Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 19:23:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 104322 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #105 -: юни 01, 2010, 19:45:49 »

  Поли, като Бредбъри няма втори  smile Той е с толкова фин и деликатен изказ. Дори и грозното при него е изтънчено и странно красиво. Иначе на мен лично "Вино от глухарчета" ми е една от най-любимите книги. Ако все още носиш или би искала да си припомниш онази чиста детска мечтателност и способност да виждаш света добър(въпреки всичко), това е книгата  good "Сбогом лято" се явява продължение на предишната, за която ти говорех. В нея сякаш го няма устрема и яркостта на предшестващата, но поне задоволява жаждата от още една чаша вино от глухарчета  Wink
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 01, 2010, 21:00:24 »

Силно препоръчвам:


Току що я завърших и много ми хареса. Много по-хубава от филма, страшно увлекателно написана!
« Последна редакция: юни 01, 2010, 21:04:02 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 17, 2010, 14:42:37 »

Много хубава книга от американска авторка, женена за българин:

Ето го и българският вариант:

На мен ми беше много интересно да видя България през очите на чужденец. Макар авторката да не е българка, познанията за страната ни са учудващи, а любовта й към България прозира във всяка написана дума. Историята проследява търсенето на Дракула, а краят ще ви изненада!  smile


Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 13, 2011, 15:13:30 »

"Душа назаем"-Тихомир Димитров.Бях предубедена,заради националността на автора,не знам защо реших,че българите не могат да пишат книги.До средата всичко вървеше нормално,докато не започна развръзката и бях "принудена" да я изчета за няколко часа.Много съм впечатлена.Книгата не се продава,разпространява се безплатно в интернет.
http://asktisho.wordpress.com/2008/06/03/dusha_nazaem/
Активен
melanie_melania
Регистриран

Публикации: 0


« Отговор #109 -: януари 13, 2011, 23:19:04 »

"Душа назаем" се продава от автора й, освен че я е пуснал да се разпространява свободно в Интернет. Просто я няма по книжарниците. Разпространява се и на хартия в интернет. Взех си я от неговия сайт с автограф:

http://asktisho.wordpress.com/kupi_kniga/

Доставиха ми я безплатно.

Книгата наистина е добра! Вече я бех чела в блога на Тишо, но много ми хареса и реших да изненадам една приятелка за рождения й ден. Все пак, рядко подаряваш роман с лично посвещение от автора, който вече си чела и знаеш, че си струва! Много се зарадва.

А, че българите не могат да пишат, това са пълни глупости. Ние измислихме азбуката, все пак smile

Мелани
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 01, 2011, 14:14:39 »

Да препоръчам и аз няколко интересни четива.Първите две са на Марко Семов.Особенно Цената, бих я препоръчала на всички,който живеят в чужбина.



Хорхе Бyкай също ми е сред фаворитите,но за съжаление не всичките му книги!
   good
good
Тези двете според мен са му най-добрите,най-новата още не съм я чела.Не ми остава време от бебешките книги!
Някой може ли да сподели СИМВОЛЪТ на Дан Браун дали  е добра?Купих я ,но все  не стигам до нея.Все си мисля ,че ще е добра!!


Тези също са мнoгoоо добри!Дори майка ми му стана фенка на Джон! Втората е много полезна за възпитанието на децата.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 14, 2011, 17:27:05 »

Подхванах "Яж, моли се и обичай" и е много по-добра от филма. На един дъх прочетох 1/3 от книгата. След вечеря продължавам. girl_wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: февруари 14, 2011, 18:14:49 »

В момента чета "Мастиленият лабиринт" на Людмила Филипова. Много интересни разкрития. Всеки българин трябва да я прочете! good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 14, 2011, 19:44:46 »

Прочетох скоро 18 % сиво на Захари Карабашлиев и я препоръчвам с две ръце.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 14, 2011, 20:18:37 »

Ох, аз четох "Яж, моли се и обичай" преди няколко години, доста преди да излезе филма. Доста трудно я дочетох- прекалено философска е на моменти за мен.  pardon
Аз по принцип съм голяма читанка. Последните ми книги са:
- трилогията "Милениум" на Стиг Ларшон
- "Богат беден" и продължението "Просяк крадец"
- "Английският съсед" и "Нашингтон" от Михаил Вешим
- "Признанието" от Джон Гришам
Препоръчвам ги всичките.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 15, 2011, 14:51:40 »

За мен Людмила Филипова е минала покрай писател.

А аз чета Тери Пратчет, поредната вече книжка и съм на път да събера колекцията smile

Аз съм чела на Дан Браун, Символът не ме впечатли честно казано.

Търся си някаква книга, искам по-сериозна литература, но ще видим, ще се похваля smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 15, 2011, 15:11:11 »

Аз чета много но предимно трилърчета.
Сега чета на Стив Бери,а преди това Лий Чайлд и Майкъл Конъли.Има автори от които съм прочела почти всичко.
Мога от красиката да препоръчам-Богат беден,Беден крадец,Трилогията-Финансист,Титан,Стоик,Скитникът евреин,Знахар,Вертеп,Пари,На изток от рая и още много хубави и стойностни книги.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 15, 2011, 15:57:39 »

Искам да попитам някой зне ли от къде мога да изтегля книгата "Нека ти разкажа" ?
Много благодаря предварително! smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 15, 2011, 19:40:10 »

магито, и на мен не ми харесват лиричните отклонения, които прави, но "минала покрай писател" чак... shok Освен това споменах разкритията, които прави. Тази книга според мен трябва да се прочете, заради многото факти за българските земи! Въпреки, че историята ми е хоби, повечето неща от книгата ги прочетох за пръв път именно там. Не мисля, че "Мастиленият лабиринт" заслужава такава критика именно заради това!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 03, 2011, 07:28:47 »

Искам да ви препоръчам последните две книги, които почетох, и лично на мен, те много ми харесаха:
"Визуалан психодиагностика" на Георгий Щекин и "Лошите мисли са лукс, който не можем да си позволим " от Питър Макуилямс. 
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines