Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:25:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 161277 пъти)
 
anelim78
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #270 -: август 25, 2008, 10:10:26 »

Арлина,
Според мен имаш пълното право да искаш да видиш част от сватбите които вече са направени...
Един начин, чрез препоръка???? =]Какво значи това?

Искам да ви попитам DJ-ите, с които сте се срещали показва ли ли са ви материали от други сватби. Защото ние днес говорихме с няколко, които казаха, че няма да ни дадат такива, защото не мислят че е редно да ни показват чужди сватби, защото не искат да учат конкуренцията и защото имало един начин да си избереш DJ - чрез препоръка. Да ама аз скоро не съм била на сватба и последните пъти когато съм била DJ-я не ми е харесвал. Какво значи по препоръка, като всеки има различни идеи за добрият DJ?
Активен
anelim78
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #271 -: август 25, 2008, 10:23:25 »

Даааааа,

Това е от ясно по - ясно!
Темата  е и развитието и са важни...
(Преди моята сватба, изчетох целия форум от А до Я) Wink
Да четат бъдещите булки Wink

 Girl_hide


Такаааа. smile само да отбележа - Красунката вече беше булка smile
Активен
galia27
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #272 -: август 25, 2008, 14:31:53 »

Здравейте мили бъдещи булки,
реших да споделя във форума и да похваля DJ и водещата на нашата сватба.  Стана такъв невероятен купон, а и водещата наистина си разбираше от работата и водеше сватбата перфектно. Всички ритуали бяха разпределени във времето равномерно, а DJ се съобрази изцяло с нашите музикални желания и разбира се тези на гостите. И давмата са големи купонджии и наистина работят за доброто протичане на сватбата и за доброто настроение на гостите. Задължително си правят и среща с младоженците предварително, защото на две места това се оказа проблем, а аз много държах да се срещна предварително с водещите. Ако някой се интересува да пише на лични. DJ е от Велико Търново, но доколкото разбрах ходят и по други градове в околността.
Активен
vannny_84
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: август 26, 2008, 14:39:05 »

Здравей galia27.Чрез агенция ли си нае водещата и DJ?Моята сватба също ще е в Търново и съм наела водеща и DJ чрез агенция Сияна.Абсолютно нищо не знам за тях и затова ми се иска да чуя мнение на нокой който има впечатления.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: август 27, 2008, 09:15:26 »

здравейте момичета, аз искам да похваля нашия ди джей - казва се Емо.На нас ни го препоръча Делийски - видеооператора ни.Усещаше какво искат гостите и пускаше подходящата музика.Спаси ни от излъгация няколко пъти..просто направи всичко, което очаквахме.
Активен
elisa
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5


« Отговор #275 -: август 29, 2008, 08:32:54 »

здравейте!ако някой може да ми препоръча фотограф и видеооператор в района на гр.добрич или гр.варна ще бъда много благодарна
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: август 29, 2008, 15:59:25 »

Да се разпиша, че вече на 100% си уредихме ДиДжея!  Yes Още преди две години като бяхме на наши приятели на сватба /първата на която сме били, откакто сме двойка/ и още тогава си казахме, че ако се заженим някой ден ще е същия диджей! От тогава бяхме на над 10 сватби и въпреки разнообразието, пак искахме да е DJ Живко! good
Активен
Daninka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #277 -: август 29, 2008, 16:13:41 »

Здравейте момичета,
и аз да се похваля, че си имаме DJ - Пламен. Препоръчаха го от ресторанта, в който ще бъдем.
Фирмата се казва Super Sound Acoustic и мисля, че ще се справят доста добре, надявам се поне blush
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #278 -: август 29, 2008, 18:34:10 »

Посредствена работа ! Във всички случаи няма да е той, а някой обучаващ се !
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: август 31, 2008, 00:02:35 »

Я виж ти- изчезнах за малко и някой баш тогава да вземе да прояви интерес към мой пост от февруари. Малко странно crazy Благодаря на no4ko24 че е хвърлила светлина по въпроса, ама аз и сега не мога да разбера какво иска да каже anelim78.

Сега вече мога да дам нашата рецепта за избор на Диджей- дали е добър ние съдихме по няколко неща- да има свои материали с които да се представи, да е коректен,точен и ясен в комуникацията си с нас,да има добри препоръки, да си допаднем (на среща или по телефона), да ни предлага варианти и да ни оставя да си изберем, да ни съветва без да си налага мнението, да не фъфли и да не се притеснява да говори.
Активен
armany
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #280 -: август 31, 2008, 19:05:14 »

Привет на всички бъдещи булки и четатели на форума smile

Нашето сватбено тържество вече мина и искам да споделя с вас разочарованието ни от услугите на фотографа Ясен Немски ( http://artvision-studio.com ).

Направихме грешката да се доверим и платим предварително за фото и видео заснемане на нашия празник! Качеството на филма, който ни направиха беше под всяка критика - неясни образи и УЖАСЕН звук (особено в ресторанта...чува се само бучене от тонколоните....много е зле). В офертата,която ни даде Ясен Немски изрично беше подчертан модела на камерата с която снимат:"професионална ултра висок клас цифрова камера  SONY HDR-FX1 HIGH DEFINITION", а се оказа че са ни снимали с CANON XM2 (параметрите на двете няма да ги коментирам,ще спомена само, че моделът SONY от офертата, с която уж щяха да ни снимат е 2 пъти по-скъп от другата с която ни снимаха). В офертата също така пишеше "професионален микрофон на камерата тип пушка", нищо подобно, сигурно и затова звукът ни е толкова зле! От офертата "дигитална обработка, баланс на звук и цвят", явно и тази част не беше много коректно спазена. От офертата "Срок на предаване 10 дни" също не беше спазено. Бяхме се разбрали с Ясен Немски той да ни снима на нашата сватба, а в самия ден се появи друг фортограф, а Ясен даже не се обади да ни предупреди че няма да ни сника той! Както и да е, другият фотограф ни направи хубави снимки. Но в офертата бяха ни обещали "снимки с обектив - FISHEYE / рибешко око - 180' ъгъл на заснемане / + ефектни снимки в албума - черно-бели, сепиа и др.",затова и платихме най-скъпия пакет за фото, а нямаше нито една такава снимка!!!!
Опитахме се да се свържем с Ясен Немски и да го помолим най-човешки да ни направи наново филма,защото разбрахме че звукът може да се изчисти, но това отнема повече време, бяхме готови дори да доплатим....беше напразно,след уторито издирване и звънене въпросният не дойде на срещата и ни върза тенекия. Стана ни ясно,че няма смисъл да се занимаваме с него и решихме да потърсим друго студио да ни направят филма наново(защото в този вид просто не може да остане).

Няма да редя епитети по негов адрес, остаям на читателите на този форум да си направят извода за какъв човек става въпрос! Бъдете много внимателни, ако сте решили да ползвате услугите на ЯСЕН НЕМСКИ!
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: август 31, 2008, 20:11:18 »

много кофти се е получило:(не е трябвало да плащате предварително, защото той като си е взел парите...ние ще дадем последната 3 част от договорената сума като си вземем двд-то с филма и снимките.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #282 -: септември 01, 2008, 01:03:26 »

 Като човек от този бранш искам да заявя, че Ясен Немски никога не е бил сватбен оператор, а сватбен фотограф със средна до добра работа като такъв ! Преди 3-4 години реши, че може да бъде и сватбен оператор, но бързо осъзна, че тази лъжица не е за неговата уста - просто работата е петорно повече от тази на фотографа, а работата по монтажа на филма - стократно. Естествено и цената на услугата за сватбен филм е мизерна и не си струва в сравнение с тази на фотографа. Въпреки това разви до известна степен монтажа на сватбения филм, но в примитивна форма. Честно да Ви кажа в 90 % от студията за изготвяне на сватбен филм се работи по този начин. Причини - няма кой да плати труда на човека, който монтира филма . Този труд в най-посредствената си форма на филм е минимум 4 денонощия. Та въпросния "колега" осъзнава това и предприе друга тактика, която е успешна на пръв поглед - дават се много обещания включително с гръмки и съвременно звучащи технически термини и фрази, съчетават се с една цена, която реално трикратно е занижена и ... Започва една цигания в края на сватбата, която е типично българска - и за клиента и за изпълнителя. Каква е целта - клиенти. Колкото повече толкова по-добре.
 Много може да се говори и коментира по тези въпроси, а на мен ми омръзна да пиша. Важното е да знаете следните неща:
1. Добър сватбен филм като крайна цена под 700 лева в момента не може да съществува -трябва "и вълкът да е сит и агнето цяло"
2. Сватбен фотограф не може да бъде и сватбен оператор. Не може да носи отговорност за двата продукта. Такава би трябвало да върши сватбената агенция, но няма в България подходяща, а и няма да има скоро.
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: септември 01, 2008, 16:38:28 »

"1. Добър сватбен филм като крайна цена под 700 лева в момента не може да съществува -трябва "и вълкът да е сит и агнето цяло" "- а дали ако плащахме по 700 лева,ще седи монтажиста 4 денонощия да ни прави филма(или толкова дни да му се съберат естествено),като типично по български ако мога и аз така да се изразя ще го претупа,като за 400 лева ако му платят smile Тази ценичка е мнооооого голяма за видео!+ това има и разни подточки в офертите за видеос "+" (плюс) за овъртайм,клипче с детски снимки,приготовление на булката и т.н. на всички са Ви известни.Преди 10 год защо всичко това не беше с + а влизаше в цената и без да го искаш едва ли.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #284 -: септември 01, 2008, 20:53:24 »

 Защото госпожо сте имали контакт със сериозни хора, които и днес са на пазара и работят отново добре, даже и много по-добре. Днес обаче това е начин на препитание в новоизлюпените професионалисти, които нищо друго не могат да правят освен да боравят с много сложни термини и непрекъснато да мислят за комерсиалната страна. Сватбеният филм е един - той не се е променил съществено за 20 години. Промени се техниката, технологията, част от ритуалите... ...Цената се формира основно от пазара и покупателната способност на клиентите. Случаи, в които Ви се предлага да закупите бутилка вино под формата на капачка, капсула, етикет, стъклена бутилка, вино, грозде, лоза и т.н. са несериозни. Имате работа с човек от млекопреработвателната промишленост, винопроизводството е близко, ама... Млекопреработватели са диджеи, фотографи, управители на ресторанти и ........Въпрос на пазар
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines