Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 13:18:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шаферката - втора булка - 2 част  (Прочетена 198729 пъти)
 
benii
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #30 -: април 15, 2008, 18:51:42 »

Тази рокля е невероятна и цвета,и материята,и модела... shok
А за модела съм малко пристрастна,защото абитуриентската ми рокля е същата,само че черна и където свършва деколтето има едно като брошка,но неподвижно само от камъни и си я бях взела готова от Контесата във Варна
ренка можеш ли да я качиш да я видя,а от каква материя е ? smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 17, 2008, 11:12:43 »

Имам едно въпросче,кой трябва да купи роклите за шаферките?
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 17, 2008, 12:05:21 »

по принцип е както се разберете-на моите шаферки  рокличките ще ги купят родителите няма как просто доста дечица са Girl_hide
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 17, 2008, 15:45:25 »

Danitka и според мен както се разберете, но задължително да има уговорка, за да не остане разочарован някой. Ние например смятаме, че не трябва да ангажираме финансово никого и настояхме да платим роклята (дадохме парички, които се надяваме да са достатъчно), също и на кумувете няма да позволим да купуват нищо. Но ми прави впечатление, че хората по-скоро изявяват желание те да платят съответните неща - може би защото са ни близки и знаят, че сватбата е голям разход, така че едва ли щяха да се разсърдят, ако не бяхме решили да платим ние. smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #34 -: април 17, 2008, 17:22:30 »

Имам едно въпросче,кой трябва да купи роклите за шаферките?

Ами младоженците май. Аз имам малко забавен опит с това. Като дойде време да се купуват рокли, аз на всичките си приятелки разправям, че ще предложа на родителите им ние да платим роклите, но, те, естествено, ще ни откажат, така че това предложение е просто от любезност, и куртоазия един вид. Ама не стана така  funnytooth.
Активен
Dalia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Amor con amor se paga


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 17, 2008, 18:57:35 »

Цитат
Публикувана от: rozovka
Вмъкни Цитат
Цитат на: Danitkaaa в Днес в 12:12:43
Имам едно въпросче,кой трябва да купи роклите за шаферките?

Ами младоженците май. Аз имам малко забавен опит с това. Като дойде време да се купуват рокли, аз на всичките си приятелки разправям, че ще предложа на родителите им ние да платим роклите, но, те, естествено, ще ни откажат, така че това предложение е просто от любезност, и куртоазия един вид. Ама не стана така  funnytooth.

Това е малко кофти, аз точно поради тази причина не съм отваряла дума за "шаферски" рокли и костюми...то цената на една такава рокличка е съпоставима с цената на една маркова дреха, а повечето са супер кич и трябва да тръгнеш по мъките по разни шивачки, та аз за моята не пожелах да ходя да се ядосвам с шивачки и задължително исках готова. И особено, ако са повече дечицата и то ще ти излезе все едно си купуваш още една булчинска рокля, та и отгоре. Но иначе евала на момичетата, на които им се занимава  Bravo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 17, 2008, 22:30:00 »

Момичета няколко въпроса , че нещо не ми е ясно:
ние ще имаме 2 малки шафер4ета, едно момченце и  1 момиченце-те са ми племеници и за тях всичко е ясно.
но големите шафери-гледам че някои от вас  са имали повече от 1 момиче за шаферки, Аз си мислих че шаферите трябва да са момче и момиче? Ние за сега имаме  само момиче, нямам еподходящо момче, и не знам има ли такава практика в България да има повече от една шаферка?
Какво правят големите шафери по време на церемонията?
трябва ли аз да купувам рокля на голямата шаферка?
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #37 -: април 18, 2008, 06:42:05 »

roumyana, според мен всеки сам прави избора колко шафери да се поканят на сватбата и на каква възраст да са. Ролята на големите шафери е да се явят един вид като допълнителни домакини на сватбата - помагат на младоженците с необходими неща при организирането на сватбата и в самия ден, но не винаги се получава така. Ние до ден днешен се смеем с моите шаферки-приятелки, които забравиха булченската ми рокля на леглото в хотела... усетихме се чак в църквата, че роклята липсваше.  sarcastic
Относно дали трябва да купиш роклята на голямата шаферка - това зависи от нейните и твои финансови възможности. Ако можеш да си го позволиш - направи го - това ще е един голям подарък за приятелката ти.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 18, 2008, 09:47:18 »

Аз ще имам две малки шаферки близначки smile
на по 7 годинки ,чудя се колко ли ще излязат рокличките им  girl_impossible
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #39 -: април 18, 2008, 09:59:35 »

Danitkaaa в по големите сватбени салони предлагат шаферски рокли под наем и има доста добри и запазени !И до колкото знам наема между  15-30 в зависимост от модела .
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 18, 2008, 10:04:30 »

Ако наистина такава им е цената това е чудесно smile
Тези дни ще обиколя и ще проверя,само едно нещо ме притеснява,те са дечица,най - вероятно ще съсипят рокличките и тогавааа лошо .....  NO
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 18, 2008, 12:06:02 »

Момичета, имам няколко въпроса. Знам, че всички сте готини и ще дадете съвет.И дано не се повтарям.
1.Според вас колко шаферки трябва да има булката?
2.Може ли шафери да бъдат и мъже?
3.Сладко е да бъдат дечица, но не е ли по-удачно да са приятели/ки, за да могат спокойно и осъзнато да си изпълняват задълженията по сватбата?
4.И какви всъщност са техните задължения?
5.Всъщност шаферите/ките какви трябва да бъдат - роднини или приятели?
6.Дрехите на шаферите/ките (рокли или костюми), кои ги купува?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 18, 2008, 12:14:56 »

Момичета, имам няколко въпроса. Знам, че всички сте готини и ще дадете съвет.И дано не се повтарям.
1.Според вас колко шаферки трябва да има булката?
2.Може ли шафери да бъдат и мъже?
3.Сладко е да бъдат дечица, но не е ли по-удачно да са приятели/ки, за да могат спокойно и осъзнато да си изпълняват задълженията по сватбата?
4.И какви всъщност са техните задължения?
5.Всъщност шаферите/ките какви трябва да бъдат - роднини или приятели?
6.Дрехите на шаферите/ките (рокли или костюми), кои ги купува?

1. Според мен колкото прецениш ти самата и зависи как искаш да разпределиш задълженията
2. Разбирасе, че може и мъже, защо да не може  pardon на нашата сватба брат ми и брата на милото ще са част от шаферите
3. Ние ще си имаме и малка шаферка, но само за да и се радваме, а задълженията за големите
4. Да помагат на булката, при закичване на бутониерите (за най-близките), събиране на подаръците, подаряване на подаръците на гостите, общо взето трябва да са на разположение на булката почти през цялото време
5. И роднини и приятели - сама трябва да решиш. Мисля, че няма някакви ограничения  Wink
6. Пак много зависи - ние например ще купим само за малката сладуранка рокличка, а др. сами.  pardon

Дано да съм помогвала  good  danceg
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 18, 2008, 16:02:42 »

Момичета, имам няколко въпроса. Знам, че всички сте готини и ще дадете съвет.И дано не се повтарям.
1.Според вас колко шаферки трябва да има булката?
2.Може ли шафери да бъдат и мъже?
3.Сладко е да бъдат дечица, но не е ли по-удачно да са приятели/ки, за да могат спокойно и осъзнато да си изпълняват задълженията по сватбата?
4.И какви всъщност са техните задължения?
5.Всъщност шаферите/ките какви трябва да бъдат - роднини или приятели?
6.Дрехите на шаферите/ките (рокли или костюми), кои ги купува?

1. еми поне една-две /на мен ми бяха две/
2. естествено, че може-даже е по-сладко и ако е някой готин малък сладур  yahoo
3. какви толкова задължения-моите бяха на 7 и на 3 и си разбираха всичко какво им кадвахме-има голяма разлика от малките шаферки и големите-аз исках малки, защото е по-сладко!  good
4. на мен ми носеха шлейфа, хвърляха листенцата от розички пред нас и красяха снимките  Wink
5. еми преди време е било, че трябва да са роднини, но аз не съм се съобразявала с такива обичаи; сега мисля че няма голямо значение-на мен ми бяха племенничките.
6. Еми аз лично съжалявам че не си ги купих аз-защото не бяха еднакви, на по-голяма хич не ми хареса-ама какво да се прави-да съм мислила!  blush
Дано съм ти била от помощ! give_rose
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 24, 2008, 21:11:53 »

вече си имам шаферкиии  danceg danceg danceg
4 шаферки - даже така стана, че са 2 русички и 2 чернокоси мацки.
3 -те мои най-скъпи приятелки и на милото сестра му...


Момичета, аз ли трябва да им купя роклите??Как мислите??
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines