Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:37:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 161274 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #45 -: февруари 27, 2007, 15:12:49 »

Абе малко около коремчето не съм добре и се чудя как без упражнения да се подобря. Голям мързел съм  blush
И аз така Юле ,затова лятото ползвах крем за стягане на корем и бедра ....има ефект
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #46 -: февруари 27, 2007, 16:46:25 »

Изкачвай стълби  pleasantry Ше стегнеш бедъра, дупето, че и коремните мускули  pleasantry

Аз точно това започнах да правя на работа-започнах да пропускам асансьора, но само да ме видите сутрин с изплезен език да пълзя нагоре по стълбите sarcastic
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 27, 2007, 21:51:01 »

Момичета имам спешен въпрос към тези които са от Варна.!!!!!!!

Бихте ли ми препоръчали диетолог във Варна???? Трябва ми за една моя приятелка която има проблеми с храненето.

Благодаря ви предварително.  give_rose
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #48 -: февруари 28, 2007, 10:02:13 »

В Терапията .... казва се Лили Грудева.
В Гастроентерологията на Терапията е.
Много е мила и внимателна.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 28, 2007, 13:56:27 »

ООО  DIVA  благодаря  ти много ще я намерим.  Bravo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 28, 2007, 19:16:22 »

Момичета, току-що чух по новините, че консумацията на повече млечни продукти като сметана, сладолед и т.н., които набавят мазнините на организма увеличават възможността при жените за забременяване с 20%, а липсата на мазните в женския организъм намалява и възможността за забременяване!!! pqz
Така, че умната с диетите, все пак!!! good
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #51 -: март 01, 2007, 15:19:24 »

Полезна ли е бирата?
Цитат
      

Бирата – полезна или… ДА!

Когато фактите говорят, и жените мълчат

Всеки от нас знае, че бирата е слабоалкохолна напитка, приготвяна обикновено от вода, малцов ечемик, хмел и ферментационна мая. Често се добавят други аромати или подсладители за подобряване на вкуса й.

Но малцина от вас вероятно са наясно, че тя е не само вкусна, но и полезна! И това е доказано от специалистите. Още професор Кох (откривател на причинителя на холерата) споделя пред свои колеги своята хипотеза, че бирата лекува холерата.

Бирата има славата на напитка от която се пълнее, но дали тази „слава” е заслужена? В един литър тъмна бира се съдържат 450 калории (в светлата дори още по-малко), докато в същото количество сок от ябълки те са 500, а във виното 770. Установено е че бирата не допринася за „биреното” коремче. То се получава от преяждане, а не от консумацията на бира.

В бирата се съдържат множество полезни вещества като магнезий, калий, фосфор, желязо, витамин B и H, аминокиселини и други. Благодарение на тях бирата е подходяща за анемични и възстановяващи се след боледуване хора.

Установено е, че заради ниското съдържание на калций и съдържанието на магнезий, бирата предпазва и от жлъчка и камъни в бъбреците. Смята се, макар и не научно доказано до момента, че помага и срещу остеопороза и Паркинсонова болест.

Консумирането на бира предпазва организма от натрупването на отрови и радиация. Отровните вещества биват по-лесно изхвърляни от тялото. Бирата пречиства организма от канцерогенни вещества, като по този начин намалява риска от ракови заболявания.

Бирата не съдържа холестерол и има ниско съдържание на захари. Освен това ечемикът, от който се приготвя, е богат на лесно усвояеми от организма фибри, които подобряват нормалната функция на червата.

Бирата съдържа вещества, които стимулират имунната система и хормона на щастието. Някои активни вещества от хмела в бирата имат успокояващо, обезболяващо и сънотворно действие. В скандинавските страни дори тя е официално разрешен антидепресант. Установено е, че хора, които пият бира са по-позитивни и по-жизнени от въздържателите.

И не забравяйте, че бирата е полезна, но когато се консумира с мярка. Алкохолът, който се съдържа в нея, при консумация в големи количества, може да доведе до нежелани последици.

Наздраве!
drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks
« Последна редакция: март 01, 2007, 15:22:15 от Oizo_Zoizo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 04, 2007, 19:39:53 »

Относно този ми пост:

Цитат
Момичета, току-що чух по новините, че консумацията на повече млечни продукти като сметана, сладолед и т.н., които набавят мазнините на организма увеличават възможността при жените за забременяване с 20%, а липсата на мазните в женския организъм намалява и възможността за забременяване!!! pqz
Така, че умната с диетите, все пак!!! good


Ето още инфо, по-пълно! Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 10, 2007, 11:58:50 »

Охо ама аз не обичам сладолед!Но може и с други храни да се набавят мазнини.Може би с мляко,сирене,месо,знам ли? *crazy*Ям сладолед но само лятото и то за цяло лято да ми се събират 10 сладоледа.Предпочитам да е нещо друго!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 11, 2007, 19:51:12 »

Аз пък обожавам сладолед, хапвам си го целогосдишно!!!! girl_in_love
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 13, 2007, 12:59:59 »

МИМИЧЕТА ПРЕДЛОЖЕТЕ НАЧИН С КОИТО ДА СВАЛИМ ПО НЯКОЕ КИЛЧЕ ДО СВАТБАТА, НЕ ЧЕ ИМАМ ОГРОМНА НУЖДА ОТ ТОВА, НО КЛКОТО ДНИТЕ МИНАВАТ АЗ СИ МИЛЯ ЧЕ КАЧВАМ КИЛОГРАМИ !!!
МОЖЕ БИ Е ОТ ПРИТЕСНЕНИЕТО ИЛИ ДО ВНУШЕНИЕТО НЕЗНАМ  sad
НО АКО ИМАТЕ ИДЕЯ МОЛЯ ДА ГИ СПОДЕЛИТЕ !!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #56 -: март 13, 2007, 15:43:54 »

Аз от много отдавна не съм пазила диети. Само се опитвам да наблягам на салатка и пресни зеленчуци. Но ако някой има идеи за добра диета с резултати, и на мен ще ми е интересно да науча. А може и да опитам! girl_wink
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #57 -: март 13, 2007, 16:06:09 »

Мен ако питаш не ти трябва точно преди сватбата, може да ти отслабне имунната система и да земеш да се разболееш. По добре просто яж по-малко от всичко, което си ядеш, но не се лишавай от нищо. Или прави упражнения или нещо спорт.
И много важно- внимавай да не се окаже на сватбата че толкова си заслабнала, че роклята ти хлопа..... Казвам ти го от опит - на мен ми се случи на абитюрентския ми бал, а вече нямаше време за корекции и си бях с хлопаща ми рокля.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #58 -: март 13, 2007, 16:11:19 »

И много важно- внимавай да не се окаже на сватбата че толкова си заслабнала, че роклята ти хлопа..... Казвам ти го от опит - на мен ми се случи на абитюрентския ми бал, а вече нямаше време за корекции и си бях с хлопаща ми рокля.

Това е точно така! И аз имах "хлопаща" рокля на бала! Наистина трябва да се внимава с диетите. Но смятам, че ако се наблегне на пресни плодове и зеленчуци, дори може да ти се отрази прекрасно и възобновяващо.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 13, 2007, 16:50:18 »

НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА С ВАС МОМИЧЕТА НО АЗ ПРОСТО НЯМАМ ВРЕМЕ ЗА СПОРТ КОЛКОТО И ДА МИ СЕ ИСКА  bad
НЕ ЗАКУСВАМ, НЕ ОБЯДВАМ САМО ВЕЧЕР И ТО ЛЕКА САЛАТА И МНОГО МИНЕРАЛНА ВОДА  crazy
МИЛОТО МИ КАЗВА ЧЕ СЪМ ЛУДА ЩОМ СЪМ МИСЛИЛА ЧЕ СЪМ ДЕБЕЛА, ДА АЗ ЗНАМ ЧЕ НЕ СЪМ НО КАТО СЕ КА4А НА НЯКОИ КАНТАР И КАТО ВИДЯ 51КГ. И ОТКАЧАМ КАТО ЗНАМ ЧЕ БЯХ 48КГ. ФИДАНЧИЦА.
ОФФФФФ АБЕ МАИ НАИСТИНА ВСИЧКО Е ДО ВНУШЕНИЕТО И НЯМА ДА СЕ ТЕГЛЯ ПОВЕЧЕ  Плачещо момиче crazy
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines