Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:31:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 161347 пъти)
 
Slyn4o
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230


Голямааа усмивка:)


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 07, 2008, 22:38:51 »

Аз мисля че и Дани Милева е права, но и Киколина има право.
В Стара Загора, например има един дж,който е най-добрия и много хора го търсят, но според мен цената която иска е безумно висока /600 лв за 5 часа + 100 на час.../  shok shok
Никога не бих изсипала толкова пари за водещ, колкото и да е добър , точно поради причините които Дани изтъква... Вярно, че си разбира човека от работата,но.. това са си много пари.
И въпреки всичко го търсят и му ги pardon Oh my ... дават  smile
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #241 -: август 07, 2008, 23:06:52 »

Момичета,
напълно разбирам аргументите ви и във финансово отношение сте прави, защото всеки един разход трябва да е добре преценен при изготвянето на сватбеният бюджет. Аз не съм DJ, но покрай работата си съм присъствал на много сватби и мога да заявя, че от уменията на водещият до голяма степен зависи възможността да се предразположат гостите и да се превърне празникът ви в едно тържество и веселба, в която всеки е участник. Присъствал съм на сватби, в които DJ толкова умело подбира музиката и с невероятни преходи минава от стил в стил, съумявайки да вдигне хора от различни поколения и да стане такъв купон, че наистина аз не мога да седна и за миг - където и да се обърна, има толкова много емоции за запечатване. Но съм присъствал на сватби, в които се получава обратното и настъпва един "творчески хаос" - песен след песен от различен стил (хората от едно хоро минават на диско, от латино на балада, от поп-фолк към рок изпълнения) съчетани с едни кога уместни, кога плоски шеги та се чудя дали да не го помоля да си пусне някоя компилация и да остави хората да се веселят. Почти всяка седмица имам възможност да присъствам на различни стилове на водене и озвучаване на сватби и мога да ви уверя, че не е лесно да си водещ на сватба. Може да ви се струва скъпо да си позволите някой, чиято слава се носи като много добър, но в крайна сметка от това зависи дали ще се получи купона (и обратно)... Но това е във всяко едно отношение - и за видеооператорите, и за фотографите включително. Идват клиенти и искат хем евтино, хем качествено - ако може без пари почти, пък после всеки да ни завижда за най-хубавият материал, който никой друг няма. За подобен резултат се изискват и много умения, и добра техника. Ето защо не може да се приравняват цените на фотографите/операторите, чиито умения и техника са различни.  Идват клиенти и ме питат: имате ли резервен апарат? аз казвам, че снимам винаги с два апарата едновременно и с най-добрата оптика, след което очакват да посоча цена, каквато им дава човек, чиято техника струва колкото единият ми обектив и има 1/4 от "моите" сватби в практиката си. Давам себе си за пример, защото е лесно да оплюем някой друг. В практиката си едно от нещата, които прилагам е да помоля след първата среща младоженците да се срещнат и с други колеги, с които да сравнят своите изисквания и възможности. Защото нещата не опират до пари само, което разбира се е важно. Необходимо е (особено във фотографията) да има емоционално взаимоотношение между мен и младоженците, за да получим това, което желаем - да излезем от рамките на дежурните взаимоотношения и да съчетаем репортажните снимки с художествените елементи. Винаги има по-евтини варианти, има и по-скъпи - всеки сам оценява труда си, а клиента е с правото на избор. Важното е ние, служебните лица, да оправдаем гласуваното доверие, когато ни поверявате отговорността да отразим това, което няма да се повтори.
Да се сравняват уменията, възможностите и цените - това е нормално, но вижте - дори всяка булка има различен бюджет за своята си сватба. Няма "равни" бюджети, както няма еднакви цени и умения на DJ, фотограф и/или оператор. Добро за едни, за други не е чак толкова; скъпо за едни не е чак толкова за други - всичко е субективно. Затова, всеки да прецени според възможностите и изискванията си, да се срещне с различни хора и да направи своят избор.
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 08, 2008, 09:15:30 »

Напълно съм съгласна с Вас, Balevsky, качеството изисква вложение, понякога доста повече от колкото ние потребителите можем да си представим. Така, че всеки преценява възможностите си и качеството което би искал да получи срещу тях.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 12, 2008, 08:17:14 »

и ние вече си имаме ди джей за сватбата Bravo те ще са двама....доколкото знам са добри поне по мнение на младоженеца....не са "сухари" т.е. където е необходимо ще се включват в сватбата, където не е ще мълчат, правят купона....а цената им е 300 лв....времето в което ще са при нас е от 13 т.е. от началото на сватбата до към 18,19 ч....
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 12, 2008, 15:47:42 »

и ние вече си имаме ди джей за сватбата Bravo те ще са двама....доколкото знам са добри поне по мнение на младоженеца....не са "сухари" т.е. където е необходимо ще се включват в сватбата, където не е ще мълчат, правят купона....а цената им е 300 лв....времето в което ще са при нас е от 13 т.е. от началото на сватбата до към 18,19 ч....
Bravo shashka радвам се за вас-пожелавам тези момчета да не ви оставят да седнете... *YAHOO*Стискам палци всичко да е наред! give_rose
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 12, 2008, 15:57:49 »

Pisetta едно огромно благодаря за пожеланието...и нали знаеш от твоята уста в Божийте уши!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 12, 2008, 19:01:39 »

здравейте момичета,
обръщам се с молба към вас да помагате както го правите винаги smile
стигнахме до Ди-джей, фото и видео. та мисълта ми е такава, може ли да ми кажете ориентировъчно колко взимат на час. знам че е диапазона е голям, но споделете на вас колко са ви поискали, може и на лични.
благодаря ви
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 12, 2008, 19:16:00 »

Моите ди джей и видео цени са за Пловдив:
ди джей - 400лв + 50 лв на час след полунощ
видео - 350 лв + имахме допълнилни разходи, защото поръчахме копия за родителите
фотографът ми е от София - 500 лв + 50 лв разходи за пътни.
Още нямаме филма, но за ди джея и фотографа си мога да кажа, че всяка стотинка си заслужаваше труда им, очарована останах.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: август 13, 2008, 07:55:26 »

здравейте момичета,
обръщам се с молба към вас да помагате както го правите винаги smile
стигнахме до Ди-джей, фото и видео. та мисълта ми е такава, може ли да ми кажете ориентировъчно колко взимат на час. знам че е диапазона е голям, но споделете на вас колко са ви поискали, може и на лични.
благодаря ви

при нас ще има 2-ма ди джей за цена от 300 лв., ще са от 13 ч. т.е.от началото на веселбата в ресторанта до 18-19ч. с нас
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: август 13, 2008, 10:21:21 »

Нашия ДиДЖей беше от Плевен. Цената му беше 300 лв. за 5 часа и после по 50 лв/час, което си е съвсем приемливо  pardon Много доволна останах от услугите му  good
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 13, 2008, 13:31:51 »

Нашият диджей е за София- 50 лв на час без значение колко часа. Казва се Стоян Петров и не знам дали ще намеря най подходящите думи да опиша колко съм благодарна на тоя човек- направи сватбата ни незабравимо събитие... Изключително интелигентен и скромен човек с приетян глас и порядъчно чувство за хумор. Съобрази се изцяло с нас и нашите изисквания относно музиката, и понеже ние не искахме да му извземаме ролята и да избираме песните вместо него, само ориентировъчно му написахме какви стилове и иизпълнители харесваме и какво според нас би се харесало на хората... Подбра идеалната музика. Обясни ни всичките ритуали и ни остави да си изберем кое искаме и кое не, абе мога така да продължа да го хваля до утре, но човека си заслужи всеки лев...Отделно че ни уреди негов колега да озвучи залата за изнесения ритуал girl_wink

Координатите му са http://www.djstoian.com/
« Последна редакция: август 13, 2008, 13:43:20 от krasunkata » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 13, 2008, 14:21:38 »

благодаря ти krasunka smile
преди малко му звъннах, но човека не беше в софия и не беше 100% сигурен дали е свободен на нашата дата, та се разбрахме да се чуем по-касно да каже. каза че мисли че е свободен, и дано да е така. стискайте палци. good
Активен
tyler
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #252 -: август 13, 2008, 21:53:59 »

И ние сме си ангажирали DJ Стоян Петров smile Четох много добри мнения за него тук из форума и се свързах с него. Направи ми много добро впечатление като се срещнахме да го ангажираме. А и след коментара на krasunka за него.... съм още по-спокойна, че ще се справи много добре и на нашата сватба, живот и здраве smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 14, 2008, 11:58:57 »

за съжаление Дж Стоян е ангажиран на нашата дата:( извини ни се човека че първоначално ни е подвел, но няма за какво неможе да си помни всички ангажименти на изуст.
та днес сме пак на лов за ди-дже - и smile дано да имаме точно попадение smile
Активен
videolux
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #254 -: август 14, 2008, 16:53:56 »

Разни хора, разни идеали.
Съвет от мен: Не се доверявайте на чужди мнения при избора на видеооператор, ди джей или фотограф.
Преди да направите своя избор, трябва да сте сигурни, че това е човека който искате за вашата сватба, за да не се чудите после на кого да се сърдите: на видеооператора, ди джей-а, фотографа или на човека      който ви ги е препоръчал. Всеки себеуважаващ се видеооператор, ди джей или фотограф трябва да може да покаже свой материал на клиентите, преди те да направят своя избор.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines