Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:56:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 161016 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 19, 2012, 21:34:45 »

Лично аз соя не обичам.Преди може би 15г бяха хит, какво ли правехме от соя, кюфтета (има кайма от соя), късчета месо и , обаче каквито и подправки да слагаше мама не става като месо, бие на гъба. После пък казаха, че били вредни. Знае ли човек винаги има две страни. Аз без месо не мога. Хранителни добавки също не желая да употребявам. Обаче както е stoyanov със сигурност си трябва добавки от този вид.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 20, 2012, 08:56:10 »

Соята е на 99% ГМО,за да се насмогне на голямото потребление,особено в азиатските страни, и от тази гледна точка не е ок.
И на мен ми бие на гъба малко.Има си странен вкус.Уж тофу-то поемало вкуса на подправките,които му сложиш,но нещо не ми се получи на мен.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 20, 2012, 09:11:39 »

Аз като постех се опитах да ям Тофу и соеви продукти, но не ми се получи  bad

.Лично за себе си не съм имала проблем с това, че не ям месо в смисъл като лично предпочитание, но организма ми изрева.Желязото ми се срина, хемаглобина ми падна много и получих анемия, която лекувах с хачета.Опитвах се да заместя със зеленчуци и зелени храни богати на желязо, но при мен не се получи въобще.Така че много внимавайте ако сте предразположени към подобни анемични състояния.А и ето факт, лятото когато наблягам на всичко зелено, хемаглобина ми се срива и имам нужда от добавки, зимата когато се яде предимно месо, го качвам до прекрасни стойности.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 20, 2012, 11:45:49 »

Аз без месо не мога.В основното ми хранене за деня винаги присъства печено пилешко или риба.Хемоглобинът ми е нисък,но не за това консумирам месо.Просто го обичам,а и е едно разнообразие,иначе трябва да ям само зелентии и то сурови или на пара,понеже не консумирам мазнини. tease Да не говорим пък да изключа млечните..абсурд.Много обичам сирене и мляко и си ги хапвам с кеф.
Днес ще си правя пилешко филе на грил тигана,а като допълнение към него-млечна салата и салата от печени чушки с чесън. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 20, 2012, 12:02:37 »

Пилешкото и рибата не могат да ти вдигнат хемоглобина, вдига го червеното месо т.е. свинско, телешко и т.н.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #230 -: март 20, 2012, 12:29:40 »

Здравейте отново!  smile Понеже се коментират в предните постове соевите продукти, от тях има много неща на пазара- тофу, соев пастет (като истински е), соеви кренвирши, кайма, шницели и др. Като се сготвят с подходящи подправки се получават доста добри ястия. Аз не ям само месо и риба, но млечни продукти и яйца си консумирам. Умерено. В квартала имаме едно малко заведение за израелска веге-кухня и правят много хубави неща. Много неща се пишат за вегетарианството и За и Против, но аз мисля, че е по-здравословно като начин на хранене. А само като си представиш как умъртвяват и дерат животните за месо... ужас е. sad Но все пак всеки има право да си избере начин на хранене и да си го направи такъв, какъвто му е приятен на него. Wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: март 20, 2012, 13:16:01 »

Пилешкото и рибата не могат да ти вдигнат хемоглобина, вдига го червеното месо т.е. свинско, телешко и т.н.
Да,споменах само основните видове месо,които ям.Хапвам и свинско,но контра филе или бон филе.Трябва просто да не е тлъсто.
Иначе ям много спанак,уж имал желязо,ама де да знам.Не съм си пускала скоро ПКК,нямам и нужда на момента.Боденето през бременността ми стигна за няколко години напред. biggrin
Тогава пък се тъпчех като невидяла.Такова ядене падаше,че се чудех къде го побирам.И пак имах нисък хемоглобин.
Много бих искала да отворят един ресторант за здравословно хранене в нашия град.Не съм чувала да има такъв и всеки път се чудя какво да си поръчам,като излезем.Обикновено ям или някаква салата,на която не слагам олио или пилешко филе на скара.Нямам особено голям избор. pardon
Активен
petia___88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 23, 2012, 20:06:22 »

Аз не ям месо и риба , не пия сокове и безалкохолни , много рядко ям пържено и се чувствам много добре така . Желязо си набавям със спанак , зеле , грейпфрути
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 23, 2012, 21:56:35 »

аз не ям месо, много рядко-риба, безалкохолни избягвам, както и пържено. Олио не консумирам - само зехтин. Не съм много по плодовете обаче, по-скоро зеленчуците обичам.
Гледам да не ям много бяла захар, но не ми се отдава- не ги правя изброените неща като диета, защото съм слаба и без това. Но просто установих че боледувам по-рядко и стомахът ми е в форма, откакто ги спазвам  smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #234 -: март 24, 2012, 14:11:31 »

...Но просто установих че боледувам по-рядко и стомахът ми е в форма...

Това са част от предимствата на този начин на хранене. Аз се чувствам по-добре и също установих, че почти не боледувам.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: февруари 12, 2013, 17:36:50 »

Много е замряла тази тема,а е много хубава и интересна.
Някой има ли инфо по кое време на деня е хубаво да се консумират плодове и кога не?Понеже някой казват,че вечер не било добре,тъй като фруктозата се превръщала в мазнини?И още нещо кой ядки са полезни и кои не?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #236 -: февруари 13, 2013, 01:04:19 »

По личното ми мнение, само фьстьците са за избягване.

Това за плодовете вечер ми се струва пьлна глупост.
Но затова пьк е хубаво те да се ядат около 30мин преди друга храна, защото се храносмилат най-бьрзо и лесно и за това време напускат стомаха, като веществата от тях са усвоени пьлноценно. Ако се хапнат след ядене обаче остават вьрху другата храна да си чакат реда и докато храносмилането стигне до тях вече са ферментирали и реално тялото не успява да извлече нищо.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #237 -: февруари 13, 2013, 13:53:36 »

Това за плодовете е абсолютно правилно good Даже от скоро, в градините - поне нашата, почнаха да дават плод към 10ч сутринта (след закуската  и преди обяда), за да не е след обяда.


Иначе аз не съм привърженик на здравословното хранене...ям това, което ми се яде blum тестени нещо много обичам, сладко обожавам, пържено също....това малко гледам да го ограничаваме - да не е всеки ден. Примерно веднъж в седмицата... Използваме и олио и зехтин, главно зехтин, ама защото повече ни харесва и си имаме достатъчно. Общо взето обичам всичко що е нездравословно blum Но пък много обичаме плодове - всички, и зеленчуци и ги хапваме не защото трябва, а защото ни харесват girl_wink В нас винаги има по някакъв плод, общо взето така както има масло и сирене и мляко, плодовете са също на преден план smile Месо ядем, пак не всеки ден, но защото не искаме...то и само месо не върви. Риба обичаме само скумрия и хек и само такава вземаме, тук малкия е на друго мнение и това е единственото, което го задължаваме да яде. Той пък риба не обича angry Не ядем само "сухи" неща, защото аз от студентските си години съм ги намразила, мъжа ми пък от ергенските biggrin И детето не бяга от оригинала blum Мазно не обичам, защото после ми става лошо и мъжа се съобразява с това, за детето е ясно... Така че ако ще е месо - свинско, да не е мазно. Като пържа нещо го изцеждам на кухненска хартия, да не ми капе олио после... pleasantry

Но пък съм много против късно хранене crazy Гледаме да вечеряме рано, не преди да легнем... Шоколад, ако ще се дава, не се дава вечер...защото после синчето не можем да го спрем tease Десерт има само след като всичко е изядено и така smile
« Последна редакция: февруари 13, 2013, 14:06:10 от casky » Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 13, 2013, 16:42:14 »

Ина,защо са за избягване фъстъците?Аз лично много обичам,но гледам да се ограничавам,че не мога да спра.Но всеки път си взимаме 200-300 гр от Бг.
Аз лично от ядките избягвам само соята.
Но четох в един сайт,че ядките са много по-полезни ако се накиснат и престоят във вода около 8 часа и после се хапват(ест. суровите). Пробвах с лешници и станаха супер,въпреки че бях много скептична.Имат вкус на каисиеви ядки smile
Пробвах и мляко да направя от тях.Не е лошо,но не е като кравето.Казват,че от сусам ставало най-хубаво,но блендерът ми явно не е подходящ.

А за плодовете питах,понеже искаме да си вземем сокоизтисквачка,да си правим фреш от морков,ябълка,червено цвекло и т.н. Мисля вместо кафе сутрин,но на гладно дали е ок да се приема фреш или по добре както казваш около 10-11?
« Последна редакция: февруари 13, 2013, 16:58:53 от matsinka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 13, 2013, 17:09:00 »

По принцип фъстъците събират радиацията от почвата и не са от полезните ядки.Хубаво е ядките да са сурови-така са най полезни.
За плодовете не мога да кажа кога да се хапват но се хапват самостоятелно а не като десерт или с ядене.Тоест хубаво е да има поне три часа разлика между плодове и друга храна.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines