Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:30:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 161338 пъти)
 
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: септември 12, 2008, 09:08:06 »

Всички сме така с времето  micedj girl_wink Мерси  give_rose- наистина беше голям купон   yahoo
Активен
Daninka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #301 -: септември 12, 2008, 09:12:51 »

Krasunka,
и аз ви погледнах клипчето  Bravo наистина голям купон е било  yahoo, много сте сладки girl_wink
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: септември 12, 2008, 10:47:34 »

От къде го гледате това клипче,бе,момичета?Искам и аз да го видя! lacnl8
Активен
Daninka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #303 -: септември 12, 2008, 11:23:30 »

Pisetata,
http://www.victorpopov.com/ това е линкът към сайта на Виктор Попов.  Цяла сутрин го разглеждам - има невероятни неща. Човекът определено знае какво прави!
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: септември 12, 2008, 11:26:18 »

ние също се доверихме на тях и от мен едно голямо блАГОДАрЯ!
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #305 -: септември 12, 2008, 14:34:21 »

Здравейте....исках само да споделя, че преди 5 години, когато се омъжвах и все още не работех в сферата на сватбените тържества съвсем случайно попаднах на обява на Виктор Попов в списание Сватба. Отидох без никакви препоръки да видя как работят, в старият им офис в Слатина. Тогава работеше самият Викор Попов, заедно с едно много приятно момиче. Тогава предполагам са били в самото начало на бизнеса си, но още тогава им личеше заложбата да правят невероятни неща с много желание и хъс. Спомням си как момичето сподели, че от две вечери не се е прибирала, заради монтажите, стараеше се много и работеха нон стоп. Още тогава си казах, че тези хора ще стигнат далеч, защото са много упорити и работливи. И така стана. Дисковете ни бяха прекрасни за времето си, макар сравнени с тези, които фирмата прави днес да са бледо подобие. Нямам нищо общо с фирмата им, освен срещата ни преди 5 години, но когато започнах да работя в тази сфера, просто бях много щастлива от факта, че интуицията, която съм имала тогава не ме е лъгала. Искам да ги поздравя за упоритостта им и мога само да ги дам за пример на други хора, които смятат, че без труд и на гърба на други хора могат да реализират успешен бизнес за отрицателно време.
« Последна редакция: септември 12, 2008, 14:36:05 от iolly_ » Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: септември 14, 2008, 19:50:19 »

ние също се доверихме на тях и от мен едно голямо блАГОДАрЯ!
Pisetata,
http://www.victorpopov.com/ това е линкът към сайта на Виктор Попов.  Цяла сутрин го разглеждам - има невероятни неща. Човекът определено знае какво прави!
Само,че нещо не мога да вляза-еййй,пак няма да гледам! cray
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: септември 14, 2008, 20:03:01 »

Не би трябвало да имаш проблем аз сега пробвах...........опитай пак!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #308 -: септември 15, 2008, 16:47:18 »

 Добра реклама за въпросното "студио" ! А знаете ли, че преди него и след него има много други. Първите бяха истински професионалисти, а вторите нямат нищо общо с някакви ... амбиции. Да си много упорит не значи, че си добър. Да си много работлив не значи, че си трудолюбив.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #309 -: септември 15, 2008, 21:34:26 »

Мисля, че да си трудолюбив, значи да си работлив. Защо да е обратното?
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #310 -: септември 15, 2008, 22:43:48 »

Аз нямам нищо против останалите фирми за видеозаснемане....даже напротив. Просто споделих мой опит с тази фирма. Но не мога да отрека, че има много хора, които отварят такива студия само за да изкарват пари, а не им идва отвътре и не се стараят. И не само за видеозаснемане. На мен например постоянно ми крадат моделите без никакъв срам. Това способни и работливи хора ли са според вас? Това са хора, които живеят на гърба на другите....те не влагат нищо.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: септември 15, 2008, 22:45:56 »

Не би трябвало да имаш проблем аз сега пробвах...........опитай пак!
Не става и това си е-незнам,защо се случва така! shok
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #312 -: септември 16, 2008, 18:40:33 »

Iolly наистина е въпрос за оцеляване в момента. Добрите почти се оттеглиха от пазара. В това е лошото. Останалите "оцеляват". Голям проблем е новато попълнение от сватбени оператори - няма го между тези на 18 и 30 години. Всички отидоха там, където уважават труда им и получават парично възнаграждение - в тв предавания на няколко телевизии. Много по-леко е и доходоносно е. И хайде да престанем със студиото на Виктор Попов и други подобни. Не е това най-важното в тв пазара. Тв пазара е нещо, което съществува далеч преди В.П. , а и след него.  Значи въпросната личност не можа да разбере, че има много по-стойностни неща от сватбеният филм и то защо - защото е един репортаж и нищо повече. Причина - пазара е такъв в държавата - не могат да се платят идеите при направа на сватбения филм, не може да се плати добрата работа на оператора, добрата работа на монтажиста и т.н. Всички разговори, които се движат около вида на техниката за заснемане и формата са основен признак и предпоставка за вдигане на цената на услугата - нищо друго. Има основни формули за изчисляване на рент и амортизация, ставка почасова за монтаж и т.н. Видът на техниката е важна причина за добре свършена работа, но да ли клиента разбира за какво става въпрос.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: септември 16, 2008, 22:14:31 »

Имам въпрос към тези, които професионално се занимават с видеозаснемане и може би тези, на които им се е налагало да се интересуват: може ли записването на двд носител от видео оператора да стане вместо на PAL, на NTSC формат и дали по принцип операторите го правят това. Интересувам се, защото аз мога да гледам само в NTSC на телевизор, а двд-дата ми са записани на PAL, което означава, че само на компютър мога да ги гледам  shok. Мъжа ми си игра часове, за да ги прехвърли, но им пада качеството, което на 60" телевизор доста се набива на очи. Нашият видеооператор не знае за друг начин това да се направи и затова искам да попитам някой от вас знае ли.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #314 -: септември 18, 2008, 19:56:15 »

 Всички тв камери в България снимат и записват във формата PAL за цветна телевизия. Съществуват единични бройки видеокамери, внесени през последните 2 години от САЩ, снимащи и записващи във формата NTSC, но те са любителски клас.
 Срещу 30 лева на час може да прехвърлите сватбения филм от PAL на NTSC формат - без транскодер не става , не се мъчете. А от друга страна и записващото устройство е кът в този формат.
 А какъв е този оператор на Вашия филм, който не знае за тези неща. Да не би да е стругар ?
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines