Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:47:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 161004 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: юли 13, 2011, 14:59:32 »

както и да не се ядат плодове веднага след ядене, а поне час преди или след ядене.

Таков нещо никъде не съм писала  NO

Само не разбрах какво се има предвид под междинни хранения- има се предвид нещо за прихапване между храненията ли с цел временно утоляване на глада, ако има такъв?

За да получава нужната му енергия, организмът трябва да получава храна периодично, т.е. освен закуска, обяд и вечеря, трявба да има и междинни хранения, които зависят от ритъма на живот на всички ни. Т.е. всички 5-6 хранения за деня трябва да са грубо на еднакви интервали от 2,3,4 или колкото на вас ви е удобно часове. Аз имам едно междинно хранене и след вечеря, защото вечерям около 7/8, а лягам към 1-2 нощес. Ако не хапна нещо към 10/10:30 то ще се наложи да си легна мъртво гладна. Ако ставаш в 10 и обядваш в 12 е напълно ясно, че междинно хранене м-у закуската и обяда няма да имаш.

И също салатките, колко време преди обед и вечеря трябва да се хапват - като седна да вечерям и просто първо да си хапна салатата и след това да премина към основното ястие или просто салатата да се хапне примерно 20мин преди самия обед или вечеря?

Българската традиция много добре го е наложила това като първо на масата се слагат ракийката със салатата, а чак след това вечерята  girl_wink
Активен
smiling
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #211 -: юли 13, 2011, 17:29:34 »

Мерси за отговорите,
Относно първото изречение, не е твое мнение, добавих го понеже някъде четох че плодове не било хубаво да се ядат точно след ядене, оосбено ако е диня, извинявам се че не съм се изразила правилно. Просто това е което аз съм научила, не твърдя че е така.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #212 -: юли 13, 2011, 17:43:04 »

Това, че яденето на плодове веднага след обяд или вечеря не е полезно, и аз съм го чела. Обяснението е, на че другата храна й е необходимо доста време, за да се смели в стомаха и ако след нея приемем плод, той си стои и си чака реда, образно казано, през което време ферментира и образува газове и чувство за тежест. А защо не се позволява ядене на плодове и зеленчуци на закуска? Това за пръв път го чувам.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юли 14, 2011, 08:44:39 »

А защо не се позволява ядене на плодове и зеленчуци на закуска? Това за пръв път го чувам.

По-напред по-подробно бях обяснявала за закуската. Зеленчуците влизат в нея.

Плодовете се преработват по-бавно и по-трудно попадат в кръвния поток. На гладно сутрин те също предизивкват по-висока инсулинова реакция. Но пък са идеални за междинни хранения. Сутрин се ядат определени храни с цел да се набави всичко необходимо на организма и да се стартира деня с кръвна захар в нормата. Така целия ден ще се чувствате добре.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: март 12, 2012, 20:29:44 »

Реших да отупам малко темичката от праха,за да не спамя в другата тема за готвенето,от която ми потичат лигите всеки път. blum
Виждам,че във форума има много момичета,които готвят и се хранят здравословно.Нека да споделяме такива рецепти и да черпим идеи една от друга.
За себе си ще споделя,че преди бременността и след нея се храня изключително здравословно и ефекта от това е поразителен.По време на бременността бях качила 33кг,понеже не се съобразявах много,малко на принципа "сега ми се е паднало". blush Та,само за 3-4 месеца успях да сваля 30кг. с помощта на режима,който сама си изготвих и който все още спазвам-не ям сладко,тестени изделия,мазнини,въглехидрати.
Днес,например,вечерята ми се състоеше от задушен спанак с чесън и парче сирене.
Измих спанака и както си беше мокър го сложих в тенджера да се задушава заедно с една скилидка чесън,нарязана на филийки.Той пуска много вода и омеква бързо.Подправих със сол и малко чили.Стана страхотно.Утре пак ще си взема. smile
През деня хапнах 1 кисело мляко и 1 банан.
Нямам търпение да дойде сезонът на марулите,защото съм запланувала една диетична великденска салата без олио.За целта ще добавя малко кисело мляко към марулята.Става много вкусно. Wink
Вие сте.  girl_wink
« Последна редакция: март 12, 2012, 20:31:32 от carlyangel » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #215 -: март 12, 2012, 20:48:01 »

Тук съм и аз, време е вече да се взема в ръце, миналата година по това време свалих 20 кг за три месеца. По време на бременността качих 12 и с прибирането си от болницата ги бях върнала, но после качих пак 5-6. Та така, стига с подробностите. Аз съм на принципа, от всичко опитвам по малко, колкото да му усетя вкуса, не мога да се лишавам съвсем от удоволствията на живота  smile Иначе в менюто ми ще преобладават плодове(лимони, ям много лимони с кората), зеленчуци, кисели млека, месца, варени яйца.

Имаше между другото една тема за диетите и другите начини за отслабване, не я виждам, там можем да обсъждаме различни упражнения.

carly, браво за резултата. Това със спанака ще го пробвам.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: март 12, 2012, 20:56:23 »

Юле,чудесен резултат. danceg И аз ям варени яйца,предимно на вечеря.Лимони също обичам и консумирам с кората. smile Плодове ям на корем. smile Ти как хапваш яйцата?
Утре мисля да си спретна една тиквена супа,понеже успях да намеря тиква.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: март 13, 2012, 15:34:31 »

Здравейте. Аз съм споменавала. Бремнност -27 кг. Към 5м реших, че трябва да се стягам, че никогас не съм била така. За 2м. свалих 24кг. Спрях сладко, тестено, които ядях докато бях бременна, а преди това не съм изпитвала глад за тях. Сега ям много месо, рядко свинско, много риба, плодове, зеленчуци, мляко, яйца. Забелязах, че от авокадо и овесени ядки напълнявам. Намалих ги. Тези дни ям много шоколад и кашкавал. Пак неща, който не съм обичала никога. Странно.
Днес ядох и ориз даже, бях го спряла от ориз и картофи напълнявам.
Сега трябва да сваля някакви си 3кг. защото ме дразнят и защото два от тях ги бях свалила, но качих с овесените ядки и авокадо.
Диети не обичам да спазвам и не съм спазвала. Чудя се за 3кг на какъв режим да съм.
Тренирам почти всеки ден.
Всичко варя или пека, не пържа за себе си. Ако нещо ми се е дояло просто го опитвам като Юлия е споменала.
Дайте идея да ги махна тия 3кг с някакъв режим. Искам да е бързо, защото са малко.
Дали да пробвам някоя на Байкова, но там гледам има и хляб понякога, аз не обичам.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: март 13, 2012, 16:24:17 »

Ето още един чудесен резултат. Bravo Друго си е като ги няма паласките. girl_wink
Туити,аз бих си направила 1 седмица ударен режим-само плодове и зеленчуци в сурово състояние без месо.Така ще успееш много бързо да се отървеш от досадните 3кг.И аз имам точно 3кг. за сваляне и мисля скоро да го направя.Днес ядох крем супа от тиква,за довечера съм планувала пак спанак.
Общо взето се радвам,че лятото идва,защото с нетърпение очаквам любимите ми сочни домати.
Цяла зима ги избягвам,защото са чиста пластмаса.Всеки път си викам,че няма да ги купувам и понякога се изкушавам,а после следва разочарованието. angry
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #219 -: март 16, 2012, 18:14:22 »

Понеже виждам, че темата е за здравословното хранене, и искам да попитам следното: Смятате ли вегетарианството за здравословно? Аз лично не ям месо, но искам да чуя и други мнения. Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: март 18, 2012, 15:52:02 »

Смятате ли вегетарианството за здравословно? Аз лично не ям месо, но искам да чуя и други мнения. Wink

Ако не пържиш зеленчуците, които ядеш, ако се храниш редовно и ако вземаш храниетелни добавки, които да компенсират полезните вещества, които се набавят от животинските продукти - тогава е здравословно.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: март 19, 2012, 08:23:29 »

Ако не пържиш зеленчуците, които ядеш, ако се храниш редовно и ако вземаш храниетелни добавки, които да компенсират полезните вещества, които се набавят от животинските продукти - тогава е здравословно.
И аз така мисля, все пак си трябват хранителни добавки, ако не се яде животински продукти...
Lionelsa, ти къде се губиш.... много се радвам да те видя пак:)
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: март 19, 2012, 14:41:57 »

Стоянов,и аз мисля същото като момичетата по-горе.Ще дам пример:правиш си зеленчуци,ама пържени в много мазнина.Е,това не е здравословно хранене.Нищо панирано,плувнало в олио не е. Wink Ако е задушено в малко зехтин за бързо е ок,макар да не ми се вписва в режима.
Аз миналия ден си приготвих много вкусно нещо-спанак с яйца без мазнина и с малко извара.
400 грама спанак задуших в тенджера с 1 скилидка чесън и малко преди да стане готов,чукнах 2 яйца.Разбърках.След като свалих от огъня добавих 200гр. нискомаслена извара.Стана мозък,препоръчвам го.Много вкусно. girl_wink
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #223 -: март 19, 2012, 17:59:54 »

Здравейте. Wink Радвам се, че ми отговорихте и стана дискусия. Относно пържените зеленчуци - Аз не ям пържени зеленчуци. Много рядко си позволявам пържени картофи (един път в месеца). Винаги ям пресни салати. А зеленчуците за топлинна обработка консумирам варени, печени или задушени. Месото замествам със соеви продукти. Понеже активно си спортувам пия и качествени хранителни добавки. smile По-добре се чувствам като не ям месо, риба и колбаси. Не пия също газирано и разни съмнителни безалкохолни напитки и сокове, а само фреш, кафе, чай, минерална вода. Много хора споделят(и аз също), че този начин на живот е здравословен. good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: март 19, 2012, 18:57:43 »

Стоянов,наистина това е много здравословен начин на живот.И риба ли не ядеш?Тя е полезна.Но след като си решил,разбирам.Какви соеви продукти ползваш?Винаги съм се чудела дали да не пробвам соеви шницели или нещо такова,но все не съм се решавала.Опиши на какво имат вкус.Яла съм тофу,но хич не ми хареса-беше безвкусно и имаше странен вкус. huhhuh.gif
Газирано и подобни безалкохолни също не пия.Обичам вода и биричка. blush
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines