Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:14:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: [1] 2 3 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 284581 пъти)
 
barbarela
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« -: февруари 14, 2008, 13:14:43 »

Здравейте момичета!
Искам да ви попитам какво направихте вие с венчалните свещи след сватбата - братовчетка ми казва че трябва са се занесът в църквата, в която сме се венчали и да ги запалим да изгорят, свекито казва че трябва да се палят на всяка годишнина, а една друга позната ми каза че след седмата годишнина се носели в църквата да изгорят и аз нямам идея какво да направя Girl_sing - моля дайте ми идея!
Като сам почнала да питам кажете и за шампанското от ритуала (незнам за вас но ние си носихме друго шампанско и окрасеното остана неотворвно) та то кога се отваря, чувала съм че се отваря на първата годишнина от сватбата или при раждането на първото дете.


Първа част на темата е ТУК, а част втора ТУК  good
« Последна редакция: юли 26, 2010, 18:53:27 от ˙·٠Bulechka™٠·˙ » Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #1 -: август 20, 2010, 11:30:44 »

Нашите свещи си стоят в една кутийка. Не съм ги отваряла от сватбата. Даже трябва да проверя дали не са се стопили вече. smile

Честно казано, повечето от тези неща ги чувам за първи път.
И не знам защо трябва да има някакви специални традиции, свързани с шампанското. Малко е странно това.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #2 -: август 20, 2010, 11:57:11 »

Зависи след колко време ще се роди пьрвото дете  biggrin

Шампанското не е вино да отлежава и има много мальк срок на годност. След една година няма да става за пиене вече  pardon
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #3 -: август 20, 2010, 14:38:12 »

Не знам дали въпросчето ми е за тук, но все пак да ви попитам smile Тъй като гражданският и църковният ни брак няма да са в един и същи ден, а аз смятам да имам було, трябва ли да съм забулена докато отиваме към църквата и ако да, кой ще ме разбули и в кой момент?
Активен
AniM
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #4 -: август 20, 2010, 16:00:14 »

Здравейте:) Предстой ми сватба и тепърва започват въпросите. Искам да попитам някоя от Вас знае дали мога да използвам сватбените чаши на родителите ми или не е добра идея?
Благодаря предварително:)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 20, 2010, 22:09:27 »

Тiama, кумата е тази, която те забулва, а младоженецът като тойде при теб в стаята, те разбулва. Едно време булката е ходела забулена чак до цървата с червена кърпа, за да не я урочаса някой. Бялото було от нищо не те предпазва, по-скоро е за красота и донякъде да се спазва традицията. pardon

AniM, аз не виждам нищо лошо в това. Според мен би било много мил жест от страна на родителите ти да ви подарят техните чаши. Вие на свой ред може да ги подарите на децата си и така да стане традиция в семейството.
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #6 -: октомври 15, 2010, 13:58:33 »

Здравейте и от мен, успях да прочета отгоре, отгоре по темите за обичаите и суеверията, но не успях да намеря защо точно младоженеца не трябва да вижда роклята преди сватбата.
Ние няма да успеем да спазим това защото, когато тръгна да я купувам единствено мъжът ми ще бъде с мен по магазините и искам или не той ще я види.
Много ми се иска да не я вижда най-вече заради изненадата  girl_wink, но нямам избор двамата ще ходим да я избираме.
Та въпросът ми е ако някои знае да ми каже точно суеверието защо той не трябва да вижда роклята.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 15, 2010, 14:22:10 »

katya26, аз си мисля, че е заради ефектът от изненадата. Не знам да има българско поверие за това. Милото е виждал моята рокля преди сватбата. Но не ме е виждал облечена в нея. Има и други момичета като вас, които споделят, че половинката им пак ахва, като ги видят, защото на пробите са били без грим и без прическа, най-малкото.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 15, 2010, 14:41:04 »

За свещите-знам,че три пъти трява да горят в църква и после по празници вкъщи докато изгорят и като остане малко се носят в църквата  blush
За роклята и аз мисля като lionelsa. good
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #9 -: октомври 16, 2010, 11:51:17 »

Абе и аз си помислих, че това за роклята не е някаква традиция ама за по-сигурно да си попитам аз  blum, а и както казах аз нямам избор, младоженеца ще е с мен на избирането и купуването.
За свещите аз знам, че след това трябва да се запалят на 3 пъти на голями празници, и мисля, че 3-тия път трябва да е в черквата и да се оставят там да догорят. За по-сигурно аз пак ще си попитам свещенника дето ще ни венчае.

П.С. незнам дали за тук ми е въпроса, но чашата за вино, която носихте в черквата специално ли я купувахте или използвахте едната от чашите за шампанско. Виждала съм и двата варианта, някои си имат отделна, други не а  пък не съм питала попа дали имат изисквания за това huhhuh.gif.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 19, 2010, 13:21:39 »

Абе и аз си помислих, че това за роклята не е някаква традиция ама за по-сигурно да си попитам аз  blum, а и както казах аз нямам избор, младоженеца ще е с мен на избирането и купуването.
За свещите аз знам, че след това трябва да се запалят на 3 пъти на голями празници, и мисля, че 3-тия път трябва да е в черквата и да се оставят там да догорят. За по-сигурно аз пак ще си попитам свещенника дето ще ни венчае.

П.С. незнам дали за тук ми е въпроса, но чашата за вино, която носихте в черквата специално ли я купувахте или използвахте едната от чашите за шампанско. Виждала съм и двата варианта, някои си имат отделна, други не а  пък не съм питала попа дали имат изисквания за това huhhuh.gif.
Не е задължително да си взимате бокал . Много от църквите си имат . Спокойно можете да си ползвате ритуалните чаши .
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 19, 2010, 15:33:29 »

Всяка църква си има такава обредна чаша и изобщо не е задължително купуването на отделна такава. Но ако искате да ви остане за спомен  - може и да си купите. Нашата беше подарък от кумовете ни.
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #12 -: октомври 20, 2010, 11:51:34 »

 good Благодаря за отговорите момичета, май се спрях на варианта да си вземем отделна чаша за вино защото се влюбих в една гарафа вместо бутилката с вино и чаша, но до тогава ще видим дали и бюджета ще го позволи  girl_wink.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 20, 2010, 22:28:40 »

Абе и аз си помислих, че това за роклята не е някаква традиция ама за по-сигурно да си попитам аз  blum, а и както казах аз нямам избор, младоженеца ще е с мен на избирането и купуването.
Да ти кажа и моя беше, но с дизайнера криехме снимката от него  tease ,а  tease пробната на самата рокля вече готова бяхме с кумовете и само кумата дойде с мен да я пробвам. После той си я плати, нищо не видя, защото дизайнера ни откара в ателието, защото в магазина беше тясно за тази рокля. Но пък аз не пробвах рокли.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 21, 2010, 17:35:18 »

Здравейте:) Предстой ми сватба и тепърва започват въпросите. Искам да попитам някоя от Вас знае дали мога да използвам сватбените чаши на родителите ми или не е добра идея?
Благодаря предварително:)
Чашите на родителите ми са ужасно красиви. Ако не успея да си набавя моите, ще сме с техните. Те нямат нищо против. Дори ще се радват.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines