Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:39:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 100713 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 12, 2012, 14:44:35 »

michelle, благодаря за милите думи!  give_rose

Аз съм гледала филма с Ашвария Рай и да си призная никак не ми допадна, макар, че можеше да е брилиянтен филм.

Относно последната книга, която си споменала - по нея също има филм, който не съм гледала още:
http://www.hbo.bg/movie/%D0%94%D1%8A%D1%89%D0%B5%D1%80%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8_-67497

Искам да попитам много ли е драматична книгата?  smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #136 -: февруари 12, 2012, 15:20:35 »

 Попрегледах сцени от филма "Повелителката на подправките" и май разбрах защо не ти е допаднал  smile Малко съм  Offtopic , но според мен на преден план в книгата изпъква не толкова живота на подправките, а на самата Повелителка. Промените в образа й, които са направили във филма, я представят по доста по-различен начин, което вероятно ще отнеме част от силата на историята й.
 "Дъщерята на пазителя на спомени" е драматична точно толкова, колкото трябва да бъде  Wink Няма да ти обяснявам много, защото ще ти разваля удоволствието от прочита на книгата. Но си мисля, че е добре да тръгнеш първо към нея, а не към филма. HBO имат разкошни продукции и много ярки като предаване на чувства. В книгата тоновете са по-приглушени, като през погледа на човек с дълбока емоционалност, скрита от сдържано поведение. Има много естествено и реалистично звучене.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #137 -: февруари 12, 2012, 18:33:07 »

Не знам какво да добавя за "Повелителката на подправките". Както пише и на корицата, това е една приказка. В главната героиня ми хареса борбата между нейната изключителност и чисто човешките й черти (повечето от които дори недостатъци). Прави я по-истинска. Доколкото си спомням и любовните й трепети бяха много добре пресъздадени, както и вътрешното противоборство между суетата и мъдростта й.

Филмът не съм го гледала. Но обикновено филм след прочетена книга не може да ме впечатли.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #138 -: февруари 21, 2012, 08:44:40 »

Напоследък чета малко български хумор от Михаил Вешим. След "Английският съсед", преди няколко дни дочетох "Нашингтон" - трагикомична книга за българите в чужбина. Определено ми харесаха и двете книги.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 21, 2012, 09:15:52 »

Момичета, записвам се да следя темата smile Много хубави предложения видях,за което ви благодаря!
Страшно ме грабна книгата '' Повелителката на подправките"
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #140 -: февруари 21, 2012, 13:50:15 »

Alleksia, заинтригува ме с "Нашингтон"  smile

Miravarna, ще ти дам ''Повелителката на подправките" като си дойдеш в БГ  girl_wink Мен не ме впечатли чак толкова много...

Аз напоследък чета само специализирана "бебшка" литература и няма какво интересно да предложа.  blum До преди да родя четях няколко романа на английски - тип чиклит - подарък са ми от приятелка англичанка.
А, да, също прочетох и "Commited" - продължението на "Яж, моли се и обичай". Не знам дали я има на български и какво й е заглавието, защото моята е поръчана от амазон и е в оригинал. Тя  определено се различава от "Яж, моли се и обичай" и това, че я наричат "продължение" на първата книга, според мен е по-скоро маркетингов трик. "Commited" е по-скоро едно изследване на институцията брак през вековете и различните култури, съчетано с разсъжденията, страховете и опитите да повярва в него на авторката.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 21, 2012, 15:09:00 »

Вярно е това за продължението уж  pleasantry. Книгата се казва "кажи да" и е доста тегава на места в добрия смисъл на думата- разбива разни илюзии .... smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 21, 2012, 20:21:44 »

Светле, мерси мила! И аз чета бебешка литература,но наравно с нея и книги,т.к всеки понеделник ходя на клуб в който обсъждаме,книгата която четем . Интересно е и така поне имам стимул да чета книги,че иначе все нещо друго ще правя и книгата пак ще отиде на заден план...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #143 -: февруари 21, 2012, 20:22:13 »

Слънце, щом те е заинтригувала книгата, горещи препоръчвам и "Английският съсед", която всъщност повече ми хареса
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 21, 2012, 20:34:00 »

всеки понеделник ходя на клуб в който обсъждаме,книгата която четем . Интересно е и така поне имам стимул да чета книги,че иначе все нещо друго ще правя и книгата пак ще отиде на заден план...

Аз си търся такъв клуб от доста време, но без успех.  sad А доскоро и езиковата бариера беше проблем, вече не. Къде се намира твоя клуб, извън България нали?

Дори имах идея тук във форума да си направим такъв читателски клуб - всеки месец например да се гласува за нова книга, която да се чете за даден период от време и след това в определени срокове да тече дискусия по темата, от всички, които имат желание и са я прочели. Но не знам дали е осъществимо, дали има интерес и т.н. Може би трябва да питаме модераторите. Вие какво мислите?  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 21, 2012, 20:39:14 »

Аз си търся такъв клуб от доста време, но без успех.  sad А доскоро и езиковата бариера беше проблем, вече не. Къде се намира твоя клуб, извън България нали?

Дори имах идея тук във форума да си направим такъв читателски клуб - всеки месец например да се гласува за нова книга, която да се чете за даден период от време и след това в определени срокове да тече дискусия по темата, от всички, които имат желание и са я прочели. Но не знам дали е осъществимо, дали има интерес и т.н. Може би трябва да питаме модераторите. Вие какво мислите?  smile


ЗААААААААААААА!
Просто чудесна идея!  bouncinggirl
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #146 -: февруари 21, 2012, 23:18:58 »

Такива литературни клубове съм виждала в американските филми. Мира, така ли е и в действителност? smile
Аз също съм ЗА това да си направим един виртуален тук, във форума.

Alleksia, "Английският съсед" не е ли тази, по която се направи мини-сериалът по БНТ?
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 21, 2012, 23:34:33 »

Момичета, абсолютно сте прави :)Аз съм ЗА да си направим такъв клуб,макар и виртуален. Иначе, Ариел да клуба за който споменах е в Щатите smile Аз мога да спомена моят опит. Ходя на 2 такива клуба,които са за четене на книги. Единият е предиобеден от 10.30 до 12.00 и е веднъж седмично.На него се събираме жени,от различни националности,като си имаме и една американка,която ни се води нещо като учител..Избира се книга,четат се по няколко глви за седмица и после си ги разказваме или си дискутираме интерестни неща,пиеики си сутрешното кафе. Вторият клуб на който ходя от време на време е веднъж в месеца.В него има 12 дами и всеки месец се събираме в дома на една от тях,която всъщност избира и книгата.Има лека вечеря,много вино и приказки.Според мен всички тези клубове тук се правят с цел общуване,т.к повечето хора си се прибират след работа у тях и нямат много време да общуват.
Мисля,че идеята да си направим '' Клуб на книгата" е много хубава!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #148 -: февруари 21, 2012, 23:48:05 »

Слънце, да, за същата книга става въпрос, макар и сериалът по мое мнение е много под нивото на книгата.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 22, 2012, 18:26:15 »

Момичета и момчета (за които още не са отговорили), въпросът ми по-горе за виртуалния читателски клуб все още важи, ако имаме бройка и интерес може да го предложим в темата за "Предложения за подобряване на форума" и да видим какво ще кажат модераторите. Ако не здраве да е.  smile Казвайте...  smile
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 19:55:28 от Ariel » Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines