Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:36:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 160779 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 10, 2007, 12:42:00 »

За себе си мога да кажа че въобще не се храня правилно.Обожавам тестените изделия например.Също така не се храня редовно както е добре например по 4-5 пъти на ден,а когато мога или когато вече зверски огладнея.Също така ям много бързо.Просто защото съм си една такава прибързана и не мога да стоя и да се храня 1 час например.Да си пия аперитива и да си ям салатката.Моето мило пък много обича така,а аз нали ям все набързо и все защото не издържам повече от глад и направо се нахвърлям върху храната.Старая се когато вечеряме заедно да не бързам много и засега успявам.Така превръщаме вечерите заедно в един малък празник и победа над моята холеричност!Но когато съм сама даже и не сядам на масата ,а права в движение.Без значение дали бързам.
Иначе когато готвя определено наблягам на здравословният начин на приготвяе на храната,например без запръжки,повече варени и печени ястия.Ами това е засега от мен.Сега сте наред вие.Как се справят със здравословното и рационално хранене?
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 10, 2007, 13:59:42 »

При нас сядането на масата вечер е ритуал. Първо ракийка със салатка, после основното. Не мога да ям на бързо освен когато съм на работа тогава дори пропускам. Вечер обаче си хапвам доста.
Когато готвим не правим запръжки защото милото не обича лук и така свикнахме. Супички, спагетки, общо взето леки храни предпочитаме. Но в никакъв случай не се храним здравословно. Не закусваме, а обяда ни е на крак. Само вечерята си е вечеря.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 10, 2007, 21:52:33 »

Оооох, малко болна тема, аз дори и да съм си в къщи пак не се храня като хората sad

Ама, като съм самичка Cray не се сещам!!! Girl_sing

Но, когато готвя и а з не готвя мазно или със запръжки nea
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: февруари 11, 2007, 18:48:25 »

Аз хем се храня здавословно, хем не.
Също като Фииби, ако мога да се наям (разбирай "натъпча") за 5 мин, ще го направя. Такова нещо като салатка, аперативче не съществува в моите навици на хранене.
Страшно обичам хляб и шоколад и ям в несметни количества, но честно казано не мисля, че това е задължително нездравословно.
От друга страна ям много плодове и зеленчуци, храните ми са се лекички, без месо в много случаи и макар, че ползвам запръжки, то американското олио е толкова разредено (можеш да си измиеш ръката само със студена вода), че не знам дали изобщо се брои.
А такъв случай, да не се "сещам да ям" в моя живот не е имало  sarcastic
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 11, 2007, 18:52:41 »

Аз хем се храня здавословно, хем не.
Също като Фииби, ако мога да се наям (разбирай "натъпча") за 5 мин, ще го направя. Такова нещо като салатка, аперативче не съществува в моите навици на хранене.
Страшно обичам хляб и шоколад и ям в несметни количества, но честно казано не мисля, че това е задължително нездравословно.

А такъв случай, да не се "сещам да ям" в моя живот не е имало  sarcastic
Леле ама това са си моите думи.И аз такова нещо да не се сещам да ям няма.Даже сега като поработвам доста и всики вкъщи са се загрижили как успявам да се храня като огладнея.
Обожавам сухите храни,скара и всичко тип TO GO!Странно обаче как мразя кетчуп,майонез и горчица,а това май по една случайност е здравословно. Blush
Здравословно обаче се храни милото кис.мляко и т.н.Убива ме направо. pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 11, 2007, 19:40:10 »

Аз хем се храня здавословно, хем не.
Също като Фииби, ако мога да се наям (разбирай "натъпча") за 5 мин, ще го направя. Такова нещо като салатка, аперативче не съществува в моите навици на хранене.

И аз хапвам така!!

Страшно обичам хляб и шоколад и ям в несметни количества, но честно казано не мисля, че това е задължително нездравословно.
От друга страна ям много плодове и зеленчуци, храните ми са се лекички, без месо в много случаи и макар, че ползвам запръжки, то американското олио е толкова разредено (можеш да си измиеш ръката само със студена вода), че не знам дали изобщо се брои.

Аз без шоколад на филийка не мога да жиея, даже и милото така се научи!!! girl_in_love любов заедно

Но наистина много пъти по цял ден не се сещам за храна, каквато и д а било, мога д акарам само на течности - вода, сокчета, кафе (но само 1 на ден!!!)

Цитат
Здравословно обаче се храни милото кис.мляко и т.н.Убива ме направо.

И при нас е така!!! Но не винаги, особено като отидем до мама (моята) и тя е приготвила и сложила една трапезааа с поне 3-4 различни ястия и диетата на милото отива на кино!!! Wink)
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #6 -: февруари 11, 2007, 21:22:26 »

Bulechka, и аз съм като теб- дай ми кафе, сок, и вода и мога да изкарам така до вечерта. Но колкото и да се опитвам да наблягам на здравословното хранене, имам едно много голямо прегрешение- "diet Coke."  Даже сама се ядосвам на себе си, защото съм си докарала храносмилателни проблеми, заради газираното, но всичко друго мога да откажа, но не и това!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 11, 2007, 21:23:15 »

Bulechka, и аз съм като теб- дай ми кафе, сок, и вода и мога да изкарам така до вечерта. Но колкото и да се опитвам да наблягам на здравословното хранене, имам едно много голямо прегрешение- "diet Coke."  Даже сама се ядосвам на себе си, защото съм си докарала храносмилателни проблеми, заради газираното, но всичко друго мога да откажа, но не и това!

Ооох, и аз много обичам газирано!!! CHEERS
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 11, 2007, 21:25:33 »

Bulechka, и аз съм като теб- дай ми кафе, сок, и вода и мога да изкарам така до вечерта. Но колкото и да се опитвам да наблягам на здравословното хранене, имам едно много голямо прегрешение- "diet Coke."  Даже сама се ядосвам на себе си, защото съм си докарала храносмилателни проблеми, заради газираното, но всичко друго мога да откажа, но не и това!

Аз обичам много натурални сокчета,а милото пък е луд фен на газираните напитки,но когато случайно няма вкъщи никога не отказва едно домашно сокче от ягоди на баба!
Ооох, и аз много обичам газирано!!! CHEERS
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 11, 2007, 21:26:32 »

Е, то едва ли някой би отказал такава вкусотийка!!! CHEERS
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 11, 2007, 21:28:24 »

Съвсем случайно ми попадна една книга Ние и зоната.Сега смятам да влезна в зоната известно време и дано тя стане начин на хранене,че иначе ям само веднъж-два пъти дневно и естествено от такова нередовно хранене качвам и килограми.Ще споделям с вас мнения за книгата.А ако някой е бил в зоната да кажее?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 11, 2007, 21:31:46 »

Е, то едва ли някой би отказал такава вкусотийка!!! CHEERS
Честно да ти кажа вкъщи има големи количества такъв сок и НИКОЙ не го пие само милото и братовчед ми,когато си идва от време на време.Аз също много рядко го пия tease
Съвсем случайно ми попадна една книга Ние и зоната.Сега смятам да влезна в зоната известно време и дано тя стане начин на хранене,че иначе ям само веднъж-два пъти дневно и естествено от такова нередовно хранене качвам и килограми.Ще споделям с вас мнения за книгата.А ако някой е бил в зоната да кажее?
Нищо не знам за зоната ilusion!Споделяй направо!
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 11, 2007, 21:39:10 »


Това е книжката,а цената и варира от 7.50 до 8.00 лева.Това е начин на хранене,като дневните приеми трябва да са 5-6 пъти.Следят се мазнините,въглехидратите.Ето няколко мнения за нея
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=34229.0
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 14, 2007, 17:57:29 »

От утре се мятам в зоната.За целта си взех кухненска везна,много ми е сладка.Вижте я

Ще споделям резултатите!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #14 -: февруари 14, 2007, 18:04:02 »

Чакаме да споделиш след някоя друга седмица как са резултатите! Късмет!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines