Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:16:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 161179 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 18, 2008, 20:20:47 »

Pachoran, когато поставих въпроса си, не съм очаквала определения за оператора ми и това дали той е стругар или не изобщо не е темата на дискусия.

Благодаря за отговора.

Мисля, че в крайна сметка ще ми излезе най-изгодно да си купя двд, което да може да възпроизвежда и двата региона. Искаше ми се да си спестя още една кутия под телевизора, но не би.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: септември 18, 2008, 20:29:20 »

Eли ме изпревари...
категорично споделям мнението и. говорихме на лични за това.
според мен колкото и да се прехвърля от PAL  към NTSC, винаги ще има проблем с качеството, защото 24 frames при PAL срещу 29,97 зa NTSC...
и да, най-лесното разрешение на проблема им е ново двд, което просто плейва PAL.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: септември 18, 2008, 21:59:08 »

Хахаха, да стругар е сигурно  crazy Ние тук в този форум от всичко трябва да разбираме - и да получим една тапия накрая - специалист сватби - как според теб да предположим в какъв формат трябва да се снима филма? Много е лесно да се плюе върху другите в бранша.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #318 -: септември 19, 2008, 16:05:52 »

Аз само ще кажа, че човек трябва да умее да се радва на упехите на другите, дори и да са му конкурениця, а е да плюе наред, защото един е успял, а другия не. Да има много кадърни хора, които не можаха да си намерят попрището и работят за ниско заплащане, но това не означава, че трябва да люеме другите, които успяха. Аз в такива случаи казвам " Браво на него. Да е жив и здрав. Дай боже един ден и на мен да ми се случи"
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #319 -: септември 19, 2008, 16:09:09 »

И понеже все пак темата е такав....аз бих препоръчала следният DJ. Казва се Митко Томенов и на сватбата на моя приятелка вдигна 205 човека на крак,следеше желанията на гостите и повреме на ритуаите правеше озвучаване, от което направо настръхвах. Препоръчвам го силно, без да имам нищ ообщо с него. Взех телефона му от моята приятелка. Ако това се счита за реклама, че съм споделила мнение ..моля да се изтрие, но мисля, че темата е такава.

Модератор:Телефони само на лични съобщения!!!!!
« Последна редакция: октомври 05, 2008, 17:29:35 от gucci » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #320 -: септември 19, 2008, 17:37:48 »

Няма проблеми при транскодиране от и на двете системи за цветна телевизия, стига да се ползва нужната техника /пет цифрена сума в евро/. Сватбеният бранш обаче стои доста далече от тези неща. И не се обиждайте, че наричам "сватбеният оператор" по този начин, защото просто той не е такъв. Не се опитвайте да докажете, че негърът /NTSC в България е често срещано явление /PAL
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: септември 20, 2008, 10:07:21 »

Няма проблеми при транскодиране от и на двете системи за цветна телевизия, стига да се ползва нужната техника /пет цифрена сума в евро/. Сватбеният бранш обаче стои доста далече от тези неща. И не се обиждайте, че наричам "сватбеният оператор" по този начин, защото просто той не е такъв. Не се опитвайте да докажете, че негърът /NTSC в България е често срещано явление /PAL

Съжалявам, ако звуча грубо, обаче не мисля, че има професия "сватбен оператор" въобще...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #322 -: септември 20, 2008, 14:55:33 »

 Да, има ! И ако е такъв - нямате проблеми ! Операторът от Българска Национална Телевизия ХХХ снимащ в Министерски съвет, няма да дойде да снима Вашата сватба, но ако случайно го видите да го прави, знайте че има проблем с половинката си в почивния си ден. Операторът от бТВ УУУ снимащ предаването "Сблъсък" просто не може да бъде едновременно на две места, но ако го видите в ритуалната зала значи или се жени или е уволнен от телевизията, защото снима сватби. Операторът ZZZ от Нова телевизия си има други ангажименти в събота и неделя. И т.н. и т.н.
 Госпожо или госпожице от бранша - слезте на земята и ползвайте услугите на сватбения оператор.
Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #323 -: октомври 05, 2008, 16:39:05 »

Абсолютно подкрепям мнението че няма професионалисти сватбари.Независимо оператори или ди джей или каквото и да било.Просто такова училище няма.Професионалист е този който го практикува достатъчно време и хората са доволни от неговите услуги.Мога да дам пример със себеси въпреки че не е редно. Аз съм технолог по професия и си я практикувам.Занимавам се с хранителни технологий.Музиката обаче е моята страст от дете. Свиря на китара и пея.Това обаче одавна е само в къщи.С музика обаче се занимавам и професионално на сватби фирмени партита децки рождени дни и т.н.т. Събота и неделя и някой път когато се наложи и през седмицата. Това не ми пречи на другата работа. Името няма да си го кажа защото сигурно има доста младоженци тук на които съм им водил сватбата. Така че това да не ви интересува кой какъв е.Аз лично познавам само един оператор който работи в телевизията и ходи по свадби но той в БНТ носи техниката и се води нещо като пом. оператор.Това не му пречи да ви заснеме сватбата безупречно .
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: октомври 05, 2008, 17:06:39 »

Момичета, някакви отзиви за DJ Миро от Пловдив?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #325 -: октомври 05, 2008, 17:12:18 »

 По тази логика уважаеми господине сватбата като събитие се обслужва от непрофесионалисти. Професионалист не знам да ли знаете какво означава, но в никакъв случай не се взема под внимание какво сте завършили, а до каква степен владеете професията, която упражнявате, за което получавате и съответното възнаграждение. Щом смятате, че професия DJ не съществува, защото няма училище за това - ваша работа. По тази логика следните професии са непрофесионални - хигианист, продавач-консултант, общ работник, товарач, селскостопански работник, говедар, овчар, пазач, мелничар, президент на републиката, министър председател ... Хайде стига!  Чарли Чаплин професионален актьор ли е , Харисън Форд също такъв ли е, Мадона да ли е професионална певица, а Арнолд, а Лили Иванова, а Георги Парцалев, а Джордж Майкъл ... Да ли са завършили ВИТИЗ, Консерваторията и т.н.
« Последна редакция: октомври 05, 2008, 17:16:29 от Pachoran » Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: октомври 05, 2008, 17:26:41 »

По тази логика уважаеми господине сватбата като събитие се обслужва от непрофесионалисти. Професионалист не знам да ли знаете какво означава, но в никакъв случай не се взема под внимание какво сте завършили, а до каква степен владеете професията, която упражнявате, за което получавате и съответното възнаграждение. Щом смятате, че професия DJ не съществува, защото няма училище за това - ваша работа. По тази логика следните професии са непрофесионални - хигианист, продавач-консултант, общ работник, товарач, селскостопански работник, говедар, овчар, пазач, мелничар, президент на републиката, министър председател ... Хайде стига!  Чарли Чаплин професионален актьор ли е , Харисън Форд също такъв ли е, Мадона да ли е професионална певица, а Арнолд, а Лили Иванова, а Георги Парцалев, а Джордж Майкъл ... Да ли са завършили ВИТИЗ, Консерваторията и т.н.

Ама какво въобще общо има това, което казаваш с професията "сватбен фотограф"? Ами не, явно тези известни личности, които изброяваш не са учили всичките професията, с която ги познаваме, но се справят отлично... какво общо има това? Става въпрос, че сватбен фотограф няма - както няма детски фотограф, рожден-денски фотограф, абитуриентски фотограф - просто фотографи, които са се специализирали в отразяването на лични и обществени събития и са се обиграли на кое се набляга - с опит smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #327 -: октомври 05, 2008, 17:51:25 »

Напротив, има уважаема госпожо, но не ми се спори - не е необходимо да доказвам, че "бялото" е бяло.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: октомври 05, 2008, 18:32:31 »

Абсолютно подкрепям мнението че няма професионалисти сватбари.Независимо оператори или ди джей или каквото и да било.Просто такова училище няма.Професионалист е този който го практикува достатъчно време и хората са доволни от неговите услуги.Мога да дам пример със себеси въпреки че не е редно. Аз съм технолог по професия и си я практикувам.Занимавам се с хранителни технологий.Музиката обаче е моята страст от дете. Свиря на китара и пея.Това обаче одавна е само в къщи.С музика обаче се занимавам и професионално на сватби фирмени партита децки рождени дни и т.н.т. Събота и неделя и някой път когато се наложи и през седмицата. Това не ми пречи на другата работа. Името няма да си го кажа защото сигурно има доста младоженци тук на които съм им водил сватбата. Така че това да не ви интересува кой какъв е.Аз лично познавам само един оператор който работи в телевизията и ходи по свадби но той в БНТ носи техниката и се води нещо като пом. оператор.Това не му пречи да ви заснеме сватбата безупречно .
   Мисля че това е най правилното определение за  - ПРОФЕСИОНАЛИСТИ - Това което човек практикува достатъчно дълго и има желание да се развива и да се учи го прави все по - добър и по - добър !   Bravo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #329 -: октомври 05, 2008, 18:56:16 »

 Напълно съм съгласен ! Професионалист е този, който най-добре и най-отговорно върши своята работа и непрекъснато се усъвършенства в професията, която упражнява.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines