Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:33:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шаферката - втора булка - 2 част  (Прочетена 203933 пъти)
 
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 25, 2008, 07:40:19 »

здравейте,
аз също не мога да реша за броя на шаферите и шаферките, дали да са само малки сладури или да включим и големи такива. Най-близките ми малчугани са двамата ми племенници на 3 и на 5 годинки. Най-добрата ми приятелка също има 2 сладурчета, момиченце на 3 годинки и момченче, което се роди миналата година на моя рожден ден, така че мисля да вкл. и тях. Има в предвид още една малка принцеса на 2годинки и един малък сладур на 3. Значи общо около 6 малки сладури. Няма да е лощо да има и няколко приятелки, които също да са шаферки. Мисля, че и за тях ще е приятно и ще се чувстват по-специално на сватбата. Все още не мога да реша окончателно. Какво мислите? Моля помагайте с мнения!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #46 -: април 25, 2008, 12:38:12 »

Agent T, според мен - да, вие трябва да ги купите, защото вие ги каните за тази специална роля. Най-малкото задължително трябва да предложиш на родителите, пък ако те кажат - не, ние ще ги купим, още по-добре, в смисъл - един ангажимент по-малко. Аз ще имам три малки шаферки, като едната е племенницата ми, на която техните й купиха роклята, но това при нас е естествено, тъй като брат ми - таткото на малката, е доста по-голям от мен (баткото и малката сестра) и няма да приеме да му давам пари, освен това те живеят в друг град и няма как да ходим заедно за рокля, пък аз да я плащам, и т.н. Но на другите две момиченца предложих да ги купя, и така стана.

dorina 79, аз се отказах от големи шаферки, защото ми идва в повече (макар че започнах организацията доста по-рано). Малки шаферки, големи шаферки, на големите еднакви рокли (почти със сигурност трябва да се шият), бижута, обувки (ако ти ще купуваш всичко, става и сериозен разход), букети за големите, кошнички за малките - разбираш какво имам предвид...

От друга страна - ще бъдат около тебе, а ти принцеса... хубаво е...  Wink
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 25, 2008, 14:19:47 »

Моята голяма шаферка ще се отличава от останалите по една гривничка от роза като на моят букет. Казах и да се облече с каквото и както иска. Мисля да и купя по-специален подарък, не като на другите гости, защото много си я обичам и наистина ще ми е по-спокойно, че е до мен в този момент. Така не е особено голям ангажиментът, според мен.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #48 -: април 25, 2008, 14:29:45 »

Ако имаш само една голяма шаферка и няма да се облича специално - да, така е (макар че тогава може би някои няма да разберат, че е шаферка Wink). Аз говорех за традицията, при коята две-три (или повече) от приятелките на булката, облечени в еднакви рокли, са с нея и й помагат за разни неща. Тогава трябва да се шият еднакви рокли за няколко големи момичета, а е добре и обувките и бижутата им да си отиват, както и да имат букети (което аз съм виждала), и така едно-второ-трето - куп подробности. На мен ми харесва всъщност, просто аз се отказах още в началото. Освен това не искам да задължавам приятелките си как да се обличат и т.н. (макар че повечето всъщност бяха ентусиазирани).
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 25, 2008, 15:34:38 »

rozovka, права си, че тогава си е ангажимент - все едно още една булка... Но аз пък не харесвам варианта, в който приятелките на булката са в еднакви рокли... както ти каза, тъпо е да им кажеш как да се облекат, а и няма цвят и модел, които да отиват на всички.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 25, 2008, 16:34:04 »

аз също ще имам една голяма шаферка smile със сигурност няма да е втора булка, защото ще се облече както прецени. много сме щастливи и двете, защото и сестри да бяхме, нямаше да сме по-близки  heart cray heart cray heart
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #51 -: април 25, 2008, 16:44:45 »

Супер е това, Арлина и zvezdiche, добре сте го решили. Аз не съм мислила само за една голяма шаферка, защото по филмите все съм виждала няколко момичета, и някак ми се струваше задължително да са две или повече. Но всъщност сега като ви чета ми се струва съвсем нормално и едно момиче да е, особено ако наистина сте много близки.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 25, 2008, 16:55:15 »

ние ще имаме големи шафери-момиче и момче и четири малки шаферчета-2 момченца и 2 момиченца smile
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 27, 2008, 17:42:36 »

Моята голяма шаферка ще се отличава от останалите по една гривничка от роза като на моят букет. Казах и да се облече с каквото и както иска. Мисля да и купя по-специален подарък, не като на другите гости, защото много си я обичам и наистина ще ми е по-спокойно, че е до мен в този момент. Така не е особено голям ангажиментът, според мен.

А ще има ли някаква по-специална роля на сватбата?
Ако евентуално мислиш да я включиш в организацията (доколкото съм запозната шаферите може да помагат по време на сватбата - на булката, а сигурно и ма младоженеца) няма ли да и бъде по-лесно ако има още някой, с който да сподели тази отговорност?
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 27, 2008, 17:51:13 »

Да, ще има някой анагжименти в денят на сватбата, но не мисля, че са много и, че има нужда да са повече.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #55 -: май 01, 2008, 23:16:48 »

Аз също си мислех да имам 3 шаферки на българската сватба, облечени в 3 еднакви рокли, ушити при добър шивач, но май ще мина само с една ... Не мисля, че шаферките трябва да са в бяло като булката ... може би нещо бледожълто или бледорозово, бледозелено ...  blush
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #56 -: май 03, 2008, 16:14:29 »

Ние ще имаме две шаферки - мои близки приятелки. Bravo И възприехме същата идея - с еднакви рокли, ушити при добър шивач (колкото и трудно да го намерихме), в бледо зелено. Curtsey
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 15, 2008, 14:12:08 »

Здравейте.
За шаферките - това е нещо, което вие си решавате. Тразицията в България е да има шафери от страна на мъжа. Те помагат за всичко. А това с приятелките на булката е взаимствано от Европа. Затова вие си решавате всичко.
аз исках да имам само малки шаферки - 3 на брой. Но така стана, че аз бях в друг град, а момиченцата в други два града и са дъщери на мои братовчедки. Не се съгласиха да вземат пари от мен за роклите, не намерили 3 еднакви рокли и се отказали. И така имах 3 малки момиченца, но не в бели роклички.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #58 -: май 15, 2008, 23:19:14 »

Прасковен цвят звучи много вкусно  good
Какво ще кажеш за изчистен модел като този?



Или този (всмисъл с дантелка, но не точно такава)




Или пък нещо такова?




Май минах малко в оффтопик  blush
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 16, 2008, 15:10:00 »

Е, аз ще имам само една голяма шаферка (щяха да са две, ама...  pardon) Ще си и ушием рокля, близка до моята. И ще си има подарък, различен от този на останалите гости. Все пак е шаферка  pardon


* 2502-WBLU-dts.jpg (14.11 KB, 308x411 - видяно 4196 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines