Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:48:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? част 2  (Прочетена 146168 пъти)
 
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: септември 03, 2008, 10:45:20 »

Аз пък с удоволствие ще кръстя бебето на свекърва ми, ще се казва Елена нашето момиченце и много се радвам, защото страшно ми харесва това име.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: септември 03, 2008, 13:29:49 »

Миме, сега се сещам и за едно леко заобикаляне ако не ти харесва буквата Ц. Дай на детет си име на цвете, така хем ще е кръстено на нея - ще празнуват и двете на цветница, хем името ще ти харесва.
Не че си казала че не ти харесва, во покрай разгорелият се разговор тук.... smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: септември 03, 2008, 19:53:38 »

Миме, сега се сещам и за едно леко заобикаляне ако не ти харесва буквата Ц. Дай на детет си име на цвете, така хем ще е кръстено на нея - ще празнуват и двете на цветница, хем името ще ти харесва.
Не че си казала че не ти харесва, во покрай разгорелият се разговор тук.... smile
идеята определено е много добра в случай, че не искаш да кръстиш детето с Ц, пък сте решили да е на свекървата  Bravo
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: септември 04, 2008, 16:17:18 »

Ох момичета направо не знам какво ще правя! cray Хич не ми се ще да го кръщавам на нея ама............. в крайна сметка ако я кръстя Цветелина ще и викам Ина на кратко! Винаги ми е харесвало това именце, а пък и кумата ми се казва така girl_impossible girl_impossible :girlhide:п Докато го измисля направо ще полудея! А пък и милото не казва нищо по въпроса!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #349 -: септември 04, 2008, 16:21:50 »

Не че нещо се заяждам, ама как точно ви заставят да си кръстите детето на някого, без вие да искате. Винаги ми е било чудно:"Хич не ми се ще да го кръщавам на нея ама.."  crazy Това е твоето дете как ще го наречеш с име,което не харесваш crazy Моля ви кажете ми от любопитство какво ви правят, та да не можете да го избегнете!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: септември 04, 2008, 16:25:15 »

Не че нещо се заяждам, ама как точно ви заставят да си кръстите детето на някого, без вие да искате. Винаги ми е било чудно:"Хич не ми се ще да го кръщавам на нея ама.."  crazy Това е твоето дете как ще го наречеш с име,което не харесваш crazy Моля ви кажете ми от любопитство какво ви правят, та да не можете да го избегнете!
Миличка да не дава Господ да ти стига до главата, има хора всякакви, и понякога е по-добре да се приеме едно име, отколкото да се гледат намусени физиономии и да се натяква . Понякога е въпрос на мислене, друг път на възпитание породено от традиция задължително примерно първото да е на свекъра<е това не го разбирам,с какво свекъра е по важен от свекървата,тъщата и тъста> и т.н. причини много.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: септември 04, 2008, 17:09:07 »

според мен много зависи от половинката  girl_wink ако той застане зад гърба ти, няма жива сила, която да те накара да кръстиш детето си еди как си и на еди кой си..... също така е важно как момичето се е поставило пред свекъра и свекървата и дали е дало да се разбере, че няма да позволи да й се качват на главата. Лично за мен това са двата най-важни фактора в случая  pardon
Аз съм писала за името, че нашето, живот и здраве, ще се казва Ина или Александър, в зависимост от това дали е момиче или момче. Никой от родата няма такова име  pardon (всъщност баба ми беше Ирина, но няма нищо общо с избора на името  NO ), а и всички вече са наясно, че няма смисъл да ни разубеждават (основно мен де), защото нямат шанс  girl_wink

 Offtopic стана малко дълъг постът, ама...  pardon
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #352 -: септември 04, 2008, 19:35:22 »

Мацки, дръжте си на вашия собствен избор за име, не се давайте  good Дали сте решили да го кръстите на някого или не, важното е вие да си изберете самото име, а не да ви го наложат. Все пак на свекърът,свекървата,тъстът и тъщата вече са им се родили деца, те са си ги кръстили, отгледали и оженили. Сега си е вашият ред да имате деца и предишното поколение трябва да ви остави да вземате своите решения относно тях (вкл. и относно имената им). Както и вие един ден би трябвало да проявите разбиране към решенията на децата си. Това просто е естественият ход на събитията, така че може да проявите доза здравословен егоизъм  pardon Вашето дете = Вашето решение  pardon Желая успех на всички, които имат премеждия от този род, да ги решат бързо, лесно и "безболезнено"  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #353 -: септември 13, 2008, 09:24:05 »

Аз и половинката ми все още нямаме деца, но с надеждата скоро да се появи нашият силно искан и така любимо мечтан бебок вече почти сме решили какви ще са имената Girl_hide За момиченце - Наталия, а за момче - Владимир или Борислав.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: септември 13, 2008, 10:47:45 »

Момичетааа ние с таткото вече избрахме именце  blush
Тоест аз го бях харесала и му предложих и тойй много се зарадва ....Ще бъде Яна На нашия прекрасен татко  yahoo
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: септември 13, 2008, 11:15:47 »

Даника много нежно именце. Поздравления.
Мен лично няма сила която да ме накара да си кръстя детето на някого без да искаме ние с таткото. Още повече, че аз съм си го носила, аз съм будувала и съм мислила за него най-много. Аз съм тази което изяде 100 инжекции и я наляха със системи и натъпкаха със хапчета. Така, че моля, моля никой няма право на думата по въпроса освен мен и таткото.
За сега се въртим около едно име с татито. Ама се надявам катоя видя нашата принцеска да ми е лесно да реша как ще се казва и кое ще и отива най-много.   baby_girl
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: септември 13, 2008, 12:07:00 »

Юле и ние с мъжа ми сме на твоето мнение,никой неможе да ни застави как да си кръстим детенцето  nea
Но пък и при нас никой не се меша в тези работи,нито наште,нито техните,за всички най-важното е здраво бебе да се роди и аз да съм добре,пък как ще се казва ние да си решаваме.... good
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: септември 13, 2008, 12:16:47 »

Ние със съпруга ми също, въпреки че все още нямаме деца сме си избрали имената. Ако е момче ще се казва Стелиан, на светеца закрилник на децата. Ако е момиче се чудим между Стелина и Амели - Ения. Но аз също съм на мнение,че родителите ни не трябва да ни се сърдят или да ни дават съвети. В крайно сметка става въпрос за нашите деца.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: септември 13, 2008, 21:18:59 »

Момичетааа ние с таткото вече избрахме именце  blush
Тоест аз го бях харесала и му предложих и тойй много се зарадва ....Ще бъде Яна На нашия прекрасен татко  yahoo
Дани, на мен това ми е името-фаворит за момиче, но моят мъж не го хареса, затова избрахме Ина. Но Яна е едно наистина невероятно красиво име за момиче  girl_in_love Поздравления за избора  Bravo
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: септември 13, 2008, 21:23:22 »

solecito благодаря ти  blush
Ина също е прекрасно име  good
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines