Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:58:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 282642 пъти)
 
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 15, 2008, 13:03:00 »

Нали знаете хората са казали откъдето е влезнало от там ще излезе smile  затова то като ни доиде времето и ни напъне връщане на зад няма,боли,неболи бебчето трябва да излезе smile smile smile
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 15, 2008, 13:33:51 »

 good good good
Аз избягвам да се замислям за раждането, защото като взе да наближава и ме хваща малко шубенце. blush
Ама няма как да избягам от това и си казвам, че каквото е писано - ще стане. girl_impossible
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 15, 2008, 14:08:39 »

........само аз ли не се ужасявам от мисълта да раждам(вагинално)??? huhhuh.gif
От сега съм се настроила,че нещата ще минат леко и бързо.....незнам защо така си мисля,но предпочитам да не "Ахкам" и "Охкам"........а да го приема като нещо съвсем естествено good
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 15, 2008, 16:10:35 »

То и аз предпочитам така да мисля за раждането (въпреки че на мен май ми се налага секцио, а аз бих предпочела естественото раждане), а пък като дойде времето то ще си покаже.Няма за какво да се т=хкаме предварително от сега....
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: януари 15, 2008, 17:58:59 »

И аз го приемам за естествено вагиналното раждане. По-скоро ме е страх от това, което следва...
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 16, 2008, 10:08:56 »

Мамита аз днес пак съм налице с поредния странен въпрос - от доста време ме болят ставите - и аз незнам как да обясня кои точно стави - не са точно седалищните,ами тези отпред между краката...... Та чувствам се сякаш някой ми е хванал краката с менгеме и се опитва да ми ги разчекне настрани.....И това особено силно го изпитвам като вървя....Моето обяснение е,че както казват лекарите се разширява таза, за да се приготви за раждането, ама според мен е рано това да става от сега...Освен това аз по принцип си имам доста широк таз, закъде още се разширява crazy crazy crazy И дали изобщо е това?А уж пия флуор за костите и зъбите още от 3-ия месец, че нали било хубаво за бременни и осбено за кърмещи мами, че им ставали доста трошливи кокалите тогава....Незнам какво да мисля....Някой има ли с подобни терзания?
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 16, 2008, 10:14:34 »

И при мен го има това (и то пак от рано започна). Споко, и аз го отдавам на разширяването на таза.good При мен от около месец се появи и болка в ставите на ръцете. Сутрин като ставам от сън ме боли всяко едно кокалче на пръстите, но след около 30 мин. отшумява. Като го попитах за това, доки спомена нещо за повишеното количество кръв в организма и размекване на хрущялите....пуст бременлински мозък...много забравям... crazy
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 16, 2008, 10:18:56 »

Някой има ли с подобни терзания?
Аз...имах подобни терзания.Още от средата на бременността-наболваше ме точно там и както ти си го описала и аз си мислех,че е много рано за разширяване на таза,бях чувала,че това се случва чак към края на бременността,но...това беше положението pardon И,Диди,това,че имаш широк ханш не значи,че няма да ти се разшири таза,за да се улесни родовата дейност.А ако знаете колко е странно това,че известно време след раждането ханша пак се прибира до нормалните си размери tease за щастие,де Wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 16, 2008, 10:31:43 »

Оф слава богу, че е нормално!Успокоихте ме милички!И аз бих казала, че дори от месец съм с тези усещания, но все си мислех, че ще спре, ама не спира!И да, и аз като стана от сън ме болят всички кокали и после отшумява..... girl_impossible
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 16, 2008, 12:32:47 »

да се присъединя и аз имам някакви странни болки в таза или по скоро много често ми се схващат краиниците и  горната част където ми се захваща бедрото за таза smile еи много странна работа е това ,защото и аз мислех че това разширяване на таза става кам 9-тия месец като наближи раждането
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 16, 2008, 13:27:10 »

Много странно нали?Поне знаем, че явно е нормално...

А ето я всъщност и обещана информация за кръвните групи вчера (аз малко съм се объркала, че в книгата пише кои кръвни групи са по-добре за бременните; основно явно се набляга на резус фактора!):

„Човек от група АВ може да получава всякаква кръв. Той е универсален получател.Човек от група 0 може да даде кръв на всички останали.Той е универсален донор. (за другите А и В не пише нищо,но доколкото си спомням те могат да даряват и получават кръв от същата кръвна група!).”
 „Когато се прелива кръв от човек с Rh(-) на човек с Rh(+) няма последици.
Когато се прелива за пръв път кръв  Rh(+) на човек с Rh(-) , също няма място за безпокойство.При това положение човекът с Rh(-) реагира като произвежда аглутинин анти-D. Ако се прелее отново кръв Rh(+) на същия човек с Rh(-), червените кръвни клетки  Rh(+) на донора ще бъдат унищожени от аглутинините анти-D на приемателя, от което ще произлязат тежки инциденти за приемателя!”
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 16, 2008, 13:27:36 »

И още:

„Когато и двамата родители са Rh(+), детето е също Rh(+).Всичко е наред.
Когато и двамата родители са Rh(-) и детето сответно е Rh(-).
Когато майката е Rh(+), а бащата Rh(-), вероятността детето да е Rh(-) като бащата е 1 към 3, но тъй като кръвта му не влиза в контакт с майчината кръв, това е без значение.
Когато майката е Rh(-), а бащата Rh(+), има опасност от несъвместимост между майчината и феталната кръв. Тази опасност съществува при положение, че детето е Rh(+), като бащата, и вероятността за това е 2 към 3. Точно в този случай, когато майката е Rh(-), а бебето Rh(+), което се среща при 15% от хората, при първескините няма място за безпокойство.Във всеки случай червени кръвни клетки от феталната кръв Rh(+) ще преминат в майчиното кръвообръщение при измененията в плацентата към 4-ия месец и особено при ражането, когато плацентата се отделя и изпада. Аглутиногенът D, съдържащ се в червените кръвни клетки на детето Rh(+), предизвиква образуването на аглутинини анти-D в майчината кръв. Това остава без последствия за здравето на майката. Проблемът е при втора бременност, ако детето е отново Rh(+). При това положение червените кръвни клетки Rh(+) от феталната кръв отново ще преминат в майчината кръв и ще увеличат съдържанието на аглутинините анти-D. Тези аглутинините анти-D ще преминат през плацентата и ще се настанят в червените кръвни клетки на бебето, което ще доведе до увреждането им. Така се поставя началото на хемолитичното заболяване на новороденото. Изразява се с тежка анемия, сериозни увреждания на черния дроб и далака, които често имат фатален край за зародиша или за новороденото.”
Дано сте разбрали нещо и дано никой не се е изплашил от последното....

Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 16, 2008, 13:37:14 »

при RH(-) на майката и + на плода тогава ли говорим за RH несъвместимост crazy аз съм го чувала но така и не съм се интересувала повече по този въпрос а е наистина интересно
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 16, 2008, 13:38:06 »

didi_vla1983 май имаме една и съща книга за бременни  Wink
снощи го четох същото
само едно допълнение
Когато е първа бременност вероятността от антителата за кръвта е многооооо малка, проблем би могло да има при 2 ра бременност
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 16, 2008, 13:39:17 »

при RH(-) на майката и + на плода тогава ли говорим за RH несъвместимост crazy аз съм го чувала но така и не съм се интересувала повече по този въпрос а е наистина интересно
да точно
на-добрият вариянт е майката и бащата да са с еднакви + или -
или майката да е +
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines