Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 20:15:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!! 2 част  (Прочетена 186433 пъти)
 
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 27, 2008, 09:27:16 »


А как се прави пандишпанено тесто?

И аз това исках да попитам blush
Аз снощи спретнах набързо една пица, но не с тесто, а с хляб. Отдавна бях обещала на милото  да му направя и снощи си облиза пръстчетата blum преди това направих зелена салатка с краставичка, царевичка и грах smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #91 -: февруари 27, 2008, 09:34:00 »

beb4e сладко, как я правиш тази пица с хляб?
И аз тези дни много си хапвам зелена салатка с краставичка, доматки, а последния път направих сос към нея - синьо сирене, чеснов сос (или просто майонеза може), готварска сметана (или заквасена) - всичко се пасира и става като заливка за салатата....ммм  blum
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 27, 2008, 09:49:47 »

beb4e сладко, как я правиш тази пица с хляб?
И аз тези дни много си хапвам зелена салатка с краставичка, доматки, а последния път направих сос към нея - синьо сирене, чеснов сос (или просто майонеза може), готварска сметана (или заквасена) - всичко се пасира и става като заливка за салатата....ммм  blum
Мила и аз най редовно правя такива сосчета blum Много обичам да си забърквам и да импровизирам blum

А за пицата е много лесно и бързо. Аз обикновено правя като имам поизостанал хляб. Та вземаш една тавичка подмазваш я леко и редиш филийки хляб, така че да покриеш цялото дъно на тавичката, да стане като блат. С прясно мляко напояваш леко филийките и след това слагаш доматено пюре, кетчуп, пресни настъргани домати - общото взето каквото имаш под ръка, аз снощи я правих само с кетчуп. И отгоре слагаш някакъв колбас, кисели краставички, чушки, царевица, грах от консерва или въобще каквото искаш. Аз снощи сложих шунка и кисели краставички. Отгоре настъргваш кашкавал (аз често смесвам настъргани кашкавал и сирене). Слагаш на места по мялко масълце и поръсваш с чубрица. Мяташ я във фурната, печеш под фолио около 15 - 20 минутки и накрая махаш фолиото за да се запече и кашкавала.
Много бързо , лесно и вкусно good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #93 -: февруари 27, 2008, 10:09:17 »

Благодаря много, бебче! Ще опитам тези дни.
Аз в събота правих обикновена пица с тесто. Но понеже нямам точилка и разточвах с бутилка от вино  blush  Girl_hide  и ми стана малко дебело тестото на едната, ама пак я изядохме  tease
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 27, 2008, 10:19:18 »

Благодаря много, бебче! Ще опитам тези дни.
Аз в събота правих обикновена пица с тесто. Но понеже нямам точилка и разточвах с бутилка от вино  blush  Girl_hide  и ми стана малко дебело тестото на едната, ама пак я изядохме  tease
слагай топла вода в шишето и ще ти е по лесно good
Активен
Slyn4o
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230


Голямааа усмивка:)


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 27, 2008, 11:27:39 »

Ауууу, Фани, това ми е едно от любимите ястия на мама, правеше го като бяхме малки  yahoo Божествено е!

А как се прави пандишпанено тесто?

 smile Авичка Ако питате за пандишпанен блат -веднага помагам
Прави се много лесно - 6 яйца, 1 ч.ч захар и 1 ч.ч брашно.
Разбиват се с миксер яйцата и захарта, до побеляване - около 15 мин. После внимателно се добавя брашното, разбърква се добре и е готово за печене!  good
Баба ми прави страхотни торти с такъв пандишпанов блат . Можеш да сложиш каквото искаш между блата.  smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #96 -: февруари 27, 2008, 12:08:10 »

Благодаря много, бебче! Ще опитам тези дни.
Аз в събота правих обикновена пица с тесто. Но понеже нямам точилка и разточвах с бутилка от вино  blush  Girl_hide  и ми стана малко дебело тестото на едната, ама пак я изядохме  tease
слагай топла вода в шишето и ще ти е по лесно good
Благодаря  give_rose Ама сте ми умници...  Bravo
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 27, 2008, 19:21:10 »

Аз правих спанак с ориз и гъби по рецептата на gucci и стана много хубаво на вид, дано е така и на вкус!  good Само че спанака ми беше замръзен, ама пак стана!
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 28, 2008, 09:52:16 »

Снощи правих спагетки с мойто си сосче и милото много ги хареса yahoo
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 28, 2008, 16:30:14 »

кажете ми какво да сготвя по-набързо, разполагам със свинско месо и ще минавам покрай магазина за останалото ?
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 28, 2008, 16:37:14 »

кажете ми какво да сготвя по-набързо, разполагам със свинско месо и ще минавам покрай магазина за останалото ?
Ето нещо бързо запържваш месото,слагаш подправки редиш в йенска тенджерка,и нарейдаш пушено сирене,по желание може да сложиш и гъбки и го слагаш във фурната за около 30 мин Wink
А може и да спретнеш гювечета за по бързо или по един омлет
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 28, 2008, 17:50:56 »

режеш свинското на парчета и го слагаш в дълбока тава.слагаш олио.разбъркваш периодично.като е почти готово прибавяш лук на полумесеци и нарязани печени чарвени чушки.разбъркваш.като омекне лука го махаш.сервираш със салта или картофки.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 29, 2008, 08:49:29 »

Вчера направих пицата с хляб на Beb4e мммммм стана страшно фкусна good и милото много я хареса и се прави изключително бързо girl_wink
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 29, 2008, 08:55:01 »

снощи направих следното !!!!!! smile

запържих месото с подправки, сол, черен пипер и др. взех едни замразени зеленчуци: грах, зелен фасул, царевица, боб и ги пуснах малко в микровълновата !!!!!! после в една тавичка изсипах запърженото месо и полуготовите зеленчуци, имах един фикс за спагети карбонара разтворих го и него с малко мляко и полях месото и зеленчуците,сложих и топено сиренце Хелиос, като беше готово разбърках и сложих малко кашкавал да се запече, става невероятно даже и свекитата ме похвалиха !!!!!! smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 29, 2008, 09:03:05 »

Снощи правих картофена крем -супичка - наистина този път беше само картофена. Сварих картофи, колкото ми беше останало, пасирах ги, сложих краве масло и горещо мляко докато стана гъста супичка. Подправих с 10 челенчука на маги, шарена сол и ч. пипер. Имаше и поизостанали крутони, получи се от нищо нещо -ммм, вкусно
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines