Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 01:54:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176654 пъти)
 
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #345 -: март 09, 2009, 16:25:49 »

много неприятно се е получило..... ама нали в крайна сметка сватбата е минала окей... цветята са малка дреболия.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: март 09, 2009, 22:42:39 »

незная колко малка дреболия са, но на мен лично би ми се скапало защото правиш толкова организации, подготовки, разчиташ че нещо ще е страхотно и накрая обрикана на сватбата е скапан заради някоя която я е домързяло дори да си отвори тетрадката да види какво сте си говорили и какво си е записала, просто ужас, искренно съчувствам на menyanthe , но се надявам, че въпреки всичко сватбата е преминала изключително весело  danceg
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 09, 2009, 23:02:28 »

menyanthe, съжалявам,че въпросът ми върна толкова тежки спомени  cray Определено няма да им се доверя! И то какво излиза, че накрая на остане една агенция (освен Ади, която не мога да си позволя), която може да върши работа?! Мислех, че да си булка било повече вълнение и веселие, а всички тези некоректни хора, го превръщат в притеснение и нерви  angry

Ох, ще продължа да търся агенцията, която няма да ме обере до шушка, а и да предложи каквото сме се договорили точно.

Благодаря ти още веднъж, menyanthe и се надявам, че въпреки всичко си оценила момента, в който се събирате официално с твоя любим  good
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #348 -: март 10, 2009, 00:16:11 »

snowhite, наистина не мога да се съглася с теб, че Ади е единственият агент, който си струва. Съгласна съм с тебе и с другите момичета, че има много некоректни хора в този бизнес и много от тях го правят комерсиално и само като бизнес. Моя брадовчедка също си изпати, и то от известна агенция. Няма да споменавам пак агенцията, която аз наех и от която съм много доволна, но те уверявам, че има и почтени хора и за щастие срещнах едни от тях. Видях ги и като гост на сватба, и сега като клиент и съм наистина доволна не само от професионализма, но и от самите хора като личности - интелигентни и коректни. Съдейки от това, което ти сподели в друга тема, че търсиш, snowihte, ти реагирах спонтанно  diablo и просто съм убедена че би била повече от доволна и изненадана в най-положителния смисъл от хората, които ти препоръчах. Ако имаш по-конкретни въпроси или съображения, пиши ми на лични и с радост бих ти помогнала с нещо повече от това, което можем да си позволим тук, за да не става реклама и да не нарушавам правилата на форума. Желая ти искрено да откриеш твоите хора, които и да са те, и да имаш прекрасна сватба! Същото пожелавам и на всички момичета във форума, и на себе си също  Wink .
Аз влязох в този форум по-скоро емоционално, отколкото от реална нужда от информация, защото все пак имам добър консултант, но открих много полезни детайли и хрумки, с които сега дообогатявам идеите си за сватбата. За което съм благодарна на всички момичета и ще се радвам и аз да съм полезна с каквото мога.
« Последна редакция: март 10, 2009, 09:22:13 от siyana » Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #349 -: март 10, 2009, 09:15:00 »

siyana и snowhite, има толкова много агенции, не може само Ади да прави перфектна организация, може би просто не сте попаднали на подходящия агент. Тя може би има най-много опит покрай мъжа си от Ред Девил.... но не може да няма и други сватбени агенти които се справят не по-лошо от нея. А да не говорим, че нейните услуги наистина са мега скъпи и малко хора могат да си го позволят. влизах в сайта и неотдавна и там бяха само мнения на чужднеци за добре свършената работа.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 10, 2009, 19:04:02 »

Ами аз на самия ден на сватбата реших, че вече няма да се впрягам каквото и да става и ще си правя купона и толкова. И просто си казах "Е, майната му.". Но това не значи, че не мога да се оплача и да предупредя останалите, нали?  girl_wink
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: март 10, 2009, 20:15:17 »

Съжалявам, момичета, имах предвид, че вярвам, че някъде има и истински подходящата за мен агентка, но все още не съм я срещнала Wink. Малко треската ме беше хванала blush . Сега ще пробвам със среща на живо със сватбарите - добре звучат!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #352 -: март 10, 2009, 20:31:36 »

 Моят съвет е да ползвате агенциите в цяла България само за украса, където и да е било на сватбеното тържество. Всякакви други услуги са риск за вашия празник. Все още няма "порастнала" агенция в България.
 Между другото агенциите са се специализирали добре в украсата, защото това се търси от тях в 99 % от случаите.
« Последна редакция: март 10, 2009, 20:35:46 от Pachoran » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: март 10, 2009, 22:10:50 »

Pachoran, ако не видя - точно това е единствената услуга, която ползвах от сватбена агенция Фея (а и от сватбена агенция изобщо) на сватбата си - всичко друго си го организирах аз (не без помощта на момичетата от този форум, разбира се  girl_wink ).  Та явно според твоите думи и моят [горчив] опит - агенциите (и по-точно тази конкретно) не стават за нищо.  smile
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 10, 2009, 22:21:37 »

здравейте момичета аз съм си наела агенция от Пловдив, но ще се женя в Търново трябва да ви кажа че кординацията е чудесна и хората си разбират от работата и няма хонорар.Те искат хонорар повечето агенции за това, че ще ти вземат пари  за организацията от която ще спечелят и без това малко нагло не е ли...ако сие интерисъвате ще ви кайа агенцията тя прави сватби в цяла България girl_wink
Активен
mirror
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #355 -: март 10, 2009, 23:09:09 »

Здравейте, момичета!
От две седмици и аз съм във вашите редици на кандидат-булка и от съвсем практични съображения изследвам целия сватбен нет и влязох в този форум, поглъщайки всяка ценна информация в търсенето на перфектната за мен агенция. Мненията ви бяха много полезни за мен и потвърдиха някои мои впечатления, а също ми дадоха нова информация. От вчера си признавам, изпаднах  май в паника, защото се оказва, че нямам време. Аз нямам никакво време за организация и имам финансовата възможност да си позволя добра агенция, но не искам да си хвърля парите на вятъра за некоректни хора, както се очертава в повечето случаи, и да остана разочарована и измамена. Утре ми е последният ден за размисъл и почвам да действам. Но днес се оказа, че не знам как да постъпя, защото нещата се оказаха малко по-сложни, отколкото очаквах. Търся лоялна фирма, която си знае работата и която може да украсява добре – държа на украсата, защото ще имам много гости от чужбина и за мене това е важно.
Значи, единствените агенции, които отговарят на нивото, което търся и имат своите добри страни, са 4 на брой:
Приказен ден – съвършената сватбена украса
Ади Цанова – име-марка и символ на компетентност и сигурност
Сватбарите – интелигентна визия, хубави декорации и оригиналност в посланията
Диаманти – претенция за елитарност и лукс
Активен
mirror
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #356 -: март 10, 2009, 23:09:37 »

Дотук добре. Но се оказа не съвсем.
Ади Цанова – бях на нейна сватба лятото на 2007 г. Всичко организирано по конец. Прилична декорация. И.... най-скучната сватба, на която съм била. Ледено студена сватба, все едно бях във военна или партийна организация. Ади Цанова като един надзирател, който се е взел много насериозно, леко намръщена и много сериозна. Музиката избрана предварително без никаква свобода на диджея, който само пуска каквото му е наредено. Имах чувство че трябва да питам за разрешение може ли да отида до тоалетната. И – много висок хонорар, който не разбрах всъщност с какво е оправдан. Иначе гафове няма – но както разбрах по-късно – много надувани цени за неща, които струват значително по-малко. Сега влязох в новия й сайт – и съмненията ми за грандомания се потвърдиха.
Приказен ден – не съм била на тяхна сватба, имам инфо само от втора ръка (приятелка на приятелка....) и инфото от форумите. Разбрах, че тук става въпрос за големи проблеми с организацията и нелоялност към клиента, това се потвърди и от филма по БТВ за сватбите, на който попаднах наскоро и където ореолът на едната собственичка доста се развенча. И тук грандомания. Но – имат прекрасни декорации. Жестоко раздвоение за мен и чудене да си рискувам ли организацията и да прежаля ли няколко хиляди лева за съмнителни консултации.
Сватбарите – никакво инфо от първа или втора ръка, но обещаващ сайт и много емоционални отзиви на клиенти, които сякаш повтарят едни и същи думи – вълшебство, приказка и суперлативи за агентката, която се очертава интригуваща и образована личност и от начина, по който се промоцира. Декорациите са ок, сватбите и церемониите - уникални.  Но се оказа, че все някъде нещо трябва да не става – днес се обадих за среща и се оказа, че те са заети за моята дата, дори за съботата след моята дата, ако реша да местя. А по-следващата събота било отрязване главата на Йоан Кръстител и не се правели венчавки. Това ме спече много, защото мацката звучеше много в час по тел. и се ядосах на късмета си. Не поемат по 2 сватби в един ден, освен ако не са дневна и вечерна. Шанса е да сменя в неделя, но за 50 човека от чужбина това ще е сериозен проблем и подлагам на риск тяхното идване в БГ.
Диаманти – тук цъфна голямата изненада. Минавах случайно с колата покрай магазина на Принцес и се отбих да видя за какво става въпрос по отношение на Сан Патрик. И като ме грабна оная ми ти жена – оказа се, че тя е и собственичката на Диаманти. Тя била единствената агенция и вместо да се концентрира в роклите, ме изнудва да я наема и като агенция. И ме изгуби и за двете. Пак грандомания. И то в сериозни мащаби. А мен това много ме дразни
Аз съм успяла жена за възрастта си, но не обичам да ми се правят на велики. Нито аз се правя на велика – обичам делата, а не думите.

И така – аз съм без агенция и ми идва да се гръмна. Не очаквах, че ще се наложи да пиша тук, но вече съм много притеснена. Не знам какво да правя. Моля ви за съдействие. Имам 2 варианта:
1. Да наема Приказен ден за украсата и да дам организацията на друг агент. Но кой ще се навие на такъв вариант??? Познавате ли лоялен човек с опит в организацията на събития, който няма да се обиди ако дам украсата на Приказен ден?
2. Военна сватба тип Ади Цанова и дисциплина до стерилност. Честно да ви кажа не разбирам защо я възхваляват.
Днес ми хрумна и абсурдният вариант да се обадя на Евгени Мичнев!!!
Има и последен вариант – отмяна на сватбата за началото на другото лято, ако държа да е сватбата, която искам, и да имам време да се подготвя отдалече, а не в паника.
Много ли ви отегчих? Съжалявам. Поне подредих мислите си. Надявам се нещо да изскочи и да намеря решение. Благодаря ви за търпението. Аз нямам сили за нищо, освен да си легна и да чакам прозрение свише.
« Последна редакция: март 10, 2009, 23:21:22 от mirror » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: март 11, 2009, 08:21:20 »

здравей, аз иомах твоя проблем исках да се съчетае всичко страхотна окраса със забавна сватба.Исках гостите да си кажат е не сме мислили , че така може да се направи сватба затова след месеци търсене се спрях на Нинастил много ама много съм доволна от това което ми предложи, тя иска и ще направи сватбата ми така както аз съм си мечтала. Ако още не си избрала виж и неината агенция, тя прави сватби из цяла БГ Ето и сайта http://ninabg.com/
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #358 -: март 11, 2009, 10:24:28 »


siyana, ти да не си агент на тия сватбари  crazy  зачетох се в темата и само хвалебствени постове откривам. И за какво говориш
....  пиши ми на лични и с радост бих ти помогнала с нещо повече от това, което можем да си позволим тук, за да не става реклама и да не нарушавам правилата на форума.
  та  ти им правиш директна реклама постоянно  diablo .... само дето адрес и телефон  на фирмата не си дала. аз разбирам да кажеш веднъж, два пъти... щото тук споделяме освен вълнение и впечатления... ама тооо.
Аз НЕ ИСКАМ и НЯМА да РАБОТЯ с агенция. Ще си организирам сватбата САМА с помощта на приятелка.  Dance2 Имам и времето и въображението за да осъществя сватбата на мечтите си. Dance2  И моля те не ме уговаряй на лични да ползвам ТВОЯТА АГЕНЦИЯ. Благодаря!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #359 -: март 11, 2009, 10:41:34 »

mirror, с интерес прочетох постовете ти, но не разбрах нещо относно мнението ти за Ади Цанова - защо смяташ, че нейното присъствие и организация са "вледенили" въпросната сватба? В края на краищата настроението на сватбата зависи от младоженците, кумовете и гостите. Ако нещо не се получава в това отношение, не би трябвало да е виновна сватбената агентка. Тя отговаря за организацията и украсата, нещата да са по план, да няма гафове, но оттук нататък - не може да анимира всеки гост поотделно... Песните за диджея - ами според мен това е работа на младоженците, и е предварително консултирана с тях, не вярвам сватбената агентка да е избрала песните и да е "наредила" на диджея да не пуска нищо друго... Дано не се засегнеш, аз не съм била там и ти имаш първи впечатления, но все пак не може да се очаква агентът да прави цялата сватба, настроението не зависи от него все пак...
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines