Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 21:22:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 161121 пъти)
 
Brezel
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #45 -: март 07, 2008, 02:18:32 »

Мен не ме кефи видеоо което си избрала. Хубава страница ама примерния филм не стига че нищо не показва ма и едни и същи ефекти...някак си дървено ми изглежда. Ма иначе кво видео кат видео  Wink и нащо го гледахме 2-3 пъти с роднини и приятели и това е ...сега събира прах в секцията.

Само един съвет когато ше търсиш видео - питай изрично дали ше има някакви допълнителни цени, че има разни чешити кат почнат, 20 лева за меню  , 40 лева за обложка, 60 лева за цигари на оператора, 15 лева за ток на камерата и от 200 кинта скачат на 500. То хубаво де всеки си определя цените ама да се каже предварително. Ние нямахме тоя "късмет" ,  но един бивш Колега от университета му се ревеше  cray То сватбата върви я пияницата с камерата ходи по него и постоянно нещо за пари мърмори  crazy
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 08, 2008, 11:51:13 »

Ние сме много доволни, от видео, фото и DJ.Толкова хубаво си изкарахме, не сме ги усетили дори. Вчера си взехме видеото и е много готино. Аз въпреки, че съм много притеснителна се чувствах много добре, не се притесних от камерата. Bravo
Активен
iveto_e
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 08, 2008, 20:08:59 »

Ние сме много доволни, от видео, фото и DJ.Толкова хубаво си изкарахме, не сме ги усетили дори. Вчера си взехме видеото и е много готино. Аз въпреки, че съм много притеснителна се чувствах много добре, не се притесних от камерата. Bravo

Алекса дай повече информация, условия и координати на видео и DJ. Каква беше музиката на сватбата ви? Страхотна булка си била.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 09, 2008, 18:54:05 »

Аз бих ви препоръчала http://www.ig-bg.com/.Мъжа се казва Веселин Николов и е от София.Ние сме много доволни от него-работи страхотно :bravo:Направо страхотни дискове ние направил-да е жив и здрав!
« Последна редакция: март 12, 2008, 14:07:16 от maria_lakova » Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 10, 2008, 08:39:20 »

Brezel,
оносно 20лв. за меню...ние включихме в списъка с гостите ковер за фотото,видеото и диджея...неможе тея хора цял ден да ти вървят подир гъза и да изпълняват прищевките ти и да не им сложиш да хапнат!!!Аз лично несъм им слагала нищо допълнително!това което имаше за гостите имаше и за тях!!!Ако искат нещо допълнително (храна или пиене) си поръчват и плащат!!Но всичко е въпрос на разбиране!!Някой не правят така...оставят ги да се спасяват,но за мен това си е човещинка...да нахраниш някой!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 10, 2008, 10:04:39 »

За нашите фотограф, видео оператор и диджей сме предвидили куверт. Наистина не е нормално цел ден да работят, а ти да ги оставиш гладни  pardon
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #51 -: март 10, 2008, 10:21:12 »

И аз съм съгласна за куверта и за вода и безалкохолни ,но за алкохол нещо все още се чудиме. Може би може да се сложи нещо ,но те са на работа и не бива да пият.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 10, 2008, 10:23:24 »

И аз съм съгласна, че алкохол не е редно да им се дава - особено на фотографа и операторът. Хайде на DJ-ят за настроение може, но на останалите работата им го изисква да са трезвени.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 10, 2008, 10:29:59 »

Алкохол на човека, чиято работа е улови най-прекрасните моменти от най-важния ден в живота ми   nea По-добре да не експериментирам. Все пак трябва да си свършат работат както трябва  blush
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 10, 2008, 10:41:59 »

При нас каквото имаше на масата на гостите, това имаше и на масата на фотото, видеото и DJ - я, включително и алкохол. Абсолютно никакъв проблем нямахме, много точни хора, даже и не съм се сещала да се притеснявам за токова нещо. Въпреки, че на наши познати на сватбата видео оператора се беше понапил и разбира се имаше и изцепки. Но пак казвам, че всичко си е до човек nea
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 10, 2008, 15:24:50 »

Не знам дали съм писала по-назад в темата. На нас от ресторанта ни казаха, че колкото и да са точни гостите, при една по-голяма сватбата, почти винаги има хора, които не успяват да дойдат, защото им изниква нещо в последният момент. И те препоръчват да не се предвижда куверт отделно, а за видеооператор и т.н. да се преместят салатите на тези, които не са дошли и после да им се сервира съответно каквото и на другите. На мен ми се иска обаче да поръчаме някакви хапки и други неща, които могат в движение да се хапват, а не меню като на останалите. За напитките не бях мислила до този момент, но май не бих им сервирала алкохол.
Активен
sshiva
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #56 -: март 10, 2008, 18:04:42 »

Здравейте,аз също съм предвидила по един пълен куверт за ди джея, видеоорератора и фотографа. Бих искала да им сервират като на останалите гости,включително и алкохол. Имаче ми се струва леко обидно.Ще разчитам на тяхната съвест и професионализъм,за да няма издънки.
Активен
Brezel
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #57 -: март 11, 2008, 00:52:40 »

Brezel,
оносно 20лв. за меню...ние включихме в списъка с гостите ковер за фотото,видеото и диджея.

лелеле момичета тука мнооооого неправилно сте изтълкували думите ми  angry Изобщо не  съм имал предвид ХРАНА кат казвам МЕНЮ. Абсолютно съгласен съм,че оператор и DJ i фотограф трябва да имат всичко каквото и останалите гости. Далеч съм от мисълта ,че трябва цял ден да снимат ядене и пиене а на тях нищо да няма. Даже съм ЗА да им се угажда и на разни прижевки като кафета и разни други тонизиращи неща щото все пак са на работа и си е уморяващо.

Под 20 ЛЕВА за МЕНЮ имах предвид "Навигационно DVD меню" тоест това което ти се появява кат пуснеш диска със сватбата! В него можеш да си избираш разни моменти от сватбата както и има информация какво предстои да се гледа и кой поред диск е.

Всеки от нас търси оператор с дългогодишен опит. Това са хора снимащи от много време. Давал ли си е някой от вас сметка че мнозина (особено в по бедните краища на БГ) са снимали само със VHS-видеокамера (камера с обикновена видеокасета) След това го презаписват на видеото и ХОП готови сме. Мда.... и сега много от тези хора за да не си загубят клиентите се ориентират към новите технологий. Цифрови камери, цифрови носители (DVD-disk , Blu-ray , HD-DVD) обработка на компютър и т.н.
Бас ловя че поне половината не знаят от къде се включва компютъра (говорим за някои хора на по 45-50 години)
Не казвам че нямат опит или че не са добри , говоря за работа с все по бързо развиваща се техника.
Решението за мнозина затова е много по просто отколко си мислим  blum Просто повечето такива оператори носят готовия филм на определено място където ТРЕТИ ЧОВЕК сваля филма на компютъра обработва го записва го на диск и го връща на оператора. Оператора от своя страна си плаща за такова нещо и то според ценоразпис, какво да е двд менюто. дали да има музика във филма , дали да се позлват снимки и т.н. Тези неща разбира се сеплащат на края от младоженците !!! Примерно не е нормално да ти снимат сватбата и да ти я дадът след МЕСЕЦ или дори повече (много оператори това предлагат щото уж са много заети) През този месец нашия човек се реди на опашката и чака да стане готов монтажа и записа .

В края на краищата примерно ми дават готовият диск и и се почва пазаренето.

"Снимането си е 200 лева как сме се уговорили и крайната сума която трябва да платите е 530 лева " (числата си ги измислям сега)

И младоженците почват да се шашкат след което операторът просължава

"Ми то снимането е 200 лева....ама за да ги има тия дискове не е нужно само снимане"
Значи снимане 200 кинта, обаче оператора беше 10 часа на сватбата а в интернет пише ( с дребни букви) че цената важи за 8 часа присъствие на оператора и всеки следващ ЗАПОЧНАЛ час е 45 лева.

До тук 290 лева

После почваме с обработката.
DVD навигационно меню с ваша снимка  yahoo 20 лева   +  компютърен монтаж  80 лева + изпозване на музика която сте си избрали още 20 лева+ копие на кумовете 40 лева + собствен транспорт до сватбата 10 лева (карам волга и много харчи) + ДДС (това го правят най нахалните  ДДСто)

И хайде момичета почвайте да смятате  good


Аз не искам сега да кажа че всички са такива , но понеже целта на форума е да си помагаме един на друг (и то все непознати  Yes) ги описах тези неща за да вбъдеще да са по малко "опарените младоженци"

Затова винаги трябва да се пипат някои неща.

1. Каква е КРАЙНАТА цена която плащам и варира ли тя от някакви параметри (направо си питайте дали има скрити разходи)

2. На какъв носител получавам филма DVD , Blu-ray , HD-DVD , VHS (обикновена касета) или на miniDV (суровия матерял или с други думи касетите от камерата)

Активен
Brezel
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #58 -: март 11, 2008, 00:53:23 »

3. Обработва ли се филма на компютър и от кого . Важно е от кого защото ако самия оператор си разбира след това може да дооправи някой гаф ако е снимал каквото не трябва (човешко е някой да изпсува пред камерата и да не се забележи от оператора) Също така ще се старае повече защото  доволни клиенти = силна реклама .  Ако го е правил човек който има още 5 сватби на главата НЯМА да се старае....щото не му пука дали ше сме доволни (пешкира си обира оператора а ако е важна сватбата оператора да си плати повече за да има и по добър монтаж)
Тука идва и инересната практика на много фирми при които има ПАКЕТНИ ЦЕНИ  crazy Начи ако иискам да ме снимат е една цената. Ако искам да ме снимат и да е обработено е друга цената. Ако искам да е снимано и обработено ДОБРЕ е още по дебела цената. Ако искам да съм ГЪЗАР и да демонстрирам заможност е ооооще по скъпа цената.

4. Каква е камерата? По принцип почти всички ползват добра техника но все пак си е задължително камерата да е 3 CCD ili 3 CMOS ( Второто сега навлиза на пазара и все още рядко се среща)

5. Ползва ли се някакъв статив. Примерно в църквата или в по спокойните моменти е добре да е на статив камерата. Колкото и да е... човек се уморява да държи в ръцете си. Особено когато всички са неподвижни (подписването примерно) е много неприятно ако трепери камерата и картината е неспокойна.
Аз имам любителска камера да си снимам бебчетата и да ви кажа колко въртя камерата след това ме боли глава като го гледам на TV . Просто рязко я връткам или я премятам от ръка на ръка и след това на зрителя му се вие свят.

6. Алкохол.  Айде нека пийне 1-2 чашки (макс 2-3 бири което пак си е множко) обаче ако се напие нещата пропадат. Пиян мъж работа не върши (кат мъж си ви го казвам) Най е страшно ако почне да снима само секси задници след като е пиййнал добре. УЖАС !  Почне ли да танцува с булката може да си го пращате да си върви . Тук е момента да си призная (колкото и да не ми се ще) че жените са по сериозни при такива неща . Поемат ли ангажимент не се излагат кат мъжете.

7. Предварително е добре да се разберете с оператора какво ше снима. Ад за всяка булка е следната ситуация:
Млада дама с къса поличка на 17 години (приятелка на приятелката на ваша далечна приятелка) която никой не познава решава че СЕГА е момента да се покаже каква ЗВЕЗДА е . Има такива кокошки че нарочно се навират пред камерата! Кат почнат да се мятат едни кючеци и мъжкия пол само.... Oh my ... (гледа)
Обикновено булката побеснява че на сватбата си НЕ Е център на вниманието.
Ако операторът е с опит то веднага (лично) ще направи забележка (а ако трябва и повече) на младата ПОПЗВЕЗДА че сега не е момента да се набутва постоянно пред камерата.

8.плащане :  Добре е винаги да взимате касова бележка или някакъв друг платежен документ. Ако примерно  платите капаро и операторът не дойде можете спокойно да го съдите (дори да си ви върне парите!) платежен документ за капаро не е само сигурност за парите ви но и гарация че е ДЛЪЖЕН да дойде на сватбата.

9. Получаването:  Голяма грешка може да се окаже да вземете дисковете да дадете парите и чао.
Най добре е при получаването да помолите оператора да изчака 15 минути и с вас заедно да погледнете какво е видеото. За 15 минути можете да видите дали е снимал задници и дали е трперила камерата!   

Това е за сега. Омръзна ми да пиша но ако има желаещи може да допълваме още такива съвети (мойте ги написах вече).     

Горчиво  pleasantry
Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #59 -: март 12, 2008, 10:27:43 »

Аз също имам предвиден куверт за ди джей, водещ, фото и видео. Това с алкохола е малко "нож с две остриета", защото съм чувала как някои оператори обичат да си по пийват и на края се оказва, че вместо на работа се чувстват като гости на сватбата. Другото, което искам да споделя, е че повече от 5-6 часа е глупаво да се снима, защото, след 1:00 след полунощ например, сватбата не е това, което е tease
А пък съм сигурна, че много от гостите имат камери и това, след полунощ е хубаво да го няма на официалното ми DVD.
А що се отнася за цените - на мен ще ми струва 250лв, като в тези пари си влиза обработката, обложката, клип4е с най-атрактивните моменти. фотото ми е 200 лв, като ми дават DVD с вси4ки снимки, и ми изкарват някакви, но мен те не ме интересуват.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines