Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:23:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как получихте предложение за брак? - 2 част  (Прочетена 175064 пъти)
 
VeselaStefan
Новак
*
Публикации: 18


Семейство Мишоци:P


« Отговор #315 -: октомври 15, 2010, 12:07:25 »

Здравейте, момичета! Това е първият ми пост във форума въпреки, че го следя от доста време. Реших, че ще е по-добре да имам нещо на пръстчето, преди да започна да пиша. И това вече е факт! Но по същество...
Получих предложение на 22.08 тази година (рожденият ми ден) smile В интерес на истината очаквах да е тогава, но въпреки всичко ще го помня цял живот (Очаквах го понеже почти от самото начало на връзката ни говорехме за брак, беше просто въпрос на време).
Та...бяхме на почивка в Гърция. На рождения ми ден решихме да отидем с колата до самия край на полуостров Касандра. Стигнахме до края на пътя, оставихме колата и тръгнахме по някаква пътечка с желанието да стигнем до един закътан плаж, до който видимо нямаше да можем да отидем с кола. Вървим ние по стръмното, но аз спирам през няколко минути, мрънкам, че ми е горещо и не мога да дишам, после мрънкам, че някакви тръни са ми се забили в джапанките и не мога да ходя..милото ги изважда с голямо старание..продължаваме..междувременно правим невероятни снимки на гледката от скалите, но понеже аз вече не издържах на горещината, а той се бавеше, му се развиках и продължих..с две думи доста голяма обиколка направихме, докато стигнем до плажа. В последствие се оказа, че имало пряка пътека, която не бяхме видели nea Но опънахме кърпите на каменистия плаж, забихме чадъра и аз продължавам да недоволствам: водата е пълна с водорасли, няма да се къпя в нея, никой не се е сетил да ме поздрави за рождения ми ден, искам да ходим на друго място...Иначе плажа безлюден, само гларуси и водолази.. Милото казва: хайде да поостанем малко, после ще отидем където желаеш, и аз: добре! Той започна да рови нещо из раницата си, а аз отговарям на първия за деня рожденденски поздрав от най-добрата ми приятелка. Пиша си аз, а милото ме пита: искаш ли санвич?, аз: не, той: искаш ли бисквити или бонбонки?, аз: не, той: а искаш ли да се омъжиш за мен? и в този момент аз го поглеждам,а той ми се усмихва държейки пръстен...Бях стъписана, натиснах нещо на телефона и явно съм изпратила недовъшен смс, гледам го и не мога да продумам..в този момент чадъра излетя от силата на вятъра, а милото казва: още не съм чул отговор,  и аз извиках : ДААА!  yahoo Последваха целувки, прегръдки, сълзи  cray...не мога да кажа, че беше най-романтичното предложение, но беше неконвенционално...Ох, много се разписах и се надявам да не съм досадила на никого, но много исках да споделя този щастлив момент с някого, който е изпитал подобни емоции give_rose
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #316 -: октомври 15, 2010, 12:20:21 »

Честито, Веси! Разказчето ти искрено ме разсмя и мисля, че предложението е било много романтично  offer Желая ти много щастливи мигове на подготовка и незабравим сватбен ден!
Активен
VeselaStefan
Новак
*
Публикации: 18


Семейство Мишоци:P


« Отговор #317 -: октомври 15, 2010, 21:39:12 »

Благодаря ти много за прекрасните пожелания, Tiama! Аз от своя страна ти желая, сватбения ви ден да е поне толкова емоционален, както и предложението и това да е началото на един семеен живот, изпълнен с благоденствие и много любов. smile
Активен
dragonfly_d
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #318 -: октомври 15, 2010, 22:07:07 »

VeselaStefan Веси, аз лично много харесах разказа ти smile Боже! Как да не е било романтично  yahoo Суперско е  danceg А и след всичките тръни и водорасли милото е бил много оригинален good  Може би, е знаел, че ще откажеш и сандвичите, и бонбоните хихихихи, много е сладурска историята. И накрая пръстена, просто страхотно! Много щастие ви желая! И много, много, много любов. Аз от утре вече ще съм в графа "омъжени", но обещавам да следя и ваща хубава приказка и на останалите момичета.
Активен
VeselaStefan
Новак
*
Публикации: 18


Семейство Мишоци:P


« Отговор #319 -: октомври 15, 2010, 22:53:50 »

dragonfly, благодаря за милите думи blush. Двамата с милото много се смяхме на поста ти:)
Във връзка с утрешното ти преместване в тази така хубава графа "омъжени", искаме да пожелаем на теб и на твоята половинка дълго семейно щастие, скрепено с много обич, разбирателсво и незабравими моменти  give_rose
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #320 -: октомври 16, 2010, 14:30:13 »

Аз като се замисля май не съм имала официалното предложение, което повечето от вас са получили  huhhuh.gif.
В началото на годината имах проблеми с работата си и един ден положението стана непоносимо при, което аз казах край немога повече, в края на работниа ден си тръгвам като сълзите напират с все сила от яд и безпомощност cray. Качих се в колата, но не тръгнах не иска да карам разплакана и ядосана да не направя някоя беля, реших че ще кажа на милото за всичко вечерта за да не го тревожа, но не издържах и звъннах.
Взех да цивря още повече като му чух гласа и заобяснявах объркано какво става, при приключването на словоизлиянието от моя страна млакнах и само попитах ами сега какво ще правим. При, което моето момче казва ами как какво, ще се женим  Oh my ..., при което аз 5 мин мълча на тел., като се осъзнах го питам ама ти сериозно ли, какви ги говориш. По принцип сме обсъждали идеята за брак и деца, но той винаги е казвал, че има време и да изчакаме поне още година, две, затова и ми дойде като гръм от ясно небе.
Вече не помня какво точно сме си казали нито помня как съм се прибрала, само знам, че едва го изчаках да се прибере и поне 100 пъти го питах дали е сериозен и дали не го прави под някакъв натиск. При, което той накрая се ядоса и каза да престана, че такива решение не се вземат от днес за утре и щом го е казал значи ме обича и е на 1000% сигурен, че е намерил майката за децата си   yahoo.
Около една седмица след това излязохме на разходка до един съседен град с родителите ми и от един магазин ми купи годежният пръстен ( аз категорично го отказах от идеята да дава пари за скъп пръстен, предпочетох с тези 700-800лв, който искаше да даде за пръстена да отидем на почивка някъде ) , който е много нежен и много си го обичам въпреки, че не златен и не е скъп  smile.
По късно същия ден казахме на мойте и неговите родители, който не бяха чак толкова шокирани и ни казаха, че толкова ни личало, че неможем един без друг, че очаквали да им съобщим такава новина в най-скоро време  danceg.
И така 1 седмица след това беше годежа а 1 месец по-късно гражданския брак, сега живот и здраве след няколко месеца ни предстои сватбата  yahoo.
Активен
dragonfly_d
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #321 -: октомври 18, 2010, 02:21:59 »

VeselaStefan , благодаря за хубавите думи! Сватбата мина като за секунди. Вече мога да давам съвети на бъдещите булки  DANCE  Между другото и ние с моя (вече) съпруг също се наричаме като вас с обръщението "МИЛО" smile Ще намеря време в идните дни да разкажа мъничко. На теб и на всички бъдещи булки желая неповторима и приказна сватба! Дерзайте !
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: октомври 18, 2010, 08:44:30 »

Аз като се замисля май не съм имала официалното предложение, което повечето от вас са получили  huhhuh.gif.

И аз съм от тези без официални предложения. Но според мен, не е по-малко романтично. Дори напротив. Става съвсем спонтанно и неочаквано. Просто се спестява стреса от страна и на двамата.
Ние стигнахме до много сериозен скандал. Аз казах, че появи ли се детето, брак няма да има. А той, традиционалистът, скочи, че нямал да бъде с мен без брак, ако имаме дете. И така разтроени от спора и от това, че никой от нас няма да престъпи думата си, си дадохме сметка, че по-лесно бихме преживяли един развод, отколкото с дете на път да съсипем отношенията си заради такава глупост. Решихме, че няма за кога да чакаме, защото нито парите ще съберем бързо, пък и не искаме да се превърнем като приятелите ни в дъдлгогодишни двойки без перспектива и развитие, за това веднага насрочихме дата и задействахме нещата.  pardon
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 17:26:26 от lionelsa » Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #323 -: октомври 18, 2010, 16:39:40 »

lionelsa  май не си ме разбрала правилно  smile, аз не съжелявам или нещо такова, че не съм имала традиционното предложение, въпреки, че съм се размечтавала по този въпрос особено докато четях някои от постовете тук  heart. Моето си беше МОЕТО и единственото blush, все пак чух въпроса "ще се омъжиш ли за мен" въпреки, че нямаше нужда да го чувам, пък и милото е толкова притеснителен, когато става въпрос за такива неща.
Аз също не съм привърженик на дългите връзки и не съм имала такива, тази с мъжът ми ми е единствената такава а още не сме направили 2г. дори  blum ( съвсем скоро ще ги направим ).
В момента в, който признах пред себе си, че това е мъжът с главно М нямаше смисъл за дълбокомислени заключение, да се омъжвам ли или да изчакам да видя как ще се развият нещата  pleasantry

Активен
Destiny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #324 -: ноември 25, 2010, 09:59:57 »

VeselaStefan, предложението ти е било страхотно и наистина романтично!!
Както казах преди малко по телефона... романтиката е навсякъде около нас, във всяко малко нещо - просто трябва да се огледаме по-добре и да я открием!

Е, поздравления за събитието! Пожелавам ви безгранична и безусловна любов! Пожелавам ви живот, пълен с щастие, топлина и нежност! Обичайте се!  heart
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: ноември 27, 2010, 12:09:01 »

Здравейте, момичета! И аз да споделя за историята на моето предложение.

Получих го в началото на октомври, след като вече се бях отказала да чакам smile

Отдавна говорихме, че след 5 години съвместно съжителство е време за по-сериозни стъпки...Но месеците минаваха, а нищо не се случваше и аз започнах да се съмнявам, че може и да е размислил. Накрая дори се стигна до разправия по повода и аз реших, че си затварям устата по темата, докато той не реши, че момента е дошъл.

Така в началото на октомври заминахме за кратко за Германия. Втората ни спирка беше Кьолн. Денят беше страхотен - слънчев, топъл. Направих и няколко чудесни покупки от намаленията и се чувствах чудесно. Качихме се дори на корабче по Рейн. След края на круизчето исках да пообиколя магазинчетата за последно и после да се отправим за вечеря.

Мъжът обаче предложи да се разходим по моста над Рейн, точно пред Кьолнската катедрала. Този мост е известен с това, че има хиляди и хиляди катинарчета, които хората закачат със своите имена и датата на тяхната сватба. Страхотно е, многоцветно и атрактивно. След разходката се отправихме към катедралата, но по пътя й имаше едни страхотни беседки със зеленина с гледка към реката. Не знам и до днес как ме накара да отседнем в едната от тях. Аз се загледах в пейзажа и докато се усетя, той вече беше на колене с пръстена и ме помоли да останем заедно завинаги...Лелееее, бях като ударена с чук в главата! Въобще не очаквах!  Oh my ... Разбира се отговорът беше ясен и така на фона на залеза аз размахвах годежното пръстенче.  danceg

После си направихме една малка фотосесия пред осветената във светлини Кьолнска катедрала и отидохме да отпразнуваме годежа в една страхотна бирария с кьолнска биричка и немски вкусотии.

Та това е! Няколко дни след това си гледах постоянно лявата ръка и все ми се струваше, че е сън  smile
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 30, 2010, 09:41:41 »

Ха, за какво били катинарчетата. Като бяхме във Венеция преди месец по повечето мостове имаше такива и ние се чудихме каква им е идеята.

 Girl_hide А иначе, поздравления за бъдещите булки Girl_hide
Активен
Lady_
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 03, 2011, 23:49:19 »

   Здравейте на всички smile Тази тема явно е най-подходяща за първия ми пост във форума (който се оказва изключително полезен за неориентирана бъдеща булка като мен  Bravo )
   Та, моето предложение беше на 11.12.10г. С приятели решихме да отидем за уикенда в един комплекс извън Варна и моят "мечо" веднага се е заел с подготовката.Естествено в деня на тръгването аз съм на работа и се налага да тръгнем по-късно при което аз съм в ужасно настроение,уморена и т.н. оказва се че трябва да чакаме 40мин. също изостанала двойка като нас,през това време аз беснея в колата как може такова нещо а мечо си стои супер спокоен (по късно разбрах че букета и пръстена са били във тях и за това е бил толкова търпелив). И пристигнахме ние но аз останах в стаята за да се приготвя,мечо отишъл казал на всички подготвил ги и аз нищо неподозираща слизам и започвам да се радвам на живота   pleasantry Незнам как не съм се усетила през цялото време само ме прегръщаше целуваше всички ни се смееха снимаха ни и вече бях започнала да се дразня.....След 1 час каза че излиза и аз да добре.... Връща се моя човек с букет  give_rose и аз почвам да го нареждам че за пръв път ми подарява букет без повод и изведнъж осъзнавам че всички около нас са хванали камери апарати телефони и снимат а мечо държи микрофон  shok От там нататък нищо не помня  всичко беше мъгла говорили сме го много пъти  обсъждали сме го и все пак само стоях мълчах и плачех  cray Някой каза кажи "Да" и аз започнах да викам "Да Да Да" беше ужасно мило (той по принцип е по сдържан). И сега гледам видеото и след 10 мин. пак не помня как точно е било само знам че беше най вълнуващия момент в живота ми   girl_in_love Танцувахме плакахме смяхме се още немога дори да го формулирам точно.
     Сега съм горда притежателка на най - лъскавия пръстен (+ най-милия и добър мечо на света)  yahoo и изключително притеснена бъдеща булка  Girl_hide
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 18, 2011, 14:45:09 »

Колко интересни начини за предлагане на брак. Хубави истории.
Моето предложение от милото беше пред една църква на пейката. Цяла вечер си бъркаше в джоба и си помислих да не би да... молех се да е така... предната вечер сънувах че ми предлага... имам силна интуиция...
седнахме на пейката и той се притесни, каза малко се притеснявам, но искам да сме винаги заедно.... ще се омъжиш ли за мен, и изкара пръстенчето от джоба и ми го подаде, аз останах шашардосана, в този миг се притесних, това си е голяма стъпка, никога не съм предполагала че ще се стресна, приех, после беше странно, но на 2-рия третия ден осъзнавах какво ми се е случило и оттогава съм много щастлива...
при мен нямаше кутийка, падане на колене или нещо по - особено, беше си съвсем нормално, но най интересното е че наистина го сънувах вечерта преди това smile Предложи ми на 14 ноември
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #329 -: януари 18, 2011, 16:28:40 »

Страхотни истории наистина! smile При мен стана по старомодния начин - като по филмите, с кутийка и на колене на рождения ми ден. Честно казано изобщо не очаквах, бяхме заедно по-малко от година и тъй като родителите му са разведени той не вярваше в тази институция. От притеснение милия успя да каже само, че ме обича и запозна да се смее истерично и аз помислих, че си прави безвкусна шега с мен. След 10-тия въпрос "Сигурен ли си?" разбрах, че не се шегува (въпреки, че продължаваше да се хили) в този момент и защото беше толкова вълнуващо, дори шокиращо аз се разревах и не му отговорих нищо, само го прегърнах и продължих да плача. И така той се смее аз си плача и 15 минути по-късно успях да кажа "да" smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines