Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 00:24:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176435 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: март 04, 2009, 20:40:13 »

Здравейте от варна! Ние за цялостната организация на сватбата от късметчетата, през ритуала, арки, цвета, булченски букет, пътечки, декори и DJ  и водещ на самата сватба, абе всичко, което може да ви хрумне дадохме 3900лв. За мен тези 1000 лв само за посредничество са много, според мен има нещо друго!
  И аз мисля че това 1000 лв е доста висок хонорар за организацията ! Верно е че в всеки град е различно и във  всяка агенция, но хубаво е по основно да разпитате за какво точно са тези пари !  good
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #331 -: март 05, 2009, 09:49:35 »

а като се има предвид, че агенциите взимат и комисионни... тук малко, там малко...
ама като нямам никакво време за организация на сватбата....май ще прибягна до тази услуга. но може би не за всичко
Активен
kremmito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 05, 2009, 12:17:01 »

Според мен са съвсем нормални пари, като се има впредвид, че спестяваш толкова много време /особено ако не разполагаш с такова свободно/, нерви и др. Аз съм от Варна и ползвахме сватбена агентка за цялата сватба /без избора на ресторант, т.к. вече бяхме решили кой ще е/ вкл. и присъствие на самата сватба. За миг не съм съжалявала за това. Чувстваш се много по-спокоен, когато знаеш, че има някой друг, който се грижи за това всичко да върви така като трябва, и най-важнното, така както на теб ти се иска  smile
За мен това е напълно оправдан разход  good

Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #333 -: март 05, 2009, 16:04:14 »

и аз подкрепям горното мнение от необходимостта от сватбен агент. Така ще мога да обърна повече време на милото и на гостите си. а иначе само ще трябва да тичам насам натам и да командвам.

п.п. а за парите май като се замисля наистина не са много
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 05, 2009, 16:46:42 »

За мен това е напълно оправдан разход  good
Между другото и ние се спряхме на Наталина в крайна сметка smile Просто като я види човек на живо има невероятно излъчване и с това ни спечели окончателно.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #335 -: март 05, 2009, 18:41:20 »

Ще добавя още нещо към горния си пост.  На мен лично когато работиш с агенция ми харесва това, че те ме "бутат" всичко да се движи по организацията, включително неща, които са досадни за правене и които може би бих отложила за последния момент (което, разбира се, не е подходящо).  Нормално е примерно ти да се съсредоточиш в определени детайли, които да изпипваш безкрайно, защото ти е супер кеф, но докато примерно ти се колебаеш супер много за цвета на кошничките за хвърляне, да забравиш за нещо организационно, и да се стовари в последния момент.  Би трябвало агентът да има "глобален" поглед върху цялата организация и да се погрижи тя да функционира, а ти да си избираш неща според вкуса си и да си мислиш за роклята и прическата, а не да се тревожиш кой ще докара ракията в ресторанта, примерно  blum
много хубаво е написан поста  good
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 05, 2009, 19:25:43 »

Момичета, колебая се между две сватбени агенции, но ми стана чудно защо на сайта на Вълшебниците няма никакви снимки на украса, която те са правили (или аз съм сляпа и не я виждам в сайта им) crazy. Моля, ако някой знае къде има снимки на украси, правени от тях, да ми каже.

Мерси
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #337 -: март 05, 2009, 21:32:44 »

Момичета, колебая се между две сватбени агенции, но ми стана чудно защо на сайта на Вълшебниците няма никакви снимки на украса, която те са правили (или аз съм сляпа и не я виждам в сайта им) crazy. Моля, ако някой знае къде има снимки на украси, правени от тях, да ми каже.

Мерси

ми то няма.... а и сайтът им е много смотан честно казано... не знам как са в действие... коя у другата агенция на която си се спряла
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #338 -: март 06, 2009, 03:57:36 »

snowhite i peteto, аз мога еднинствено да ви препоръчам агенцията, която съм наела, защото след като бях на тяхна сватба миналата година, знаех, че на никого друг не мога да си поверя сватбата - това е наистина невероятен екип и прави уникални сватби, които не могат да се сравнят с нищо друго. Просто нямат нищо общо с останалите агенции, съвсем друг филм. Цените са абсолютно нормални и аз дори очаквах да е по-скъпо. Организацията е желязна ( в добрия смисъл!)  и цената за нея се изготвя според това какво искаш и доколко агентът да се ангажира с подготовката, а церемониите на открито и ритуалите са авторски и са просто вълшебни.
snowhite, преди да видя поста ти тук, ти отговорих в темата за диджея, защото видях че и ти като нас имаш по-специален музикален вкус  diablo  Украсите им също са на страхотно ниво и имат много подробна галерия.
Така че аз ви препоръчвам Сватбарите www.svatbarite.com.
Единственият проблем е, че са много търсени и нямат много свободни дати, така че няма гаранция дали ще са свободни за вашите дати - ние ги ангажирахме през януари и се наложи да си сменим датата, защото вече бяха заети...
Аз съм много спокойна с тях и в момента подготовката ни върви много приятно и интересно. В сайта им има секция за отзиви на техни младоженци и там също можете да видите за какво иде реч. good
katter, щом си наела Приказен ден, е сигурно, че ще имаш много красива украса - дизайнерката им е абсолютен професионалист. Моя братовчедка ги ползва и съм видяла лично че наистина украсяват много изискано, просто са по-скъпи. Това за което трябва много да внимаваш е организацията, защото там нещата куцат и някои неща не са ясни до последно. Просто бъди по-внимателна и не се предоверявай.
Успех на всички  smile
« Последна редакция: март 06, 2009, 12:30:33 от siyana » Активен
kremmito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: март 06, 2009, 12:01:01 »

Бухтичка поздравления  Wink няма да съжалявате. Много положителен човек, който те зарежда със страхотни емоции. Аз бях набелязала 3 сватбени агенции, които да обиколим преди да си изберем. Първата беше Наталина, след срещата ни с нея бях напълно убедена, че това е нашият човек.  good

Успех с подготовката  smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: март 06, 2009, 12:14:47 »

snowhite, може би ако им изпратиш мейл, Вълшебниците ще ти покажат снимки на украси, правени от тях. Но тук има и нещо друго - украсата, която са направили на една сватба, може изобщо да не се хареса на вас - всичко е въпрос на вкус и е строго индивидуално. Та може и затова да не са сложени никакви снимки. Едни харесват балони, други - цветя, трети - нещо друго.
(Въпреки че и аз подкрепям добре направените сайтове, защото в днешно време те са първия досег на клиента до всеки, които предлага дадена услуга/продукт. А от техния сайт ми харесва списъка "Стъпка по стъпка" - много е полезен.)

Креми, а вашата украса е просто чудесна  good Голямо браво за агентката  Bravo
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 07, 2009, 11:21:55 »

и аз това питам... кажете поставените лица crazy
Момичета, престанете с тези въпроси за поставени лица! Във форума наистина има регистрирани лица от агенции, но това не е забранено все пак. Забранена е явната реклама, която поне nasi не прави, а изказва мнение и според мен се опитва да помага с идеи. Много ясно, че ако някой има под 10 мнения и рекламира дадена агенция или нещо друго, се смята за реклама и съответно тези мнения се трият от модераторите, след като се видят. Но не търсете под вола теле и моя съвет е не да чакате някой да ви даде мнение за дадена агенция в интернет и да се чудите дали това е човек, който наистина я е ползвал или поставен човек, а си направете среща с агенцията и сами преценете дали може да им се доверите. Има много начини да се разучи как работи дадена агенция. Пожелавам ви успех в търсенето на най-подходящата а вас! good
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: март 07, 2009, 19:54:45 »

Мерси за отговорите, дами. Другата агенция е Фея, не знам дали някой има впечатления от нея. Аз съм присъствала на сватба, организирана от Ади Цанова, но не съм толкова близка с младоженците, че да ги питам за цени. Всичко беше перфектно изпипано, но мисля, че тя взима много пари. Някой има ли информация колко са пакетите при нея? Не ми трябват точни цифри, а само горе-долу ориентация, за да знам има ли смисъл да си губим времето.

Смятам да ползвам координатор в сватбения ден, украса с живи цветя и някои съвети за диджей, фотограф и др. Не искам пълни пакети, или нещо подобно, защото за някои неща и сама ще се справя.

Лек ден
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #343 -: март 07, 2009, 23:44:00 »

Мерси за отговорите, дами. Другата агенция е Фея, не знам дали някой има впечатления от нея. Аз съм присъствала на сватба, организирана от Ади Цанова, но не съм толкова близка с младоженците, че да ги питам за цени. Всичко беше перфектно изпипано, но мисля, че тя взима много пари. Някой има ли информация колко са пакетите при нея? Не ми трябват точни цифри, а само горе-долу ориентация, за да знам има ли смисъл да си губим времето.

Смятам да ползвам координатор в сватбения ден, украса с живи цветя и някои съвети за диджей, фотограф и др. Не искам пълни пакети, или нещо подобно, защото за някои неща и сама ще се справя.

Лек ден

snowhite, доколкото знам Ади Цанова предлага пакет на цена около 3500 лв. и това е за цялостна координация, но тя не предлага частични пакети. Според мене по-реалистично за твоите нужди от отделни услуги е да се обърнеш към Вълшебниците или Фея, щом си ги набелязала. Но все пак ако ти е харесала сватбата на Ади Цанова, на която си била, може би е добре да провериш лично, за да си сигурна.
« Последна редакция: март 07, 2009, 23:48:21 от siyana » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: март 09, 2009, 11:56:49 »

За "Фея" - единственото, което ползвах от там (и въобще от агенция) за организирането на сватбата си - беше украсата на ресторанта. Е, успяха да ме разочароват.

Какво точно се случи?

Обаждам се аз (може би около месец преди сватбата) и тя ме праща в един цветарски магазин, където да търся еди коя си (в момента не се сещам името)... Отивам там, обяснявам им случая и те ми дават каталог със снимки от сватби. Аз харесах една украса и им казвам искам тази украса, но в светло синьо, без цветята и тази и тази част искам да са по-прибрани - те ми отговарят, добре, няма проблеми. Почнаха да си записват кога е сватбата, в кой ресторант, каква украса искам - дори го нарисуваха! И аз питам кога трябва да се плати капарото, колко трябва да се плати и т.н. Те ми отговарят - не се притеснявайте, има време. Също тогава ми обясниха, че ако искам те да ми сложат украсата - струвало 50лв допълнително, но тъй като аз исках украса само на младоженската маса и те ми казаха изрично, че не им се разкарвало само за това и ако можело някой да я вземе предния ден украсата, да плати капарото съответно и ние да си я слагаме. И аз си викам - ами добре, няма проблем и това някак ще го разреша.
Около 2 седмици по-късно отидох пак там, за да доуточня някои неща. Жената, с която говорих преди, я нямаше, но момичето, което беше там си записа и каза, че ще й предаде.
Два дни преди сватбата магазинчето беше затворено и имаше някаква оставена бележка. Викам си - ок, украсяват някъде сигурно, все пак сме се разбрали за утре.

В деня преди сватбата баща ми отива там, както съм му казала, че сме се разбрали и какво се оказва? Пак затворено. Телефонът, който беше изписан на вратата на магазина, обаче, явно беше нещо развален, защото даваше постоянно заето. Обадих се на агентката от агенция "Фея", обяснявам й какъв е случая. Тя ми дава телефона на жената, с която съм говорила преди. Обаждам й се на нея и я питам какво става, а тя ми отговаря "Ама аз мислех, че сте се отказали". Е, казвам ви - това беше първият и единствен път, когато съм се развикала на някого по телефона. Тотално се вбесих - как така ще съм се отказала, като уточнявам всички детайли, идвам втори път за доуточняване на нещата и какво ли не още? Тя ми вика, ок - няма проблем, ние ще я сложим украсата, елате довечера да донесете капаро. Оправихме го това нещо - и си викам - е, случват се и такива неща.

Да, ама на следващия ден украсата изобщо не беше това, което исках... Първо беше дори по-разперена, отколкото на снимката, която гледах - даже се влачеше по земята, а аз исках да е по-прибрана, второ - нямаше ги панделките, които имаше на снимката, която гледах - е, ок - може да се плащат отделно, ама да ми кажат! Аз да не съм сватбена агенция, че да знам, че са отделно? И че трябва да им уточнявам, че като не искам цветята, искам панделките?

Ами какво да кажа - пълно разочарование! girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines