Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:10:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 160796 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #240 -: февруари 13, 2013, 17:31:09 »

Не знам в другите градове как е, но във Варна има такива групи, на които се обяснява точно как да се храним. Има някакво заплащане, не знам какво, но за хора, които се вълнуват и имат свободно време си е ОК smile . Та понеже имам познати, които са посещавали такива групи въпроса с плодовете ми беше обяснен така - какво става с гроздето преди да стане вино - ферментира, ами това става и с плодовете, когато се задържат повече pardon Идеята е, че ако ядеш първо нещо и след това плод, самия плод остава назад и си чака докато дойде неговото време да се преработи, затова се ядат в достатъчни промеждутъци smile Или по-малкия "грях" да е преди хранене smile Дано успях да го обясня, така както на мен ми обясниха smile

Другото, което аз правя, а преди това не знаех, че е грешно е - узрели банани и като цяло плодове, които имат най-малкото петънце. Аз много обичам бананите да са по-така, много грешно girl_impossible Като бях в щатите се чудех защо ги ядат зелени, не знаят ли, че иначе са по-хубави...ами явно са знаели другото  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #241 -: февруари 13, 2013, 23:10:51 »

Фьстьците сьдьржат почти равно количество белтьци и вьглехидрати и това ги прави много трудно смилаеми. Ако ги смилаш добре е ок. Това за почвата не го знаех  good

Аз бих предпочела (без да имам рационално обяснение) лешници, бадеми и орехи. Кашуто сурово е супер полезно. Всьщност за всичко говоря за сурови неща, те са най-полезни.

Фреш сутрин е Ок. Той минава още по-бьрзо през стомаха, защото няма фибри  good

Аз сьм доста информирана за храненето, но ям както всички средностатически хора. Информираността ми само ще ми докара язва от угризения на сьвестта, защото знам кое е вредно, но пак го правя или както се майтапехме с майка смьрт на нервна почва, пьк тези дето нищо не знаят ядат сьщото и са си ок  pardon
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 14, 2013, 01:22:58 »

casky, за банана много се изненадох,понеже като захранвах малкият навсякъде пишеше,че е добре да е наточки,защото обаче в момента забравих,но ще се сетя и ще пиша пак.
Ина,много си права за инфомиранността.Аз преди месец хич не се и замислях,само гледах да ядем разнообразно и редовно  tease ,че много често ми се случва да вечерям след като приспа детето,но вече не.От както четох колко вредно е месото и кравето мляко и всичко животинско,просто искам да намеря някакъв компромисен вариант за нашето си семейство.
Да кажем вече във всички салати слагам сусам и ленено семе. Сутрин ям мюсли.Месо гледам 2 пъти на седмица и то пилешко или пуешко.Свинско през седмица.Но аз така или иначе не съм по месото,не ми е проблем,но моят мъж много обича.Правя за вечеря по 2 вида салати,а готвено хапваме само на обяд.
Днес примерно правих салата от ряпа и цвекло,малко ябълка и морков-стана супер.А четох,че и двете са много полезни(ряпата и цвеклото).
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #243 -: февруари 26, 2013, 17:28:44 »

Темата е много хубава и се радвам, че се съживи. Месоядството е доста вредно и трябва да се ограничи до минимум ( 1-2 пъти в седмицата да се консумира месо). Имаше и едно изследване и са установили, че вегетарианците живеят средно с 10 години повече.
Ето линк към статията тук
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 27, 2013, 00:51:10 »

А някой има ли информация,по кое време на деня ,какво е хубаво да се яде?Кога ядки,кога плодове и с какво да заместим месото?
Правих сладки- от месото на кокосов орех, сурови лешници и орехи,фурми,ставиди и сушени каисий.Всичко в блендера и след това оформих на топки и пекох на много слаба фурна,колкото да се поизсушат.Много добре станаха.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #245 -: февруари 27, 2013, 09:58:14 »

Могла си и да на ги печеш. Още по-полезни са сурови (или ако фурната ти е под 45См за да ги суши без реално да променя качеството).

Според разделното плодове и сокове до обяд (всьщност до обяд само това), на обяд зьрнени, вечер белтьци. Но мнения за пирамида всякакви.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 27, 2013, 10:51:06 »

Пекох ги силно казано,в рецептата пишеше да ги сложа в дехидрататор,но нямам.Затова във фурната на много ниски градуси за малко да поизсъхнат.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 27, 2013, 17:08:23 »

Темата е много хубава и се радвам, че се съживи. Месоядството е доста вредно и трябва да се ограничи до минимум ( 1-2 пъти в седмицата да се консумира месо). Имаше и едно изследване и са установили, че вегетарианците живеят средно с 10 години повече.
Ето линк към статията тук
Аз пък не вярвам на тези твърдения! Да не говорим, че не е задължително пушачите да живеят по-малко. Не окуражавам пушенето, но за мен лишаването от месо е по-вредно за организма от хапването на птиче месо, риба, телешко, заешко и прочее. Естествено че тлъстите меса са вредни, но това е от мазнината в тях.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #248 -: февруари 27, 2013, 17:45:41 »

...за мен лишаването от месо е по-вредно за организма от хапването на птиче месо, риба, телешко, заешко и прочее...

За мен пък яденето на месо е много, ама много по-вредно. Много известни личности са били вегетарианци, а и има редица доказателства, че вегетарианството е по-полезно, отколкото месоядството. Все пак е въпрос на личен избор. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #249 -: февруари 27, 2013, 19:15:18 »

Аз също съм за месо, разбира се не в промишлени количества. А и ако беше толкова вредно, нямаше да се задължава да се яде при децата nea

А като жена мога да кажа - дано да нямам вегатарианец в къщата, че да се чудя постоянно какво да му готвя  girl_wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: февруари 27, 2013, 20:57:02 »

Аз не критикувам вегетариянството, но за мен това е бягство от природата. В крайна сметка първобитните хора са били ловци и са яли месо. Но за сметка на това не са яли захар и консерванти и други храни характерни за нашето време. Така че като се говори за здравословно, за мен по важното е да се избягват тези храни, но не и месо.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #251 -: февруари 27, 2013, 21:10:16 »

Сьгласна сьм с поста на Пънк  good
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #252 -: февруари 27, 2013, 21:13:22 »

Да и аз good
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #253 -: февруари 27, 2013, 21:47:53 »

Не искам да споря за месото и вегетарианството, аз самата не съм вегетарианка. Месо консумирам много рядко и така се чувствам много по-добре. Въпрос на личен избор.

Искам да споделя някои факти за месото, за които съм чела.
Първо, от години по информационните канали текат постоянно предавания, в които се разисква темата, че човекът не е създаден да бъде хищник, а подобно на маймуните /структура на зъбите, стомах и прочие/ е създаден да се храни с плодове, ядки и т.н. По тази тема мнозинството от учените са единодушни.

http://www.zemianazaem.com/archives/117

Второ, месото го препоръчват наистина за деца, защото има необходими витамини и минерали. Те са заменими, но с храни, с които не всички разполагаме, а и трябва да се консумират в по-големи количества /например витамин Д/.
Да не говорим, че най-вече птичето месо е пълно с антибиотици и хоромони. Даже се шегувах, че вече с рецепта трябва да си го купуваме...

Интересна е и за мен позицията за рационално хранене от гледна точка на аюрведата. Аз за съжаление не мога да е спазвам....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #254 -: февруари 27, 2013, 22:07:46 »


Да не говорим, че най-вече птичето месо е пълно с антибиотици и хоромони. Даже се шегувах, че вече с рецепта трябва да си го купуваме...

За мен това е реалният проблем при консумацията на месо. Труден или всьщност твьрде скьп (да се купува само Био (но живея в чужбина и е по-сигурно, че Био-то е Био)) за избягване  sad

За изследванията на учените - има такива и в едната, и в другата насока. Собствената ми логика ми говори това, което е казала Пьнк.

За Земя Назаем, мисля че това е много хубав сайт пьлен с полезна информация (знам го отдавна, изпощила сьм го основно и сьм пробвала рецепти оттам), но аз лично се абстрахирам от крайността на момичето, защото за мен лично всичко е вьпрос на умереност и умереността е едно от най-важните неща в живота и природата. И всичко екстремно за мен не е добре.

Това е само скромното ми лично мнение, не твьрдя нито че е абсолютната истина, нито ангажирам някой с него  good
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines