Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 19:22:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 104307 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 22, 2010, 08:58:41 »

Ей ние взехме да се множим бе.Аз да ви кажа  Offtopic първата книга негова която четох беше Цвета на магията мнооого трудно ми беше да я прочета, но после като почнах само търсех следващата.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #91 -: януари 22, 2010, 09:15:30 »

Много Ви се радвам, имате ясна представа какво обичате да чете girl_wink
Аз май още не мога да се оринтирам в обстановката smile
Обичам книги, но чета различни стилове, според настроението ми. По едно време много си падах по "чиклит", изчетох цялата поредица за Беки Б

После пък се изсилих на Достоевски, Чехов, Рей Бредбъри- все разни класици smile
Сега съм се захванала с едни руски истории : "Не ставай тъпа.ру" и "Призракът на Сталин".Ама тежички ми идват smile
Някой да е прочел скоро нещо на Софи Кинсела или пак някакъв "чиклит"?
Препоръчайте нещо, че пак съм се разлигавила нещо blum
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #92 -: януари 22, 2010, 10:01:51 »

И аз да се включа в тази интересна тема smile
И аз като Мимка съм "неориентирана" и чета доста разнопосочно, но пък няма лошо  pardon
Последните книги, които прочетох за "Яж, моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт, "Захир" на Паулу Коельо и "Ловецът на хвърчила" на Салед Хосейни.

Чиклит четях преди години, когато в България все още не беше популярно, но моя приятелка англичанка ми подаряваше нейните книги на английски език. Сега си имам цяла колекция  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #93 -: януари 22, 2010, 10:37:50 »

На Тери Пратчет даже не си спомянм коя беше първата, но определено всички ме кефят страшно  good

Жалко само, че като се разделих с бившия ми и всичките, които бях купувала до момента останаха при него, той не ми даде да си ги прибера  nea

Иначе от чиклитите както явно им се вика (хихихихи) последно четох писанията на Изабел Улф, които не бяха лоши за стила си (или поне някои от тях)  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 23, 2010, 19:34:17 »


Някой да е прочел скоро нещо на Софи Кинсела или пак някакъв "чиклит"?
Aз поредицата за Беки Б. не съм чела,имах една от книгите,но нещо не ми хареса. Но останалите й прочетох на един дъх(преведените),за съжаление 'новите' й книги тук все още ги няма преведени. (то и в оригинал не съм ги срещала  sad ).
Последно четох трилогията Нора Робърдс 'Ключа на ... ' (познанието ,светлината,смелостта) ... и не е лоша(мерси на Дидка  give_rose благодарение на нея се сдобих с втората книга),а последната 'чиклит' книга която ме 'впечатли' беше 'Сестри',но не помня на кого беше отдавна я прочетох (2008),но още 'ме държи'  blum
« Последна редакция: януари 23, 2010, 19:36:50 от miss™ » Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #95 -: януари 28, 2010, 14:28:02 »

   Аз съм голяма почитателка на Софи Кинсела и съм чела всичко, което е излязло на български! Освен Беки Б. и Повелителката на метлата, Можеш ли да пазиш тайна и Пожелай ми слънчогледи! Скоро излезе нова на английски, но още не са я превели.
   Освен това обичам и Агата Кристи, П.Г. Удхаус и Морис Льоблан! Аз изобщо най-обичам да чета книжки- колкото повече, толкова по-добре!
   Относно чиклита ми харесват и книгите на Александра Потър и Лорън Уайзбъргър.
« Последна редакция: януари 28, 2010, 14:33:34 от luci » Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #96 -: януари 28, 2010, 15:15:28 »

А този П.Г. Удхаус в какъв стил пише?
Пожелай ми слънчогледи и аз чувам добри отзиви за нея. Ще взема да си я купя, дано не е изчерпана вече smile
Благодаря Ви момичета give_rose
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #97 -: януари 28, 2010, 16:09:16 »

   Удхау е английски хуморист. Книгите му са предимно за един млад джентълмен от началото на 20 век -Бърти Устър и неговият иконом Джийвс. Хубаво е да поразгледаш книгите в някоя книжарница, защото са малко по-специфични. От този автор харесвам именно книгите за приключенията на Джийвс и Устър и серията за Замъкът Бландингс, която е с други герои.
« Последна редакция: януари 28, 2010, 22:12:54 от luci » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 03, 2010, 11:59:39 »

Аз сега съм на Дан Браун Изгубеният символ  danceg
Аз харесвам книги , които се доближават до действителноста .
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 03, 2010, 00:26:45 »

Писмa дo Клaудия-Хoрхe Букaй
Прикaзки зa рaзмисъл-Хoрхe Букaй
Нeкa ти рaзкaжa-Хoрхe Букaй
 
 yahoo yahoo yahoo препоръчвам горещо,прочела съм ги на един дъх  good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #100 -: април 13, 2010, 10:22:16 »

В момента чета Нeкa ти рaзкaжa-Хoрхe Букaй  smile След нея може и останалите две  girl_wink
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 14, 2010, 08:58:58 »

   Аз съм голяма почитателка на Софи Кинсела и съм чела всичко, което е излязло на български! Освен Беки Б. и Повелителката на метлата, Можеш ли да пазиш тайна и Пожелай ми слънчогледи! Скоро излезе нова на английски, но още не са я превели 
Цитат

Тъкмо вчера завърших "Беки Б. очаква бебе" - уникално смешна и развлекателна книжка, препоръчвам я на всеки който иска да се разтовари малко с неангажиращо четиво  smile
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 14, 2010, 09:09:52 »

Ех, че хубава темичка-къде съм бляла до сега smile

Аз в момента чета "Илюзии" на Уилям Уортън, биографична книга и на мен лично ми допада.

Много обичам и Харуку Мураками, за някои е много странен и определено не им допада, но аз съм пристрастна към японската култура и литература и може би за това ми е на сърце -последно си купих - "Преследване на дива овца"

Тези дни мисля да си взема "Вино от глухарчета" и "Сбогом лято" на Рей Бредбъри-някой да сподели нещичко за тях smile
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: април 14, 2010, 17:16:22 »

Някоя от вас да е чела " Името ми е червен" -Орхан Памук  pardon
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 01, 2010, 19:02:10 »

Препоръчвам поредицата Здрач, Новолуние и .... на Стефани Майър --- мен лично доста ми харесват поне за сега, още не съм ги изчела последните две книги от поредицата, но първите две ги прочетох за една седмица.. smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines