Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:19:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 285429 пъти)
 
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #90 -: септември 28, 2011, 18:22:26 »

и така в крайна сметка,явно кой както си хареса за роклята  *ROFL*дали една година след или ще чака да им се роди детенце..Обаче аз имам друг въпрос ,какво правим със свещите от църквата? huhhuh.gif
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #91 -: септември 28, 2011, 19:26:36 »

Ах тази рокля, аз мойта сега умувам от къде да я купя пък после ще я пера и прибирам. Между другото ми хрумна да накарам мама да я занесе на химическо и да я прибере после. Не я виждам Wink

Свещите - 2 варианта.

1. Носиш ги в църквата и ги оставяш да изгорят там. Май след една година пак. ( Обаче мен хич не ме кефи идеята, щото лелките винаги ги изхвърлят недогорели)
2. Палиш си ги вкъщи да догорят на празници, примерно коледа, великден, а може и на месечинките от сватбата smile ( това последното е мое предложение, ама е някак роматично да си отбележите датата)

Навсякъде има различни поверия и почвам да си мисля, че за всеки човек важат само тези суеверия, в които вярва. Да сме живи и здрави, да се разбираме и да се обичаме, пък къде били роклите и свещите май не е толкова важно. Чудно момичетата с рокля под наем всичките ли се разведоха?
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #92 -: септември 28, 2011, 20:11:50 »

охх ,сега ме хвърляш в размисъл kiwi аз каквато съм суеверна,ще взема да гги  запаля''май след 1г.'' и после някой казал друго,пък и то не е ли в различна окръг ,различни обичаи  huhhuh.gif
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #93 -: октомври 05, 2011, 17:56:50 »

Здравейте момичета!
Искам да ви попитам какво направихте вие с венчалните свещи след сватбата - братовчетка ми казва че трябва са се занесът в църквата, в която сме се венчали и да ги запалим да изгорят, свекито казва че трябва да се палят на всяка годишнина, а една друга позната ми каза че след седмата годишнина се носели в църквата да изгорят и аз нямам идея какво да направя Girl_sing - моля дайте ми идея!
Като сам почнала да питам кажете и за шампанското от ритуала (незнам за вас но ние си носихме друго шампанско и окрасеното остана неотворвно) та то кога се отваря, чувала съм че се отваря на първата годишнина от сватбата или при раждането на първото дете.


Първа част на темата е ТУК, а част втора ТУК  good
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #94 -: октомври 05, 2011, 18:00:46 »

Здравейте! Аз искам да попитам защо не трябва да се виждат две булки в деня на сватбата им? Означава ли нещо това? В цял ръст ли не трябва да се виждат пред ритуалната зала ли?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 05, 2011, 18:16:43 »

Здравейте! Аз искам да попитам защо не трябва да се виждат две булки в деня на сватбата им? Означава ли нещо това? В цял ръст ли не трябва да се виждат пред ритуалната зала ли?

И аз попитах това по-нагоре в темата. Казаха ми, че означавало лош късмет ако се погледнат. Затова пред ритуалната зала, когато се чака, булката я крият. При нас имаше булка и преди това и след това и не гледах. Видях една булка вече след ритуалите, когато си правихме фотосесията, но това вече е след ритуала, така че вече не обърнах внимание, беше ми писнало с това криене.  smile
Иначе ако се случи да се погледнат, трябвало да си разменят по нещо според обичая. Просто някакви суеверие е това.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #96 -: октомври 19, 2011, 12:03:21 »

според мен това са само суеверия. нищо няма да се случи... присъствах на сватба на една от датите с повтарящи се цифри и пред ритуалната зала имаше около десет булки...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #97 -: октомври 21, 2011, 20:17:43 »

Момичета някъде четох, че едно от най-популярните суеверия по света било, че човек не трябва да се жени през май. Като чета колко бъдещи майски булки сме се събрали, май в България никой не го знае?

Споделете наблюдения smile
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #98 -: октомври 22, 2011, 16:32:32 »

kiwi според мен ей това е най-голяма простотия,защо какво му има на май , girl_impossible ROFL аз познавам двойка ,която се ожениха рез май миналата година и са си много добре още заедно,не им липсва нищо като ги погледнеш от страни... :)Според мен пък май месец започва сезона на сватбите понеже се затопля времето  blum
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #99 -: ноември 11, 2011, 20:37:18 »

Най-интересните суеверия около сватбата:)
Младоженецът не трябва да вижда роклята на булката преди сватбата.

В нощта преди сватбата булката и младоженеца не трябва да бъдат заедно.

Булката премнава през прага като стъпи първо с десния крак.

По пътя за църквата не трябва да се пресича пътя на булката и младоженеца.

Който пръв стъпи на килима пред олтара, той ще командва в семейството.

Булката трябва да се пази, за да не види друга булка, а ако това стане двете трябва да си разменят по нещо.

Броят на късметчетата, които кумата хвърля пред църквата трябва да бъде нечетен.

Булката не се връща в дома, откъдето е тръгнала, като и тя и младоженеца не трябва да ни минават по пътя, по който за дошли.

Трябва да се внимава булката да не се спъне на прага на новия дом, затова е по-добре младоженеца да я пренесе на ръце.

Сватбената рокля не се пере през първата година от брака.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #100 -: ноември 11, 2011, 21:07:43 »

Момичета някъде четох, че едно от най-популярните суеверия по света било, че човек не трябва да се жени през май. Като чета колко бъдещи майски булки сме се събрали, май в България никой не го знае?

Споделете наблюдения smile

В Италия пьк е петьк и вторник. Имат си поговорка - вторник и петьк не се жени и не се пьтува (Venere e marte non si sposa e non si parte).
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: ноември 14, 2011, 16:27:57 »

Чели ли сте това: http://www.svatbata.bg/did-you-know/13.html Тук пише много лоши неща за нас - майските булки...  nea nea nea
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: ноември 14, 2011, 16:33:43 »

 nea nea nea късно, ресторанта и залата са запазени smile аз това за месеца го чувам за пръв път. И аз имам наблюдения за двойка, която се е женила през май- за 6 години брак- резулатата е две деца и всичко е ОК smile Всичко това, според мен, зависи само и единствено от двойката !
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: ноември 14, 2011, 19:11:28 »

kiwi според мен ей това е най-голяма простотия,защо какво му има на май , girl_impossible ROFL аз познавам двойка ,която се ожениха рез май миналата година и са си много добре още заедно,не им липсва нищо като ги погледнеш от страни... :)Според мен пък май месец започва сезона на сватбите понеже се затопля времето  blum

и още един пример в подкрепа на този пост  smile родителите на моят Хардиу също са женени през май и са вече 38 години щастливо женени ...та така по повод сватбите през май месец Wink
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #104 -: ноември 14, 2011, 19:34:38 »

blum Ми моето детенце като присъстваше на сватбата..., явно ще си спазвам традицията за едната година(която вече мина  blush) и после ще си я прибера да отлежава някъде  girl_wink

Да,не знаех,че до раждането на детенце не се пере.
Може на второто детенце  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines