Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 08, 2024, 06:37:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 166751 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: октомври 18, 2007, 14:10:42 »

Честно казано, чувала съм за масло от рапица и доколкот знаме доста разпространено в Германия, незнам дали ще успе тук да го намеря. А то немирише ли малко по-особено ?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #136 -: октомври 18, 2007, 14:54:59 »

Prin4ipessa ,този зелен чай за който си споменала някакъв по-специален ли е?Искам и аз да си взема ако има отслабващо действие,защото от Турция се върнах две кила отгоре pardon
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: октомври 18, 2007, 15:45:54 »

Ами Мири, миля че би трябвало и в България да го има, ама не съм много сигурна  blush Може да погледнеш следващия път като отскочите до Била.
Марианка, този чай е български и майка ми го праща по пощата. казва се Био Боди и може да си го купиш от по-големите вериги магазини или от аптеката.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: октомври 19, 2007, 10:50:33 »

Здравей мила Miri ,искам да ти споделя и моят опит от плодово-чаеният режим!!!Аз съм го правила 2 пъти като вторият приключи преди няколко дни!!!Първият път,когато го напавих беше преди около 2 год. и тогава свалих 12кг. по време на самата диета,но след това качих 2 по време на захранването,защото просто бях толкова гладна вече/след 20 дни на чай и плодове/,че просто щях да умра!!!Равносметката беше 10кг. общо!!!Немога да кажа,че съм се чувствала прекрсно по-време на диетата...падаше ми кръвното и като щяло се чувствах доста изтощена след първата седмица,но все пак я издържах!!!След около година/през която не си върнах илиграмите/ реших да си подложа отново,защото исках още...е повярвай ми не успях!!!Изкарах 4 дни и на 4-тия щях да умра!!!След сватбата с всички пътувания,гости,екскурзии и други глезотии бъх качила едно солидно количество килца-5 Oh my ... за период от 3 месеца и реших,че пак ще я направя!!!Този път беше 15 дни и ефекта беше по-малък-5-6кг!!!Но засега съм доволна!!!
Съвета ми е наистина да пиеш и хапваш това,което ти се полага през деня без да пропускаш и да спазваш часовете!!!Това е важно,въпреки че аз честно казано не съм била много стриктна blush,но така по-малко се усеща глад!!!И освен това захранването е много важно,както ти бяха писали някои от момичетата по-напред!!!Тогава си най-гладен и трябва най-много воля!!!Успех мила!!!
Извинявам се за дългият пост и се надявам да не съм ви досадила много!!! blush
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 14, 2007, 16:24:26 »

Здравей, Мири!
Аз съм решила да започна режима на Pierre Ducan, купила съм си и книжките. Лично познавам 5 мои колежки, които отслабнаха значително (10кг) още преди година и половина и до сега не са мърдали. Ако искаш повече инфо, питай!
Целувки и не се товари излишно, защото си толкова сладка kiss2


Моля не използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: ноември 14, 2007, 20:39:06 от Bulechka » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 21, 2007, 19:22:14 »

Valentinka моля те разкажи за него в основни линии. Нещо като начин на живот ли е или само хранителен режим ?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #141 -: ноември 22, 2007, 10:27:24 »

Валентинка и мен ме интересува.Имам едни 4-5кила дето ми тежат.
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 22, 2007, 11:21:21 »

Здравейте сладурки!
Режима се състои от три 4асти: 1. Протеини 2.Протеини+зелен4уци 3. "Доживотна".
Първата фаза може да продължи от 3 до 7 дни и през нея се приемат само протеини (пиба, пиле...). Следва втория етап, през който комбинира6 протеините със зелен4уци (около една седмица), след това пак няколко дни само протеини (ако си бил на 7 дни, прави6 5). Колкото по-дълго продължи тази фаза на редуване, толкова по-голяма е загубата на кг. В книгата е описано мн подробно, но понеже о6те не съм се заела сериозно, ми се губят някои не6та. 6те докладвам по-подробно тези дни.
Сега, последната фаза: това е нормално хранене, НО с един ден, през който, доживотно (то4но тази дума е използвана) се приемат само протеини. В книгата това е четвъртук. Това позволява на организма да се поддържа.
6те направя едно резуме с разре6ените храни и т.н ако ви интересува и 6те ви дам то4ните схеми, но в об6ти линии е това. Има ефект и то голям!  kiss kiss
« Последна редакция: ноември 22, 2007, 11:23:53 от Valentinka » Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 14, 2007, 14:24:22 »

Момичета , помагайте!
Вече не знам какво да правя с тия моите килограми :angry:Имам чуството , че раста с всеки изминал ден,за 4 месеца съм качила 8 кг., а до сватбата остават 3 месеца!Дайте идея за някоя диетка, ама да не се гладува много с нея give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 14, 2007, 14:54:43 »

еленцето, опиши ми как ти протича един нормален ден (какво ядеш, кога и по колко, какво спортуваш, какво работиш и т.н.)
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: декември 14, 2007, 15:12:54 »

   Мисля, че осовния проблем при мен е , че съм на хормонални стимулации за бебче!Не трябва да гладувам , но трябва да си създам някакъв режим за да стопирам това качване на килограми, то не стига , че ми е толкова нервно , а и сутрин , като се кача на кантара съвсем зле ми става :'(Не се движа много , работата ми е свързана предимно с проверка на документи , така , че повечето време го прекарвам на бюро пред компа.Взех си и един диск на Сидни и през вечер правя опити да тренирам.Но непрекъснато ми е лошо, гризкам солети през целия ден и вечер като се прибера ,малко прекалявам с яденето!Опитах безвъглехидратната диета , но не можах да издържа без сладко!Общо взето е това give_rose
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 15, 2007, 09:33:44 »

Elenceto щом не трябва да гладуваш и да спазваш някакви сртоги диети което си е и безсмислено де crazy мога да ти кажа моят режим и поне да не качваш повече килца.Значи хубаво е да закусваш например мюсли с мляко,ябалка,активия нещо леко,на обяд пак хапни малко ако можеш супа,салата,пилешко месо/избягвай пържените храни/,след обяд ябалка или някакъв друг плод без банан,и ако наистина неможеш без сладки неща хапни 1 вафла но не повече,за вечеря пак някаква салатка,пилешко,варени зеленчуци.Също хубаво е да ядеш варено яйце,варени картови,но избягвай да слагаш много мазнина и по малко сол,ако можеш яж и без хляб ако не поне да е пълнозърнест,и през деня пии повече течности,аз лично на ден пия по един фреш от грейпфрут много е полезен защото го дават за бързо разграждане на мазнините.Така не гладуваш храниш се по често,но по малко а не както ти казваш че вечер прекаляваш с храната а това е най - вредното.Наблчгай на ябалките,фрешовете и киселото мляко междиу храненията.Надявам се да съм ти помогнала успех give_rose give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: декември 15, 2007, 11:04:00 »

ели, аз по принцип съм против "ударни диети", prin4ipessa го беше обяснила много добре в темичката за здравословно хранене (на шеста страница, доколкото си спомням). Номера не е да гладуваш за ден, седмица или месец, номера е да се храниш балансирано, по начин, който не затормозява организма ти.

Спри или намали пържените и мазни храни. Никакво свинско или друго тежко месо - залагай на пилешко и крехко телешко. Много зеленчуци (ама много и то хубави, пресни), по възможност никакви сладкиши (особено тестени), хляба да е черен (или нещо подобно), храни се редовно (по 4 пъти на ден) без да се "тъпчеш". Не затормозявай стомаха си. Напр. когато ядеш картофи или ориз - намали хляба. Готви предимно печено, задушено, варено. Намали подправките (особено солта и мазнината).
И много важно - намирай си повод за физическа активност! Може да се кълчиш пред огледалото, да слизаш пеша по стълбите, да ходиш до "по-далечния магазин" и всякакви други. Не е задължително да се мъчиш с фитнес и упражнения, които не са ти интересни (например), но трябва да си изградиш навик да се движиш редовно. Ще потърся мнението на prin4ipessa, за което споменах и ще го добавя към мнението си. Успех!

П.С. Ето го и въпросното мнение: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,857.msg46762.html#msg46762
Разгледай и останалата част от темичката, може да намериш нещо интересно.
« Последна редакция: декември 15, 2007, 11:10:02 от Alucinado » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #148 -: декември 15, 2007, 11:09:31 »

Това е японската диета,благодарение на която много мои познати са свалили доста килограми...основно се яде месо и зеленчуци...
ХРАНА, КОЯТО МОЖЕ ДА СЕ ЯДЕ:

МЕСО – всички видове месо - 
 пилешко,    телешко,
 свинско,   говеждо,       
 агнешко,    сушено месо,
 гъска,    колбаси,
 патица,   дивеч и
 всички видове дреболии;                 
 
ЯЙЦА – приготвени по всякакъв начин.    

РИБА - всякакъв вид риба, всякакви видове рибни консерви  със и без зеленчуци;

               САЛАТИ – всички видове салати – всички салати могат да се приготвят с олио, оцет, сол, пипер -
маруля,    прясна или кисела зелка,
зелена салата,   цвекло,
пресни  или печени чушки,   салата от морски плодове,
домати,    салата от кромид,
краставици,   репички и спанак.

ЗЕЛЕНЧУЦИ – всички видове зеленчуци.

ЛЮТЕНИЦА – без захар.

         ТЕЧНОСТИ, КОИТО МОГАТ ДА СЕ ПРИЕМАТ:

            минерална вода,     кафе,
            всякакъв вид чай без захар,      лимон

!!! ЗАБРАНЕНО  е приемането на:
ХЛЯБ, КАРТОФИ, ОРИЗ, БОБ, ГРАХ, ЯДКИ;
ПАНИРАНО МЕСО И КРЕНВИРШИ;
МЛЯКО, МАСЛО, СМЕТАНА, , МАРГАРИН, СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, АЙРЯН;
ЗАХАР, СЛАДКИШИ, КРЕМОВЕ, ШОКОЛАД;
СОЛЕТИ, ЦАРЕВИЧНИ ПРЪЧИЦИ;
СЛАДОЛЕД;
ПЛОДОВЕ.

ВАЖНО – примат се витамин С /1 табл./, витамин Е, калций, магнезий или някои от Мултивитамините

Тази диета се състои от комплексното изключване на въглехидратите от менюто Ви и помага на организма да се освободи от натрупаните мазнини. Най – важното за тази диета е това, че няма ограничение за количеството на приетата храна и броят на храненията на ден.
Първите 6 дни стопявате 5 кг, а всеки следващ ден – с 1 кг. За 24 дни може да загубите  и 20 кг.

ВНИМАНИЕ!!! При приемането и на най-малкото количество храна съдържаща въглехидрати, топенето на мазнините  ще спре.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 15, 2007, 18:36:39 »



Това е японската диета,благодарение на която много мои познати са свалили доста килограми...основно се яде месо и зеленчуци...
това не е точно японска диета, а ниско въглехидратна и наистина с нея се постигат добри резултати tease
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines