Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 19:17:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 104271 пъти)
 
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #60 -: февруари 13, 2008, 15:47:53 »

Захира , "Името ми е Червен" е невероятна книга  good А "Сняг" пак ли е в същия стил?Много ми я препоръчват,обаче искам с някой,който я е чел,да се посъветвам,преди да я купя.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #61 -: февруари 13, 2008, 16:12:57 »

Моята библиотека е много тематично разпределена  blush какво да направя като ме влекат такива теми като Маркетинг, Връзки с обществеността, Реклама, Бизнес насочени книжки всякакви, Психология, от почти всичките й насоки имам по нещо - социална, когнитивна, чичко Фройд, Юнг и т.н. Напоследък се запалих по Невро Лингвистичното Програмиране (НЛП) и сега в тази част се обогатявам  blush 
Иначе последно прочетох двете книжки на Мадлен Алгафари - Мира нямам и Вяра имам и мога да кажа, че са страхотни и са за всяка възраст!
Сега /все още/ чета на Фройд - Фантазии и сънища. Не съм му голям привърженик на Фройд и си го чета за да се информирам по неговите трудове .... така че не мога и да го препоръчам ... но ако тази тема ви е интересна, прочетете го  smile

За мен книжки № 1 си остават Малкия принц на Екзюпери и Мечо пух! Това са приказки за възрастни и винаги, когато ги чета /обикновено съм в някакъв етап от емоционалното си развитие/ ми въздействат много силно и ги разбирам по различен начин  Wink Иначе казано - на база преживяно, се разбират по различен начин  Wink 
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #62 -: февруари 13, 2008, 22:17:27 »

Сега /все още/ чета на Фройд - Фантазии и сънища. Не съм му голям привърженик на Фройд и си го чета за да се информирам по неговите трудове .... така че не мога и да го препоръчам ... но ако тази тема ви е интересна, прочетете го  smile

За мен книжки № 1 си остават Малкия принц на Екзюпери и Мечо пух! Това са приказки за възрастни.

Кате ,супер е,че четеш философия,браво  good Аз покрай кандидатстудентските изпити с колко философия съм се борила,едва ли не наизуст ги знам повечето  tease Опитай Кант да прочетеш,ако не си го чела и ако ти понесе,неговите трудове също са фондаментални  good А ако ти попадне Ницше,бягай надалече  blum Той почти ми докарваше кошмари  tease

Към приказките за възрастни добавям и Ерих Кестнер,всичките му книги са страхотни,моята любима е "Двойната Лотхен"  danceg
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #63 -: март 10, 2008, 15:15:55 »

Преди време бях писала за няколко книжки които много обичам, на английски са Shopaholic series, на бг са преведени по-различно, препоръчвам ги на тези на които им се чете нещо много разтоварващо и женско, книжките на Софи Кинсела:

http://www.store.bg/search?srchstr=%F1%EE%F4%E8+%EA%E8%ED%F1%E5%EB%E0+&p=s&sin=0

В момента чета последната, и е доста забавна


Препоръчвам и тази, тя не от същия жанр като горните, но е прекрасна: Сянката на вятъра на Карлос Руис Сафон



Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 13, 2008, 21:10:48 »

Сега чета ето тази:,а благодарение на Rou знам.че има излезли и останалите две книги от трилогията....само искам да кажа,че малко се различава от филма по кината,но е много увлекателна и интересна smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 14, 2008, 09:10:38 »

Някой чел ли е Дворцова афера на Уна Мери Паркър.Препоръчаха ми я и мисля дали да си я взема.
nadenceto™ тази книга в какъв жанр е
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #66 -: март 14, 2008, 17:02:50 »


nadenceto™ тази книга в какъв жанр е

Приказна  blum като Хари Потър но по за големи..... прекрасни са книжките препоръчвам ги от все сърце.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 14, 2008, 21:25:17 »

Rou го е обяснила много правилно,книгата е увлекателна,само че малко се различава от филма,макар различава да не е точната дума,но сюжета е пресъздаден по друг начин....но е хубава книга blush
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #68 -: март 17, 2008, 22:19:14 »

Наскоро прочетох "Любовта трае три години" на Фредерик Бегбеде - шантава и леко цинична, не съжалявам, че си я купих. Wink
Сега бавничко прочитам "Книга за смеха и забравата" на Кундера, за нея бих направила същия коментар, въпреки че двете книжки са супер различни.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #69 -: март 18, 2008, 10:04:39 »

Моите две нови придобивки са "Магията на мащабното мислене" от Дейвид Шуорц и "Холографската вселена" от Майкъл Тобот. Първата съм чела преди време и тогава много ми допадна. Намерих няколко полезни "съвета" в нея за това как да гледаме на нещата от макро ниво. Бях си направила няколко съпоставки с работата ми и това, което се случва в нея, изведох си насоки и ги прилагам  good пречупена през различни призми, наистина я считам за полезна.
А втората са ми я препоръчали няколко човека и сега ще й се отдам и на нея Wink 
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #70 -: март 18, 2008, 20:36:07 »

За съжаление отдавна не съм чела нещо за развлечение.Сега в момента се каня да започна "Спиралата"(книга за Хомеопатия) все ей такива неща ми се струпват!
Иначе много харесвам "Паулу Куелю" "Край река Пиедра седнах и заплаках" "Петата планина" и 'Aлхимикът"
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 16, 2008, 20:00:59 »

Аз имам две нови попълнения в библиотекат си,мислех да си купя поредицата на 'Златният компас',но реших че ми се чете нещо не толкова "тежко" и натоварващо и си купих <по препоръка на Rou> и ...a за лятото след сесията оставих ,
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 20, 2009, 17:09:47 »

Ето това е нашата семейна Библия, както я наричам аз  girl_wink.

"Защо мъжете лъжат, а жените плачат" от Алън и Барбара Пийз - авторите имат няколко книги за отношенията в двойките и като цяло между жени и мъже. "Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния" също е тяхна.

На някой може да му се стори странно, но вярвате или не, тази книга повлия много благоприятно на връзката ми с годеника ми в периода докато бяхме гаджета още и се опознавахме и нагаждахме. Особено се зарадвах когато той също започна да я чете и то с интерес, че и го усещах как се опитва да прилага на практика съвети от нея  Bravo.






* 9657_pic_m.jpg (14.37 KB, 155x230 - видяно 4612 пъти.)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 22, 2009, 13:53:36 »

Здравейте книгоманяци  blum
Аз обичам почти всички стилове книги smile За съжаление нямам много време на последък за четене...
Но есна от нааай-любимите ми е Птиците умират сами...Чела съм я поне 5 пъти blush
А понеже не съм си в БГ -вижте как чета аз-намерих ето тази страничка-супер е good good

http://www.chitanka.info:82/lib?q=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0%E2%80%A6&action=author&prefix=%25&sortby=first&mode=simple
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юни 22, 2009, 15:29:34 »

Със сигурност ще си я взема  ,а за тeзи да имате някакви отзиви , и за тази миналогодишна поредица на Cosmo
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines