Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 20, 2024, 14:37:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 120313 пъти)
 
micedj
Сватбар
***
Публикации: 163



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 12, 2008, 08:03:37 »

Здравейте момичета. Аз не бях против взимането от вкъщи, но само като си представех музиката и лошо ми ставаше. lacnl8 Но след като разбрах колко важно е за родителите ни да си ме вземат 'както си трябва', размислих и дори вече ми се струва забавно и изпълнено с емоции преживяване. И като си спомня как като малка исках и мен да ме изведат с 'Ела се вие превива' Girl_sing... Дайте идеи от къде да намерим музиканти  Party time
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 12, 2008, 11:44:57 »

И на мен до някъде ми се иска да ме вземат от родния ми дом, но ние сме от различни градове и май няма да стане.А и на мен не ми се иска половината ден да мине в път. Прочетох какво сте преживели, чрез този обичай и наистина изглежда весело.
Аз определено не съм традиционалистка и ми е все едно дали ще се спазят някой от обичаите или не (е, не трябва да се изпуска основното разбира се smile. Но като се познавам каква съм, после може да  ме хване яд, че нещо сме прескочили...................ох, не знам..........
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #317 -: февруари 22, 2008, 00:54:30 »

Аз пък искам само съкровищетото ми да ме вземе. Може и много егоистично да звучи, но искам в абсолютно първият момент, когато той ще ме види като булка да сме само двама. Искам този момен само за нас.
Е не си представяйте, че ще си седя сама в стаята и ще го чакам, мен и без друго няма да ме взимат от вкъщи. Да ме вземат от хотела ми се струва още по-тъпо.
Още не сме измислили този момент от сватбата. Една приятелка предложи "да го чакам като нимфа" на скалите в края на стария град в Созопол.

Както казах, въпросът не е решен и ще се радвам да чуя мнението ви (каквото и да е то), както и други идеи.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 22, 2008, 01:13:01 »

Една приятелка предложи "да го чакам като нимфа" на скалите в края на стария град в Созопол.

Чудесна е идеята на твоята приятелка!  good Обмисли го, много ще е романтично!  smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 22, 2008, 18:07:21 »

Идеята е много хубава! Само си вземи удобни обувки, ако ще се катериш с тях Wink
Активен
ivelina666
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #320 -: февруари 29, 2008, 15:38:37 »

Здравейте момичета, аз съм нова тук, но съм изчела почти всичко от форума. Аз си търся добър оркестър за воденката и за ресторанта. По възможност от Плевен, Търново, Пловдив, Ловеч, в този район, тъй като съм от Троян. Ако имате някой впредвид ще се радвам да споделите.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 29, 2008, 15:54:03 »

KlaraFina, откъдето и да те взима,  може да се получи така както го искаш. Само трябва да се разбереш категорично с всички основни действащи лица (близки роднини, кумове и т.н.). Дори и да има традиционните изпитания за младоженеца и т.н., в момента в който ги преодолее просто е нужно при теб да влезе/стигне само той - САМ. Да ви дадат поне 2-3 минути преди да пристигнат и другите.

Идеята със скалите е много интересна. До колкото имам някакви спомени от стария Созопол - има места където би могла да го "чакаш" точно като нимфа.

Но дори и да те взимат от къща или хотел, това пак е постижимо - просто целия калабалък трябва да се развие не пред вратата на стаята, в която ще го чакаш, а пред входната врата, да речем. И ако си склонна да пуснеш с него и оператора и фотографа, мисля, че ще се получат много хубави кадри на последната ви среща като "необвързана" двойка.
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #322 -: февруари 29, 2008, 16:57:31 »

а моето зайче е категорично, че трябва да има оркестър, тъпани, гайди, олелии.... smile още от сега мисли за това  blum Важното е купона да става, ако не ме вземат така от нас сигурно после ще съжалявам, че съм пропуснала това изживчване!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 29, 2008, 17:08:26 »

И мен ще ме взимат с оркестър. Аз нямам нищо против. Ще е забавно  danceg
Активен
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #324 -: февруари 29, 2008, 18:14:10 »

Мен няма да ме вземат от бащиния дом, просто аз съм от Пловдив, а сватбата е във Варна.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: март 01, 2008, 19:31:26 »

Ех,като виждам,че по вечето от момичетата имат проблем с разстоянието - то нека аз ви се похваля :)Ние живеем в един и същ блок и то през един вход :bravo:Взеха ме както си му е реда с оркестър и беше много забавно.Само дето ме е яд,че от вкъщи ме изведе кумът-а е трябвало да бъде тати или брат ми.Тати много се засегна(не ме е обвинил за това,но аз го знаех) и сега като се сетя мо става гадно :(Е надявам се да се забравят нещата Wink 
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 04, 2008, 12:53:22 »

Аз пък си искам и тъпаните, и гайдите, и хорото yahoo! Знам много за селянията в българските традиции, но това си е най-чистокръвното българско чувство- народната музика да влезе в кръвта ти по този начин! Има други начини да се покажем "елитарни" и "европейци", според мен не са в това да се лишим от тази музика, с която можем да се идентифицираме като българи! Миналото лято изнесоха от вкъщи ковчег, това лято искам да изведат булка с шум и трясък, за да усетя разликата. Е, да, няма да тръгна от родния дом, защото сватбата е в друг град, но като че ли и така повече ми харесва. Като е сватба, да бият тъпани Yes! Разбира се, че искам да ги бият българи и няма да позволя да се наемат цигани музиканти! А иначе в ресторанта... там си демонстрирайте, колкото искате каква музика слушате.
:offtopic:Не забравяйте, че сте българи преди всичко! По-скоро е срамно да бягате от това, отколкото да се отпуснете пред най-красивата музика в цял свят! Защо изпратиха българска песен в Космоса? Защото да ни е срам ли?
« Последна редакция: март 04, 2008, 12:55:18 от Alannah » Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 04, 2008, 14:08:52 »

аз искам да ме изведе баща ми от вкъщи, както си е по обичай и да ме предаде на кума с традиционната песен "Ела се вие превива" смятам, че това е прекрасен и трогателен момент, който не трябва да се пропуска cray
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: март 04, 2008, 14:30:31 »

MMariana, наистина ще бъде много cray. За мен една българска сватба се разпознава с фолклора ни. Как булката да разбере кога идват сватбарите, нали по музиката yahoo! Винаги, когато съм била край булките преди да дойде момчето със свитата си, направо съм настръхвала, когато се чуе музиката! Аз съм го преживявала заедно с булката този миг на вълнение- направо стомахът ти се побърква от емоция yahoo! Какво да ви пука за публиката, че я има и говори, направете го за вас си! Все пак ми е болно да виждам, че то от вътре не ви идва да го има. Явно не е зараи "комшиите", ами го няма това чувство във вас, с което поне аз съм родена и се радвам да видя, че и в други го има, макар и не много на брой. Браво, момичета! Това е българска сватба! Радват ме и тези, които, независимо че се омъжват в чужбина, не са забравили кои са и искат да им покажат на чужденците, че държат на произхода си!

Oo... takiva selski istorii... nee...  nea
При този коментар и сватбата, която се вижда от албума на автора, бих казала, че няма нищо, което да ме развълнува и трогне. Съжалявам, но това си е моето нелицемерно мнение.
« Последна редакция: март 04, 2008, 14:36:22 от Alannah » Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 04, 2008, 14:47:25 »

съгласна съм с теб Alannah традицията е нещо много важно ,смятам че има неща които не бива да се пропускат..
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines