:17:58 от velvet » Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #172 -: януари 29, 2010, 17:34:51 »

Desi и аз предпочитам да е по- топло. Предпочитам да се разхождам из къщи с къс ръкав. Стаите, които визирам са с прозорци до земята юг и изток, и не са на първия етаж. Когато са затворени вратите не се стои в стаите от топлина, съответно вечерта включваме отопление. И аз бях изненадана от това първоначално. Лятото съответно сме постоянно с пуснати щори. На нас апартамента ни е от старото ниско строителство и е много студен, слънцето от никъде не може да се прокрадне. Юни месец пускам климатик.... на затопляне Girl_hide сутрин.Както писах преди това много зависи от изложението и прозорците.
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #173 -: януари 29, 2010, 21:12:25 »

къщичката си е къщичка ...откакто съм родена живея в къща..вярно че е малко по студено отколкото в една панелка  но пък като има изолация и дограма и хубаво отопление няма проблем...но просто къщичката с двора...децата да играят  да си направите едно хубаво барбекю беседка..и т.н. просто блока лишава от тези удоволствия
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 31, 2010, 06:53:40 »

Аз като живяла и в апартамент и сега в къща мога да кажа че къщата си е къща както LoveAndLove вече е писала. Относно топлината в апартамента много си зависи и от апартамента и от начина на отопление и от изолацията. Аз лично имам много лоши спомени от зимата в БГ. Помня как със сестра ми сме седели "залепени" за печката, за да се стоплим и мръднем ли някъде и беше студено просто защото стените на апартамента не можеха да се затоплят добре, а сметките за тока бяха над 150лв на месец. Иначе тук в Канада,  в апартамента зимата седяхме по къс ръкав и панталон без да пускаме парно и вътре беше 25 градуса, при -20 вънка. Такъв студ като БГ зими не съм брала другаде, макар и  с доста по- ниските зимни температури тука. Сега сме в къща, верно че вкъщи не сме по къс ръкав и панталон, но и размера на къщата изобщо не може да се сравни с този на апартамента, не е студено, но си е за дълъг ръкав. Иначе предимствата на къщата са много- голяма, широка, голям двор,където можеш да си пиеш кафето лятото на слънце, и на който децата да си играят на воля. Надуваме си музиката до дупка на партитата, а нашите колони не са никак малки smile и на никой не пречим с нашата музика, докато малко или много, ако си в апартамент се съобразяваш с комшийте, да не им тропаш, да не вдигаш шум и т.н. поне тук в Канада си има закони за това. Верно че в БГ малко хора се съобразяват с комшийте, но това е друг въпрос. Определено съм за къща smile
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 31, 2010, 14:43:55 »

Много хубаво звучи да си имаш градина, но за поддръжката никой не споменава. И най-елементарните грижи отнемат много време- поливай, коси, сади и т.н.
А за комшиите зависи от местоположението на къщата, не е гаранция че няма да има проблеми със същите неща. В апартамент няма как- заобиколен си от всякъде със съседи и е по-голяма вероятността от разправии. И двата варианта имат и положителни и отрицателни страни. За мен най-добре е апартамента.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 31, 2010, 15:43:26 »

Desi_Deskata като се замисли човек е така . Една къща има повече грижи от апартамента ,но друго е да излезнеш на терасата и съвсем друго на двора . Аз съм фенка на къщите и това ми е мечтата и затова си мисля така .  good Хората, good които имат това щастие да живеят в къща сигурно не мислят така ,но кой каквото си няма това иска .
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 31, 2010, 18:18:13 »

Много хубаво звучи да си имаш градина, но за поддръжката никой не споменава. И най-елементарните грижи отнемат много време- поливай, коси, сади и т.н.

Ами то си има лесното - райграс blum Сееш, после само се коси, а през определено време - обогатяваш почвата с нови семена и специална тор. Половинката коси пролетта и лятото, може би 2 пъти в месеца, не по-често. Имаме косачка, така че не е голям зор.
Е, ако искаш вече и цветя, храсти - да, нужно е повече време. Засега успявам да опазя и отглеждам розовите храсти и малкото градински цветя на свеки, но с нейна помощ, разбира се. Възнамерявам обаче тази пролет да си засадя и мои вече.  smile
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 31, 2010, 19:28:03 »

NINA STYLE напълно съм съгласна, че каквото нямаш, това искаш. Може след време да си променя мнението, но до сега което съм преживяла и в къща и в апартамент съм направо крайна в мнението си  Wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 31, 2010, 19:58:41 »

Desi_Deskata ако някога  имам щастието да имам къща с дворче , ще споделя . Скоро няма  да се случи,така че не ме чакайте . Хихихи  banana funnytooth За сега мога да споделя как мразя двете тераси на които не можеш да се обърнеш .  good Boy cry tomatowar
« Последна редакция: януари 31, 2010, 23:56:17 от NINA STYLE » Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines